Jump to content

Note 3 Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 443
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε 3 μερες θα στο στειλει.Το ακριβυνε μεσα σε 3 μερες 25$

Εννοείς σε τρεις μέρες θα φύγει απο εκει. Μηπως ξέρεις τους χρόνους της Sweden post γιατί πρώτη φορά μου στέλνουν μ'αυτη την εταιρεία;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τους χρονους δεν του ξερει κανενας πανω κατω singapore post.Eμενα απο το αεροδρομιο μεχρι το κεντρο Αθηνας εκανε 7 μερες χωρις λογοΣε 3 μερες θα παρεις tracking number.Μπορουσες να βρεις ψαχνοντας πιο φτηνα απο αλλο πωλητη αλλα εινα καλος αυτος

Link to comment
Share on other sites

Τους χρονους δεν του ξερει κανενας πανω κατω singapore post.Eμενα απο το αεροδρομιο μεχρι το κεντρο Αθηνας εκανε 7 μερες χωρις λογοΣε 3 μερες θα παρεις tracking number.Μπορουσες να βρεις ψαχνοντας πιο φτηνα απο αλλο πωλητη αλλα εινα καλος αυτος

Δεν πειράζει, για 5-10 ευρώ δεν χάλασε κι ο κόσμος. Καλύτερα να έχουμε το κεφάλι μας ησυχο. Ευχαριστω πολύ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα με παει ο συνδεσμος παραπανω στην 1η σελ του παροντος θεματος σε ασχετο ποστ

Στις διάφορες εικόνες δείχνει ανάλυση 720p, στα τεχνικά χαρακτηριστικά FHD..
:wacko:
Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω αυτο

Δεν εχει φυγει ακομα απο Κινα

http://www.merimobiles.com/star-note3-n3-5-7-inch-smartphone_p/meri8661.htm

Το συγκεκριμένο το έχει πάρει κανείς; Οποιος ξέρει να μας πει, θεωρείται καλης ποιότητας κλώνος; Είναι 1:1 κλώνος;

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μπορουσες να βρεις ψαχνοντας πιο φτηνα απο αλλο πωλητη αλλα εινα καλος αυτος

Μήπως θα μπορούσες να βοηθήσεις που αλλου μπορω να το βρω αυτή τη συσκευή;

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από όσα είδα, οι 2 καλύτερες επιλογές φαίνονται να είναι:

1. Ulefone N9002 116 ευρώ 1:1 dual sim κλώνος (ταιριάζουν και τα καπάκια του κανονικού, αλλά όχι η μπαταρία)

Ulefone N9002 5.7Inch HD Screen MTK6582 1.3GHz Quad Core 1GB+8GB Android 4.2 3G/GPS - White

http://www.geekbuying.com/item/Ulefone-N9002-5-7Inch-HD-Screen-MTK6582-1-3GHz-Quad-Core-1GB-8GB-Android-4-2-3G-GPS---White-326535.html

και ένα review από χρήστη: https://translate.google.gr/translate?sl=de&tl=en&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fchinamobiles.org%2Fthreads%2Fstar-ulefone-n9002-note-3-clone.38340%2F&edit-text=

 

2.HDC Note 3 189 ευρώ

N9002 1:1 Dual SIM MTK6592 Octa Core 2gb ram 16gb rom 1920*1080 FHD 3g 13mp GPS android 4.3+full 3200mAh+gifts

http://www.aliexpress.com/item/HDC-Note-3-N9002-1-1-Dual-SIM-MTK6592-Octa-Core-2gb-ram-16gb-rom-1920/1833215279.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το καλυτερο απο ολα http://www.aliexpress.com/item/HDC-Note-3-N9002-1-1-Dual-SIM-MTK6592-Octa-Core-2gb-ram-16gb-rom-1920/1833215279.html εσυ κανεις την επιλογη αναλογα με τα χρηματα που διαθετεις

 

Το πήρες απο το συγκεκριμέμο site? Είναι αξιοπιστο? Το είδα και εγω και σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορα. Ελπίζω να είσαι ευχαριστημένος και απο αποψη λειτουργιών. Το GPS λειτουργει κανονικά? Με τι shipping method να ζητήσω να μου το στείλουν ωστε να γλιτώσω τελωνείο? (Σ ζαλισα στις ερωτήσεις). Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πήρες απο το συγκεκριμέμο site? Είναι αξιοπιστο? Το είδα και εγω και σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορα. Ελπίζω να είσαι ευχαριστημένος και απο αποψη λειτουργιών. Το GPS λειτουργει κανονικά? Με τι shipping method να ζητήσω να μου το στείλουν ωστε να γλιτώσω τελωνείο? (Σ ζαλισα στις ερωτήσεις). Ευχαριστώ

