Jump to content

Lenovo ThinkPad 8 Tablet PC{Full HD}


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν μπήκα να παραγγείλω είχα ήδη λάβει μαιλ ότι είχαν 54 κομμάτια.Οποτε όταν παρήγγειλα είχαν.Μου κάνει εντύπωση όμως ότι έχει τόσες θετικές και στα μαιλ δεν απαντούν.Εκτος και αν λαμβάνουν χιλιάδες μαιλ τη μέρα και δεν προλαβαίνουν.

 

Άρα λογικά και εγώ όταν παρήγγειλα είχαν άμεσα διαθέσιμο κομμάτια.

Περίμενε και σήμερα να δεις τι θα γίνει,αφου όπως λες σου είπαν ότι είχαν 54 κομμάτια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το hardwareversand απάντησε πως θα είναι διαθέσιμο πάλι 10/3
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Το hardwareversand απάντησε πως θα είναι διαθέσιμο πάλι 10/3

 

Δευτέρα δηλαδή.

Από notebook.de έχεις νεότερα;

Σε εμένα έγινε αποστολή από αμαζον οι adaptors που είχα παραγγείλει

Για να δούμε ελπίζω να δουλέψουν άψογα με το tablet

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0060AU5MW/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00G8Y8KJK/ref=oh_details_o00_s00_i01?ie=UTF8&psc=1

 

Αν και εδώ λέει 25 του μηνός

https://www.hardwareversand.de/articledetail.jsp;jsessionid=E079B3A6DE40BD0A83E06ED8480D064C.www1?agid=1695&aid=154632&jsessionid=E079B3A6DE40BD0A83E06ED8480D064C.www1&jsessionid=E079B3A6DE40BD0A83E06ED8480D064C.www1

Μπορεί βεβαία να αλλάξει ανά πάσα στιγμή

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τους είπα ή το στέλνουν σήμερα με express και δικά τους έξοδα ή να το ακυρώσουν. Σιγά μην τους παρακαλάω να πάρουν τα λεφτά μου. :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά τους είπα ή το στέλνουν σήμερα με express και δικά τους έξοδα ή να το ακυρώσουν. Σιγά μην τους παρακαλάω να πάρουν τα λεφτά μου. :mad:

 

...και το ακύρωσαν.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τους είπα ή το στέλνουν σήμερα με express και δικά τους έξοδα ή να το ακυρώσουν. Σιγά μην τους παρακαλάω να πάρουν τα λεφτά μου. :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

...και το ακύρωσαν.

 

Και τώρα τι θα κάνεις θα το παραγγείλεις από αλλού;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι θα κάνεις θα το παραγγείλεις από αλλού;

 

Αν το βρω, που δεν το βλέπω...

Διαφορετικά, με μισή καρδιά, θα πάω στο Venue 11 Pro

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ελαβα email για ακύρωση από την δεύτερη παραγγελία

 

Sehr geehrter Kunde,

 

sie möchten Ihre Bestellung stornieren, was wir sehr bedauern. Ihrem Wunsch entsprechend haben wir den Auftrag annulliert. Bereits geleistete Zahlungen werden wir auf das Ursprungskonto erstatten.

Mit freundlichen Grüßen

Christian Kotulla

 

Service-Team

 

Unser engagiertes Service-Team ist montags bis samstags von 9 - 19 Uhr

und an Sonn- und Feiertagen von 11 – 18 Uhr für Sie da unter:

fon: 01805 / 711 117

fax: 01805 / 959 666

(0,14 €/Min. aus dem Festnetz, Mobilfunk max. 0,42 €/Min.)

 

hwv hardwareversand.de GmbH

Gewerbepark Möhnesee

Daimlerweg 4

D-59519 Möhnesee

Registergericht Arnsberg

HRB 5956

59821 Arnsberg

Geschäftsführer: Ralf Schwalbe

 

 

05.03.2014 16:00 -

A************* schrieb:

 

Hello i would like to ask to cancel my order No 15********* of the tablet ThinkPad 8 that i made few hours ego.

 

Thank you.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το βρω, που δεν το βλέπω...

