Jump to content

Dell Venue Pro 8


GaleaNatur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι μικρο το κουτακι, χωραει ακομα και στην τσαντα του ώμου της.

Ωραια τιμη για τα 64. Τα 32 ειναι λιγα και κριμα που δεν μπορουμε να μεταφερουμε metro εφαρμογες στην καρτα...

 

νόμιζα οτι με το νεο update θα μπορούμε να τις βάλουμε στην sd.

Η αδερφή μου κανει ολόκληρη μετακόμιση κάθε καλοκαιρι και παντα παραπονιέται ότι δεν εχει χωρο στις βαλίτσες.

ήθελα να περιμένω την επόμενη γενιά τον bay trail που θα ειναι στα 14nm μαζι με τα windows 9 θα ειναι ο τέλειος συνδυασμός αλλα θα μετακομίσω και τον σταθερο θα τον αφήσω στους γονεις μου να μιλάνε με την αδερφή μου μέσω Skype (η αλήθεια ειναι οτι τον βαρέθηκα), οποτε το μικρο θα μου κανει παρεα μεχρι να μαζεψω λεφτα να παρω κατι αξιόλογο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νόμιζα οτι με το νεο update θα μπορούμε να τις βάλουμε στην sd.

Η αδερφή μου κανει ολόκληρη μετακόμιση κάθε καλοκαιρι και παντα παραπονιέται ότι δεν εχει χωρο στις βαλίτσες.

ήθελα να περιμένω την επόμενη γενιά τον bay trail που θα ειναι στα 14nm μαζι με τα windows 9 θα ειναι ο τέλειος συνδυασμός αλλα θα μετακομίσω και τον σταθερο θα τον αφήσω στους γονεις μου να μιλάνε με την αδερφή μου μέσω Skype (η αλήθεια ειναι οτι τον βαρέθηκα), οποτε το μικρο θα μου κανει παρεα μεχρι να μαζεψω λεφτα να παρω κατι αξιόλογο.

 

Βασικα ετσι νομιζαμε ολοι αλλα η microsoft μας διέψευσε!

Η επομενη γενια αναμένεται απο Οκτωβρη νομιζω, μεχρι τοτε....

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ετσι νομιζαμε ολοι αλλα η microsoft μας διέψευσε!

Η επομενη γενια αναμένεται απο Οκτωβρη νομιζω, μεχρι τοτε....

 

Αρχές του 15 και έπειτα κυρίως θα κυκλοφορήσουν η Cherry Trail στα 14nm.

Τα Windows 9 την άνοιξη του 15.

 

Ελπίζω η ms να βελτιώσει περαιτέρω το κομμάτι αφή του λειτουργικού σε όλα τα επίπεδα και να σταματήσει να ασχολείται μόνο με το πως θα ικανοποιήσει τους desktop χρήστες μονο:mad:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η ms να βελτιώσει περαιτέρω το κομμάτι αφή του λειτουργικού σε όλα τα επίπεδα και να σταματήσει να ασχολείται μόνο με το πως θα ικανοποιήσει τους desktop χρήστες μόνο:mad:

 

νομίζω πως το τελευταίο update ήταν για να ηρεμήσει τους desktop χρήστες μιας και είχε δώσει πολύ έμφαση στην touch εκδοσή.

θέλω να πιστεύω πως τα windows 9 θα ενώσουν αυτούς τους δυο κόσμος με τις λιγότερες απώλειες και από τις δυο πλευρές

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!σημερα παρελαβα την θηκη και τα screen protectors!!η θηκη εξαιρετικη διοτι τα μαγνητακια ειναι ενσωματωμενα στην θηκη κ δεν προεξεχει καποιο σιδερακι κτλ!!επισης πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης!τα δε screen protectors τωρα αψογη εφαρμογη κ αισθηση στην αφη.ειναι σα να μην το εχω βαλει!!το πληκτρολογιο λογικα θα ερθει αυριο μεθαυριο!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα τα συνοδευτικά γκατζετακια :p

Γραφίδα παρηγγειλες τελικά η γιοκ;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα τα συνοδευτικά γκατζετακια :p

Γραφίδα παρηγγειλες τελικά η γιοκ;

 

