Jump to content

Dell Venue Pro 8


GaleaNatur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οποιον θελει το stylus απο uk με δωρεαν μεταφορικα. Εχει την τελευταια εκδοση. 36 λιρες

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-Dell-Active-Stylus-for-Venue-Pro-Tablets-8-11-WYVCC-750-AADT-REV-A01-/151258759562?pt=UK_Collectables_InputDevices_RL&hash=item2337b9818a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ από Αγγλία το 11αρι μέσα στην εβδομάδα διαθέσιμο.

http://www.laptopsdirect.co.uk/Dell_Venue_11_Pro_5130_Black_Atom_Z3770_2.40Ghz_2MB_2GB_64GB_eMMC_10.8HD_I_5130-4265/version.asp

 

Edit:477 ευρώ στο ιταλικό αμαζον.(23-3-14)

http://www.amazon.it/gp/offer-listing/B00HRUF2BS/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες απο το store αναβαθμιζονται μονες τους?

Πως το ελεγχω και πως μενω σε μια συγκεκριμενη εκδοση αν θελω σε καποια?

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες απο το store αναβαθμιζονται μονες τους?

Πως το ελεγχω και πως μενω σε μια συγκεκριμενη εκδοση αν θελω σε καποια?

 

Αναβαθμίζονται μόνες τους.

Μπαίνεις στο store,πας settings και εκεί υπάρχει η επιλογή app update και απενεργοποιείς αν δεν θέλεις το αυτοματο update(εξ ορισμού είναι ενεργοποιημένο)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, το βρηκα. Απλα εχω βαλει την σύνδεση σαν metered και σε αυτη την επιλογη δεν αναβαθμιζονται μονες τους
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει οριο στο ποσες φορες θα χρησημοποιησω το κλειδι για το office που ερχεται με το ταμπλετ?

Χρειαστηκε να κανω restore και να το ξαναενεργοποιησω με το κλειδι του.

 

Παρεμπιπτόντως με το ριστορ λυθηκαν οτι θεματακια ειχε. Ειναι απιστευτο πως τα windows χαλανε με καθε update. Απενεργοποισα και τα updates και τωρα ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν γνωρίζω διότι restore δεν έχω κάνει σε κανένα tablet(αν θα κάνω θα κάνω καθαρή εγκατάσταση των windows) τουλάχιστον στο Lenovo που το έχει βαρύ φορτώσει με μπόλικη σαβούρα.

Όπως και να έχει στη χειρότερη τηλεφωνικος να το ενεργοποιήσεις αν μέσω Ίντερνετ δεν,από κάποιο σημείο και μετά.

Τι έγινε με την γραφίδα την παραλαβές η χάθηκε στο τρίγωνο των Βερμουδων.:p

 

Να ρωτήσω και εγώ στο asphalt 8 όταν πατάω αριστερά για να μπορώ να στρειψω η το γκάζι πολλές φορές το λειτουργικό νομίζει ότι θέλω να κάνω swype με αποτέλεσμα να διακόπτει τη ροή του αγώνα το παιχνίδι, ρωτώντας με αν θέλω να συνεχίσω να παίζω η να σταματήσω.

Είναι πολύ εκνευριστικο δηλαδή.:ninja:

