Jump to content

Lenovo ThinkPad 8 Tablet PC{Full HD}


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηδου ενα ακομα review απο το lenovo!!

 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε να δούμε η Lenovo ποτε σκοπεύει να το κυκλοφορήσει επιτέλους στην αγορά διότι τα έχει κάνει *********

 

Fixed.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο με μενα εβαλες!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα αμεσα διαθεσιμο στο notebook de και προχωρησα στην παραγγελια μεσω amazon payments.

Για να δουμε τι θα γινει.

https://www.notebook.de/index.php?section=shop&productid=62255

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα αμεσα διαθεσιμο στο notebook de και προχωρησα στην παραγγελια μεσω amazon payments.

Για να δουμε τι θα γινει.

https://www.notebook.de/index.php?section=shop&productid=62255

 

Μια από τα ίδια! Σε ευχαριστώ!

 

...αυτό που μένει είναι μια θήκη. Είμαι άρρωστος με το θέμα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια! Σε ευχαριστώ!

 

...αυτό που μένει είναι μια θήκη. Είμαι άρρωστος με το θέμα.

 

Θήκη θα περιμένω το smart cover της Lenovo η κάτι παρόμοιο.

Το παρήγγειλες και εσύ από το ίδιο πωλητή;

Για να δούμε ελπίζω να έχουν αρκετά κομμάτια και να μπορούν να μας τα στείλουν τα δικά μας.

Ακόμα δεν έχω λάβει ιδιοποίηση ότι έγινε shipped.(υπο επεξεργασία λέει στο amazon Payments)

 

Ενδιάμεσα παρήγγειλα OTG USB 3.0 και micro hdmi to hdmi από αγγλικο αμαζον.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θήκη θα περιμένω το smart cover της Lenovo η κάτι παρόμοιο.

Το παρήγγειλες και εσύ από το ίδιο πωλητή;

Για να δούμε ελπίζω να έχουν αρκετά κομμάτια και να μπορούν να μας τα στείλουν τα δικά μας.

Ακόμα δεν έχω λάβει ιδιοποίηση ότι έγινε shipped.(υπο επεξεργασία λέει στο amazon Payments)

 

Ενδιάμεσα παρήγγειλα OTG USB 3.0 και micro hdmi to hdmi από αγγλικο αμαζον.

 

Από πού βλέπεις τα payments; Και εγώ έτσι πλήρωσα, αλλά δεν βλέπω κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από πού βλέπεις τα payments; Και εγώ έτσι πλήρωσα, αλλά δεν βλέπω κάτι.

 

Άκυρο, το βρήκα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι στο site έχει πάει παραλαβή μετά 3 ημέρες, δηλαδή ποτε το Σάββατο; :!:

Δεν νομίζω κανένα κατάστημα να παραλαμβάνουν Σάββατο

Θα τους στείλω email να μου πουν ακριβή ημερομηνία,αλλιως τρώνε άκυρο και παραγγείλω από αλλού που το βρίσκω άμεσα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι στο site έχει πάει παραλαβή μετά 3 ημέρες, δηλαδή ποτε το Σάββατο; :!:

Δεν νομίζω κανένα κατάστημα να παραλαμβάνουν Σάββατο

Θα τους στείλω email να μου πουν ακριβή ημερομηνία,αλλιως τρώνε άκυρο και παραγγείλω από αλλού που το βρίσκω άμεσα.

 

Κράτα μας ενήμερους!

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα λεφτά έχουν δεσμευτεί από το αμαζον όπως μίλησα με την τράπεζα

Για να δούμε τι θα μου πουν διότι μου έρχεται να παραγγείλω από άλλο κατάστημα.

 

Παρήγγειλα και από εδώ τελικά και οποίο σταλεί πιο γρήγορα και το άλλο θα ακυρωθεί.

http://www.hardwareversand.de/articledetail.jsp?aid=154632&agid=1695&pvid=4pu6w6blf_hsdu9s00&ref=13

 

Edit:Εγινε επιβεβαίωση της πληρωμής μέσω pay pal στη δεύτερη παραγγελία από το σύστημα τους που φαίνεται στον λογαριασμό που άνοιξα σε αυτούς.