Διαφορετικά, με μισή καρδιά, θα πάω στο Venue 11 Pro

 

Μπορεί να εμφανιστεί την επόμενη εβδομάδα, αρκεί να παρακολουθείς διαθεσιμότητες.

Το Dell είναι άλλη κατηγορία μιας και 11 ιντσών είναι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε available στο hardwareversand και το χτύπησα. Άντε να δούμε!

(Λες να ήταν το δικό σου Άλεξ; :lol:)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε available στο hardwareversand και το χτύπησα. Άντε να δούμε!

(Λες να ήταν το δικό σου Άλεξ; :lol:)

Ποτέ δεν ξέρεις :lol:

Όπως και να έχει μην ακυρώσεις την παραγγελία, διότι Σάββατο σπάνια κάνουν αποστολές και περίμενε έως και τη Δευτέρα απόγευμα τουλάχιστον.

Ενημέρωσε.

Την θηκη παιδια που τη βρισκουμε την εχει το notebook.de ;

Όχι δεν την βρίσκω πουθενά.

Και εγώ αυτήν θέλω να χτυπήσω.

Οποίος βρει κάνα site που τη διαθέτει ας ενημερώσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και το δικο μου...

Δυστυχως, ούτε εγώ βρίσκω τη θήκη πουθενά. Αν και της Lenovo αφηνει εκτεθειμένη την πλάτη.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και το δικο μου...

Δυστυχως, ούτε εγώ βρίσκω τη θήκη πουθενά. Αν και της Lenovo αφηνει εκτεθειμένη την πλάτη.

 

Τωρα που ξεκινησε το δικο σου ειναι αμεσα διαθεσιμο απο notebook de:lol:

http://www.notebook.de/lenovo-thinkpad-8-tablet-intel-atom-z3770-240ghz-win-81-p-62255

Οσο για την θηκη θα παρουμε μια universal

http://www.amazon.de/Smart-Cover-Tasche-Lenovo-Thinkpad-Cover-Schwarz/dp/B00HRSOQD0/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1394301387&sr=8-7&keywords=thinkpad+8

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά με τις τιμές που βλεπω Ευρώπη για το cover(64-70€) η απο Αμερική η αγορα η υπομονή για θήκη απο τρίτο.Η IVSO που έχω στο venue πάντως με αφησε ικανοποιημένο.

Εδώ η πιο φθηνή που ειδα http://www.pc21.fr/fiche/4x80e53053-thinkpad-8-quickshot-cover-black-brown-i512868.html

Edited by grigoris_a
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλά με τις τιμές που βλεπω Ευρώπη για το cover(64-70€) η απο Αμερική η αγορα η υπομονή για θήκη απο τρίτο.Η IVSO που έχω στο venue πάντως με αφησε ικανοποιημένο.

Εδώ η πιο φθηνή που ειδα http://www.pc21.fr/fiche/4x80e53053-thinkpad-8-quickshot-cover-black-brown-i512868.html

 

Χμμμ.... με εβαλες σε σκεψεις να τραβηξω τη σκανδαλι:p

Τελικα τι εγινε με τη δικια σου παραγγελια;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έφυγε Παρασκευή.Μέχρι 14 έβγαλε η UPS παράδοση.Πάντως πολλή υπερτιμημενο στην Ευρώπη το cover.Αμερική νομίζω 40$ έχει.Μήπως να κάνουμε καμία ομαδική;
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Της Lenovo ουσιαστικά είναι ένα smart cover μόνο για την οθόνη. Και πανάκριβη, και η μεταλλική πλάτη μένει εκτεθειμένη, με κίνδυνο να γέμιση γρατζουνιές.

Πιο πολύ ψήνομαι γι αυτη του Amazon.de

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για την ιδια(IVSO) είναι πολύ καλή.Οσο για το cover πρέπει να βάλεις μεμβράνη για να τη γλυτώσει από πίσω.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έφυγε Παρασκευή.Μέχρι 14 έβγαλε η UPS παράδοση.Πάντως πολλή υπερτιμημενο στην Ευρώπη το cover.Αμερική νομίζω 40$ έχει.Μήπως να κάνουμε καμία ομαδική;

 

Αν μιλάμε για την ιδια(IVSO) είναι πολύ καλή.Οσο για το cover πρέπει να βάλεις μεμβράνη για να τη γλυτώσει από πίσω.