Δεν θα έπρεπε τα gestures να απενεργοποιουνται εντελώς όταν παίζεις οποιοδήποτε παιχνίδι η υπάρχει τρόπος να τα απενεργοποιήσω εγώ.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως το γλιτωσε το τριγωνο. Εφτασε Ελλαδα και αναμενεται να το παραλαβω μεσα στην εβδομαδα. Πηρε πολυ παραπανω ο χρονος παραδωσης τελικα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Φρεσκος ιδιοκτητης του 8αριου και θελω να κανω μια ερωτηση. Επειδη το πηρα μεταχειρισμενο απο καποιον που το αγορασε απο το Bestdeals η ταμπλετα ερχεται με περασμενα κανονικα τα office? Αυτος που μου το δωσε το εκανε φορματ και μου ειπε οτι ειχε μονο trial εκδοση ενος μηνος. Επισης εχει καποιος να προτεινει θηκη-πληκτρολογιο μιας και για το stylus ενημερωθηκα τι παιζει.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Φρεσκος ιδιοκτητης του 8αριου και θελω να κανω μια ερωτηση. Επειδη το πηρα μεταχειρισμενο απο καποιον που το αγορασε απο το Bestdeals η ταμπλετα ερχεται με περασμενα κανονικα τα office? Αυτος που μου το δωσε το εκανε φορματ και μου ειπε οτι ειχε μονο trial εκδοση ενος μηνος. Επισης εχει καποιος να προτεινει θηκη-πληκτρολογιο μιας και για το stylus ενημερωθηκα τι παιζει.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

καλοριζικο φιλε μου!ειναι ηδη μεσα στο office απλα πρεπει να το κανεις εγκατασταση με το serial key!!απο θηκη για τα λεφτα της αυτη ειναι η καλυτερη!!

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00GQRJQG0/ref=ox_sc_act_title_4?ie=UTF8&psc=1&smid=A369FSJDK4IK7C

 

keyboard δεν εχω παρει ακομα ουτε stylus!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου!ειναι ηδη μεσα στο office απλα πρεπει να το κανεις εγκατασταση με το serial key!!απο θηκη για τα λεφτα της αυτη ειναι η καλυτερη!!

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00GQRJQG0/ref=ox_sc_act_title_4?ie=UTF8&psc=1&smid=A369FSJDK4IK7C

 

keyboard δεν εχω παρει ακομα ουτε stylus!!

 

Ναι το serial key που υπαρχει? Ειναι καπου γραμμενο στο κουτι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το serial key που υπαρχει? Ειναι καπου γραμμενο στο κουτι?

 

ναι είναι σε ενα χαρτι μέσα σε ενα διάφανο φάκελο!! δεν το εχει εσένα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

όπως τα λεει ο johnnyman25...θα κατεβασεις το office και μετα θα το κανεις activate με το serial key που θα βρεις στο χαρτακι μεσα στη συσκευασια.

 

Από θηκη παλι αυτή ή με οποιο άλλο ονομα τη βρεις, ουσιαστηκα η ιδια είναι.

Αυτή εχω και εγω και προστατευει πολύ καλα. Κλεινει και με μαγνητη από την πσνω μερια.

Δυστυχως όμως όχι και από κατω όταν λειτουργεις το ταμπλετ με αποτέλεσμα αμα δεν την κρατας με το χερι διπλωμενη να αιωρείται και να μην κραταει.

 

Από γραφιδα περιμενω τη δικη μου μεσα στην εβδομαδα. Εδώ και τρεις μερες είναι στο τελωνειο και δεν λεει να προχωρησει.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Η γραφίδα πλέον διαθέσιμη και στο αγγλικό Αμαζόν.

http://www.amazon.co.uk/Dell-Tablets-WYVCC-750-AADT-Version/dp/B00J5NXVV8/ref=pd_rhf_dp_s_cp_1_Y16Q?ie=UTF8&refRID=19C5Q15YT4YHSDKV1KP2

 

 

 

Από γραφιδα περιμενω τη δικη μου μεσα στην εβδομαδα. Εδώ και τρεις μερες είναι στο τελωνειο και δεν λεει να προχωρησει.:mad:

Ωχ....αρχίζω και ανησυχώ πλέον μήπως και εμένα μου κρατήσουν την θήκη που παρηγγειλα για το surface αξίας 49 δολάρια συν 10 δολάρια μεταφορικά στο τελωνείο και μου ζητήσουν να περάσω τη διαδικασία του εκ τελωνισμου.

 

Δεν είναι μεγάλο πόσο αλλα δεν είναι και πολύ μικρό.

