Jump to content

Βοηθεια Για Forthnet 3play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα αιτηση στις 12-12-2013 να παω απο την HOL στη Forthnet με 3play

Τελικα η Nova συνδεθηκε στις 3-1-2014 και η Forthnet στις 9-1-2014

 

Σημερα μου ρχετε λοιπον ο πρωτος λογιαριασμος που ειναι 29,90 το πακετο που εχω βαλει συν 34,90 η φορητοτητα του αριθμου....συνολο 64,80

Κοιταζοντας ομως την περιοδο που με εχουν χρεωσει βλεπω οτι τα τυπακια με χρεωνουν απο 12-12-2013 ως 11-1-2014

Ομως εγω ως τις 9-1-2014 ειχα HOL σταθερο και νετ

Τους πηρα λοιπον τηλ και μου ειπαν οτι οντως υπαρχει λαθος οτι το εστειλαν για διορθωση η στον επομενο η στον παραεπομενο λογαριασμο αλλα θα πρεπει να πληρωσω αυτον

Το θεμα ειναι οτι θα μου αφερεσουν τα χρηματα η θα μου βγαλουν τη παναγια ?

Και τι αλλο μπορω να κανω για να αποφυγω ολη αυτη τη διαδικασια?

Ακουσα οτι ειχαν και αλλοι το ιδιο θεμα και ταλαιπωρηθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Και εγώ το ίδιο πακέτο έκανα. Εχθές ενεργοποιήθηκε και περασαν την νοβα αλλά για το τηλέφωνο/ιντερνετ μου ήρθε μυνημα ότι θα ενεργοποιηθεί σήμερα. Θα τσεκάρω και εγώ τις χρεώσεις που θα έχω και θα ενημερώσω εδώ ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στον πρώτο λογαριασμό πληρώνεις και τον επόμενο μήνα.

Τουλάχιστον στο κινητά είναι έτσι.

Αφού σου είπαν ότι είναι λάθος χρέωση θα γίνει εκκαθάριση σε επόμενο λογαριασμό, όπως σου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να πάρεις μια γνώμη ακόμα, στειλ' τους και ένα μήνυμα στο fb ή στο site τους, να το δουν κι αυτοί, αν και από όσο καταλαβαίνω δεν σου τα μάσησαν ή κάτι, απλά θες να μάθεις προσωπικές εμπειρίες άλλων χρηστών.
Link to comment
Share on other sites

Ναι θελω να δω μηπως το εχουν κανει και αλλου αυτο το θεμα και εχω προβλημα και μου πουν μετα μα μου ξου
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν το έλεγες δε θα το κοιτούσα κιόλας. Καλά έκανες και το εθυξες οπότε μόλις έρθει σε ενημερώνω.
Link to comment
Share on other sites

ότι χρεώσεις και να κάνανε επιπλέον στον επόμενο λογαριασμό θα τις αφαιρέσουν . μπερδέματα μπορεί να συμβαίνουν . μπορεί να σε χρέωναν λιγότερο και στον επόμενο λογαριασμό θα σε χρέωναν περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

ότι χρεώσεις και να κάνανε επιπλέον στον επόμενο λογαριασμό θα τις αφαιρέσουν . μπερδέματα μπορεί να συμβαίνουν . μπορεί να σε χρέωναν λιγότερο και στον επόμενο λογαριασμό θα σε χρέωναν περισσότερο
εγω hol ειχα 7 χρονια και ποτε δεν ειχε γινει μπερδεμα

αυτοι πως μπερδευουν τα μπουτια τους απο τον πρωτο λογαριασμο ενας θεος ξερει

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι πρόβλημα εμφανιστεί, βγαίνει στην αρχή ή στο τέλος.

Άπαξ και ρολλάρει το θέμα, απλά σου έρχεται ο λογαριασμός όπως κάθε μήνα.

Το πρόβλημα θα εμφανιστεί όταν έχεις την προπληρωμή του επόμενου μήνα ή κάτι τέτοιο.

Δεν παίζει να προσπαθήσουν να σου πουν βλακείες πάντως.