Για να δούμε, αν αποσταλεί σήμερα η αύριο και φάνε μεγαλοπρεπές άκυρο στο notebook.de.

 

Edit 2:Την έκατσα μόλις με ειδοποίησαν από notebook de ότι αποσταλεί το tablet με DHL!!!!!!!!!

Και μόλις πριν 10 λεπτά τους ξαναεστελα email ποτέ θα αποσταλεί.

 

Dear customer,

we want you to inform that we have shipped your packet today with DHL.

The tracking no. is: 01********* With this tracking number you can track the status of your delivery online.

If you do not receive this package within the next working days we kindly ask you to inform us.

We hope you enjoy your product.

 

Please note: this status of your delivery by DHL can be seen first today evening by 08:30 pm

With best regards

your notebook.de Team.

 

 

Guten Tag, **********

 

notebook.de hat 449,00 € von Ihnen eingezogen Falls Sie diese Zahlung nicht autorisiert haben, kontaktieren Sie bitte den Kundenservice von Amazon Payments.

 

Informationen vom Verkäufer: notebook.de

 

Gesamtbestellwert: 449,00 €

 

Bestellnummer des Verkäufers: 15******

Bestelldatum: Dienstag, 4. März 2014

 

 

Haben Sie Fragen zu Ihrer Bestellung?

 

E-Mail-Adresse: AmazonPayments@notebook.de

 

Telefon: 06151-918270

 

 

 

Informationen zur Zahlung

E-Mail-Adresse: al*****************.com Transaktionsnummer: P02-06*****************

Betrag abgebucht von Visa..******: 449,00 €

Abgebuchter Gesamtbetrag: 449,00 €

Sämtliche Einzelheiten der Zahlung finden Sie hier: https://payments.amazon.de und klicken Sie oben auf Mein Konto.

 

 

Edit 3:Τελικά έστειλα mail στο δεύτερο κατάστημα για ακύρωση της παραγγελίας να μην μου έρθουν 2 κομμάτια......

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά, φεύγει από Γερμανία και το δικό μου σήμερα.

Υποθέτω, θα έχει Γερμανικά Windows, αυτό υποθέτω λύνεται με αλλαγή της γλώσσας. Αλήθεια, τα W8 σε ρωτάνε τι γλώσσα θέλεις όταν ανοίγεις για πρώτη φορά τη συσκευή;

Με το Office, τι κάνουμε;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά, φεύγει από Γερμανία και το δικό μου σήμερα.

Υποθέτω, θα έχει Γερμανικά Windows, αυτό υποθέτω λύνεται με αλλαγή της γλώσσας. Αλήθεια, τα W8 σε ρωτάνε τι γλώσσα θέλεις όταν ανοίγεις για πρώτη φορά τη συσκευή;

Με το Office, τι κάνουμε;

Παιρναμε κανονικα ελληνικα σε windows και office.

Συνηθως στο πρωτο setup επιλεγεις γλωσσα μεταξυ 4-5 κυριως.(αν δεν εχει ελληνικα τα παιρναμε μετα)

Στα office κατεβαζουμε απο MS την ελληνικη εκδοση και εισαγουμε το σειριακο αριθμο.

 

Email δεν ελαβες ακομα για αποστολη οπως σε εμενα;

Επισης σε εμενα εγινε η χρεωση στην καρτα μου απο το notebook de.

 

Στο αλλο απλα θα παρει καποιο χρονο εως ακυρωθει και πιστωθουν τα λεφτα μεσω pay pal(Δεν το εχουν και αμεσα διαθεσιμο οπως φαινεται στο site τους-λεει πανω απο 7 ημερες)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά, φεύγει από Γερμανία και το δικό μου σήμερα.

