Jump to content

Metal - Τα Άπαντα


ifrit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eltoro (29 Δεκ. 2004 , 16:06)

 

Δεν ξέρω αν αυτό σας λέει κάτι!!!! Εγώ πάντως ήδη έβγαλα εισητήρια μιας και κυκλοφόρησαν πριν λιγες μέρες!!

UP THE IRONS!!

 

Α ρε τυχεράκια,ενώ εγώ ο βορειοελλαδίτης.... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο Αθήνα θα παίξουν???Πιο παλιά που είχαν ξανάρθει έπαιξαν και Θεσσαλονίκη στο θέατρο δάσους!!!
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει το 2000! Α, ρε Brucάρα τεράστιε!

Πάντως το τελευταίο τους σε σχέση με παλαιότερα και το '' Brave new world'' δεν έλεγε πολλά...

Επειδή postάρω πρώτη φορά εδώ...

Ποιά είναι η γνώμη σας για το ****dent of birth;

Για monster magnet τι λέτε;

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

2 album oi soad?????TOUMBANO!!!gnorizei kaneis an tha kanoun kamia sinablia ellada??an den kano lathos eixan erthei sto rockwave festival 2004 to kalokairi stin malakasa.distixos omos den etixe na tous do dioti teliosan ta tickets :( toulaxiston eida ton peter gabriel :)
blah..
Link to comment
Share on other sites

Σε Gothic/Doom Metal ποιά συγροτήματα έχετε να μου προτείνετε?

I believe that lovers should be draped in flowers and layed entwined together on a bed of clover and left there to sleep

left there to dream of their happiness

Link to comment
Share on other sites

Σε Gothic από εμένα 69 Eyes, Dreadful Shadows, Sisters Of Mercy, και γενικότερα από ατμοσφαιρικό Paradise Lost
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος exosceleton (30 Δεκ. 2004 , 01:30)

 

2 album oi soad?????TOUMBANO!!!gnorizei kaneis an tha kanoun kamia sinablia ellada??an den kano lathos eixan erthei sto rockwave festival 2004 to kalokairi stin malakasa.distixos omos den etixe na tous do dioti teliosan ta tickets :( toulaxiston eida ton peter gabriel :)

 

 

Οι System Of A Down πράγματι θα βγάλουν 2 albums μέσα στο 2005!!!Δεν ήρθαν στο Rockwave 2004 αλλά είχαν έρθει το 1998 Support στους Slayer, τότε βέβαια δεν ήταν τόσο γνωστή όμως είχαν κυκλοφορήσει τον πρώτο τους δίσκο ο οποίος είναι και ομόνυμως!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά

 

Επειδή περιμένω την νέα σύνδεση μου αυτές τις μέρες(dsl :D ) πείτε καμιά 10 αριά cd που αξίζουν!

 

Επίσης και κανένα μεμονωμένο τραγούδι αν σας είναι εύκολο

 

(όχι από τα πολύ γνωστά συγκροτήματα πλιζ!)

:)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Domine - The Eternal Champion

Crimson Glory - Lost Reflection

Scyclad - Single Phial

Heavens Gate - Black Religion

Marillion - Script for a Jester's Tear

Tiamat - Cold Seed

Amorphis - Summer's End

Warlock - Without You

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 8 Ιαν. 2005 , 08:55)

 

Παιδιά καλή χρονιά

 

Επειδή περιμένω την νέα σύνδεση μου αυτές τις μέρες(dsl :D ) πείτε καμιά 10 αριά cd που αξίζουν!

 

Επίσης και κανένα μεμονωμένο τραγούδι αν σας είναι εύκολο

 

(όχι από τα πολύ γνωστά συγκροτήματα πλιζ!)

:)

 

Ευχαριστώ!

 

 

Arch Enemy - Anthems Of Rebellion

Nightwish - Once

 

Επίσης ένα γαμάτο κομμάτι που με πορώνει εδώ και περίπου 1 χρόνο είναι Rhapsody - Legendary Tales... 1 χρόνο τώρα όμως δεν έχω ακούσει τίποτα άλλο από αυτό το συγκρότημα

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 8 Ιαν. 2005 , 08:55)

 

Παιδιά καλή χρονιά

 

Επειδή περιμένω την νέα σύνδεση μου αυτές τις μέρες(dsl :D ) πείτε καμιά 10 αριά cd που αξίζουν!

 

Επίσης και κανένα μεμονωμένο τραγούδι αν σας είναι εύκολο

 

(όχι από τα πολύ γνωστά συγκροτήματα πλιζ!)

:)

 

Ευχαριστώ!

 

Arcturus - The Sham Mirrors

Solefald - In Harmonia Universalis

Discordance Axis - The Inalienable Dreamless

Opeth - Morningrise

Pain Of Salvation - Be

Isis - Panopticon

Mastodon - Leviathan

The Gathering - Mandylion

Virgin Black - Elegant... And Dying

I believe that lovers should be draped in flowers and layed entwined together on a bed of clover and left there to sleep

left there to dream of their happiness

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 8 Ιαν. 2005 , 08:55)

 

Παιδιά καλή χρονιά

 

Επειδή περιμένω την νέα σύνδεση μου αυτές τις μέρες(dsl :D ) πείτε καμιά 10 αριά cd που αξίζουν!

 

Επίσης και κανένα μεμονωμένο τραγούδι αν σας είναι εύκολο

 

(όχι από τα πολύ γνωστά συγκροτήματα πλιζ!)

:)

 

Ευχαριστώ!

