Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φανταζομαι απο λαθος χειρισμο θα εγινε , γιατι διαφορετικα ειναι και μικρα παιδια στις φωτο και δεν κανει...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Titanium backup θέλεις, ελλοχεύει ο κίνδυνος να μην δουλεύουν σε άλλη ρομ ή να σε κάνουν νούμερα.Το έχω δοκιμάσει νωρίτερα αλλά σε προειδοποιώ.restore user data θα κάνεις για την επαναφορά αν θέλεις να δοκιμάσεις

Καλημερα.Τελικα ενταξει μεσω twrp τικαρισα το data και περασα ολες τις εφαρμογες κανονικα στην αλλη rom που εβαλα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τελικα ενταξει μεσω twrp τικαρισα το data και περασα ολες τις εφαρμογες κανονικα στην αλλη rom που εβαλα.

Ωραίος , δουλεύουν όλες οι εφαρμογές σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος , δουλεύουν όλες οι εφαρμογές σωστά;

Ναι φιλε μου ολες κανονικα και με τις ρυθμισεις που ειχα.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου ολες κανονικα και με τις ρυθμισεις που ειχα.:)

 

αντε ωραια, δισταζα να φλασαρω αλλη rom γιατι με κουραζει η διαδικασια εγκαταστασης των εφαρμογων (πολυ χρονοβορο), τ απογευμα παμε για αλλα ,ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Λογω πιεσμενου χρονου (εργαζομαι σε ζαχαροπλαστειο και αυτες οι μερες ειναι δυσκολες...!) δεν μπορω να ανεβασω δειγματα απο το συγκριτικο. Οπως παντα ετσι και τωρα μοιραζομαι μαζι σας οτι ανακαλυπτω-παρατηρω.

Με μια πρωτη εικονα και με αυτα που εχω στα χερια μου τα μαμα binaries εχουν καλυτερη εικονα. Δεν εχουν καλυτερη αναλυση, εχουν ελαφρως καλυτερη συμπεριφορα στις νυχτερινες αλλα και πιο αργη καμερα στο νεταρισμα σε σχεση με π.χ. Advanced binaries η τα binaries που φοραει η cloudyg3. Εχουν πιο θερμα χρωματα, και πιο ζωντανα. (awb)

Οι παρατηρησεις (προτασεις) μου λοιπον ειναι οι εξης:

 

1) Οσοι εχουν cloudyg3 κτλ δεν μπορουν να κανουν πολλα. Οπως ειπε και ενα μελος εδω, οi driver-binaries ειναι βασισμενα πανω στο lg g pro2. Αυτο σημαινει πιο ψυχρα χρωματα και ελαφρως πιο αχρωμες καταστασεις.

Εχουν ομως πιο γρηγορο focus, slow motion on the fly, και 4k video χωρις εγκαταστασεις binaries.

ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΜΕ BINARIES ΣΕ G3 BASED ROMS. Το εχω ξανααναφερει στο παρελθον.

Εννοειται xcam+settings οτι ισχυε παντα.

 

 

2) Οσοι ειναι stock + unrooted, περνανε πανω αυτην την xcam

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001613655

 

επειτα τα xcam settings τα αγοραζουμε απο το play store (ΝΑΙ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ-ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ)

και ειμαστε ετοιμοι. 4k video σε unrooted δεν εχω δοκιμασει να βαλω, δεν το ξερω δεν εχω ασχοληθει.

Υπαρχει φυσικα το κλασσικο θεμα με το video recording σε χαμηλο φωτισμο.

 

3) Οσοι ειναι stock + rooted ειναι σε πλεονεκτικη θεση.

Περναμε αυτη την xcam

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001613658

 

παιρνουμε παλι τα xcam settings απο το playstore

και τελος κατεβαζουμε αυτο το αρχειο

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=95747613655041675

 

για να εχουμε υποστηριξη 4k στην xcam. Το φλασαρουμε μεσω recovery και ειμαστε ετοιμοι. Αυτο ειναι ενα τροποποιημενο xml αρχειο για να γραφει το κινητο 4k. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ BINARIES.

ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ VIDEO RECORDING ΣΤΟΝ ΧΑΜΗΛΟ ΦΩΤΙΣΜΟ. ;)

 

Τελος, στο θεμα που ισως καιει πολλους, ο ηχος του video που ειναι χαλια.

Εχει ειπωθει οτι αν απενεργοποιησουμε το noise gate τα πραγματα βελτιωνονται πολυ, αλλα στον πολυ θορυβο παραμορφωνει μεχρι αηδιας, οποτε θεωρειται οχι και τοσο καλο.

Το g2 εχει 2 μικροφωνα. Ενα χαμηλων και ενα υψηλων.

Η λυση ειναι απλη:

Ανοιγουμε το xcam settings και παμε στις παρακατω επιλογες και απλα τις κλεινουμε.