να σαι καλα φιλε αλεξ!!δεν παρηγγειλα ακομα!θα περιμενω λιγο!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!σημερα παρελαβα την θηκη και τα screen protectors!!η θηκη εξαιρετικη διοτι τα μαγνητακια ειναι ενσωματωμενα στην θηκη κ δεν προεξεχει καποιο σιδερακι κτλ!!επισης πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης!τα δε screen protectors τωρα αψογη εφαρμογη κ αισθηση στην αφη.ειναι σα να μην το εχω βαλει!!το πληκτρολογιο λογικα θα ερθει αυριο μεθαυριο!! :)

 

Καλοριζικα!

Η θηκη οταν την εχεις ανοιχτη και δουλευεις το ταμπλετ, κουμπωνει απο κατω με μαγνητη ή ειναι στον αερα και πρεπει να την κρατας με το χερι?

 

To screen protector μειωνει καθολου την ευαισθησία της οθονης?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να σαι καλα φιλε αλεξ!!δεν παρηγγειλα ακομα!θα περιμενω λιγο!! :)

Αμα δεν σου χρειάζεται οπως λες μην την παραγγειλεις.

Ετσι και αλλιως δεν ειναι τελεια ακομα, εχει τα θεματακια της και δεν ξερω αν αξιζει τα λεφτα της για καποιον που δεν τη χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα!

Η θηκη οταν την εχεις ανοιχτη και δουλευεις το ταμπλετ, κουμπωνει απο κατω με μαγνητη ή ειναι στον αερα και πρεπει να την κρατας με το χερι?

 

To screen protector μειωνει καθολου την ευαισθησία της οθονης?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμα δεν σου χρειάζεται οπως λες μην την παραγγειλεις.

Ετσι και αλλιως δεν ειναι τελεια ακομα, εχει τα θεματακια της και δεν ξερω αν αξιζει τα λεφτα της για καποιον που δεν τη χρειαζεται.

 

ελα φιλε μου!ειναι στον αερα και πρεπει να το κραταω με το χερι δυστηχως εαν και δεν με ενοχλει.πιο πολυ την πηρα για οταν το βγαζω εκτος σπιτιου το tablet.εσυ ποια θηκη εχεις?την ivso?εαν ναι ειναι καλη?το υλικο που εχει ξεβαφει καθολου?ξεθωριασε?το screen protector ειναι καταπληκτικο.απο οτα καλυτερα που εχω παρει.δεν μειωνει καθολου την ευσθησια της οθονης.ειναι τελειο + οτι αφηνει κ πιο λιγες δαχτυλιες!!οσο για το stylus θα δω τι θα κανω!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου!ειναι στον αερα και πρεπει να το κραταω με το χερι δυστηχως εαν και δεν με ενοχλει.πιο πολυ την πηρα για οταν το βγαζω εκτος σπιτιου το tablet.εσυ ποια θηκη εχεις?την ivso?εαν ναι ειναι καλη?το υλικο που εχει ξεβαφει καθολου?ξεθωριασε?το screen protector ειναι καταπληκτικο.απο οτα καλυτερα που εχω παρει.δεν μειωνει καθολου την ευσθησια της οθονης.ειναι τελειο + οτι αφηνει κ πιο λιγες δαχτυλιες!!οσο για το stylus θα δω τι θα κανω!! :)

 

Ναι την isvo εχω. Αυτες οι θηκες ολες το ιδιο ειναι με αλλο ονομα.

Καλες για την τιμη τους, κανουν τη δουλεια τους αλλα φθείρονται με το χρονο. Η δικη μου εχει αρχισει να ξεκολλάει στις ακρες.

Ουτε η δικη μου κολλαει οταν ειναι ανοιχτη. Αλλα εκανα μια μικρη πατεντα με το pen loop και κατι μαγνητακια και πλεον και κολλαει πισω οταν την εχω ανοιχτη αλλα και κραταει το stylus σε στυλ surface pro οταν δεν το χρησιμοποιώ. Δεν ειναι και οτι καλυτερο οπτικα αλλα ειναι πολυ πρακτικο

Link to comment
Share on other sites

Το dell ήρθε :D. Το μέγεθος είναι τέλειο. Θα περιμένω μερικές μέρες να το δουλέψω, για να σας πω εντυπώσεις.

