Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.Εχω μπερδευτεί και θέλω τη βοήθειά σας .Εβαλα την Blitz rom v 3.1 (που είναι ported G3) και η οποία περιέχει τους XCam drivers 1.0.1 g3 και την κάμερα XCam 5.1.2 (η οποία είναι μόνο 6,39 mb). Εντάξει drivers τους αφήνω ως έχει ,απο κάμερα όμως τι κάνουμε ? Xcam LG 512 g2 advanced.apk (28,52 mb) ή XcamLG 512 g3.apk δεδομένου ότι η ρομ ειναι ported G3 .Η δικιά του τοσο μικρή φαίνεται μούφα ,δοκιμές προσπάθησα αλλα η μία σβήνει την άλλη όταν τις φορτώνω .Υπ΄όψιν οτι έχω και το XCam LG Settings με ρυθίισεις του φίλου demon 2411. :thanks:Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας.Εχω παρει το κινητο εδω και 3 μηνες και παρατηρησα οτι οι φωτογραφιες του οσο παει και γινονται πολυ χειροτερες...θολες αρκετα και με θαμπες...ειδικοτερα στο ασπρο...προσεξα οτι ο φακος της καμερας εχει γεμισει γρατσουνιες και εχει ξεφτισει καπως ομοιομορφα???? παρολο που εχω θηκη απο τη πρωτη μερα και ειμαι παρα πολυ προσεκτικος...σχεδον ποτε στη τσεπη...γνωριζει κανεισ αν καλυπτεται απο εγγυηση και αν οχι ποσο κοστιζει η αλλαγη του...πριν απο αυτο ειχα ενα 4ς και ειδα οτι μετα απο δυο χρονια οχι προσεκτικης χρησης δεν εχει ουτε μια γρατσουνια στη καμερα του...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.Εχω μπερδευτεί και θέλω τη βοήθειά σας .Εβαλα την Blitz rom v 3.1 (που είναι ported G3) και η οποία περιέχει τους XCam drivers 1.0.1 g3 και την κάμερα XCam 5.1.2 (η οποία είναι μόνο 6,39 mb). Εντάξει drivers τους αφήνω ως έχει ,απο κάμερα όμως τι κάνουμε ? Xcam LG 512 g2 advanced.apk (28,52 mb) ή XcamLG 512 g3.apk δεδομένου ότι η ρομ ειναι ported G3 .Η δικιά του τοσο μικρή φαίνεται μούφα ,δοκιμές προσπάθησα αλλα η μία σβήνει την άλλη όταν τις φορτώνω .Υπ΄όψιν οτι έχω και το XCam LG Settings με ρυθίισεις του φίλου demon 2411. :thanks:Ευχαριστώ

 

Nα σου πω την αληθεια μου δεν μου εχει ξανατυχει. Εγω δουλευα παντα ακομα και στην cloudyg3 την 512 g2 advanced και ειχα και τις 2 καμερες. Πιστευω οτι ετσι δεν θα εχεις θεμα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα σας.Εχω παρει το κινητο εδω και 3 μηνες και παρατηρησα οτι οι φωτογραφιες του οσο παει και γινονται πολυ χειροτερες...θολες αρκετα και με θαμπες...ειδικοτερα στο ασπρο...προσεξα οτι ο φακος της καμερας εχει γεμισει γρατσουνιες και εχει ξεφτισει καπως ομοιομορφα???? παρολο που εχω θηκη απο τη πρωτη μερα και ειμαι παρα πολυ προσεκτικος...σχεδον ποτε στη τσεπη...γνωριζει κανεισ αν καλυπτεται απο εγγυηση και αν οχι ποσο κοστιζει η αλλαγη του...πριν απο αυτο ειχα ενα 4ς και ειδα οτι μετα απο δυο χρονια οχι προσεκτικης χρησης δεν εχει ουτε μια γρατσουνια στη καμερα του...

 

Yποτιθεται οτι ειναι απο ζαφειρι το τζαμακι του φακου και μου κανει εντυπωση που εχεις γρατζουνιες...Στο θεμα εγγυησης πιστευω οτι δεν θα καλυφθεις γιατι θα σου πουν το κλασσικο κακη χρηση και ας μην το εχεις κανει. Δεν εχεις ομως παρα να το προσπαθησεις. :)

Επισης δεν εχει τυχει να δω κανενα μελος τοσο καιρο με παρομοιο προβλημα, μου κανει εντυπωση.

