Jump to content

Sony Ericsson K500i (F500i)


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συντοπητισα tsape το ξερω οτι σε εχουμε λιγο πριξει :o αλλα θα σου ηταν ευκολο να postρεις μια foto να δουμε αναλυση?

Αν ειναι ιδια με του κ700 μπορει και να το χτυπισω το κινητουλι! :D

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεσα στο πακετο, βρισκεται καλωδιο συνδεσης με Η/Υ;

Καπου ειχα διαβασει οτι θα εχει αλλα μια επιβεβαιωση θα ηταν καλο.

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

 

Λοιπον έχουμε και λέμε :

 

1) Το κουτί το δικό μου καλώδιο σύνδεσης με pc δεν έιχε αλλά από όσο ξέρω ούτε και το Κ700 έχει.

 

2) Επιδότηση σημαίνει :΄Έχουν περάσει 12 μήνες από τότε που έχω κάνει την σύνδεσή μου και ανανεώνω το συμβόλαιό μου για άλλους 12. Στην περίπτωσή σου σε επιδοτεί με 100 ευρώ. Το κινητό κάνει 220. Άρα 220 που κάνει το κινητό - 100 η επιδότηση = δίνεις 120 ευρώ και το παίρνεις.

 

3) Συντοπίτη μου, (δεν με πρήζετε.... χαρά μου να απαντώ δεν θα σου κοστίσει τίποτα μόνο άσε ένα ανοιχτό λογαριασμό στα floca στην λεωφόρο Πεντέλης να πίνω τζάμπα καφέδες για κανά χρόνο.... :p)

Συγκρίνοντας τις φώτο στο pc με αυτές του Κ700 του φίλου μου η ποιότητα είναι η ίδια. Η μόνη διαφορά είναι στην απεικόνισή τους στο κινήτό το ίδιο, μιας και η ανάλυση του Κ700 είναι καλλίτερη. Το Κ500 έχει εμφανώς περισσότερα pixels. Αλλά η διαφορά είναι τόσο ορατή μόνο αν τα βάλεις δίπλα δίπλα και τα συγκρίνεις.

Θα σου στείλω φώτο μόλις βρω να τραβήξω......... εντός της εβδομάδος

Link to comment
Share on other sites

Thanx for the info tsape :) Μαλλον θα το παρω και εγω γιατι βαρεθηκα το Τ610 μου :( !

Btw1 αν ελεγες hagen daas που δουλευει ενας φιλος κατι θα γινοταν! :p

Btw2 nice dog :lol:

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα επειδη πηρα το κινητο και ειναι απο αναβαθμιση της Vodafone μου εχει μεσα το Vodafone live.

Υπαρχει καποιο αλλο λογισμικο απο την SE(καινουργιο) και αν παω εκει και κανω την αναβαθμιση θα φυγει το VF;

 

Σας ευχαριστω

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: μμμ...........Haggen Daas εεεε??????

 

Μπα δε θέλω όλο γλυκά έχει .............. :( και θα παχύνω (κι άλλο).

 

Όποιος πάντος το πάρει να σκετεί καλά την ανάλυση της οθόνης του...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsape (19 Οκτ. 2004 , 08:40)

 

:rolleyes: μμμ...........Haggen Daas εεεε??????

 

Μπα δε θέλω όλο γλυκά έχει .............. :( και θα παχύνω (κι άλλο).

 

Όποιος πάντος το πάρει να σκετεί καλά την ανάλυση της οθόνης του...

 

Λες να ειναι η αναληση χειροτερη του Τ610? :eek:

Αν ειναι ετσι μαλλον θα δωσω κατι παραπανω για κ700 τωρα που επεσε η τιμη του!

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε έιναι χειρότερη του Κ700 αλλά όχι χειρότερη από του Τ610.... Σύγκρινα την οθόνη του με το Τ610 της πεθεράς μου (μέλλουσας) :D

 

Εγώ πάντος δεν το αλλάζω το κινητάκι μου για το Κ700. Το δικό μου είναι πιο παιχνιδιάρικο ενώ το Κ700 εμένα προσωπικά μου θυμίζει πιο επαγγελματική σειρά.......

Εγώ όμως πάντα προτιμούσα τις πιο παιχνιδιάρικες εκδόσεις από τις πιο επαγγελματικές όποιο κι αν ήταν το κόστος σε χαρακτηριστικά.... :p

 

Για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα είναι ότι δεν έχει bluetooth. Κατά τα άλλα δεν με ενοχλεί τίποτα. Η μνήμη 12mb είναι αρκετή έχω αποθηκευμένες 38 φωτογραφίες και 4 παιχνίδια επιπλέον συν 5 ήχους επιπλέον συν 4 θέματα και κάτι screensavers και έσω ακόμα 10160kb. Οπότε μην σας φαίνεται λίγη η μνήμη του.