Απλά θα διορθώσουν το πρόβλημα και θα ξεμπερδέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως ενω νομιζα οτι θα γινει μπερδεμα με το λογαριασμο με πηραν το απογευμα τηλ και μου πηγαν να μη πληρωσω καν και θα μου ρθει αλλος λογαριασμος τον αλλο μηνα ομως οποτε ολα καλα και καλη εξυπηρετηση
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Και σε εμενα το ιδιο κανανε .Θα τους παρω τηλεφωνο να δω τι παιζει .
Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά να προσέχετε λίγο το λογιστήριο της forthnet είναι λιγάκι wind η κατάσταση και χειροτερεύει θα σας βγάλουν τα ματιά αν δεν πάτε σε κατάστημα και εγώ το έπαθα στην αλλαγή πακέτου, όταν από το nova3play full pack πήγα στο nova3play cinema pack.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να προσέχετε λίγο το λογιστήριο της forthnet είναι λιγάκι wind η κατάσταση και χειροτερεύει θα σας βγάλουν τα ματιά αν δεν πάτε σε κατάστημα και εγώ το έπαθα στην αλλαγή πακέτου, όταν από το nova3play full pack πήγα στο nova3play cinema pack.

 

αν το στείλει κάποιος με mail στη forthnet το πρόβλημα του ή στο fb forthnet δεν θα έχει κανένα πρόβλημα . Γενικότερα με την γραπτή επικοινωνία αποφεύγονται μπερδέματα

Link to comment
Share on other sites

αν το στείλει κάποιος με mail στη forthnet το πρόβλημα του ή στο fb forthnet δεν θα έχει κανένα πρόβλημα . Γενικότερα με την γραπτή επικοινωνία αποφεύγονται μπερδέματα
Έμενα μου έχει συμβεί και το απίστευτο πήρα την Εξυπηρέτηση Πελατών της Wind για να τους ρωτήσω πόσο χρωστάω σε 1 λογαριασμό οικογενειακού πακέτου για να ενεργοποιήσω την σύνδεση και μου είπαν δεν τα θέλουμε το κινητό ακυρώθηκε. Χειρότερη Εξυπηρέτηση Πελατών δεν έχω συναντήσει. Ακόμα και ο καταστηματάρχης προσπάθησε να βρει λύση στο ζήτημα μου και ο άνθρωπος δεν μπόρεσε. Αν η forthnet πάει με Wind η κατάσταση θα γίνετε ολοένα και χειρότερη:!:Το θέμα είναι να βρεις λύσεις σε 1 πρόβλημά με την εταιρία που συνεργάζεσαι όχι να ταλαιπωρείσαι. Με οπουδήποτε μέθοδο επικοινωνίας επιλέξεις Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα 9-1-2014 3play

Μου στελνουν ξαφνικα να πληρωσω λογαριασμο απο 9-12-2013 ως 9-1-2014 τα 30,00 ευρω.τους περνω τηλ μου λενε οτι ειναι λαθος κτλ ακυρωνουν το λογαριασμο και μου λενε θα μου στειλουν αλλον...και ενω επι 2 μηνες τους περνω και τους παρακαλαω να μου στειλουν λογαριασμο να πληρωσω σημερα μου στελνουν λογαριασμο απο 9-1-2013 ως 9-4-2014 να πληρωσω 3 λογαριασμους μαζι συν το τελος ενεργοποιησης συν κατι 4ψηφια κτλ ολα μαζι 170,00

Αφου τους πηρα τηλ και τους εκανα ρομπα μου ειπαν να κανουμε διακανονισμο κτλ και περιμενω μυν στο κιν μου

Αυτοι στο λογιστηριο πρεπει να ναι μονιμως σουρωμενοι αλλιως δεν εξηγειτε

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα 9-1-2014 3play

Μου στελνουν ξαφνικα να πληρωσω λογαριασμο απο 9-12-2013 ως 9-1-2014 τα 30,00 ευρω.τους περνω τηλ μου λενε οτι ειναι λαθος κτλ ακυρωνουν το λογαριασμο και μου λενε θα μου στειλουν αλλον...και ενω επι 2 μηνες τους περνω και τους παρακαλαω να μου στειλουν λογαριασμο να πληρωσω σημερα μου στελνουν λογαριασμο απο 9-1-2013 ως 9-4-2014 να πληρωσω 3 λογαριασμους μαζι συν το τελος ενεργοποιησης συν κατι 4ψηφια κτλ ολα μαζι 170,00

Αφου τους πηρα τηλ και τους εκανα ρομπα μου ειπαν να κανουμε διακανονισμο κτλ και περιμενω μυν στο κιν μου

Αυτοι στο λογιστηριο πρεπει να ναι μονιμως σουρωμενοι αλλιως δεν εξηγειτε

 