 

 

Εγώ σου προτείνω να κατεβάσεις διάφορα albums από διάφορα είδη Metal... Καθώς και μερικά μεμονομένα κομμάτια όπως ζήτησες!!!

 

Dreadful Shadows - The Cycle

 

Slipknot - Slipknot

Slipknot - Iowa

Slipknot - The Subliminal Verses

 

Conception - The Last Sunset

 

Korn - Follow The Leader

 

Machine Head - Through The Ashes Of Empires (Αυτό είναι το τελευταίο τους το οποίο είναι πολύ καλόαν και τα παλιά είναι καλύτερα)

 

Αυτά από Albums τώρα θα σου πω και μερικά κομμάτια...

 

Kreator - Coma Of Souls

Slayer - Behind The Crooked Cross

On Thorns I Lay - Oceans

 

Σου έγραψα ότι μου ήρθε εντελώς αυθαίρετα στο μυαλό αλλά τώρα έχω κολλήσει και δεν ξέρω τι άλλο να σου γράψω :)

Link to comment
Share on other sites

Θενξ παιδια!

 

Μάλλον με βλέπω να τα κατεβάσω όλα τα albums,αν και μερικά από αυτά τα έχω

 

Ευχαριστώ ξανα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (16 Δεκ. 2004 , 06:35)

 

Πήγα Machine Head Θεσσαλονίκη...Τα γ@μησαν όλα και έφυγαν και τα support (God Forbid, Caliban) Ήταν πολύ καλά!!!!Και βέβαια αφιέρωσαν τραγο΄πυδι στον Dimebag τόσο οι Caliban όσο και οι Machine Head οι οποίοι του αφιέρωσαν το Descend The Shades Of Night που είναι πραγματικά κομματάρα!!!!Μιλάμε για ένα από τα ποιό απίστευτα Live που είδα ποτέ!!!!Επίσης και οι Paradise Lost ήταν πολύ καλοί και αφιέρωσαν και αυτοί κομμάτι στον Dimebag!!!

 

aaax ti live htan ayto..ekana meres na sunelthw.

o Flynn elege sunexeia pws eimaste to kalutero koino kai aporouse giati toso kairo den eixan erthei.eidika sto telos pou epaixan maiden-metallica klp egine xamos e..otan afierwsan kommati ston Dime anatrixiasa entelws.

trelo gelio otan epine kati kai elege Geiaaaa mas kai meta mas to petage.. :happy:

ps:sto eipa oti mphka free?hehee

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα από τα καλύτερα live πραγματικά κι εγώ όσο το σκέφτομαι λέω άντε να έρθει και κανα άλλο σχήμα γιατί ήρθαν όλα μαζί και τώρα δεν έχουμε τι να κάνουμε!!!

 

Μπηκες free ε??Κι εμείς αγοράσαμε tickets από την προπώληση...Μια χαρά σου ήρθε ε???Καλήφάση αλλά δεν μετανιώνω ούτε μία στιγμή για τα λεφτά που έδωσα για να τους απολάυσω!!!

 

Εκτός από αυτό που είπε για τις κοπελιές και μετά πέταξε το ποτήρι μ' άρεσε πολύ και όταν μας χώρισε στην μέση πλευρά με πλευρά για σκάσουμε μαζί με το τραγούδι ο ένας πάνω στον άλλο!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

yep στην προηγούμενη συναυλία των caliban τους γνωρίσαμε και στους machine head σκάμε εκεί εγώ και η κολλητή μου χωρίς εισητήριο αλλά λέμε όλο και κάποιον θα βρούμε,οι άλλοι φίλοι ήταν ήδη μέσα και βλέπουμε ενα τύπο από το crew τους και μας έβαλε.έχουμε και τα προνόμια μας εμείς τα κοριτσάκια :happy:

στο pit έγινε πανικός εε..εγώ είμαι και μικροκαμωμένη και μου έρχονται κάτι αδέσποτες που και που..lol :p

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι σχετικά καινούρια στον ''χώρο'' του μεταλ,απο manowar τι προτείνετε;δεν έχω ακούσει αλλά μου ειπέ ενας φίλος οτι είναι καλοί.

επίσης οι cradle of filth τί θεωρούνται;;;γιατί διαφωνούμε με εναν φιλο μου :mad: .Αυτός λέει οτι ειναι heavy ενω εγω λεω symphonic black.τι είναι τελικά; :wacko:

 

θα πάει κανείς στους rotting christ αύριο.δεν μπορω να παω γμτ!θα είμαι θεσ/νικη αύριο για δουλειές.ατυχία :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tinkerbell (15 Ιαν. 2005 , 04:39)

 

τι σας έχω?

new soad song: cigaro

όποιος θέλει,pm να σας δώσω link.

 

Νεο των soad; :worry: αξιζει;αν ναι το θελω :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sofi-k (15 Ιαν. 2005 , 07:53)

 

Νεο των soad; :worry: αξιζει;αν ναι το θελω :p

 

τσακίζει!!σου έστειλα το λινκ.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

thanks οντως καλο ειναι!αργει ομως γμτ το album τους... κατα την ανοιξη ακουσα...ενα παλιο τους του 2002 το ''steal this album'' το χει ακουσει κανεις;πολυ καλο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanks οντως καλο ειναι!αργει ομως γμτ το album τους... κατα την ανοιξη ακουσα...ενα παλιο τους του 2002 το ''steal this album'' το χει ακουσει κανεις;πολυ καλο

βασικά εγώ ξέρω ότι θα κυκλοφορήσει το ένα κάπου Ιανουάριο και το 2ο μετά απο 6 μήνες.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...