Φιλε με αυτόν τον πωλητή είμαι σε διαδικασία ακύρωσης γιατί μου είπε ψέματα ότι έχει μαύρο χρώμα ενω δεν είχε. Μόλις πλήρωσα μετα μου το ξεφουρνισε, και επειδή δεν δέχομαι να παρω το λευκό τωρα καθυστερεί την διαδικασία επιστροφής των χρημάτων μου επίτηδες. Δεν ξέρω βέβαια αν έχει και το λευκό οπως λέει. Μακριά.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε με αυτόν τον πωλητή είμαι σε διαδικασία ακύρωσης γιατί μου είπε ψέματα ότι έχει μαύρο χρώμα ενω δεν είχε. Μόλις πλήρωσα μετα μου το ξεφουρνισε, και επειδή δεν δέχομαι να παρω το λευκό τωρα καθυστερεί την διαδικασία επιστροφής των χρημάτων μου επίτηδες. Δεν ξέρω βέβαια αν έχει και το λευκό οπως λέει. Μακριά.

 

Οταν του εστειλα μηνυμα μου ειπε απο μονος του οτι δεν το εχει σε μαυρο αλλα τον ρωτησα και για αλλες πληροφοριες και δεν απαντησε

Link to comment
Share on other sites

Οταν του εστειλα μηνυμα μου ειπε απο μονος του οτι δεν το εχει σε μαυρο αλλα τον ρωτησα και για αλλες πληροφοριες και δεν απαντησε

Θα σου απαντήσει, σ'αυτο είναι καλός. Εμενα μου απαντάει στο πεντάλεπτο. Τι να το κάνεις όμως αν σε κοροιδεψει ο άλλος; Μετα δύσκολα τον εμπιστευεσαι.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσει, σ'αυτο είναι καλός. Εμενα μου απαντάει στο πεντάλεπτο. Τι να το κάνεις όμως αν σε κοροιδεψει ο άλλος; Μετα δύσκολα τον εμπιστευεσαι.

 

O stargreek ομως λεει οτι ειναι το καλυτερο που ειχε μεχρι τωρα, γι'αυτο ειπα μηπως τελικα ειναι ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

O stargreek ομως λεει οτι ειναι το καλυτερο που ειχε μεχρι τωρα, γι'αυτο ειπα μηπως τελικα ειναι ΟΚ?

Το ξέρω αυτό και έτσι πρέπει να είναι.

Εγω όμως δεν λεω για το τηλέφωνο, αλλά για τον πωλητή που λέει ψέματα.

Δεν γίνεται να επιλέγουμε οτι χρώμα έχει αυτος στην αποθήκη του.

Εσυ αυτό το χρώμα που θες, αν πριν πληρώσεις σου πει το εχω, και μετα πως όχι, πως θα αισθανθείς;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό και έτσι πρέπει να είναι.

Εγω όμως δεν λεω για το τηλέφωνο, αλλά για τον πωλητή που λέει ψέματα.

Δεν γίνεται να επιλέγουμε οτι χρώμα έχει αυτος στην αποθήκη του.

Εσυ αυτό το χρώμα που θες, αν πριν πληρώσεις σου πει το εχω, και μετα πως όχι, πως θα αισθανθείς;

 

Καλα, σε αυτο εχεις απολυτο δικιο. εγω παντως του ξαναεστειλα μηνυμα και δεν απαντησε. Ηθελα να δω αν μπορει να το στειλει με Singapore Post για τι δεν το εχει σαν επιλογη. Επισης βλεπω οτι δεν εχει να πληρωσεις με paypal......

Link to comment
Share on other sites

Καλα, σε αυτο εχεις απολυτο δικιο. εγω παντως του ξαναεστειλα μηνυμα και δεν απαντησε. Ηθελα να δω αν μπορει να το στειλει με Singapore Post για τι δεν το εχει σαν επιλογη. Επισης βλεπω οτι δεν εχει να πληρωσεις με paypal......

Το Aliexpress δεν έχει paypal αλλά είναι πολυ αξιόπιστο.

Δεν σου απαντάει γιατί μαλλον κοιμούνται τα κινεζακια τωρα. :)

Μιλησα εγω μαζι του, με signpost δεν μπορεί, μπορεί ομως με Sweden post που είναι περίπου το ίδιο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για κάτι κοντά στο Note 3 πολύ καλό φαίνεται το

http://www.ule-fone.com/downloads/ulefone-5-72-inch/

 

Έχουν κάποια υποστήριξη, πχ. στην σελίδα

http://www.ule-fone.com/downloads/ulefone-5-72-inch/

έχει ROMs, εργαλεία, manual, καθώς και το SAR (βλέπε φωτό). Αυτό βγαίνει πολύ χαμηλό για WCDMA, σας φαίνεται σωστό;

Έχουν ανεβάσει το αρχείο της δοκιμής του SAR εδώ:

https://www.dropbox.com/s/084jvqaofk934gq/N9005X_SAR%20Test%20Report.pdf

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει κανεις κανεναν καλο κλωνο 1:1, MTK6592, octa core, 2GB ROM, 1080p resolution?

