Jump to content

[Off topic] INEW V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετσι κανουν 9 στους δεκα εδω μεσα,αφου σε σαπιζουν στις ερωτησεις τυπου,ποτε θα ερθει,γιατι αργει,που ειναι,τι εγινε,μετα παραλαμβανουν και εξαφανιζονται και τους ξαναβλεπεις μονο οταν παθει κατι το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ετσι κανουν 9 στους δεκα εδω μεσα,αφου σε σαπιζουν στις ερωτησεις τυπου,ποτε θα ερθει,γιατι αργει,που ειναι,τι εγινε,μετα παραλαμβανουν και εξαφανιζονται και τους ξαναβλεπεις μονο οταν παθει κατι το κινητο.

 

μην προτρεχουμε παιδια. μπορει το παιδι να μην εχει εμπειρια για να κανει τετοια πραγματα οπως δεν εχω κ εγω. για καποιους ειναι η πρωτη τους αγορα. οποτε ας περιμενουμε απο καποιον που εχει εμπειρια. εσυ tsopanos παρελαβες η οχι ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε ότι γουστάρει θα κάνει άντε πυροβολιμένα, νομίζεται μαζί σας ασχολούνται όλοι! Edited by Th3Beh0ldeR
Link to comment
Share on other sites

οσο ασχετος και να εισαι, δυο τρια απλα πραγματακια μπορεις να πεις.

Αυτος αν δεν ειχε προβλημα με την μπαταρια που δεν μπορουσε να ανοιξει το καπακι, ουτε καν θα μας ελεγε οτι παρελαβε...

Ρε ότι γουστάρει θα κάνει άντε πυροβολιμένα, νομίζεται μαζί σας ασχολούνται όλοι!
καλα, καποια στιγμη θαρθει και σενα η ωρα σου νεε μου.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις. Η αποστολή σου έχει 1 ώρα διαφορά από την δική μου. Τα ελτά δουλεύουν το Σαβ/κο. Τα καταστήματά τους όχι. Τουλάχιστον στην επαρχία. Πιθανόν από Δευτέρα να παραλάβεις. Αν και ο φόρτος είναι πολύ μεγάλος αυτές τις μέρες.

 

 

 

Στην πυρα, στην πυρά!!! :lol:

 

oχι ακομα περιμενω

Link to comment
Share on other sites

 

 

Νομιζεις πως υπαρχει καποιο αλλο τηλεφωνο με αναλογη τιμη και δυνατοτητες που βγαζει καλυτερες φωτο? Αν ναι, πες μας ποιο ειναι, να το αγορασω αμεσως..

 

Lenovo s820 :-P

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Lenovo s820 :-P

 

Η οθόνη του 820 είναι επιεικώς απαράδεκτη για ips. Δεν συγκρίνεται με την οθόνη του inew.

 

Δες

και θα καταλάβεις τι εννοώ. Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Lenovo s820 :-P

Χμμ..αν ειναι να παμε σε 6589 και δωσουμε και κανενα 20ευρο παραπανω, σιγουρα εχουμε αρκετες επιλογες..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του 820 είναι επιεικώς απαράδεκτη για ips. Δεν συγκρίνεται με την οθόνη του inew.

 

Δες

και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Στο βίντεο δείχνει το zopo zp820 που όντως έχει απαράδεκτη οθόνη και όχι το lenovo s820

Link to comment
Share on other sites

Χμμ..αν ειναι να παμε σε 6589 και δωσουμε και κανενα 20ευρο παραπανω, σιγουρα εχουμε αρκετες επιλογες..

Για κάμερα απάντησα.. Αυτήν ήταν και η ερώτηση σου.. Και δεν βρίσκεις εύκολα αξιόλογες κάμερες μέχρι 150 ευρό σε κινέζικο

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις πως υπαρχει καποιο αλλο τηλεφωνο με αναλογη τιμη και δυνατοτητες που βγαζει καλυτερες φωτο? Αν ναι, πες μας ποιο ειναι, να το αγορασω αμεσως..

Lenovo s820 :-P

Μονο για φωτο, μπορει να ειναι οπως τα λες, μιλησα και για αλλα πραγματα ομως..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Και 2 φωτό που τράβηξα.

αυτη ειναι σε χωρίς φωτισμό δωμάτιο,μόνο με το φλας το οποίο ειναι πολύ αδύνατο.[ATTACH]39036[/ATTACH]

Η άλλη ειναι με φωτισμό στο δωμάτιο πιο καλή τραβηγμένη.

