Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μένα ο μόνος λόγος απόρριψης του Κ910 είναι το κακό support σε σχέση με το M3 αλλά τελικά κλείνω σ αυτό μιας και με κέρδισε σε εμφάνιση.

 

το κακό support που το ειδες?:wacko:

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε εχει ενα δικιο...δεν ειναι και xiaomi...

 

Δηλαδη αν ειχε Samsung τι θα ελεγε για το support? Ακομα το S3 το εχει με 4.1.2 αν θυμαμαι καλα. Αν οχι ακομα τουλαχιστον μεχρι λιγο καιρο.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Aν διάβασες προσεκτικά είπα σε σχέση με τη Xiaomi. Όσο για τη Samsung που ανέφερες η Lenovo έχει το Κ900 με την 4.2.1 και έχει παγώσει τις αναβαθμίσεις του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν διάβασες προσεκτικά είπα σε σχέση με τη Xiaomi. Όσο για τη Samsung που ανέφερες η Lenovo έχει το Κ900 με την 4.2.1 και έχει παγώσει τις αναβαθμίσεις του.

 

Εγω διαβασα καλα και οντως λες για Xiaomi οπως επισης λες και για Κ910 και οχι για Κ900.Η θα μπορουμε να λεμε παραδειγματα ολοι η κανενας... χαχαχαχα. Τεσπα αφου κατα την γνωμη σου θελεις support παρε xiaomi λαθος να παρεις κ910. Θα εχεις και Ελληνικα κανονικα και καθε εβδομαδα update. Το Κ910 απλα να σε ενημερωσω που λογικα ηδη το ξερεις εχει φασαρια με τα updates-root-gapps-bootloader του.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Λόγω γραπτού λόγου υπάρχει μια σύγχυση στην κατανόηση. :p Απλά ανέφερα το όχι και τόσο καλό support της Lenovo έναντι της Xiaomi, όχι ότι θέλω σόνυ και καλά support, απλά το ανέφερα ως ένα μείων. Aλλά θα πάω στο Κ910 καθώς μου αρέσει περισσότερο, έχει 5.5 ίντσες οθόνη και ποιοτικά το εμπιστεύομαι. Τουλάχιστον το Κ900 αλλά και υποδεέστερα Lenovo που έχω πιάσει στα χέρια μου ήταν άψογα, δε νομίζω να με απογοητεύσει αυτό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λόγω γραπτού λόγου υπάρχει μια σύγχυση στην κατανόηση. :p Απλά ανέφερα το όχι και τόσο καλό support της Lenovo έναντι της Xiaomi, όχι ότι θέλω σόνυ και καλά support, απλά το ανέφερα ως ένα μείων. Aλλά θα πάω στο Κ910 καθώς μου αρέσει περισσότερο, έχει 5.5 ίντσες οθόνη και ποιοτικά το εμπιστεύομαι. Τουλάχιστον το Κ900 αλλά και υποδεέστερα Lenovo που έχω πιάσει στα χέρια μου ήταν άψογα, δε νομίζω να με απογοητεύσει αυτό.

 

Και εγώ ανάμεσα στα δυο ήμουν, αλλα ήθελα δικαρτο οπότε k910 και δε το μετάνιωσα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Με το calendar όχι, κατά τη φόρτιση του όταν το έχεις κλειστό δεν σου υπερθερμαίνεται;

 

 

 

Το Go SMS Pro είναι μια χαρά. Αγόρασε το από το google play στο PC.

 

Και το default μια χαρά δουλεύει, με το γνωστό θέμα με το +30 αλλά αυτό δεν εξαρτάται από τον dialer.

 

 

 

Τι άλλο... Nova.

 

 

Δεν δοκιμάζεις μήπως έχει βγει κανένα upgrade του calendar;

 

Ναι υπερθερμαίνεται.

Αυτό είναι ίδιο με το Apex, δεν βλέπω διαφορά.

To Gosmspro έχει αγορά μόνο με inapp purchase και εκεί μου σκάει.

Βγήκε update και τώρα δοκιμάζω.

Edited by hotfixus

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το go sms pro, δουλεύει κανονικά αλλά μου εμφανίζονται διπλές οι ειδοποιήσεις στη notification bar (και από το go sms και από το μαμά). Έτσι δουλεύει σε όλους σας? Στο go sms έχω ON τη ρύθμιση "Disable other message notification"
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το go sms pro, δουλεύει κανονικά αλλά μου εμφανίζονται διπλές οι ειδοποιήσεις στη notification bar (και από το go sms και από το μαμά). Έτσι δουλεύει σε όλους σας? Στο go sms έχω ON τη ρύθμιση "Disable other message notification"

 

Μπορείς να βάλεις xposed και notify clean.