αν δεν είχες πληρώσει κάποιο λογαριασμό τότε πολύ εύκολα μπορεί να γίνει μπέρδεμα σε οποιαδήποτε εταιρεία . Αν πάλι εισαι οκ με την πληρωμή στην ώρα τους τους στέλνεις ένα mail στη forthnet με τους πληρωμένους λογαριασμούς και τότε δεν μπορεί να σου πει κανένας τίποτα και έτσι δεν θα ταλαιπωρείσαι και εσύ άδικα χωρίς λόγο

Link to comment
Share on other sites

αν δεν είχες πληρώσει κάποιο λογαριασμό τότε πολύ εύκολα μπορεί να γίνει μπέρδεμα σε οποιαδήποτε εταιρεία . Αν πάλι εισαι οκ με την πληρωμή στην ώρα τους τους στέλνεις ένα mail στη forthnet με τους πληρωμένους λογαριασμούς και τότε δεν μπορεί να σου πει κανένας τίποτα και έτσι δεν θα ταλαιπωρείσαι και εσύ άδικα χωρίς λόγο
Αφουν εχουν κανει καραγκιοζιες αυτοι.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν είχες πληρώσει κάποιο λογαριασμό τότε πολύ εύκολα μπορεί να γίνει μπέρδεμα σε οποιαδήποτε εταιρεία . Αν πάλι εισαι οκ με την πληρωμή στην ώρα τους τους στέλνεις ένα mail στη forthnet με τους πληρωμένους λογαριασμούς και τότε δεν μπορεί να σου πει κανένας τίποτα και έτσι δεν θα ταλαιπωρείσαι και εσύ άδικα χωρίς λόγο
Μην το λες είναι ανάλογά με το λογιστήριο ας πούμε με την vodafone εγώ 2 χρονιά που ήμουν συνδρομητής δεν είχα πρόβλημα, τουλάχιστον η forthnet έχεις την καλύτερη τεχνική, μπορεί να σε πρήζουν στην αναμονή(ΟΤΕ) άλλα ξέρει ότι θα λύσεις το πρόβλημα σου. Πως γίνεται τόσο μεγάλη διαφορά από το 1 τμήμα στο άλλο δεν ξέρω. Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Μην το λες είναι ανάλογά με το λογιστήριο ας πούμε με την vodafone εγώ 2 χρονιά που ήμουν συνδρομητής δεν είχα πρόβλημα, τουλάχιστον η forthnet έχεις την καλύτερη τεχνική, μπορεί να σε πρήζουν στην αναμονή(ΟΤΕ) άλλα ξέρει ότι θα λύσεις το πρόβλημα σου. Πως γίνεται τόσο μεγάλη διαφορά από το 1 τμήμα στο άλλο δεν ξέρω.

 

έχει όμως άλλα πλεονεκτήματα η nova που δεν έχουν οι άλλοι όπως το nova go που βλέπεις ότι θέλεις όπου και να είσαι μέσα από tablets , smartphonew κ.τ.λ. όπως και το pvr που βλέπεις ότι θες σε replay αλλά και το on demand δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

έχει όμως άλλα πλεονεκτήματα η nova που δεν έχουν οι άλλοι όπως το nova go που βλέπεις ότι θέλεις όπου και να είσαι μέσα από tablets , smartphonew κ.τ.λ. όπως και το pvr που βλέπεις ότι θες σε replay αλλά και το on demand δωρεάν
όχι διαφήμισης παιδιά:!::X

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω εβαλα 9-1-2014 3play

Μου στελνουν ξαφνικα να πληρωσω λογαριασμο απο 9-12-2013 ως 9-1-2014 τα 30,00 ευρω.τους περνω τηλ μου λενε οτι ειναι λαθος κτλ ακυρωνουν το λογαριασμο και μου λενε θα μου στειλουν αλλον...και ενω επι 2 μηνες τους περνω και τους παρακαλαω να μου στειλουν λογαριασμο να πληρωσω σημερα μου στελνουν λογαριασμο απο 9-1-2013 ως 9-4-2014 να πληρωσω 3 λογαριασμους μαζι συν το τελος ενεργοποιησης συν κατι 4ψηφια κτλ ολα μαζι 170,00

Αφου τους πηρα τηλ και τους εκανα ρομπα μου ειπαν να κανουμε διακανονισμο κτλ και περιμενω μυν στο κιν μου

Αυτοι στο λογιστηριο πρεπει να ναι μονιμως σουρωμενοι αλλιως δεν εξηγειτε

Ε και εσύ τι ήθελες και τους πήρες αφού σου έστειλαν ποίο λόγο, χαζός είσαι? Συγνώμη για τον χαρακτηρισμό άλλα αυτό ήταν ανούσιο που έκανες.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...