Jump to content

Προβλημα με τα ακουστικα στο Laptop!


cisse13pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Service Pack αφορά το Office και μόνο, δεν επηρεάζει τη λειτουργία των Windows.

 

Οκ ευχαριστω φιλε Don!

 

Πανο κ γω θελω να βαλω τα 7αρια αλλα δν ξερω πως να τα περασω,δν ξερω να κανω φορματ κ ειμαι κ ψιλοστεγνος απο φραγκα για να τα αγορασω :wacko:

 

Ερωτηση : Το συστημα μου εχει βρει 14 ενημερωσεις,λογικα μια απο αυτες μου κανει την"ζημια"!Γινεται να αρχισω να τις κανω μια-μια,να δοκιμαζω αν παιζουν κ μολις βρω αυτη που μου κανει την"δουλεια"να παω κ να την αναιρεσω?Λοιπον τι λετε???

Edited by cisse13pao
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : Το συστημα μου εχει βρει 14 ενημερωσεις,λογικα μια απο αυτες μου κανει την"ζημια"!Γινεται να αρχισω να τις κανω μια-μια,να δοκιμαζω αν παιζουν κ μολις βρω αυτη που μου κανει την"δουλεια"να παω κ να την αναιρεσω?Λοιπον τι λετε???

Η πιο λογική λύση. Αν έχεις χρόνο να ασχοληθείς, αυτό να κάνεις. Πριν ξεκινήσεις αυτή τη δοκιμή, εφόσον τα ακουστικά σου δουλεύουν καλά, θα πρότεινα να πας στην Επαναφορά Συστήματος και μην κάνεις επαναφορά, αλλά να επιλέξεις να δημιουργήσεις ένα νέο σημείο επαναφοράς. Έτσι αν κάτι πάει στραβά, θα επανέλθεις σε μία κατάσταση συστήματος που σίγουρα η κάρτα ήχου σου δουλεύει ρολόι. Και δε θα χρειαστεί να πας το σύστημά σου, π.χ. 3-4 μέρες πίσω. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η πιο λογική λύση. Αν έχεις χρόνο να ασχοληθείς, αυτό να κάνεις. Πριν ξεκινήσεις αυτή τη δοκιμή, εφόσον τα ακουστικά σου δουλεύουν καλά, θα πρότεινα να πας στην Επαναφορά Συστήματος και μην κάνεις επαναφορά, αλλά να επιλέξεις να δημιουργήσεις ένα νέο σημείο επαναφοράς. Έτσι αν κάτι πάει στραβά, θα επανέλθεις σε μία κατάσταση συστήματος που σίγουρα η κάρτα ήχου σου δουλεύει ρολόι. Και δε θα χρειαστεί να πας το σύστημά σου, π.χ. 3-4 μέρες πίσω. ;)

 

Μετα απο καθε ενημερωση που θα κανω,θε πρεπει να κανω κ "επανεκκινηση" στο λαπτοπ????OK,θα το κοιταξω αν κ θα μου φαει πολυ χρονο κ δν ξερω αν τελικα θα το κανω ή οχι!Στην χειροτερη θα το αφησω ετσι οπως ειναι!!!

*Οκ διμιουργησα ενα δικο μου σημειο επαναφορας

Edited by cisse13pao
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω πάντως, οι Αυτόματες Ενημερώσεις αν το σύστημά σου πάει καλά και δεν έχεις ανάγκες για ψαγμένα χαρακτηριστικά, καλό είναι να βρίσκονται στο Απενεργοποιημένες. Και πιο ελαφρύ θα είναι το σύστημά σου και γλυτώνεις τέτοιες ταλαιπωρίες.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα! :) είμαι νέο μέλος στο forum και γράφτηκα γιατί αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τον ήχο στο λάπτοπ μου (Dell Inspiron 3542). Συγκεκριμένα κάθε φορά που συνδέω ακουστικά ή ηχεία στο λάπτοπ αν ανεβάσω την ένταση του υπολογιστή πάνω από το 30 περίπου ακούγεται ένας "τσιριχτός" ήχος πολύ δυνατός (όπως ακούγεται πχ καμιά φορά από τα μικρόφωνα κάποιας εκδήλωσης xD) και δεν ακούγεται φυσικά οποιοσδήποτε άλλος ήχος παράγεται από το pc. Όταν χαμηλώνω την ένταση ακούγεται πάλι κανονικά. Να σημειώσω ότι το λάπτοπ το έχω 3 μήνες και μόλις χθες μου παρουσιάστηκε αυτό το πρόβλημα. Χρησιμοποιώ τα windows 8.1 Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...