 

Πόσο σου στοίχισε η γραφίδα συνολικά σε δολάρια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

$35 η γραφιδα, $40 εξοδα αποστολης, $13 συνολο εξοδα reship με εγραφη στην υπηρεσια και αφαιρεση τιμολογιου από το κουτι.

Δηλωμενη αξια $10, δεν νομιζω να πληρωσω τιποτα επιπλέον στο τελωνιο.

Απλα για καποιο λογο αργησε πολύ να ερθει. Επρεπε να ειχα επιλεξει εξπρες μεταφορικα με usps. $10 παραπανω ηταν από το priority.

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες που βγαινει το update των windows θελω να κανω reinstall από την αρχη.

Που θα βρω το serial key το δικο μου ώστε να το χρησημοποιησω στα καινουρια windows?

 

Επισης υπαρχει τροπος το καινουριο install να το το βαλω στο partition με το recovery, δηλαδή να τα αντικαταστήσω ώστε σε κάθε recover να επανέρχεται στο καινουριο?

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες που βγαινει το update των windows θελω να κανω reinstall από την αρχη.

Που θα βρω το serial key το δικο μου ώστε να το χρησημοποιησω στα καινουρια windows?

 

Επισης υπαρχει τροπος το καινουριο install να το το βαλω στο partition με το recovery, δηλαδή να τα αντικαταστήσω ώστε σε κάθε recover να επανέρχεται στο καινουριο?

 

Υπάρχουν διαφορά utility που σου βρίσκουν το serial number αλλα μπορεί να μην χρειαστεί καν εφόσον είναι ενσωματωμένος στα bios και έτσι απλά περνάς τα windows και αυτόματα γίνεται ενεργοποίηση.

 

Το δεύτερο που λες δεν γίνεται δηλαδή να περάσεις το καινούργιο install στο recovery partition ούτε καν αν το φορμαρεις,οχι να το διαγράψεις διότι πολύ απλά δεν φτάνει σε χωρητικότητα ικανή να εγκατασταθούν τα windows.

 

Δες εδώ στο post 505 τη διαδικασία να εγκαταστάσεις τα windows(clean install)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379634&page=34

 

Από εδώ κατέβασε τα windows που είναι η ίδια έκδοση με αυτή που φοράει το tablet

http://www.torrenthound.com.unblock.to/hash/498565dc4adab9794f5033e6044bf5a5f5f1779c/torrent-info/MICROSOFT.WINDOWS.8.1.RTM.X86.GREEK.DVD-WZ

 

Εδώ για το κλειδι

http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Windows-8-Product-Key-Viewer.shtml

 

Υπάρχει και αυτός ο οδηγός επίσης.

http://www.pcsteps.gr/14819-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-windows-8-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου διέγραψε όλα τα partition στον δίσκο και κανε έναν ενιαίο και εγκατέστησε τα windows και μετεφερε το υπάρχουν partition σε ενα φλασακι σαν backup η απλά διατήρησε το υπάρχουν recovery ως έχει και απλά εγκατέστησε τα windows αφού φόρμαρεις το C με clean install.

 

Αλλα υπάρχει και η διαδικασία να φτιάξεις ένα recovery partition από την αρχή και μέσα από τα windows αφού κανείς το clean install πρώτα.

 

Δες εδώ.

http://www.registryrecycler.com/blog/2013/08/windows-8-how-to-create-a-recovery-drive/

http://pcsupport.about.com/od/repair-recovery/a/recovery-drive-windows-8.htm

http://www.techrepublic.com/blog/windows-and-office/create-a-recovery-drive-in-windows-8/7261/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Το stylus πώς τα πάει? Διορθώθηκαν τα αρχικά προβλήματα? Σε καναδυό βδομάδες θα αγοράσω ενα 8αρι w8 tablet. Και επειδη δεν ειμαι σιγουρος οτι μου χρειαζεται το active stylus σκεφομαι να παρω αυτο και αν δω οτι μου χρειάζεται να παραγγείλω και το stylus.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν έχει HDMI θα έλεγα. Deal breaker για εμένα. Ειδικά με τα full windows, το πετάς σε μια οθόνη, ασύρματο keyboard/mouse και είσαι πραγματικά ετοιμοπόλεμος on the move. Εντάξει αυτά τα tablet δεν είναι παιχνιδάκια σαν το Android/iOS, τρέχουν full λειτουργικό. Με τι σκεπτικό ρε Dell δεν βάζεις HDMI;
Link to comment
Share on other sites

