Jump to content

GiONEE Elife e7


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν αγαπητοί στο τηλέφωνο, στα καλά καθούμενα σταμάτησε να δουλεύει το μικρόφωνο!στις κλήσεις δεν με ακούνε οι συνομιλητές. το παράδοξο είναι ότι ηχογραφεί κανονικά στο google now. Σε ανοιχτή ακρόαση ακούγεται κανονικά το ίδιο και με ακουστικά. Έκανα εργοστασιακές αλλά τίποτα. Είναι hardware ή software; αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του χρωστούσα μεγάλη χάρη!

 

σε κληση δε σε ακουνε καθολου? ουτε παρασιτα ουτε τιποτα? αν δεις πανω απο την καμερα εχει δευτερο μικροφωνο, γιαυτο γραφει στο βιντεο. φλασαρε του παλι μια ρομ και θα δεις εαν φτιαξει. σε ανοιχτη ακροαση σε ακουνε δηλαδη ? αν ναι,ισως χρησιμοποιει κι εκει το πισω μικροφωνο. προσπαθησε να φλασαρεις μια ρομ να δεις μηπως διορθωθει αλλιως φοβαμαι πως χαλασε το μικροφωνο ομιλιας.. το οποιο ειναι χαμηλο γενικα. εαν θες βρισκομαστε να το κανουμε μαζι εαν εισαι αθηνα. το φλας. απο αυτα που περιγραφεις παντως ενα ειναι σιγουρο. δε λειτουργει το μικ ομιλιας. μακαρι ναναι software.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το φλας ειναι δυνατο?πως ειναι οι φωτογραφιες σε χαμηλο φωτισμο?

 

το φλασ ειναι απιστευτα δυνατο σε σημειο που αν θες να βγαλεις καποιον την νυχτα απλα δεν θα μπορεσεις.... θα ειναι σε φαση δεν μπορω να κρατησω τα ματια μου ανοιχτα χαχαχαχα

 

οσο για τον φιλο με το μικροφωνο , σε ποσο καιρο χρησης σου βγηκε το προβλημα? ενα χρονο εγγυηση εχει αναλογα το καταστημα απο το οποιο το πηρες

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά...όντως μ έβγαλε πρόβλημα με το εσωτερικό μικρόφωνο αλλά μην ανησυχείτε η κάτοχοι, γιατί μάλλον πρέπει να είμαι ο μοναδικός στον κόσμο. του φλασάρησα την 4.4 κρατώντας τα ελληνικά και το έκανα ρουτ ξηλώνοντας πολύ πράγμα από μέσα. Βελτιώθηκε πολύ στην μπαταρία. σχετικά με το μικρόφωνο την παλεύω με ένα bluetooth ακουστικό. Να το στείλω πίσω στην κίνα για επιδιόρθωση δεν παίζει με τίποτα. βρήκα οδηγίες για το πώς ανοίγει εδώ και μάλλον σε καμιά βδομάδα θα το ανοίξει κανένας καλός τεχνικός να δούμε πώς θα αντικαταστήσουμε το εσωτερικό μικρόφωνο. Πάντως ανοίγει πολύ πιο εύκολα από την πρώτη εντύπωση που δίνει για κλειστό κινητό χωρίς ούτε μια βίδα!

 

πάντως στο xda την παλεύουν και αν βγει καμιά καλή custom το κινητό θα πετάει

 

οδηγίες προς ναυτιλομένους εδώ http://www.gizmochina.com/2013/12/21/gionee-elife-e7-teardown-picture/

Link to comment
Share on other sites

Απο οθονη πως τα παει γιατι το ψηνω καιρο τωρα...Ιουνιο δεν ειχαν πει για lollipop;

 

η οθονη ειναι πολυ ομορφη αρκει να μην τη βαλεις κατω απο ηλιο :( γενικα το κινητο θα ειναι τελειο οταν βγει μια σωστη ρομ. τωρα ειναι απλα πολυ καλο, με μια καινουρια και σωστη ρομ, θα απογειωθει ! με 150€ παιρνεις foul bundle, κατσε καλα !

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικα η οθονη του με ποια επωνυμα κινητα κοντραρεται; Χτυπαει G3 ή υπολειπεται κατα πολυ;

 

Υπολείπεται αλλά ένας μέσος χρήστης δεν μπορεί καν να καταλάβει την διαφορά. Το αγόρασα και έχει πολύ καλές επιδώσεις ενώ η κάμερα είναι η καλύτερη κάμερα απο όλα τα κινητά εως και πάνω απο 200 Ευρώ για να μην πω η καλύτερη από όλα τα κινέζικα κινητά. Για μένα είναι καλύτερη ακόμα και απο meizu note. Εαν δεις samples θα καταλάβεις τι εννοώ. Ισχύει ακόμα το κουπόνι GEE7 για το κινητό σε $158,97 http://www.gearbest.com/ce...pp_149748.html

Link to comment
Share on other sites

ενώ η κάμερα είναι η καλύτερη κάμερα απο όλα τα κινητά εως και πάνω απο 200 Ευρώ για να μην πω η καλύτερη από όλα τα κινέζικα κινητά. Για μένα είναι καλύτερη ακόμα και απο meizu note