[ATTACH]39037[/ATTACH]

 

το star s5 butterfly που εχω εχει καλυτερη καμερα απο τις φωτογραφιες που βλεπω,μαλλον τσαμπα το αγορασα διαβαζοντας περι σονυ και λοιπων μαλακιων

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα πιο πανω την αποψη μου για το οτι καποιο λακο πρεπει να εχει η φαβα και θα σας πω το γιατι!

Πριν ενα μηνα αγορασα το haier W910 το οποιο την συγκεκριμενη στιγμη που το αγορασα ηταν απο θεμα σπεκς και τιμης οτι καλυτερο μπορουσα να παρω και τρομερο VFM ,ερχετε που λετε τωρα το INEW V3 που στα χαρτια ειναι κλασεις ανωτερο απο το haier W910 και πωλειτε μαζι με καρτα επωνημη 32gb στα 189.90$ και απ'την αλλη στο "ξεπερασμενο" haier W910 η τιμη του συνεχος ανεβαινει και εχει φτασει αισιος στα 179,90$ και αν υπολογισουμε και μια καρτα 32 gb το haier W910 κοστιζει ακριβοτερα απο το INEW V3 ,και δεν συμβαινει μονο συγκρητικα με το haier αυτο συμβαινει και συγκρητικα με σχεδον ολα τα αλλα Κινεζικα,π.χ ενα ZTE V967S που ειναι σε ολα πολυ υποδιεστερο μαζι με την αγορα μιας 32ρα καρτας βγαινει αρκετα πιο ακριβο απο το INEW V3!

Λοιπον αν δεν υπαρχει λακος στην φαβα ποιος με τα καλα του θα προτιμησει να αγορασει οτιδοιποτε αλλο??????

Αν λεω αν κανει τελικα το INEW V3 αυτα που υποσχεται σε αυτην την τιμη τοτε οτι κυκλοφορει στις 4,5-5,0 ιντσες δεν εχει καμια τυχη,κατι red rice , honor 3c,ΖΤΕ ZTE V 967S ακομη και το πολυ ακριβοτερο V987,lenovo κ.τ.λ!

Σωστα αυτα που λες, αλλα μην ξεχνας οτι η τεχνολογια τρεχει τρελλα, ειδικα στα κινητα, οποτε με τα ιδια λεφτα καθε 6 μηνες αγοραζεις καλυτερο τηλεφωνο. Και στα αυτοκινητα, στις καμερες, και σε ολα, ετσι δεν γινεται?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σωστα αυτα που λες, αλλα μην ξεχνας οτι η τεχνολογια τρεχει τρελλα, ειδικα στα κινητα, οποτε με τα ιδια λεφτα καθε 6 μηνες αγοραζεις καλυτερο τηλεφωνο. Και στα αυτοκινητα, στις καμερες, και σε ολα, ετσι δεν γινεται?

 

Φιλε η τεχνολογια τρεχει τρελλα αλλα οι τιμες συνεχεια ανεβαινουν σε μοντελα κινητων ενος και 2 χρονων οπως για παραδειγμα τα μοντελα που εδωσα π.χ το Haier και το ZTE V967S,αυτο πως το εξηγεις?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε η τεχνολογια τρεχει τρελλα αλλα οι τιμες συνεχεια ανεβαινουν σε μοντελα κινητων ενος και 2 χρονων οπως για παραδειγμα τα μοντελα που εδωσα π.χ το Haier και το ZTE V967S,αυτο πως το εξηγεις?
Δεν το γνωριζω αυτο που λες αλλα για να το λες, δεχομαι πως ετσι μπορει να συμβαινει.

Ισως οι Κινεζοι αντιλαμβανονται ποσο καλο ειναι ενα κινητο αφου βγει στην παραγωγη και δοκιμαστει κανενα 6μηνο με 1 χρονο, οποτε λογω αυξημενου ενδιαφεροντος και με την εμπορικη οξυδερκεια που τους χαρακτηριζει, ανεβαζουν και την τιμη.. Κινεζοι ειναι αυτοι, πως να καταλαβεις πως σκεφτονται.. Μηπως ομως πανε να πιασουν την ευκαιρια, οπως κανουν και οι δικοι μας πολλες φορες? Λεω εγω τωρα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

παντως ολο το προμοσιον του κινητου μια απατη σε γενικες γραμμες,αν αρχισει κανεις απο το ποσο λεπτο ειναι...που δεν ειναι 6.5 χιλ παρα μονο στις ακρες,το λεντ που θα δουλευει απο οτι λενε με μελλοντικη αναβαθμιση,η καμερα ψιλοπατατα,το otg στην επομενη εκδοση,οσοι πηραμε την πρωτη μαλλον βιαστηκαμε και γιατι να το κρυψομεν αλλωστε,και σε λιγο θα βγει το 2-32 με gesture sencing που δεν δουλευει ουτε αυτο,οι κινεζοι προχωρουν απο την παραπληροφορηση στην εξαπατηση με βιαστικα βηματα.