Συνηθως βρισκω με τον MTK6582 quand core. Αν ξερετε κατι δεκτες οι γνωμες σας.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια εχω ενα hdc vitas οχταπυρηνο και μου εχει ραγισει η οθονη. Οχι αισθητα. Το κινητο φυσαει αλλα δεν το χρειάζομαι αλλο και το πουλαω οποιος ενδοαφερετε ας μου πει. Ευχαροστω πολυ! Εχω και εικονες να του στειλω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..εγώ αγόρασα το κάτωθι από dhgate ( Σιγκαπούρη ο πωλητής)

 

http://www.dhgate.com/product/usb-3-0-1-1-note-3-n9006-1gb-8gb-show-2gb/176462368.html#myaccount_shipped-1-null

 

Διαστάσεις οθόνης: 5.7 ίντσες

ROM 8GB (Σε antutu Κλπ δείχνει 32GB)

RAM 1GB (Σε antutu Κλπ δείχνει 2GB)

Ανάλυση οθόνης: 1280x720

Κάρτα μνήμης επέκταση μέχρι: 32G

Λειτουργικό σύστημα: Android 4.3 Jelly Bean αν και στο antutu αναγράφει 4.2.χ έκδοση.

Sim Card: Micro SIM Single SIM

Κινέζος κατασκευαστής: HDC

CPU: Quad Core MTK6589 Cortex A7 1.2GHz

GPU: PowerVR SGX 544MP

 

Όσο αφορά τις κάμερες...η selfie cam όντως είναι 2 Mp ενώ η πίσω γύρω στα 8-9.

 

Το πακέτο έρχεται μα κουτάκι By samsung,ακουστικά,φορτιστή ευρωπαϊκών προδιαγραφών,Manual, 2xΜπαταρίες και φυσικά το κινητό με τα λογότυπα της εταιρίας..είναι ένας από τους καλύτερους κλώνους που κυκλοφορούν πάντα για το μοντέλο N9006

 

Το παράγγειλα μέσω singapore post για να μην πέσω σε τελωνεία κτλ..

05/05/2014 το άφησε ο πωλητής στο ταχυδρομείο

09/05/2014 το Despatch

22/05/2014 χτες παρέλαβα.

 

12-22 days αναγράφεται ως Delivery time. αρκετά γρήγορα θα έλεγα..

 

Τώρα το κινητό είναι υπέροχο οι αισθητήρες (Air Gesture) λειτουργούν εξίσου καλά στην αρχική οθόνη μετά το ξεκλείδωμα όπως και στο Menu.

Για τις μπαταρίες.όλο το βράδυ έπεσε φόρτιση και από τις 11 το πρωί είναι σε wifi με διάφορα social networks ανοιχτά και έπεσε στο 79%.

 

*p.s: Ότι έρχεται από Κίνα το 90% των τηλεφώνων έχει 1GB RAM όσα παραπάνω αναγράφονται τις περισσότερες φορές είναι fake.

Το συγκεκριμένο είναι value for money για την κατηγορία του quad core N9006

 

Ότι άλλη απορία για το κινητό pm :)

 

Θάνος

Edited by THANOSJ3
..Σάν Άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Αγορασες πολυ απλα ενα ξεπερασμενο κινητο στην τιμη του καινουργιου μοντελου με 2γιγα ραμ και με mtk6592 16γιγα ρομ [with 1sim or 2sim]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε THANOSJ3 τα πραγματα ειναι οπως τα ειπε ο stargreek, καλο το τηλεφωνακι που πηρες, αλλα με τα χρηματα που εδωσες πηγαινες για octacore 6592 + 2 real G ram. Παλι 1:1.

 

Το τηλ που πηρες υπαρχει με τον ανανεωμενο 6582 και ιδια specs σε καμερα μνημες κλπ στα 140$. Με τον 6589 ειναι τα πρωτα που βγηκαν δεν νομιζω να υπαρχουν πολλα ακομα. Ειχα φερει ενα τετοιο με 6589 οταν ειχαν πρωτοβγει για ενα ξαδερφο καλο ηταν αλλα με τον 6582 ητανε ταχυτερο.

 

Anyway καλοριζικο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...