NOISE GATE - OFF

STEREO MICS - OFF

Kαι θα καταλαβετε την τραγικη διαφορα που εχει. Θα γραφει ναι μεν μονοφωνικα (εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει καν) αλλα θα εχετε ηχο εφαμιλλο με samsung, htc κτλ. Πεντακαθαρος χωρις παραμορφωσεις. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Οσο για τις ρυθμισεις που εχω στα xcam settings θα σας ανεβασω ενα screenshot αν σας ενδιαφερουν.

Αυτα απο μενα, καλο υπολοιπο.!!! :D

Καλησπέρα εχω την μαμά ρομ εχω αγοράσει την εφαρμογή. Κατέβασα και την εφαρμογή της κάμερας.αλλά όταν βγαζω μια φωτογραφία δεν μου την ανοίγει μόνο το βίντεο μπορώ να δω που τραβάω..Υπαρχει λύση ;;;

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω την μαμά ρομ εχω αγοράσει την εφαρμογή. Κατέβασα και την εφαρμογή της κάμερας.αλλά όταν βγαζω μια φωτογραφία δεν μου την ανοίγει μόνο το βίντεο μπορώ να δω που τραβάω..Υπαρχει λύση ;;;

Απο την εφαρμογη της xcam δεν μπορεις να πας κατευθειαν στις φωτογραφιες σου πατωντας το μικρο εικονιδιο της φωτογραφιας που εβγαλες. Πρεπει να πας στις εικονες σου για να τη δεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογη της xcam δεν μπορεις να πας κατευθειαν στις φωτογραφιες σου πατωντας το μικρο εικονιδιο της φωτογραφιας που εβγαλες. Πρεπει να πας στις εικονες σου για να τη δεις.

Εμένα κανονικά μου τις ανοίγει τις φωτογραφίες. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο που φοράω cloudy.Περασε καιρός από τότε που είχα στοκ ρομ αλλά και πάλι δεν θυμάμαι να συνέβαινε τέτοιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κανονικά μου τις ανοίγει τις φωτογραφίες. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο που φοράω cloudy.Περασε καιρός από τότε που είχα στοκ ρομ αλλά και πάλι δεν θυμάμαι να συνέβαινε τέτοιο πράγμα.

 

Επιβεβαιώνω ανοίγουν οι φωτογραφίες και σε stock Και παντού.

Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογη της xcam δεν μπορεις να πας κατευθειαν στις φωτογραφιες σου πατωντας το μικρο εικονιδιο της φωτογραφιας που εβγαλες. Πρεπει να πας στις εικονες σου για να τη δεις.

 

Ναι έτσι το έκανα και μου τις έδειχνε ως κατεστραμμένο αρχείο.Πάτησα στην καινούρια εφαρμογή που μου έλεγε να κατεβάσω και επέλεξα "αυτόματη ενεργοποίηση έξυπνης εικόνας "και έστρωσε. Αλλά γιατί μου έδειχνε κατεστραμμένο αρχείο στη λειτουργία "κανονική" ??

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα .Δεν ξέρω αν το έχετε βρει ,βγήκε δοκιμαστική beta xcam apk και xcam settings (η έκδοση 6.0.0).Την δοκιμάζω απο προχτές ,πρώτη εικόνα μάλλον προς το καλύτερο .Για να την δοκιμάσετε ακολούθησα αυτό ,είναι απο τη σελίδα του στούς xda . If you want to test early releases, join the XCam LG Settings Google+ community and then follow the link found there to become a tester.

PS.Είναι στο installation στο post #2 Αφού γίνετε tester και ενημερώσετε το xcam setting μόλις το ανοίξετε θα σας έρθει ειδοποίηση για την αναβάθμιση και της κάμερας

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα .Δεν ξέρω αν το έχετε βρει ,βγήκε δοκιμαστική beta xcam apk και xcam settings (η έκδοση 6.0.0).Την δοκιμάζω απο προχτές ,πρώτη εικόνα μάλλον προς το καλύτερο .Για να την δοκιμάσετε ακολούθησα αυτό ,είναι απο τη σελίδα του στούς xda . If you want to test early releases, join the XCam LG Settings Google+ community and then follow the link found there to become a tester.