 

Πάντως μην πάρετε Motorola................. Δύο γνωστών μου την πρώτη εβδομάδα τα πάιξανε τα κινητά τους :wacko:

 

Πάρε το Κ700...... με τις ευχές μου :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι.Και εσας η μπαταρια μονο δυο μερες κραταει;

Απλα με το t610 μου κραταγε λιγο περισσοτερο.

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

loipon egw exw to f500i gia arketo kairo ka0ws to phra thn idia mera pou kykloforhse.

einai poly wraio kinhto alla prosoxh sto logismiko. emena trabaei kati kollhmata ekei pou to fortizw synh0ws alla kata ta alla den exei parousiasei kanena problhma.

mou eipan oti xreiazetai anaba0mish logismikou alla poios na to trexei?

oi photos einai poly kales an kai xreiazetai arketa sta0ero xeri, to video pantws den leei kai polla giati h analysh tou einai xamhlh kai th nyxta den trabaei ka0olou....

pantws se genikes grammes eimai eyxaristhmenh, eidika apo ta polyphonica pou einai apo ta kalytera pou exw akousei.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω μια προτημιση του κ500 απο τις κοπελες!Ενδιαφερον :alien:
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus85 (24 Οκτ. 2004 , 05:57)

 

Παρατηρω μια προτημιση του κ500 απο τις κοπελες!Ενδιαφερον :alien:

 

Δηλαδή τι θες να πεις με αυτό????? Ότι αν θες να ρίξεις μια κοπέλα να της κάνεις δώρο ένα Κ500? :P Απλά στο έγραψα και πιο πάνω ότι το Κ500 είναι πιο παιχνιδιάρικο ....... και στις κοπέλες αρέσουν τα παιχνιδιάρικαααααα :P:P:P:P:P:P:P:P

 

Εγώ πάντος με το video είμαι μια χαρά ευχαριστημένη. Δεν έχει διαφορά με το Κ700. Το Κ500 συζεί με ένα Κ700 οπότε έχω μια πολύ καλή άποψη για τις διαφορές τους :D :D :D

 

Εμένα στην φόρτιση δεν κολλάει........ θα 'πρεπε? :worry:

 

Τελικά εσύ δεν μας είπες τι θα πάρεις?

Link to comment
Share on other sites

10-15 λεπτά κλήσεις την ημέρα, 6-7 sms, κανά βιντεάκι, κανά παιχνίδι και πλοήγηση στο menu...

Με αυτήν την χρήση πόσο περίπου θα μου κρατάει η μπαταρία σε αυτό το κινητό? Μπορεί να υπολογίσει κάποιος που το έχει?

Link to comment
Share on other sites

10-15 λεπτά κλήσεις την ημέρα, 6-7 sms, κανά βιντεάκι, κανά παιχνίδι και πλοήγηση στο menu...

Με αυτήν την χρήση πόσο περίπου θα μου κρατάει η μπαταρία σε αυτό το κινητό? Μπορεί να υπολογίσει κάποιος που το έχει?

 

 

 

Γυρω στις 2 με 2 1/1 μερες.

 

Να κανω και εγω μια ερωτηση που μπορω να βρω themes(Α.Ε.Κ.)

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsape (25 Οκτ. 2004 , 13:52)

 

Δηλαδή τι θες να πεις με αυτό????? Ότι αν θες να ρίξεις μια κοπέλα να της κάνεις δώρο ένα Κ500? :P Απλά στο έγραψα και πιο πάνω ότι το Κ500 είναι πιο παιχνιδιάρικο ....... και στις κοπέλες αρέσουν τα παιχνιδιάρικαααααα :P:P:P:P:P:P:P:P

 

Εγώ πάντος με το video είμαι μια χαρά ευχαριστημένη. Δεν έχει διαφορά με το Κ700. Το Κ500 συζεί με ένα Κ700 οπότε έχω μια πολύ καλή άποψη για τις διαφορές τους :D :D :D

 

Εμένα στην φόρτιση δεν κολλάει........ θα 'πρεπε? :worry:

 

Τελικά εσύ δεν μας είπες τι θα πάρεις?

 

Οχι καλε αυτο ελειπε να κανω δωρο σε κοπελα το κ500! :eek: Δεν το κραταω για μενα? :p
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na rotiso re paidia ginetai na allaksoyme mnimi kai na valoyme megalyteri?

To exei psaksei kaneis?