Παρολα αυτα

http://www.repairsuniverse.com/lg-g2-rear-housing-backplate-with-camera-lens-volume-buttons.html?cmp=googleproducts&kw=lg-g2-rear-housing-backplate-with-camera-lens-volume-buttons&gclid=CKfHhtuTr8ECFQypaQodzQ4ADA

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το εχω δει το καλυμα αυτο...

Αν το αντικαταστησω οχι στο επισημο service θα τη χασω την οποια εγγυηση εχει η συσκευη??

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ βρωμικος μου φαινεται παρα χαραγμενος...οντως οι φωτο εχουν μεγαλο προβλημα ετσι οπως τις βλεπω.

Σαφως οπουδηποτε και αν το αλλαξεις αν το κινητο ανοιχτει εκτος αντιπροσωπιας χανεις την εγγυηση.

Ριξε ενα τηλεφωνο και ρωτα δεν χανεις τιποτα παντως εχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Με απειραχτο κινητο, οχι.

Με πειραγμένο πως?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με πειραγμένο πως?

 

Πειραγμενο...ολα σχετικα ειναι. Ουσιαστικα δεν κανει κατι το ιδιαιτερο απλα ρυθμιζει καλυτερα το exposure στο auto. Δεν ειναι κατι το τρομερο που κανεις στο κινητο, απλα το αποτελεσμα ειναι πολυ καλυτερο. Ουσιαστικα ετσι θα επρεπε να δουλευει απο το εργοστασιο.

Εσυ που εχεις (υποθετω) g3, ειχες ποτε g2 για να κρινεις την καμερα του? Χειροτερη η καλυτερη? Μου αρεσει πολυ το g3 αλλα με φρεναρουν αρκετα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Πειραγμενο εννοω οτι χρειαζεται root, custom recovery, xdabbeb's binaries και xcam.

 

Ο ταξιδιωτης ειχε παλια για καποιο διαστημα το G2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ βρωμικος μου φαινεται παρα χαραγμενος...οντως οι φωτο εχουν μεγαλο προβλημα ετσι οπως τις βλεπω.

Σαφως οπουδηποτε και αν το αλλαξεις αν το κινητο ανοιχτει εκτος αντιπροσωπιας χανεις την εγγυηση.

Ριξε ενα τηλεφωνο και ρωτα δεν χανεις τιποτα παντως εχει θεμα.

 

Ευχαριστω..μακαρι να ηταν βρωμικο...

45 ευρω τελικα κανει η αλλαγη του φακου στη procordia για να μη χαθει η εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ demon 2411 .Για τον φακό της κάμερας giannis3011 ρίξε μια ματιά εδώ , υπάρχουν πολλές σχετικές ανακοινώσεις Scratches on camera lens creating foggy pictures : lgg2 Εγω που είχα το ίδιο πρόβλημα τον καθάρισα με μιά μπατονέτα αυτιών λίγο βουτηγμένη σε υγρό καθαρισμού επιφάνειας κεραμικής εστίας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ demon 2411 .Για τον φακό της κάμερας giannis3011 ρίξε μια ματιά εδώ , υπάρχουν πολλές σχετικές ανακοινώσεις Scratches on camera lens creating foggy pictures : lgg2 Εγω που είχα το ίδιο πρόβλημα τον καθάρισα με μιά μπατονέτα αυτιών λίγο βουτηγμένη σε υγρό καθαρισμού επιφάνειας κεραμικής εστίας

 

Συμφωνω. Πολλοι λενε οτι οφειλεται στο οτι ξεφλουδιζει η επιστρωση του γυαλιου. Απλα το καθαριζεις καλα και λογικα θα εισαι οκ.

Δεν εχεις τιποτα να χασεις στην τελικη. Προσοχη στο καθαρισμα μην σου περασει μεσα κανενα υγρο.

Υπομονη και καλη τυχη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Επειδή ήταν ιδανικό το πρωινό σήμερα για φωτογραφία

13/11/2014 Πρωινή βόλτα...

 

Xcam LG 512 advanced

HDR

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Επειδή ήταν ιδανικό το πρωινό σήμερα για φωτογραφία

13/11/2014 Πρωινή βόλτα...