PS.Είναι στο installation στο post #2 Αφού γίνετε tester και ενημερώσετε το xcam setting μόλις το ανοίξετε θα σας έρθει ειδοποίηση για την αναβάθμιση και της κάμερας

 

Πολυ Καλή δουλειά και για selfies. Που αναγνωρίζει την παλάμη και μόλις την κλείσεις μέτρα αντίστροφα 3".Αυτό όμως ισχύει μόνο για μια shelf στο δικό μου κινητό..Διαφορετικά θα πρέπει να βγω από την κάμερα και να ξανα μπω για να βγάλω άλλη μια shelf με τον ίδιο τρόπο..Όσοι την έχουν περάσει αυτή την εφαρμογή τους κάνει το ίδιο πρόβλημα;;

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ Καλή δουλειά και για selfies. Που αναγνωρίζει την παλάμη και μόλις την κλείσεις μέτρα αντίστροφα 3".Αυτό όμως ισχύει μόνο για μια shelf στο δικό μου κινητό..Διαφορετικά θα πρέπει να βγω από την κάμερα και να ξανα μπω για να βγάλω άλλη μια shelf με τον ίδιο τρόπο..Όσοι την έχουν περάσει αυτή την εφαρμογή τους κάνει το ίδιο πρόβλημα;;

 

Ρε παιδιά έκανα αίτημα στο Google + Πριν κανα μισάωρο και ακόμα τίποτα.Αργεί να απαντήσει στο αίτημα και να σε κάνει tester η πρέπει να μπω και πουθενά αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Στην καινούργια την stock lollipop ρε παιδιά παίζει η xcam 6 (Γιατί ο dev λέει κάτι για πρόβλημα με κκ και art) η η xcam 524 η δεν παίζει τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες και σε μέτριο φωτισμό, απορώ τί περισσότερο να ζητήσει κανείς από την μπροστινή 2άρα κάμερα, χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας , απλά μου κάνει εντύπωση πως κάποιοι παραπονιούνται, μήπως κάτι κάνουν λάθος ή το τζάμι μπροστά είναι λερωμένο?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σρ όλη την παρέα.. Είμαι με stok room χωρίς root και εχω βάλει xcam και xcam lg settings αλλα δεν βλέπω καμία διάφορα βρε παιδες.. Βλέπω κάποιες βραδινές φωτογραφίες που έχουν βάλει κάποια παιδιά και καμία σχέση με το δικό μου.. Εχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος αλλα δεν βγαζω ακρη.. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σρ όλη την παρέα.. Είμαι με stok room χωρίς root και εχω βάλει xcam και xcam lg settings αλλα δεν βλέπω καμία διάφορα βρε παιδες.. Βλέπω κάποιες βραδινές φωτογραφίες που έχουν βάλει κάποια παιδιά και καμία σχέση με το δικό μου.. Εχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος αλλα δεν βγαζω ακρη.. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;;

 

Πέρα από xcam με lg settings,δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.Βεβαιώσου ότι έχεις καθαρό το τζαμάκι της κάμερας από τυχόν δαχτυλιές κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια :)

Μπορει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις για xcam lg settings v1.3.7; Εχω κατεβασει την xcam v5.2.4. Μηπως υπαρχει πιο καινουργια;

 

Ευχαριστω...

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από xcam με lg settings,δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.Βεβαιώσου ότι έχεις καθαρό το τζαμάκι της κάμερας από τυχόν δαχτυλιές κτλ..

 

Καλημέρα και ευχαριστω για την άμεση απάντηση... Το κινητό είναι 2 εβδομάδων δεν έχει ούτε γρατσουνιες και ούτε δαχτυλιες ο φακός.. Δεν λεω ότι είναι θολες απλα ότι δεν έχουν οι νυχτερινές την ποιότητα που έχουν του paok4270..Μήπως άμα ήμουν ροοτ και

έβαζα την 4k xcam με τον οδηγό της θα ειχα καλύτερα αποτελέσματα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου έσπασε το G2 και πήρα καινούριο. Είμαι με στοκ ρομ root κλπ. Θέλω τα links αν είναι εύκολο παιδιά με το τι φλασαρω και μετά τι αλλάζω μέσα στην xcam
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια :)

Μπορει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις για xcam lg settings v1.3.7; Εχω κατεβασει την xcam v5.2.4. Μηπως υπαρχει πιο καινουργια;

 

Ευχαριστω...

 

VIDEO:

Ανοιγουμε το xcam settings και παμε στις παρακατω επιλογες και απλα τις κλεινουμε.

NOISE GATE - OFF

STEREO MICS - OFF

 

PHOTO:

qual.100

contr.3

saturation 6

shrp.18

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

VIDEO:

Ανοιγουμε το xcam settings και παμε στις παρακατω επιλογες και απλα τις κλεινουμε.

NOISE GATE - OFF

STEREO MICS - OFF

 

PHOTO:

qual.100

contr.3

saturation 6

shrp.18

 

Ευχαριστω για τις ρυθμισεις φιλε μου ;)

Το saturation δεν το εχει. Μηπως αυτο δεν το εχει στις g3 based roms και το εχει μονο για την στοκ; Αμα σου ειναι ευκολο μπορεις να μου δωσεις κανα λινκ για να κατεβασω την τελευταια xcam για g3 rom;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...