1. Θα ήθελα να μάθω εκτος από το windows update χρειάζεται/υπάρχει κάτι άλλο για ενημερώσεις;

2. Κάτι λέγατε για bios update. Πως το κανουν αυτο; είναι απαραίτητο;

3. Για να επαναφέρω το tablet στην αρχική του κατάσταση, όπως ήταν τη στιγμή που το αγορασα, πάω στα settings-restore-remove everything and reinstall windows;

Link to comment
Share on other sites

Ναι την isvo εχω. Αυτες οι θηκες ολες το ιδιο ειναι με αλλο ονομα.

Καλες για την τιμη τους, κανουν τη δουλεια τους αλλα φθείρονται με το χρονο. Η δικη μου εχει αρχισει να ξεκολλάει στις ακρες.

Ουτε η δικη μου κολλαει οταν ειναι ανοιχτη. Αλλα εκανα μια μικρη πατεντα με το pen loop και κατι μαγνητακια και πλεον και κολλαει πισω οταν την εχω ανοιχτη αλλα και κραταει το stylus σε στυλ surface pro οταν δεν το χρησιμοποιώ. Δεν ειναι και οτι καλυτερο οπτικα αλλα ειναι πολυ πρακτικο

 

Ανεβασε μια φωτο να καμαρωσουμε(και να αντιγραψουμε) την πατεντα

Link to comment
Share on other sites

Το dell ήρθε :D. Το μέγεθος είναι τέλειο. Θα περιμένω μερικές μέρες να το δουλέψω, για να σας πω εντυπώσεις.

1. Θα ήθελα να μάθω εκτος από το windows update χρειάζεται/υπάρχει κάτι άλλο για ενημερώσεις;

2. Κάτι λέγατε για bios update. Πως το κανουν αυτο; είναι απαραίτητο;

3. Για να επαναφέρω το tablet στην αρχική του κατάσταση, όπως ήταν τη στιγμή που το αγορασα, πάω στα settings-restore-remove everything and reinstall windows;

1. Τίποτα άλλο δεν χρειάζεται,εκτός ίσως απο drivers update που μπορείς να κατέβασεις απο την Dell.

2. Λογικά πρέπει να μπεις στο site της Dell support/drivers να κατέβασεις το bios update και να το τρέχεις μέσα απο τα windows(στο ρεύμα να είσαι και όχι με μπαταρία )

3.Ναι όπου και εκεί απαιτείτε να ειναι στο ρεύμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε μια φωτο να καμαρωσουμε(και να αντιγραψουμε) την πατεντα

 

θα ανεβασω καποια στιγμη, απλα να ξερεις την εχω κατοχυρωσει την πατεντα.

Μην την αντιγραψεις γιατι θα πεσουνε μηνύσεις :p:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παιδια, εχω μια σκονη κατω απο την οθονη. Ετσι ηταν απο την αυχη οταν το πηρα.

Δεν φαινεται πολυ και δεν ενοχλει, μονο οταν εχω πολυ ψηλα τη φωτεινότητα και εκει οχι τοσο πολυ. Πιο πολυ ενοχλουν οι σκονες κατω απο το screen protector παρα αυτη.

 

Δεν εδωσα σημασια στις αρχες καθως οπως ειπα δεν ενοχλει αλλα και επειδη χρειαζομουν το ταμπλετ. Τωρα δεν το χρειαζομαι τοσο πλεον, οποτε μπορω να το αποχωριστω για λιγο καιρο.

Τι να κανω, να το παω για σερβις?

Ειναι γερμανικο μοντελο αγορασμενο απο ελληνικο μαγαζι και εγγυηση απο την ντελ μεχρι τέλος του ετους, ετσι γραφει στο site.

Αν θελω να το στειλω, που απευθύνομαι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω μια σκονη κατω απο την οθονη. Ετσι ηταν απο την αυχη οταν το πηρα.

Δεν φαινεται πολυ και δεν ενοχλει, μονο οταν εχω πολυ ψηλα τη φωτεινότητα και εκει οχι τοσο πολυ. Πιο πολυ ενοχλουν οι σκονες κατω απο το screen protector παρα αυτη.