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

η μνημη δεν αλλαζει αλλα να σου πω κατι?τη βρισκω αρκετη μονο τα mp3 τρωνε χωρο αλλα αν εχεις κανενα προγραμμα και τα κοβεις σου βγαινουν καπου στα 500 kb οποτε περνας αρκετα το κινητο οντως ειναι αρκετα καλο για τα λεφτα του αν και η οθονη του κ-700 μου αρεσει πιο πολυ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά!Έχω το κινητό (f500i) δύο μήνες περίπου και είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά καλές φωτογραφίες βγάζει μόνο με το φως της ημέρας.Σε κλειστό χώρο ψιλοχάλια.Μπορεί να βελτιωθεί η ποιότητα με αναβάθμιση?Ξέρει κανένας πως βγαίνει ο ήχος της κάμερας?Υπάρχει καλώδιο?Στην vodafone μου είπαν οτι δεν υπάρχει και δεν συνδέεται ούτε με υπέρυθρες με το pc!!!
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

ποιος ειπε οτι δε συνδεεται?στη vodafone?για ρωτα τους τι χρωμα εχει το σημα της vodafone μπορει και να ξερουν μπορει κι οχι λοιπον το κινητο συνδεεται κανονικοτατα στο pc πηγαινε και παρε υπερυθρες αν δεν εχεις εγκατεστησε της και αρχισε να στελνεις κανονικα και με το pc suite του κινητου δε θα χεις κανενα προβλημα ο ηχος της καμερας αφαιρειται οταν το βαζεις στο αθορυβο και καλωδιο νομιζω οτι υπαρχει στο πλαισιο αλλα πιος ο λογος?αν του βαλεις υπερυθρες κανενα προβλημα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πείτε μου, ένας φίλος μου που το πήρε παρατήρησε ότι στις τελευταίες κλήσεις βγάζει λάθος ονόματα από αυτά που πράγματι κλήθηκαν ή κάπως έτσι. Παρατήρησε κανείς τίποτα;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονή ( με ενεργοποημένη την εξοικονόμηση ενέργειας ) μετά από 15" η οθόνη γίνεται γραμμή παρά γραμμή(σαν γρύλια παραθύρου) , μετά το κινητό σβήνει ΜΟΝΟ του κάνει ένα είδος soft reset και ξαναανάβει , παραμένει πάλι ενεργό για 15" και μετά πάλι τα ίδια !!!!

Να το πετάξω ή αξίζει τον κόπο να το δώσω για Service (είναι σε εγγύηση)

To έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ? Έχει ξανασυμβεί ?

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα απέκτησα το Κ500i... (Κάλιο αργά παρα ποτέ).

Έχοντας την προηγούμενη εμπειρία του Τ610, ένιωσα εξαιρετικά εξοικειωμένος με το "διαμαντάκι" της SonyEricsson.

Περισσότερες δυνατότητες απο όσες θα ζητούσα απο το κινητό μου, σε εξαιρετική τιμή. Μου άρεσαν (σαν πρώτη εντύπωση) τα κινούμενα γραφικά των θεμάτων, καλή (άν και με αφήνει αδιάφορο) η βιντεοκάμερα, εξαιρετική η οθόνη, η φωτογραφίες πολύ καλές στον υπολογιστή αλλά όχι και στο κινητό.

Εκτίμησα την ένταση του ηχείου του, καθώς εργάζομαι σε θορυβώδη χώρο, ενώ η αναπαραγωγή ΜΡ3 και wav ήταν κάτι που μου έλειπε έως τώρα.

Μόνος μου προβληματισμός-ένσταση, ο περίεργος τρόπος αναπαραγωγής αρχείων MIDI. Για παράδειγμα, το Digirain, δέν ακούγεται το ίδιο καλά με το Τ610 (ή ακόμα και το panasonic x60 που είχα έως σήμερα :cry: ).

 

http://www.zedge.no

Αρκετά καλή σελίδα, λίγα πραγματάκια ακόμα. Θέλει εγγραφή.

http://smilies.sofrayt.com/%5E/_950/ole.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pastrengo (27 Νοέ. 2004 , 14:57)

 

Στην αναμονή ( με ενεργοποημένη την εξοικονόμηση ενέργειας ) μετά από 15" η οθόνη γίνεται γραμμή παρά γραμμή(σαν γρύλια παραθύρου) , μετά το κινητό σβήνει ΜΟΝΟ του κάνει ένα είδος soft reset και ξαναανάβει , παραμένει πάλι ενεργό για 15" και μετά πάλι τα ίδια !!!!

Να το πετάξω ή αξίζει τον κόπο να το δώσω για Service (είναι σε εγγύηση)

To έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ? Έχει ξανασυμβεί ?

 

 

Κάνε έναν κόπο να πας μέχρι κάποιο service της SE.

Η εγγύηση είναι για έναν χρόνο, και το κινητό δεν έχει 6 μήνες που κυκλοφόρησε. Πες τα τους αυτά, πάρε και ένα τηλέφωνο στη SE (κεντρικά), αυτό έλειπε να πετάξεις κάτι που πλήρωσες τόσα λεφτά (έστω με επιδότηση).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K500i (F500i)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...