 

Ακριβος ετσι ειναι φιλε,και αυτο για'μενα ειναι ανασταλτικοτατος παραγοντας για την αγορα του συγκεκριμενου τηλεφωνου,θα περιμενω λοιπον καναν μηνα και με 200$(ισος και λιγοτερα μεχρι τοτε!)θα προτημισω Κινεζο αλλα Κινεζο με ονομα και ποιοτητα εγγυημενη δηλ. Huawei Honor 3C 2gb που αυτος ο Κινεζος ψεματα δεν λεει και θα εχει και την σχετικη υποστηριξη και στην τελικη αμα χρειαστουμε και κανενα ανταλακτικο(digitizer,οθονη,mic κ,τ,λ)θα μπορουμε να το βρουμε σχετικα ευκολα!

Link to comment
Share on other sites

παιδες γιατι δεν αφηνετε το τοπικ ησυχο για κεινους που το αγορασαν και οταν πλεον παρουν οσοι το παραγγειλαν το κινητο να το θαψουμε?εδω και 2 σελιδες βλεπω θαψιματα στη θεωρια για την καμερα ,για για για χωρις κανεις να το εχει .ε νταξει αν δεν σε ικανοποιουν τα specs και και και μην το παρεις .μην το κανετε μοιρολοι σαν δεν το χει κανενας ,σιγα σιγα οταν ερθουν και δεν ειναι οπως τα θελουν θαψτε τους ολους και πειτε τους και θυματα ,ενω εσεις φυλαξτε τα λεφτα σας και παρτε το super duper κινητο σας αργοτερα.

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Γκρίνια και μιζέρια. Μαζεύτηκαν όλοι οι φωτογράφοι εδώ και θέλουν να κάνουν δουλεία με κάμερα κινητού. Και μάλιστα με κινέζικου κινητού στα 130€. Κουράστηκα να διαβάζω για το θάψιμο του μοντέλου.

Εγώ το πήρα πρωτίστως για την εμφάνισή του και μετά για τα χαρακτηριστικά του. Αν είναι τόσο μούφα θα το γυρίσω. Σταματήστε με την γκρίνια. . Όσο για τις φώτο, δεν κρατάω μεγάλο καλάθι. Έχω την ψηφιακή μου και την κάμερα του κινητού την έχω για χαβαλέ.

Το σημαντικότερο για μένα είναι που δουλεύει καλά το gps, αν και ο φίλος το δούλεψε με a-gps.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω αυτην την κλαψα για θεματα που ξερεις οτι θα αντιμετωπισεις αγοραζοντας κινεζο δεν παλευεται.

 

Λοιπον για οποιον θελει:

 

Air gesture (να παιξει μια δυο μερες και να το παρατησει) galaxy s4

Καμερα που τα σπαει xperia z

Καφετερια εσπρεσσο krups

κλπ κλπ

 

Προσωπικα απο την στιγμη που gps, οθονη, wifi και επιδοσεις τα σπανε για τα λεφτα του ειμαι πολυ χαρουμενος που μου δωθηκε η ευκαιρια να το αποκτησω. Απο την στιγμη που δηλωθηκε και sar 0,45 ουτε στον παπα

 

Για φωτογραφιες εχω την Nikon d5100 και το air gesture, nfc κλπ το αφηνω για να ξεγελαει η samsung τους καταναλωτες με τα ανανεωμενα μοντελα της των 600 ευρω καθε 6 μηνες

Ωραίος, με βρίσκει σύμφωνο η θέση σου.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εμας που μας αφηνει αδιαφορους η θεση σας μας επιτρεπεται να εχουμε την αποψη μας και να σας αφησουμε να ζειτε με την ανωτεροτητα σας ενω εμεις βουλιαζουμε στην μιζερια μας ε?
Link to comment
Share on other sites

Εμας που μας αφηνει αδιαφορους η θεση σας μας επιτρεπεται να εχουμε την αποψη μας και να σας αφησουμε να ζειτε με την ανωτεροτητα σας ενω εμεις βουλιαζουμε στην μιζερια μας ε?

 

Όχι. :p

 

Δείτε εδώκαι άλλες φώτο

Link to comment
Share on other sites

Εμας που μας αφηνει αδιαφορους η θεση σας μας επιτρεπεται να εχουμε την αποψη μας και να σας αφησουμε να ζειτε με την ανωτεροτητα σας ενω εμεις βουλιαζουμε στην μιζερια μας ε?