Βάζεις στο notify clean να κάνει ignore τα μηνύματα από to messaging.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]47300[/ATTACH] Η ταχύτητα στο WiFi όντως έχει θέμα. Το ταπεινό Zopo700 συνδέεται στα 135Mbps ενω το Κ910 στα 72 , σχεδόν 50% κάτω.

 

[ATTACH]47301[/ATTACH] Το Root Genius αφου χώθηκε στο κινητό (Kinguser) έχει αυτή την μόνιμη συνδεσούλα με το κινέζο φιλαράκι στη Σανγκάη.

Ηρθε με έκδοση 1423 (Κ910_1_S_2_144_0075_140401), Hardware version H303. Πάρα πολυ καλή συμπεριφορά, δεν μου ζεσταίνεται στη φόρτιση, είχε σαν system εφαρμογή το facebook που έκανε κόλπα, το ξήλωσα με το 360 avirus που είχε. Απροβλημάτιστα στήθηκαν AdAway, Lucky patcher, Xposed, BusyBox, Titanium Backup, GravityBox. To Hotspot δουλευει μια χαρά. Είμαι με Nova και DW Dialer. Τα notifications έρχονται και σε μένα διπλά αλλά είδα στο GravityBox την επιλογή Ultimate notification control όπου μπορείς να τα ορίσεις ανά εφαρμογή

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με το +30 στις κλήσεις αλλά στα μηνύματα δε μου εμφανίζει το όνομα όταν έχει το + 30. Τι κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με το +30 στις κλήσεις αλλά στα μηνύματα δε μου εμφανίζει το όνομα όταν έχει το + 30. Τι κάνουμε;

 

Βαζεις σε καθε επαφη σου το ιδιο νουμερο δυο φορες. Μια με +30 και μια χωρις +30 και εισαι κομπλε. Σημερα εκανε update o launcher για το κινητο μας με καποιες μικροαλλαγες. Εκανε μια σημαντικη για μενα. Πλεον μπορω να βγαλω σε συντομη κληση επαφες στην επιφανεια εργασιας (widgets)και να τις εχω μεσα σε φακελο ολες μαζι.;)

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ σήμερα παραγγελία. Το grey που είχε σαν επιλοηγή χρώματος φαντάζομαι είναι αυτό της φωτό, σωστά?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις σε καθε επαφη σου το ιδιο νουμερο δυο φορες. Μια με +30 και μια χωρις +30 και εισαι κομπλε. Σημερα εκανε update o launcher για το κινητο μας με καποιες μικροαλλαγες. Εκανε μια σημαντικη για μενα. Πλεον μπορω να βγαλω σε συντομη κληση επαφες στην επιφανεια εργασιας (widgets)και να τις εχω μεσα σε φακελο ολες μαζι.;)

Έλεγα μήπως υπήρχε κάτι για να αποφύγουμε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις σε καθε επαφη σου το ιδιο νουμερο δυο φορες. Μια με +30 και μια χωρις +30 και εισαι κομπλε. Σημερα εκανε update o launcher για το κινητο μας με καποιες μικροαλλαγες. Εκανε μια σημαντικη για μενα. Πλεον μπορω να βγαλω σε συντομη κληση επαφες στην επιφανεια εργασιας (widgets)και να τις εχω μεσα σε φακελο ολες μαζι.;)

 

Πως έκανες update στον launcher της Lenovo?

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτήσεις σχετικά με μπαταρία.

 

1. Από μπαταρία πως πηγαίνουν τα δικά σας;

2. Χρησιμοποιείται τον power manager της lenovo ή κάποιον άλλον;

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Πως έκανες update στον launcher της Lenovo?

 

Εχω περασει το lenovo store που αν και ειναι στα κινεζικα ειναι ευκολο να το μαθεις. Λογικα ομως μπορεις να κανεις και update απο την ιδια την εφαρμογη αν πατησεις στην αρχικη οθονη το κατω αριστερα κουμπι πας desktop settings και about lenovo launcher.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει το lenovo store που αν και ειναι στα κινεζικα ειναι ευκολο να το μαθεις. Λογικα ομως μπορεις να κανεις και update απο την ιδια την εφαρμογη αν πατησεις στην αρχικη οθονη το κατω αριστερα κουμπι πας desktop settings και about lenovo launcher.

Το βρήκα, σε ευχαριστώ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Πως περνάω gapps σε 4.4.2 με vibe 2.0 έκανα το λάθος να αναβαθμίσω από 1.5.

όλα τα άλλα δουλεύουν. είναι και root με το rootgenius.

Link to comment
Share on other sites

Πως περνάω gapps σε 4.4.2 με vibe 2.0 έκανα το λάθος να αναβαθμίσω από 1.5.

όλα τα άλλα δουλεύουν. είναι και root με το rootgenius.