Υποθέτω, θα έχει Γερμανικά Windows, αυτό υποθέτω λύνεται με αλλαγή της γλώσσας. Αλήθεια, τα W8 σε ρωτάνε τι γλώσσα θέλεις όταν ανοίγεις για πρώτη φορά τη συσκευή;

Με το Office, τι κάνουμε;

 

αμα ειναι γερμανικα νομιζω οτι δεν μπορεις να τα αλλαξεις για πρωτη φορα που ανοιγεις την συσκευη.θα πρεπει να κατεβασεις το ελληνικο πακετα γλωσσας μεσα απο τον πινακα ελεγχου!!οσο για το office εγω το ειχα κανει unistall απο την προσθαφαιρεση και το κατεβασα απο εδω!μετα απλα εβαλα τον σειριακο!

 

http://officecdn.microsoft.com/pr/39168D7E-077B-48E7-872C-B232C3E72675/media/el-GR/HomeStudentRetail.img

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Email δεν ελαβες ακομα για αποστολη οπως σε εμενα;

Επισης σε εμενα εγινε η χρεωση στην καρτα μου απο το notebook de.

 

Ακόμα. Μου είπαν πως θα λάβω σήμερα το απόγευμα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα. Μου είπαν πως θα λάβω σήμερα το απόγευμα.

 

Ενημέρωσε.

 

Και από εδώ μπορούμε το office να κατεβάσουμε

http://office.microsoft.com/en-us/products/get-office-oem-download-page-FX103849951.aspx

Εφόσον λάβουμε την έκδοση με τα απλά windows 8.1 διότι αν είναι τα Pro δεν έχει office στο πακέτο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρήγγειλα εχθές από hardwareversand οσο το εδειχε διαθέσιμο αλλα δεν εχω λάβει νέα για αποστολή ακομη.Τους εστειλα mail εχθές αλλα ακόμη καμία απάντηση.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρήγγειλα εχθές από hardwareversand οσο το εδειχε διαθέσιμο αλλα δεν εχω λάβει νέα για αποστολή ακομη.Τους εστειλα mail εχθές αλλα ακόμη καμία απάντηση.

 

Και εγώ παρήγγειλα οσο το είχε άμεσα διαθέσιμο το μεσημέρι εχθές άλλα μετά από λίγες ώρες τους εστειλα mail για ακύρωση διότι ήδη έχει αποσταλεί από notebook.de που είχα παραγγείλει πρώτα.(δεν έχει ακυρωθεί ακόμα βλέποντας στο λογαριασμό μου,μονο που εμφανίζει ότι έγινε confirm από pay pal)

Δεν πιστεύω να μου το αποστείλουν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά, φεύγει από Γερμανία και το δικό μου σήμερα.

Υποθέτω, θα έχει Γερμανικά Windows, αυτό υποθέτω λύνεται με αλλαγή της γλώσσας. Αλήθεια, τα W8 σε ρωτάνε τι γλώσσα θέλεις όταν ανοίγεις για πρώτη φορά τη συσκευή;

Με το Office, τι κάνουμε;

 

Ήρθε το απόγευμα, ούτε φωνή, ούτε ακρόαση για την αποστολή... :mad:

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή λεπτομέρεια οι φωτογράφιες που έχει για το Thinkpad Tablet 8 το notebook.de είναι αλλού για αλλού ή εγώ κανω λάθος ?
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το απόγευμα, ούτε φωνή, ούτε ακρόαση για την αποστολή... :mad:

Σου έχει γίνει απλά δέσμευση χρημάτων η κανονική χρέωση στην κάρτα σου;

Σε εμένα έχει γίνει χρέωση και στα 2 καταστήματα, το ένα περιμένω να παραλάβω, το άλλο πρέπει να περιμένω ένα επαρκεί χρονικο διάστημα έως ξανά πιστωθούν στην κάρτα.(ακομα δεν ακύρωσαν την παραγγελία)

 

Μια μικρή λεπτομέρεια οι φωτογράφιες που έχει για το Thinkpad Tablet 8 το notebook.de είναι αλλού για αλλού ή εγώ κανω λάθος ?

