Jump to content

Sony Ericsson K500i (F500i)


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο μικρος αδερφος του Κ700!! Το Sony Ericsson K500i!!

 

Για περισσοτερες πληροφοριες:

http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-k500-en.shtml

και :

http://www.gsmarena.com

 

Παντως δεν ειναι και εντελως σιγουρο οτι θα κυκλοφορησει στην Ελλαδα.

 

Εχει ομως τις ιδιες λειτουργιες με το F500i που κυκλοφορει εδω.

Ειναι δηλαδη η αντιστοιxη συσκευή non-live.

 

Καλη προταση αγορας και συμφωνα με το mobile-review θα κοστιζει γυρω στα 185-190Ε

 

Μερικές φωτο

 

Και αλλη μια

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός του ότι είναι πανέμορφο αν έρθει σε αυτήν την τιμή ή και λίγο πιο πάνω κάποια άλλα κινητά είναι οι πιο αδύνατοι κρίκοι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πολύ καλό κινητάκι φαίνεται ... θυμίζει λίγο το SIemens SΤ60 ή είναι ιδέα μου ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο και οικονομικό !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλο κινητό και εχει και μικρο μεγεθος. Ελαχιστα μεγαλυτερο απο το Τ610.

 

Λοιπόν παιδιά εχω καλά νέα το το Κ500 θα κυκλοφορησει τον Οκτωβριο .

Ειχα ρωτησει το πλαισιο αν θα κυκλοφορησει και μου στελνει τα εξης:

 

Αγαπητέ κύριε ,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το κινητό τηλέφωνο Sony Ericsson

K500i

αναμένεται να κυκλοφορήσει στα καταστήματα ΠΛΑΙΣΙΟ κατα την διάρκεια

του

μήνα Οκτώβρη.

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας και είμαστε πάντα στην

διαθεσή

σας για οποιαδήποτε πληροφορία.

 

Με εκτίμηση,

 

Νικολαρέλη Βιολέττα

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

Τηλ: 210 - 28.95.191

E-mail: vnikolareli@plaisio.gr

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι η μπαταρια του. 670 ειναι λιγα για τετοια οθονη(την ιδια με το Κ700). Απο οτι ειδα ραδιο δεν εχει. Η SE εχει βγαλει ραδιο hands-free? Παντως ειναι πολυ ωραιο, καμια σχεση με το αντιστοιχο της voda(το καταστρεψαν το κινητο) και φτηνο.
Link to comment
Share on other sites

Η S-E εχει radio hands-free. Ολα τα κινητα της εχουν τις ιδιες υποδοχες. Λογικα θα ταιριαζει!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Οκτώβρη θα κυκλοφορήσει ε?

Εμένα αρχές Οκτωβρίου έρχεται η επιδοτησή μου, λέτε να το προλάβω?

Μακάρι γιατί φαίνεται ωραίο κινητάκι και φτηνό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το Κ500 κυκλοφορει!! :) :)

Στο πλαισιο κανει 245Ε ακριβως!!

Για περισσοτερες πληροφοριες: http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=13&Nav_Section_Id=13&Catalog_Id=10&Product_Id=223365&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ναί το πήρα εχθές.Γ@@@το αλλά με ενόχλησε 1 πράγμα.Δέν έχει bluetooth.Το πήρα 240 ευρώ είχα επιδότηση 186 + 40κατι που έδωσα.Το μενού είναι όλα τα λεφτά όπως και η java 3D.παίζει mp3 και έχει και video.Η κάμερα είναι αρκετά καλλή και πιστεύω πως για τα λεφτά του αξίζει.

 

 

ΠΣ μερικούς μπορεί να τους ενοχλήσουν τα πλήκτρα (κοντά το ένα με το άλλο)

Link to comment
Share on other sites

Ποιές οι διαφορές του από το F500i; Από ότι είδα στο site της SE συγκρίνοντάς τα, το K500i δεν έχει (κατά τη SE) Βίντεο-Κλιπ, ενώ το F500i έχει. Ισχύει αυτό;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:D :D :D :D Πήρα το K500i χτες απο cosmote είχα επιδότηση 190 ευρώ και έδωσα άλλα 20.

