Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιμαι με την 4.2 απο minideal, ακολουθω τον οδηγο απο post#1 (επειδη τα links με την rom δεν δουλευουνε σε μενα την κατεβασα απο δω http://pan.baidu.com/wap/link?uk=3829361796&shareid=2354533186&third=0 , αυτη δεν ειναι; ) και δεν μπορω να κανω c/p την rom στο τηλεφωνο, ενω καποια άλλα αρχεια με αφηνει κανονικα, παιζει κατι με αρχεια zip; καμια ιδεα;

 

οσο εισαι συνδεδεμενος στον υπολογιστη κατεβασε την μπαρα ειδοποιησεων και αλλαξε το απο μονο φορτιση σε ανταλλαγη αρχειων ....καπως ετσι πρεπει να λεγετε...εχω καιρο που την αλλαξα την συγκεκριμενη ρομ και δεν θυμαμαι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οσο εισαι συνδεδεμενος στον υπολογιστη κατεβασε την μπαρα ειδοποιησεων και αλλαξε το απο μονο φορτιση σε ανταλλαγη αρχειων ....καπως ετσι πρεπει να λεγετε...εχω καιρο που την αλλαξα την συγκεκριμενη ρομ και δεν θυμαμαι...

Ευχαριστω αλλα οχι δεν ειναι αυτο διοτι άλλα αρχεια τα κανει c/p κανονικα, το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι πως δεν εχω κατεβασει ολο το αρχειο απο την πηγη, βλεπετε οι servers oι συγκεκριμενοι δεν ειναι stable και χανεται ευκολα η συνδεση και τελικα δεν εχεις κατεβασει ολο το αρχειο, pfff

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω στη διαδικασια να περασω 4.4.2 στο κινητο σαν το φιλο απο πανω.θα εβαζα την official με ota μιας και δε με ενδιαφερουν τα ελληνικα ομως δε μπορω να βγαλω ακρη με το pc suite στα κινεζικα:(μιας και ειμαι 4.2.2 αυτη τη στιγμη με εγκατασταση twrp δε μπορω να βαλω καποια 4.4.2 ευκολα? Η πρεπει να παω βαση του οδηγου του aloialone στο πρωτο ποστ απλα αντικαθιστωντας τη ρομ με καποια ποιο καινουργια?π.χ 1447?
Link to comment
Share on other sites

Η αποστολη στεφθηκε με επιτυχια.πλεον εχει πανω 1447 lite που ανεφεραν πιο πανω τα παιδια.εντυπωση μου κανει οτι πριν το φλασαρισμα το κινητο ειχε 95% μπαταρια και μετα το reboot με τη νεα ρομ εχει 47%:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καποιος να μου στειλει τον κωδικο της rom 1443 του barajabi;(whatever :p). Δεν μπορω με τπτ να κατεβασω την official rom απο το link του οδηγου, διακοπτετε συνεχεια και μενει ημιτελες το αρχειο.... Οποτε η διαδικαδια ειναι ιδια, απλα δεν περναω gapps, thx. Edited by GEONISED
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας κατεβασει αυτη τη ρομ http://www.needrom.com/download/vibeui-v2-0-1447-lite-k910-ruencn/ προσπαθω βαση του οδηγου να βαλω μονιμα twrp.η ρομ αυτη εχει ξεκλειδωτο bootloader(απο οτι γραφει ο δημιουργος) και ενω μπαινω στο twrp δεν βλεπω πουθενα shutdown.μονο αν πατησω reboot με βγαζει σε ενα αλλο μενου και εκει επιλεγω power off.ξανα ανοιγοντας ομως το κινητο μπαινω στο στοκ recovery(αυτο με τις 14 επιλογες στη σειρα).καταλαβαινει καποιος τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Πατάς δηλαδή το volume up, volume down και power button και αφήνοντάς το με την εμφάνιση του λογότυπου δε σε βάζει στην twrp; Είσαι root;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθωντας τον οδηγο θα μπορουσα να βαλω και την 1447 lite που ανεφεραν πιο πριν τα παιδια?

Την συγκεκριμενη rom μπορεις να τη βαλεις και ετσι...ας εισαι 4.2.2 και ειναι και πολυ καλη...!!!!