Έχει απαντηθεί σε προηγούμενα posts.

 

Για οποιον θελει να περασει την VIBE UI 2.0 DEV να ενημερωσω οτι τα gapps που ειναι συμβατα ειναι τα 4.4.3-gapps-20140616 και οχι τα 4.4.2 γιατι θα σας βγαζει σφαλμα οταν ανοιγει το κινητο και θα κανει restart. Επισης η ρομ θελει factory reset wipe cache πριν την εγκατασταση οποτε και την ρομ και το SUPERSU και τα gapps τα κανουμε εγκατασταση με sideload. Κατα τα αλλα μεχρι τωρα η ρομ δουλευει μια χαρα και ειναι πολυ ομορφη!!;)

 

τα τελευταία gapps 4.4.3-gapps-20140616 που τα βρίσκουμε;

 

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο σωστο ειναι να πας παλι σε 4.2.2 και να κανεις ολη τη διαδικασια απο την αρχη. Αν θες ομως αφου εισαι ροοτ δοκιμασε αυτο το apk. http://pan.baidu.com/s/1eQzhgFC

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

τα έχω διαβάσει αυτά άλλα δεν έχω βγάλει άκρη

έχει κλειδώσει το bootloader...

είχα την ρομ από το needrom.com αγορασμένη 1,5 ευρώ

αναβάθμιση έκανα από το system updete του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

από χθες αργά το απόγευμα που την έβαλα,

 

1. μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Αισθητή αλλαγή

2. Ποιο όμορφο interface και αναβαθμισμένες εκδόσεις των κινέζικων εφαρμογών.

 

Μερικές ερωτήσεις.

1. Την προηγούμενη εβδομάδα η εφαρμογή calendar μου ανέβασε την cpu στο 100% και το κινητό ανέβασε 48C θερμοκρασία με αποτέλεσμα να κάνει reboot. Παγώνοντας το calendar με το titanium όλα καλά. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι ανάλογο;

2. Η default sms εφαρμογή από ότι κατάλαβα δεν μπορεί να στείλει σωστά Ελληνικά μηνύματα με 160 χαρ. Έχω βάλει το go sms pro.

a. Όταν επιλέγω να αγοράσω την full premium μου βγάζει error και δεν μπορώ να προχωρήσω σε αγορά.

b. Υπάρχει άλλη εφαρμογή που να υποστηρίζει dual sim?

3. Για contacts και κλήσεις χρησιμοποιώ το exDialer

a. Δοκίμασα και το dwcontacts αλλά είναι πολύ φορτωμένο στο UI του ως εφαρμογή

b. Γνωρίζει άλλος κάποια άλλη εναλλακτική εφαρμογή που να υποστηρίζει βέβαια επαφές στα Ελληνικά και να συνεργάζεται με dual sim?

4. Launcher. Ο defaultμου κάνει κολληματάκια και γενικά δεν μου αρέσει το iphone style που έχει. Xρησιμοποιώ τον Apex, ο οποίος με ικανοποιεί αρκετά. Έχω χρησιμοποιήσει και τον Nova, αλλά προτιμώ τον Apex.

a. Κάποια άλλη εναλλακτική που να χρησιμοποιεί κάποιος άλλος και να είναι ευχαριστημένος;

5. Το calendar ως εφαρμογή είναι πολύ καλή και πλούσια σε επιλογές, αλλά όπως ανέφερα μου δημιούργησε μεγάλο πρόβλημα.

a. Τι εναλλακτικές υπάρχουν; Δοκιμασμένες βέβαια.

 

Μήπως να αρχίσουμε να αναφέρουμε τι εφαρμογές χρησιμοποιούμε σε σχέση με το κινητό μας, έτσι ώστε να ανταλλάσουμε απόψεις και να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα;

 

Να κάνω μια ερώτηση; Αν δε βάλεις όλες αυτές τις εφαρμογές που αναφέρεις, το τηλέφωνο δε δουλεύει; Με ενδιαφέρει αλλά αν θέλει πατέντες και ρουταρίσματα για να στρώσει, μπααα...

 

Άλλη ερώτηση: από aliexpress έχει αγοράσει κανείς; Το έχει 218

 

Ευχαριστώ :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Αν δε βάλεις όλες αυτές τις εφαρμογές που αναφέρεις, το τηλέφωνο δε δουλεύει; Με ενδιαφέρει αλλά αν θέλει πατέντες και ρουταρίσματα για να στρώσει, μπααα...

 

Άλλη ερώτηση: από aliexpress έχει αγοράσει κανείς; Το έχει 218

 

Ευχαριστώ :)

Μια χαρά δουλεύει..

Από την στιγμή που στο vickmall το έχει πιο φθηνά γιατί να το πάρεις από το aliexpress?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...