 

στο οτι ειναι καλυτερη η καμερα απο το meizu m1 note θα συμφωνησω, επισης θα συμφωνησω οτι ειναι πολυ καλυτερη απο πολλα τηλεφωνα κατα πολυ ακριβοτερα αλλα καλυτερη απο ολα τα κινεζικα δεν ειναι, ας πουμε απο το mx4 δεν ειναι καλυτερη η καμερα, ειναι παρα πολυ κοντα ομως, οπως και να εχει ειναι απο τις καλυτερες καμερες σε κινεζικο :)

Link to comment
Share on other sites

χαλαρωστε λιγακι ρε παιδια! μην το θεοποιειτε τοσο το κινητο. δεν ειναι το κινητο του αιωνα. ναι εχει απιστευτο hardware για την τιμη του αλλα δεν υπαρχει ενα σωστο λογισμικο και η υποστηριξη απο πισω του ωστε να το προσκυνησουμε. και η καμερα του ειναι απλα πολυ καλη. εχω δει σε πιο φτηνα καλυτερη. παρτε ενα http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_164664.html?vip=32612 που ταχει ολα . απτην αλλη περιμενω εχοντας μια ελπιδα πως θα βγει μια καλη ρομ για το gionακι
Link to comment
Share on other sites

χαλαρωστε λιγακι ρε παιδια! μην το θεοποιειτε τοσο το κινητο. δεν ειναι το κινητο του αιωνα. ναι εχει απιστευτο hardware για την τιμη του αλλα δεν υπαρχει ενα σωστο λογισμικο και η υποστηριξη απο πισω του ωστε να το προσκυνησουμε. και η καμερα του ειναι απλα πολυ καλη. εχω δει σε πιο φτηνα καλυτερη. παρτε ενα http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_164664.html?vip=32612 που ταχει ολα . απτην αλλη περιμενω εχοντας μια ελπιδα πως θα βγει μια καλη ρομ για το gionακι

ποιο φτηνοτερο εχει καλυτερη καμερα; αν εννοεις το jiayu ουτε φθηνοτερο ειναι ουτε καλυτερη καμερα εχει

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι manufacture JDI όπως είναι και το oneplus one

 

Oneplus One devs could surely help us here because they both use the same size display from same manufacture JDI

 

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58629384&postcount=8

Link to comment
Share on other sites

Είναι δικαρτο;;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις πηρα το κινητό και θέλω να του βάλω kit kat. Κατεβάζω το αρχείο από needrom αλλά όταν πάω να το φλασαρω μέσω recovery μου λέει σφάλμα. Τι κάνω λάθος; έχω μετονομασει το αρχείο σε update.zip εννοείται και έχω κάνει factory reset επίσης.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πως τα πάμε παιδιά με το τηλ; έχει πέσει λίγο η τιμή του και λέω να το χτυπήσω για εφεδρεία άξιζε η αγορά που κάνατε ;;;;.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μετά από λίγους μήνες με το Alcatel One Touch Idol X+ το οποίο με απογοήτευσε και προχθές έσπασε καταλάθως το τζάμι της οθόνης και δεν λειτουργεί η αφή καθόλου (έχω συναντήσει Samsung, iphone κτλ να σπάει το τζάμι και να λειτουργούν) και έχω ξεμείνει με ένα Samsung κινητό απο αυτά των 20 ευρώ, χωρίς επαφές χωρίς email χωρίς τίποτα... Μπήκα έκανα μία αναζήτηση σε γνωστό ελληνικό site που δίνει τις "καλύτερες" εγχώριες τιμές.

Στα δεδομένα που θέλω τα κινητά είναι απλησίαστα, περίμενα να βρώ το ΝΟΤΕ 3 κοντά στα 300 (που κόστιζε τόσο περίπου πριν 1 χρονο και κάτι όταν πηρα το ΝΟΤΕ 3 ΝΕΟ) και το βρήκα στα 500(!!!)... Δυστυχώς από έξω δεν έχω δυνατότητα αγοράς λόγω των περιορισμών στις τράπεζες, οπότε αυτό που βρίσκω πιο κοντά στα δεδομένα που αναζητώ είναι το συγκεκριμένο, το οποίο το βρήκα στα 280 ευρώ από εγχώριο κατάστημα. Έχω βρει και κάποια άλλα, άλλα με μικρότερη ΡΑΜ (2gb) άλλα με μικρότερο επεξεργαστή.

Μου προτείνετε να το πάρω; Έχετε υπ'όψιν σας κάποιο τρόπο αγοράς από έξω;

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα, με ενδιαφερει πολυ αυτο το κινητακι και διαβασα ολο το thread...εσεις που ειστε κατοχοι του κινητου για καιρο σας εβγαλε κανενα θεμα εκτος του μικροφωνου? επιπλεον updates πανω σε θετικα και αρνητικα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά....έχω το κινητό κανένα 6μηνο και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα.

δεν το έχω πειράξει καθόλου γιατί δεν σκαμπάζω και πολλά πολλά....

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με τον ήχο του βίντεο,δεν έχει καθόλου καθαρό ήχο...υπάρχει λύση σε αυτό το πρόβλημα?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...