Ένα θα σας πω ΤΕΛΕΙΟ..........

Ο αρραβωνιαστικός μου έχει το Κ700. Το μενού του Κ500i είναι super σε σχέσει με του Κ700 συν ότι είναι πιο κομψο, πιο όμορφο, έχει καμερούλα που κλείνει και δεν γεμίζει βρωμίτσες και όταν πέρασα το video και τις φωτογραφίες στο pc το αποτέλεσμα ήταν άκρως εντυπωσιακό.........

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα........

 

Το μόνο ελάττωμά του έιναι ότι δεν έχει bluetooth.

 

Κατά τα άλλα μια χαρούλαααααααααα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ο αρραβωνιαστικος σου εχει το Κ700i Vodafone Live?

 

Δηλαδη η Cosmote το πουλαει μονο 210 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

όχι έχει Κ700i με σύνδεση cosmote.

 

Εγώ τόσο το πήρα για την ακρίβεια 212,40. Από τα κεντρικά της cosmote στο Μαρούσι.

 

Όσο για την μπαταρία του κρατάει περίπου 2,5 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, τα πλήκτρα του έχουν αυτόν τον φωτισμό τον πορτοκαλί όπως και το F500i και αν ναι αυτός ο φωτισμός μπορεί να αλλάξει ή και να βγει εντελώς?
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο πολύ σημνατικό για μένα.

Από πλευράς ποιότητας κατασκευής είναι καλό? Δηλαδή με μέτρια χρήση του κινητού υπάρχει περίπτωση να αρχίσει να τρίζει ή να παίζει κανά καπάκι όπως έχω ακούσει μπορεί να γίνει με το Κ700?

Link to comment
Share on other sites

Ο πορτοκαλί φωτισμός δυστυχώς δεν αλλάζει, αλλά έχει ένα πολύ ωραίο theme πορτοκαλί με λουλουδάκι που ταιριάζει γαμάτα :p

 

Το κινητό δεν μου δίνει την εντύπωση ότι τρίζει ή ότι θα διαλυθεί.... Μοιάζει γερό................... το μέλλον θα δείξει.

 

Επίσης είναι πλήρως συμβατό με τα polyphonic και τα άλλα πραγματάκια που έχει στο mycosmos η cosmote. Μόνο τα παιχνίδια δεν μου εμφνίζονται στο μενου δεν ξέρω γιατί :wacko: .

 

Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευτυχισμένη με το κινητάκι μου. Μου αρέσει πάρα πολύ. Καμιά σχέση με το Samsung to V200 που είχα. Αυτό είναι τέλειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.

 

Επίσης οι υπέρυθρες είναι συμβατές και με το Nokia 6600 της αδερφής μου........

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κιαπο μενα..πρωτο μου ποστ

ηθελα να ρωτησω τα εξης.απο ποιοτητα φοτο-βιντεο ειναι ακριβως σα το κ700?η οθονη ειναι μεγαλυτερη?η επιδοτηση-αναβαθμιση ισχυει μονο για αγορα του κινητου σκετου(χωρις συνδεση) κ μετρητοις(οχι πιστωτικη)?πχ πειτε πως το κινητο κανει 220ε κ γω εχω επιδοτηση 100ε.με συνδεση στο vodafone60 το δινει ο γερμανος 80.θα το παρω τσαμπα?η πρεπει να το παρω οσο κανει σκετο πλην την επιδοτηση που δικαιουμαι..?

ευχαριστω

 

ΥΓ παιδια το v800 που βγαινει συντομα θα μ@μ@ει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα μηπως μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω Themes για το κινητο μου εχω ενα F500i.

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην αλλάζει ο φωτισμός? Αλλαγή LED και είναι οκ. Ασπρο μώβ και μπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CASH (17 Οκτ. 2004 , 06:24)

 

Καλημερα και απο εμενα μηπως μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω Themes για το κινητο μου εχω ενα F500i.

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων.

 

 

Δοκίμασες τα themes που υπάρχουν για Τ610/Τ630/Ζ600;

Δες στο σχετικό thread.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K500i (F500i)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...