Ούτε που το έδωσα σημασία:p

Αρκεί να παραλάβουμε και όλα να πάνε καλά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Α καλά.Σε εσένα ακόμη δεν φάνηκε η ακύρωση,εμένα δεν απαντούν στα mail,μάλλον είναι για ........ η εξυπηρέτηση τους.Το θέμα είναι τώρα ακυρώνεις η όχι.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Α καλά.Σε εσένα ακόμη δεν φάνηκε η ακύρωση,εμένα δεν απαντούν στα mail,μάλλον είναι για ........ η εξυπηρέτηση τους.Το θέμα είναι τώρα ακυρώνεις η όχι.

 

Πάντως δεν το βλέπω άμεσα διαθέσιμο από εχθές(αγνωστη ημερομηνία λέει)

Εγώ μια φορά τους έστειλα mail,στην χειρότερη να μου το αποστείλουν και το γυρίσω πίσω, αν και δεν νομίζω,απλα τα λεφτά θα μείνουν δεσμευμένα ένα μήνα στην χειρότερη έως ελευθερωθούν.

Μέσω pay pal έγινε η πληρωμη,αρα είτε παραλαμβάνω είτε πίστωση χρημάτων.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από το notebook.de πως έχουν πρόβλημα με το σύστημα παραγγελιών τους και περιμένουν να λυθεί (μούσι μου μυρίζει). Τους ζήτησα να κάνουν Upgrade την αποστολή σε next day. Δεν απάντησαν.

Το hardwareversand δεν μου γεμίζει το μάτι. Πριν το παραγγείλω ρώτησα για τη διαθεσιμότητα, μου έστειλαν ticket number της ερώτησης, και μετά σιωπή...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από το notebook.de πως έχουν πρόβλημα με το σύστημα παραγγελιών τους και περιμένουν να λυθεί (μούσι μου μυρίζει). Τους ζήτησα να κάνουν Upgrade την αποστολή σε next day. Δεν απάντησαν.

Το hardwareversand δεν μου γεμίζει το μάτι. Πριν το παραγγείλω ρώτησα για τη διαθεσιμότητα, μου έστειλαν ticket number της ερώτησης, και μετά σιωπή...

Σε εμένα προχωράει κανονικά η αποστολή μιας και το παρακολουθώ με tracking number.

Την άλλη εβδομάδα θα παραλάβω στάνταρ.

Προφανώς είχαν μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού και όσοι πρόλαβαν.

Εγώ απλά έτυχε το βράδυ κατά τις 11 να μπω να δω γενικότερα διαθεσιμότητες από όλα τα καταστήματα και ειδα το notebook.de και έκανα επί τόπου την παραγγελία

 

Το hardwareversand έχει χιλιάδες θετικές κριτικές πάντως, δεν είναι της σειράς μαγαζί,απλα μπορεί ο προμηθευτής να τους έστησε και να μην παρέλαβαν κομμάτια.

Δεν νομίζω να μην θέλουν να πουλήσουν.

Βλέπεις στην Αμερική κόσμος που έχει κανει προπαραγγελιες από τέλη Γενάρη και τους πάει από εβδομάδα σε εβδομάδα.

Ξεκάθαρα η Lenovo είναι υπεύθυνη για το μπάχαλο με τις διαθεσιμότητες.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπήκα να παραγγείλω είχα ήδη λάβει μαιλ ότι είχαν 54 κομμάτια.Οποτε όταν παρήγγειλα είχαν.Μου κάνει εντύπωση όμως ότι έχει τόσες θετικές και στα μαιλ δεν απαντούν.Εκτος και αν λαμβάνουν χιλιάδες μαιλ τη μέρα και δεν προλαβαίνουν.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...