 

Xcam LG 512 advanced

HDR

Πολύ καλές Παναγιώτη. (Ioannis Nous από Android Greek Team)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Πανο ωραια φωτο! Αντε γιατι κοιμαται το θεμα δεν ανεβαζει κανεις....! ;)

Στην εκανα και fav στο flicker.

 

edit: κοιταω και τις φωτο σου και εχεις τοσο καλες φωτο, βαλε και τα λινκς εδω με bbcode να γεμισει το thread ειναι κριμα.! εξαιρετικες μπραβο!

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Τώρα τελευταία ανεβάζω στο Flickr. Έχω αμέτρητες φωτογραφίες...(μόνο στο Facebook έχω ανεβάσει γύρω στις 6000...:))

 

Εδώ είναι αυτή που λέει ο Γιώργος

13/11/2014 Πρωινή βόλτα...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Pandrits πολυ καλη η μακρυνη σου αν και σου εχει καψει λιγο αριστερα τον ουρανο. Κατα τα αλλα εξαιρετικη.

Αυτη με τα μανιταρια ωραια χρωματα αλλα μου φενεται λιγο θολη.

 

Μαριε πηρες φορα??? :p Αντε να ξυπναμε λιγο...:)

Ωραιες οι φωτο, (μονο και μονο που εχεις toyota μου φτανει :rolleyes:

Προτιμω αυτη χωρις το φλας,πολυ καλη για τον χαμηλο φωτισμο που εχεις μεσα στο αμαξι και με συννεφια.

Στις αλλες 2 ειδικα σε αυτη με τις σταγονες, πολυ καλη (εντωμεταξυ την ιδια την ειχα βγαλει με το s4 :lol: )

H πισω στο παρπριζ επισης ειναι μια χαρα αξιοπρεπεστατη.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό σε μεσαία και μικρή απόσταση βγάζει κορυφέες φωτογραφίες. τα δύσκολα έρχονται σε landscape

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μπαλκονακι με hdr για να μου φωτισει λιγακι τα σπιτια.Θεωρω αξιοπρεπες το αποτελεσμα χωρις ρυθμισεις και χωρις κοπο

15514560240_1458ced37b_o.jpg20141018_181740_HDR by drizosg, on Flickr

 

15117263284_1563b0a762_o.jpg20141108_084707 by drizosg, on Flickr

 

Οι παρακατω ειναι για να μου πειτε ποια προτιματε και για να δουμε ποια ρυθμιση αποδιδει καλυτερα.

Η πρωτη ειναι auto, και η δευτερη auto με πειραγμενο το white balance.

15734234265_c8535c5e2c_o.jpg20141107_192836 by drizosg, on Flickr

 

 

15549048897_6de8b45038_o.jpg20141107_193009 by drizosg, on Flickr

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Αν και τις βλεπω μεσα απο το tapatalk προτιμω το πρωτο τζακι. Παραπανω λεπτομερια αλλα πιο ψυχρο χρομα φωτιας. Στην πρωτη να φανταστω εχεις μεγαλυτερη εκθεση.

 

Να σιγουρεψω κατι....

Οταν μιλαμε για auto μιλαμε για το normal που λεει η lg ετσι; Οχι για το auto inteligent.

Και επι τη ευκαιρια, ποιες η διαφορες τους;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Pandrits πολυ καλη η μακρυνη σου αν και σου εχει καψει λιγο αριστερα τον ουρανο. Κατα τα αλλα εξαιρετικη.

Αυτη με τα μανιταρια ωραια χρωματα αλλα μου φενεται λιγο θολη.

 

Μαριε πηρες φορα??? :p Αντε να ξυπναμε λιγο...:)

Ωραιες οι φωτο, (μονο και μονο που εχεις toyota μου φτανει :rolleyes:

Προτιμω αυτη χωρις το φλας,πολυ καλη για τον χαμηλο φωτισμο που εχεις μεσα στο αμαξι και με συννεφια.

Στις αλλες 2 ειδικα σε αυτη με τις σταγονες, πολυ καλη (εντωμεταξυ την ιδια την ειχα βγαλει με το s4 :lol: )

H πισω στο παρπριζ επισης ειναι μια χαρα αξιοπρεπεστατη.

 

Όλα αυτά....με τες ευλογίες σου ''Δέσποτα'' demon...:lol:

 

demon***Αυτή μου αρέσει πάρα πολύ ....!!!

http://s22.postimg.org/6g3pdcxox/15549048897_6de8b45038_o.jpg

upload image online

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...