1. Download the firmware and put it in the device memory

2. You need to unlock the bootloader http://www.needrom.com/download/unlock-bootloader/

3. After that flash recovery TWRP and the device to start it. http://www.needrom.com/download/twrp-recovery-2-8-0-1/

4. It selecting Backup section to put all the checkboxes and then move the slider.

5. After the return to the main screen in the recovery and go to the section Install, which indicate the firmware archive and then move the slider.

6. At the end return to the main screen in recovery and go to section WIPE / Advanced Wipe out there and put a tick in the dalvik-cache, data, cache, and move the slider.

7. After restart the device and wait for a full load and after the boot you need to change the language that was all in English.

Future versions will default to English.

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Πως στο διάλο αλλάζουμε το wallpaper της lockscreen στην 4.4.2; Στην 4.2.2 είχε επιλογή αλλά εδώ τίποτα, ούτε στις ρυθμίσεις ούτε στον ορισμό εικόνας ως έχει κάτι για τη lockscreen.

Nα είναι τόσο μπροστά μου και να μη το βλέπω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως στο διάλο αλλάζουμε το wallpaper της lockscreen στην 4.4.2; Στην 4.2.2 είχε επιλογή αλλά εδώ τίποτα, ούτε στις ρυθμίσεις ούτε στον ορισμό εικόνας ως έχει κάτι για τη lockscreen.

Nα είναι τόσο μπροστά μου και να μη το βλέπω;

Με κουμπι κατω αριστερα , wallpaper,enter galery,απο αποθηκευμενες εικονες wallpaper,δαλεγεις μια εικονα,apply,set wallpaper for lockscreen...

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Πως στο διάλο αλλάζουμε το wallpaper της lockscreen στην 4.4.2; Στην 4.2.2 είχε επιλογή αλλά εδώ τίποτα, ούτε στις ρυθμίσεις ούτε στον ορισμό εικόνας ως έχει κάτι για τη lockscreen.

Nα είναι τόσο μπροστά μου και να μη το βλέπω;

 

Μπες στο theme center. Στο πανω μερος εχει πεντε επιλογες. Επελεξε wallpaper. Στην συνεχεια στο πανω μερος δεξια εχει επιλογη local. Ειναι αυτα που εχει στην συσκευη. Επελεξε οποιο θες. Εαν θες μπορεις να κατεβασεις απο τα online και στην συνεχεια πας local και να το επιλεξεις

Link to comment
Share on other sites

Πατάς δηλαδή το volume up, volume down και power button και αφήνοντάς το με την εμφάνιση του λογότυπου δε σε βάζει στην twrp; Είσαι root;

 

Ειμαι root ναι.στον οδηγο κατι λεει να κανω shutdown απο το twrp αλλα δε το βρισκω.κανω reboot-power off και μαλλον δε πιανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την συγκεκριμενη rom μπορεις να τη βαλεις και ετσι...ας εισαι 4.2.2 και ειναι και πολυ καλη...!!!!

1. Download the firmware and put it in the device memory

2. You need to unlock the bootloader http://www.needrom.com/download/unlock-bootloader/

3. After that flash recovery TWRP and the device to start it. http://www.needrom.com/download/twrp-recovery-2-8-0-1/

4. It selecting Backup section to put all the checkboxes and then move the slider.

5. After the return to the main screen in the recovery and go to the section Install, which indicate the firmware archive and then move the slider.

6. At the end return to the main screen in recovery and go to section WIPE / Advanced Wipe out there and put a tick in the dalvik-cache, data, cache, and move the slider.

7. After restart the device and wait for a full load and after the boot you need to change the language that was all in English.

Future versions will default to English.

Την εβαλα βαση του οδηγου στη πρωτη σελιδα.δεν εκανα κατι σαν το βημα 6 στις οδηγιες που παραθετεις ομως,δηλαδη δεν εχω κανει wipe cache η format.αυτο σημαινει οτι εχω απομειναρια απομτη προηγουμενη ρομ μεσα?πως μπορω να κανω uninstall το baidu browser το οποιο αν θυμασαι ηταν προεγκατεστημενο στη ρομ αυτη?το μονο που καταφερα ηταν να το κανω force close και disable απο τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root ναι.στον οδηγο κατι λεει να κανω shutdown απο το twrp αλλα δε το βρισκω.κανω reboot-power off και μαλλον δε πιανει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την εβαλα βαση του οδηγου στη πρωτη σελιδα.δεν εκανα κατι σαν το βημα 6 στις οδηγιες που παραθετεις ομως,δηλαδη δεν εχω κανει wipe cache η format.αυτο σημαινει οτι εχω απομειναρια απομτη προηγουμενη ρομ μεσα?πως μπορω να κανω uninstall το baidu browser το οποιο αν θυμασαι ηταν προεγκατεστημενο στη ρομ αυτη?το μονο που καταφερα ηταν να το κανω force close και disable απο τις ρυθμισεις.