 

Απο Αμερικη εννοεις ομαδικη,η απο τους Γαλλους;

Απο πισω στη πλατη μπορει να μπει κανα skin protector που κολλαει και προστατευει απο μικρογρατζουνιες.

 

Μα καλα γιατι δεν βγαζουν σε στυλ smart case για ipad.:mad:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από Αμερική.Οσο για τη smart θήκη είμαι 100% σίγουρος ότι θα βγει.Απλά δεν έχει κυκλοφορήσει το ταμπλέτα καλά καλα για αυτό δεν έχει βγει ακόμη.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Από Αμερική.Οσο για τη smart θήκη είμαι 100% σίγουρος ότι θα βγει.Απλά δεν έχει κυκλοφορήσει το ταμπλέτα καλά καλα για αυτό δεν έχει βγει ακόμη.

 

Απο Lenovo.us δεν στελνουν Ελλαδα και αν κανουμε ομαδικη θα μας σκισουν στο τελωνειο.

Για αυτην την θηκη την IVSO απο μαλακο η σκληρο υλικο ειναι εσυ που την εχεις,διοτι φοβαμαι αν ειναι σκληρη μηπως γδαρει το tablet περιμετρικα και γωνιες.

Την εχω παθει σε κινητο που ηταν hard case και μου εκανε ζημια μετα απο 2-3 βαλε βγαλε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο Lenovo.us δεν στελνουν Ελλαδα και αν κανουμε ομαδικη θα μας σκισουν στο τελωνειο.

Για αυτην την θηκη την IVSO απο μαλακο η σκληρο υλικο ειναι εσυ που την εχεις,διοτι φοβαμαι αν ειναι σκληρη μηπως γδαρει το tablet περιμετρικα και γωνιες.

Την εχω παθει σε κινητο που ηταν hard case και μου εκανε ζημια μετα απο 2-3 βαλε βγαλε.

 

Πολύ σκληρο δεν είναι.Αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με το ηχείο που το ThinkPad το έχει πίσω και στις φωτός δεν δείχνει άνοιγμα στο amazon.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σκληρο δεν είναι.Αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με το ηχείο που το ThinkPad το έχει πίσω και στις φωτός δεν δείχνει άνοιγμα στο amazon.

 

Για αυτο το λογο ειτε θα περιμενουμε να εμφανιστουν πιο πολλες θηκες να εχουμε να επιλεξουμε ειτε την επισημη με κανα skin για τη πλατη,αλλα βεβαια θα παει κανα 80αρι συνολικα.

Εκανα εγγραφη στο γαλλικο site αλλα θα πρεπει να μου στειλουν email να μου πουν τα μεταφορικα για Ελλαδα.(αν ειναι δυνατον δηλαδη,συμπληρωνωντας επιπλεον στοιχεια κατα την εγγραφη σου!!!)

Εχεις καποιο αλλο μαγαζι υποψη ας ειναι λιγο πιο ακριβο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα άλλο με στοκ.Είναι και στο amazon de

 

Αυτην μαλλον εννοεις που ειναι αμεσα διαθεσιμη.

http://www.amazon.de/Tasche-ThinkPad-Quickshot-Cover-Black/dp/B00I5708MK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1394307265&sr=8-1&keywords=Lenovo+ThinkPad+8+QuickShot+Cover(ακυρο τελικα διοτι δεν στελνει Ελλαδα που εκανα εικονικα την αγορα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρηκα στο γαλλικο αμαζον και στελνει κανονικα.

77 ευρω συνολικα με μεταφορικα.( ο πρωτος πωλητης)

http://www.amazon.fr/gp/offer-listing/B00I4PSC3K/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1394307759&sr=8-1&keywords=ThinkPad+8+Quickshot+Cover&condition=new

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τρελος παπας τους βάφτισε!

το 1/5 της τιμής της ταμπλέτας για ένα κομμάτι πλαστικό;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...