Ακατανόητη και αδικαιολόγητη η dell στο θέμα αυτό,πέρα από την μην κυκλοφορία του tablet στην Ελλάδα όπως αντίστοιχα το 11 Pro.

Αλλα η εταιρία ετοιμάζει refresh στη σειρά το δεύτερο εξάμηνο και ίσως στο 8ιντσο να συμπεριλάβει και hdmi πέρα από βελτιωμένος επεξεργαστές η και αλλού βελτιώσεις πχ ανάλυση οθόνης προσθήκη USB 3.0 κ.α πιθανός.

 

Αλλα να αναφέρω ότι υπάρχει η λύση του Miracast που είναι πολύ αποτελεσματική και αποδοτική για ασύρματη μετάδοση σε tv που ενσωματώνουν αυτή την τεχνολογίας η και οθόνες μέσω USB dongle Miracast.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το Σεπτεμβρη - Οκτώβρη ποιος ζει ποιος πεθενει ( εγω παντως εχω σκοπο να ζω:p )

Ελπιζω να δουμε κατι εντυπωσιακο απο κινη μερια. Συνήθως αυτοι βγαζουν τουμπανα σε καλες τιμες.

 

Αμαν με αυτα τα ελτα. Περασε το stylus από το τελωνειο και είναι κατι μερες στα κεντρικα στη Λαρισα και δεν κουνιεται...:mad:

Σε αντιστοιχες περιπτωσεις, ειχα λαβει το δεμα πολυ νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους παρελαβα πριν από λιγο το stylus.

Με μια γρηγορη ματια δουλευει καλα. Για την ωρα δεν εχει τα γνωστα προβλήματα.

Το δοκιμασα λιγο στο journal και όλα μια χαρα και το pressure sensitivity.

Το μονο θεματακι είναι η εληψη τριβης με την οθονη που κανει τα γραματα να φαινονται πιο τρεμουλιαστα. Ισως με καποιο screen protector να λυνεται, καποιο ματ.

 

Μενει να δω πως θα τα παει η μπαταρια.

Αν δεν υπηρχε το θεμα με την τριβη θα ελεγα πως είναι στα ιδια επίπεδα με Wacom, αλλα αυτό δεν είναι θεμα γραφιδας.

Παντως για την ωρα δουλευει όπως πρεπει.

Περισσοτερα τις επομενες ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους παρελαβα πριν από λιγο το stylus.

Με μια γρηγορη ματια δουλευει καλα. Για την ωρα δεν εχει τα γνωστα προβλήματα.

Το δοκιμασα λιγο στο journal και όλα μια χαρα και το pressure sensitivity.

Το μονο θεματακι είναι η εληψη τριβης με την οθονη που κανει τα γραματα να φαινονται πιο τρεμουλιαστα. Ισως με καποιο screen protector να λυνεται, καποιο ματ.

 

Μενει να δω πως θα τα παει η μπαταρια.

Αν δεν υπηρχε το θεμα με την τριβη θα ελεγα πως είναι στα ιδια επίπεδα με Wacom, αλλα αυτό δεν είναι θεμα γραφιδας.

Παντως για την ωρα δουλευει όπως πρεπει.

Περισσοτερα τις επομενες ημερες.

Αφού το παραλαβες τελικά πάλι καλά να λες:lol:

Ασχοληθηκες καθόλου με το format η βουνό σου φάνηκε και το παρατησες :P

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...