Jump to content

G2 (D802) : Οδηγός εγκατάστασης AOSP ROM (4.4.2)


gsir
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει φιλε μου! Σε ευχαριστω πολυ! Nandroid εχω ηδη στο pc. Οποτε μολις βρω χρονο κατεβαζω κ περναω!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εκανα τα βηματα μεχρι το φλασαρισμα του openrecovery αλλα μου βγαζει error και δεν μπαινει για να συνεχισω

καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
κατι δεν πηγε καλα κ μου βγαζει σφαλμα boot..τι να κανω? αν ξερει καποιος ας βοηθησει.δε μαφηνει να μπω σε recovery mode
Link to comment
Share on other sites

κατι δεν πηγε καλα κ μου βγαζει σφαλμα boot..τι να κανω? αν ξερει καποιος ας βοηθησει.δε μαφηνει να μπω σε recovery mode

Σε ποιο σημειο; Τί εκανες; Σιγουρα δεν μπαινεις recovery; Ποιο recovery εχεις; Ποια ROM εχεις; Δωσε πληροφοριες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

είναι όπως το αγορασα το κινητο..ξεκινησα να το κανω root κ σε καποια φαση μου ζητησε επανεκινηση όταν περασα το openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802...το κινητο δεν εκανε τιποτα..το εκλεισα κ το ξανανοιξα..προσπαθησα να μπω με recovery να περασω την rom που κατεβασα αλλα μου βγαζει error
Link to comment
Share on other sites

είναι όπως το αγορασα το κινητο..ξεκινησα να το κανω root κ σε καποια φαση μου ζητησε επανεκινηση όταν περασα το openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802...το κινητο δεν εκανε τιποτα..το εκλεισα κ το ξανανοιξα..προσπαθησα να μπω με recovery να περασω την rom που κατεβασα αλλα μου βγαζει error

Περνα χειροκινητα μια επισημη ROM μεσω του LG flash tool.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=45293512

Το αρχειο της rom να το εχεις στο φακελο του flash tool.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

rom που θα βρω? εχει καμια καλη να μου προτινεις?

Βρες τη δικια σου και κατεβασε τη.

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

firmware τι κατεβαζω?ανοιγουν κατι αρχεια αλλα πιο απολα?

 

βαλε εδω το ιμει σου και θα σου βγαλει την δικια σου:http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Link to comment
Share on other sites

την βρηκα αλλα μου βγαζει σφαλμα στη σελιδα όταν παω να την κατεβασω..κ δε γινεται

Σβησε απο το λινκ το %2 ή %2f καπως ετσι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παλι τιποτα φιλε μου...

.....και βαλε στη θεση του το /

 

Κι οπως αναλυει καλυτερα ο Μαριος....

Επάνω στο link βλέπεις αυτό .........43213%2FD80220D_00.kdz

 

Σβήσε αυτό %2F βάλε / και θα γίνει έτσι 6543213/D80220D_00.kdz κανε ρεφρεσ, και.....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

.....και βαλε στη θεση του το /

τωρα ναι...κατεβαινει..ευχαριστω.δε μου λες? πρεπει να βαλω την ιδια?δε μπορω να βαλω καποια άλλη?

Edited by newbach
Link to comment
Share on other sites

Οποια θες αρκει να ειναι 16άρα αν εχεις τo 16GB ή 32άρα αν εχεις το 32GB και να προτιμησεις ευρωπαϊκη ROM.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η 16αρα είναι αυτή που εχει το 16G...η 32αρα είναι αυτή που δε γραφει καθολου G? το 32 εχω γιαυτο ρωταω
Link to comment
Share on other sites

η 16αρα είναι αυτή που εχει το 16G...η 32αρα είναι αυτή που δε γραφει καθολου G? το 32 εχω γιαυτο ρωταω

Σωστο.

 

Παιζουμε διπλο ταμπλο, ε newbach;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σε ολους. Εκανα τον οδηγο για custom recovery ομως στην επανεκκίνηση του κινητου εβγαλε το προβλημα που ειπε και το παλικαρι πιο πανω. Μετα απο πολλλλλλλλυυυυυυυυυυ ψαξιμο (πχ εβαλα linux προσπαθησα να τα μαθω οσο φυσικα γινοταν ετρεξα καποιες εντολες χωρις αποτελεσμα διαβασα πανω απο 100 σελιδες σε ενα ποστ και ολα αυτα ματαια, το θετικο της υποθεσης ειναι οτι μου εμειναν τα linux σε ενα partition!!! :) ) και χωρις να ειμαι και κανενας ειδικος καταφερα με τα πολλα να το φερω σε download mode και μεσα απο το lg tools να το επαναφερω. Το μικροβιο ομως να επανελθω (αν και ειχα ψιλοτρελαθει οταν δεν μπορουσα να μπω εκει που ηθελα) ειναι δεδομενο και θα ηθελα να κανω ακομα μια προσπαθεια.

 

Λοιπον, θελω να ρωτησω αν η διαδικασια του φιλου στο αρχικο ποστ ειναι για 4.2.2 και αν δεν κανει για αυτους με 4.4.2 ή γενικως αν υπαρχει κατι που πρεπει να παρατηρησει καποιος ωστε να μην την ξαναπατησει κανεις αλλος.

 

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.!!

Edited by gtgreat
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Εκανα τον οδηγο για custom recovery ομως στην επανεκκίνηση του κινητου εβγαλε το προβλημα που ειπε και το παλικαρι πιο πανω. Μετα απο πολλλλλλλλυυυυυυυυυυ ψαξιμο (πχ εβαλα linux προσπαθησα να τα μαθω οσο φυσικα γινοταν ετρεξα καποιες εντολες χωρις αποτελεσμα διαβασα πανω απο 100 σελιδες σε ενα ποστ και ολα αυτα ματαια, το θετικο της υποθεσης ειναι οτι μου εμειναν τα linux σε ενα partition!!! :) ) και χωρις να ειμαι και κανενας ειδικος καταφερα με τα πολλα να το φερω σε download mode και μεσα απο το lg tools να το επαναφερω. Το μικροβιο ομως να επανελθω (αν και ειχα ψιλοτρελαθει οταν δεν μπορουσα να μπω εκει που ηθελα) ειναι δεδομενο και θα ηθελα να κανω ακομα μια προσπαθεια.

 

Λοιπον, θελω να ρωτησω αν η διαδικασια του φιλου στο αρχικο ποστ ειναι για 4.2.2 και αν δεν κανει για αυτους με 4.4.2 ή γενικως αν υπαρχει κατι που πρεπει να παρατηρησει καποιος ωστε να μην την ξαναπατησει κανεις αλλος.

 

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.!!

Ακολουθα τον οδηγο του Μαριου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5757020

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα ζιπ που βαζουμε στο κινητο μετα την εγκατασταση μπορουμε να τα διαγραψουμε?

 

φυσικά (10χαρ)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...