 

Δεν εδωσα σημασια στις αρχες καθως οπως ειπα δεν ενοχλει αλλα και επειδη χρειαζομουν το ταμπλετ. Τωρα δεν το χρειαζομαι τοσο πλεον, οποτε μπορω να το αποχωριστω για λιγο καιρο.

Τι να κανω, να το παω για σερβις?

Ειναι γερμανικο μοντελο αγορασμενο απο ελληνικο μαγαζι και εγγυηση απο την ντελ μεχρι τέλος του ετους, ετσι γραφει στο site.

Αν θελω να το στειλω, που απευθύνομαι?

 

Απευθυνσου στην ελληνική αντιπροσωπεία και βλέπεις οτι σου πούνε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνσου στην ελληνική αντιπροσωπεία και βλέπεις οτι σου πούνε.

 

Ελληνικη αντιπροσωπεία?

Εχεις πληροφορίες? Χαθηκα στη σειδα της dell

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικη αντιπροσωπεία?

Εχεις πληροφορίες? Χαθηκα στη σειδα της dell

 

Στην πρωτη σελιδα βγαζει κορυφη τηλ επικοινωνιας-τεχνικη υποστηιξη.

00800 44149518-2108129810

http://www1.euro.dell.com/content/default.aspx?c=gr&l=el&s=gen

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδω και μερικές μέρες μετά το bios update που έκανα έχω παρατηρήσει ότι όταν ανοίγω το tablet αργεί πολύ να φορτώσει και επίσης κάποιες φορές δεν ανοίγει με την πρώτη.Πριν με ένα κλικ ήταν Ο.Κ. τώρα πρέπει να πατήσω παρατεταμένα το power button και να εμφανιστεί μετά από 2,3 δευτερόλεπτα το λογότυπο της Dell και μετά αφού περάσω τον κωδικό πρόσβασης φορτώνει για αρκετά δευτερόλεπτα ακόμα..γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά?
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικές μέρες μετά το bios update που έκανα έχω παρατηρήσει ότι όταν ανοίγω το tablet αργεί πολύ να φορτώσει και επίσης κάποιες φορές δεν ανοίγει με την πρώτη.Πριν με ένα κλικ ήταν Ο.Κ. τώρα πρέπει να πατήσω παρατεταμένα το power button και να εμφανιστεί μετά από 2,3 δευτερόλεπτα το λογότυπο της Dell και μετά αφού περάσω τον κωδικό πρόσβασης φορτώνει για αρκετά δευτερόλεπτα ακόμα..γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά?

 

Εδώ αναφέρει οτι με το τελευταιο update έχουν πέσει η επιδόσεις του tablet γενικότερα.

http://forum.tabletpcreview.com/dell/63194-dell-venue-8-pro-low-performance-after-updating-bios-08-a.html

Άρα περίμενετε εκ νέου update απο την Dell.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικές μέρες μετά το bios update που έκανα έχω παρατηρήσει ότι όταν ανοίγω το tablet αργεί πολύ να φορτώσει και επίσης κάποιες φορές δεν ανοίγει με την πρώτη.Πριν με ένα κλικ ήταν Ο.Κ. τώρα πρέπει να πατήσω παρατεταμένα το power button και να εμφανιστεί μετά από 2,3 δευτερόλεπτα το λογότυπο της Dell και μετά αφού περάσω τον κωδικό πρόσβασης φορτώνει για αρκετά δευτερόλεπτα ακόμα..γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά?

 

Το παρατήρησα και εγω αυτο. Στις αρχες απλα με ενα απλο πατημα το κουμπιου, επσιρνε μπρος κατευθειαν το ταμπλετ. Πλεον περνουν μερικα δευτερολεπτα μεχρι να εμφανιστει το λογοτυπο της ντελ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες θα μεταφέρω το recovery partition σε micro sd να κερδίσω λίγο χώρο αυτή τη στιγμή έχω περίπου 5 Giga ελεύθερα για να καταλάβετε οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει από το store είναι 325 Mb και έχω εγκαταστήσει και το c cleaner τίποτα άλλο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...