Κατεβασε απο google play to ''system app unistaller''..και βγαλτο

Κατι θα εχει μεινει μεσα απο αλλες ρομ....πριν την εγκατασταση κανε....factory reset,''data cache kai dalvik'' και αν θελεις καθαρο το Internal Storage ...μετα την εγκατασταση της ρομ... reboot στην recovery twrp και κανε ''Wipe Data, Cache & Internal Storage''.....

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειναι αργα ομως εχω βαλει ηδη εφαρμογες.στο settings-storage που ειδα εχω os occupied 3,24gb.καμποσο δεν ειναι?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι την πάτησα κι εγώ και έγινε dirty flash. Πέρνα την twrp και κάνε αυτά που λέει ο tsarlam. Δε χρειάζεται να ξαναφλασάρεις, θα σβήσει τα πάντα. Μετά ξαναπέρνα τις εφαρμογές.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κ εγώ να το δώσω αν και το εχω μόλις 2 μήνες για το k920 η το mate7 :-P

το κ920 φυσικα βρε . και εγώ ήμουνα ανάμεσα σε αυτά τα δυο άλλα μετά απο ψάξιμο το κ920 φαίνεται να είναι κλάσεις ανώτερο .

χόρια που θα έχει και ελληνική μαμα ρομ και εγγύηση αντιπροσωπειας:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι την πάτησα κι εγώ και έγινε dirty flash. Πέρνα την twrp και κάνε αυτά που λέει ο tsarlam. Δε χρειάζεται να ξαναφλασάρεις, θα σβήσει τα πάντα. Μετά ξαναπέρνα τις εφαρμογές.

Μπαινω κανονικα στο twrp αλλα μαλλον δεν κανω κατι ωστε να μεινει μονιμο.δε βρισκω το shutdown που λεει στον οδηγο.ετσι αν κανω εκκινηση τωρα με power και volume- μπαινω στο recovery που ειχα και στη 4.2.2(με τις 14 επιλογες στη σειρα).βεβαια μιας και μπαινω ,εστω και προσωρινα στο twrp, μαλλον μπορω να κανω wipe cache και τα αλλα ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο power kai volume-.στο μενού reboot έλεγα και εγώ δεν υπάρχει όμως shutdown όπως λέει ο οδηγός,υπάρχει power off το οποίο και πατώντας κλείνει το τηλέφωνο.ανοίγοντας όμως με πατημένα τα κουμπιά που είπα πρίν βγαίνω στο παλιό recovery και όχι twrp:(
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να περασω με τον οδηγο την 1443 και στην εντολη adb sideload SU.zip μου βγαζει error: device not found, το εχω βαλει μεσα στον φακελλο ομως :/
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο power kai volume-.στο μενού reboot έλεγα και εγώ δεν υπάρχει όμως shutdown όπως λέει ο οδηγός,υπάρχει power off το οποίο και πατώντας κλείνει το τηλέφωνο.ανοίγοντας όμως με πατημένα τα κουμπιά που είπα πρίν βγαίνω στο παλιό recovery και όχι twrp:(

 

Ναι σωστά το power off είναι και σβήνει το τηλέφωνο. Στο άνοιγμα όμως γιατί δεν πατάς και το volume + μιας και το γράφει και στον οδηγό;

 

Πηγα να περασω με τον οδηγο την 1443 και στην εντολη adb sideload SU.zip μου βγαζει error: device not found, το εχω βαλει μεσα στον φακελλο ομως :/

 

Κι εμένα μου το κανε αυτό οπότε το έκανα root μετά με το root genius.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν βγω απο το recovery με ρωτησε αν θελω να κανω root...δεν εκανε ε; κατι αλλο, αντιπετωπιζω προβλημα sync με τις επαφες μου στο gmail...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...