Δεν μιλησε κανείς για ανωτεροτητες και μιζέριες.

Κουβέντα κανουμε για ενα κινητό των 130 ευρω.

Προσωπικα ειναι το πρώτο μου εξ ανατολής, και απο την αρχη που το ειδα δεν είχα και πολλές απαιτήσεις.

Βασικά το παιρνω για δεύτερο μιας κι εχω και απ'αυτα των 600 ευρω.

Βεβαίως υπάρχουν παιδιά απο δω που το παρήγγειλαν για πρωτο τηλεφωνο και δεν αντιλεγω πως ισως ο κινεζος εχει κάνει καποια φαουλ με τη συγκεκριμένη συσκευή.

Αλλα ας το πάρουμε πρώτα οπως ειπώθηκε και μετά ας βγάλουμε τελικά συμπεράσματα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και γω......

λιγο πολυ οταν το παραγγειλαμε, καπου μεσα μας γνωριζαμε οτι ειναι too good to be true...

κατα την άποψη μου και με βαση της προτεραιοτητες που θέτει καποιος στην αγορά μια τετοιας συσκευής, καθορίζει και τη δική του " red line" οσον αφορά τα χαρακτηριστικά.

 

1. καλή καμερα - που απ' οτι φαίνεται είναι αρκετά καλή

2. καλό γουάι φάι - που απ' οτι ακουγεται είναι εξαιρετικο

3. τζι πι ες - πολυ καλό με χαμηλο εσ εν αρ, απ' οτι διαβασα

4. εμφάνιση, μόστρα - ΣΚΙΖΕΙ

5. μνημες, χωρητικοτητα, και τα ρέστα - όπως αναμένεται

6. επεξεργαστής - νέας γενιάς, μη ενεργοβορος (ετσι λέγεται, αυτό μένει να το δούμε στην πράξη)

7. προστασια απο γρατζουνιές - ΕΧΕΙ

8. Ηχος, εικονα - αρκετά καλά

 

τώρα απο κει και πέρα, για 130 ευρώ πράγμα.

1. δεν έχει οτιτζι - Ε, ΜΗ ΣΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ. Δεν θα κουμπώσω ποντικι στο κινητο (καγκουριά) ούτε θα αγοράσω στικάκι με μινι usb. Αν είναι να χρησιμοποιησω καλώδιο usb to mini usb για να κουμπωσω συμβατικο στικάκι για να μεταφερω φωτο και να πάω με το στικακι στο μιντιαμαρκτ να τυπωσω της φωτο, ε τοτε παιρνω το καλωδιο και το κινητο μαζι μου και τα συνδεω επι τοπου εκει... Συγχρονισμό συσκευης μπορω να κανω ειτε με μπλουτουθ είτε με γουάι φάι (εφαρμογη software data cable)

2. έχει NFC - έ, και να μην είχε...σκοτιστικα

3. δεν έχει γκεστουρ σενσινκ - ΠΩΠΩΠΩΠΩΩΩΩΩΩΩΩ

4. δεν είναι 6,5 χιλιοστα αλλά 7,9 χιλιοστα - ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

το μόνο σοβαρό θέμα, είναι η μπαταρία, κατι που το γνωρίζαμε-υποπτευόμασταν εκ των προτέρων..

 

απο κεί και πέρα, οντως οι κινέζοι ΄παραφορτωσαν¨ κάπως τα σπέκς......

Πάντως για όλα τα παραπάνω, και για ολα οσα ξέχασα να γράψω (τα οποία είναι, καθαρά, προσωπικές απόψεις)

... το τηλέφωνο ειναι VFM...

 

(ακομη δεν το πιασαμε στα χερια μας και το έχουμε ..απαξιωσει..)

 

πραγματικά είναι απίστευτο αυτο που συμβαινει τις τελευταιες ωρες.....

 

..... θα έγραφα κι άλλα, αλλά θα με στείλουν για banιο opote :X

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εμας που μας αφηνει αδιαφορους η θεση σας μας επιτρεπεται να εχουμε την αποψη μας και να σας αφησουμε να ζειτε με την ανωτεροτητα σας ενω εμεις βουλιαζουμε στην μιζερια μας ε?

 

Βεβαιοτατα. Απλα επειδη σεβομαι τον εαυτο μου κραταω παντα μικρο καλαθι. Για οποιον εμπειρο σε κινεζικες συσκευες, περιμενε να ισχυουν οσα ισχυριζετε η καθε εταιρια δεν μπορω να κανω κατι. Την καλημερα μου, καλες παραλαβες, καλες γιορτες και κοοουυυυυλλλλλλ ;)

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...