Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά

Νέος κάτοχος G2, τουλάχιστον στο avatar γιατί το κινητό δεν το έχω ακόμη στα χέρια μου :lol:

Παρήγγειλα τη spigen slim armor σε άσπρο/μαύρο από τον Κορεάτη στο ebay

Το screen protector που έρχεται μαζί τι λέει?

Αν είναι τελείως μάπα να παραγγείλω από τώρα άλλο

 

Λογικα δεν θα είναι κάτι τρομερό. Σαν του πλαισιο θα είναι. Μια απλη μεμβρανη που γρατζουνιεται και κανονικα την αλλαζεις καθε μηνα. Προσωπικα παιρνω με το κιλο,ultra Crystal γιατι αλλαζω καθε μηνα. Αν θες κάτι καλο πάρε glass protector

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την εχω στα υποψιν την imak, αν παω σε φτηνη λυση θα ειναι η πιο πιθανη αγορα. δεν ξερω ποσο καλα καθεται στην πλατη (φουσκαλες κλπ).

 

Πως να δημιουργηθουν φουσκαλες? Είναι σκληρή θήκη και όχι μεμβράνη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της Slim Armor πόσο όγκο δίνει η συγκεκριμένη θήκη στο κινητό?Ειμαι fan της Spigen στις θήκες και στις μεμβράνες αλλα δεν μ αρεσει ο ογκος που προσθέτει μια θήκη στο κινητό και αυτή μου φαίνεται οτι προσθέτει κάμποσο απο τα video reviews που έχω δεί. Σίγουρα όμως είναι πολύ προστατευτική στα πεσίματα κτλ

Υπάρχει κάποια ποιότική θήκη που να είναι slim ?

Ζαχαρώνω αυτή http://www.ebay.com/itm/Original-Capdase-Xpose-Protective-Soft-Shell-Case-Cover-Jacket-For-LG-G2-D802-/400616486746?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item5d469a775a

καμια άλλη πρόταση??

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα απο πλαισιο και πηρα μια θηκη διαφανη 3,90€. Λιγο πιο κατω σκεφτηκα να την πεταξω αλλα τελικα μετα απο το πρωτο σοκ διαπιστωσα οτι θα κανει καλη δουλιτσα, (μια χαρα εφαρμοζει γυρο γυρο), μεχρι να ερθει η slimarmor που παράγγειλα.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα απο πλαισιο και πηρα μια θηκη διαφανη 3,90€. Λιγο πιο κατω σκεφτηκα να την πεταξω αλλα τελικα μετα απο το πρωτο σοκ διαπιστωσα οτι θα κανει καλη δουλιτσα, (μια χαρα εφαρμοζει γυρο γυρο), μεχρι να ερθει η slimarmor που παράγγειλα.

 

Περαστικα χαχαχα. Τα ίδια ελεγα και εγώ. Πρωτο κσι κυριοτερο ασχημαινει το τηλεφωνο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Περαστικα χαχαχα. Τα ίδια ελεγα και εγώ. Πρωτο κσι κυριοτερο ασχημαινει το τηλεφωνο.

 

Με ολες τις θηκες ασχημενουν οι συσκευες...

 

Για 10 μερες μια χαρα ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι συμφωνώ και εγώ .Πιστεύω ότι η θήκες είναι απλά αναγκαίο κακό και σε καμία περίπτωση δεν ομορφαίνουν το τηλέφωνο.Η μόνη θήκη που έχω και έκανα εξαίρεση είναι η μαμά που ανοίγει και κλείνει με το πορτάκι που του δίνει + λόγω του ότι κάνει κόλπα καθώς το κλείνεις διαλέγεις ρολόγια καιρούς κτλ..;-) Αλλά παράλληλα το προστατεύει.Δεν ξέρω γιατί μου συμβαίνει αλλά όλο μου πέφτει κάτω σε κανένα άλλο τηλέφωνο δεν το έχω ξανά πάθει αυτό το πράγμα αλλά μέχρι στιγμής το τηλέφωνο δεν έχει γρατζουνιά και η θήκη με δύο πολύ μικρές γρατζουνιές .;-) Πρέπει να με καταράστηκε αυτός ο Τim και η Samsung δεν εξηγείτε διαφορετικά .
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Φοράω στο G2 την slim armor εδώ και 20 μέρες. Είναι όμορφη, ποιοτική και προσφέρει ασφάλεια. Παρόλα αυτά δίνει όγκο στην συσκευή. Επειδή μιλάμε για 20 ευρώ θήκη, κάποιος που θέλει κάτι μινιμαλ και slim καλύτερα να πάει σε άλλες λύσεις.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

την επισημη της lg απο που την αγοραζουμε?

επισης, εχουν φερει στην ελλαδα την μπλε που ειναι καποια Posts πιο πισω?

Link to comment
Share on other sites

την επισημη της lg απο που την αγοραζουμε?

επισης, εχουν φερει στην ελλαδα την μπλε που ειναι καποια Posts πιο πισω?

 

Πλαισιο 30 ευρω. 3δω Πάτρα εχει μπλε φαντάζομαι και στα αλλα την εχει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της Slim Armor πόσο όγκο δίνει η συγκεκριμένη θήκη στο κινητό?Ειμαι fan της Spigen στις θήκες και στις μεμβράνες αλλα δεν μ αρεσει ο ογκος που προσθέτει μια θήκη στο κινητό και αυτή μου φαίνεται οτι προσθέτει κάμποσο απο τα video reviews που έχω δεί. Σίγουρα όμως είναι πολύ προστατευτική στα πεσίματα κτλ

Υπάρχει κάποια ποιότική θήκη που να είναι slim ?

Ζαχαρώνω αυτή http://www.ebay.com/itm/Original-Capdase-Xpose-Protective-Soft-Shell-Case-Cover-Jacket-For-LG-G2-D802-/400616486746?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item5d469a775a

καμια άλλη πρόταση??

H Spigen δίνει όντως όγκο (την έχω από 23/12), αλλά δίνει παράλληλα εξαιρετική προστασία και καλή εμφάνιση, δεν δίνει την αίσθηση πρόσθετου, κάποιοι φίλοι που δεν ασχολούνται με τον χώρο, στην πρώτη ματιά νόμιζαν ότι ήταν μέρος του κινητού. Μια θήκη σιλικόνης θα σου δώσει σχεδόν την ίδια προστασία, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι ασχημαίνουν το τηλέφωνο. Επίσης η λευκή Spigen σε μαύρο G2 δίνει μια διχρωμία που προσωπικά βρίσκω ότι συνδυάζει με άριστο τρόπο την αισθητική και του λευκού και του μαύρου G2.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

εσείς που έχετε την original της lg με το πορτάκι επειδή έχει μαγνητάκι στην άκρη για να κουμπώνει, έχετε δει καμιά παράξενη συμπρεριφορά στο κινητό λόγω μαγνήτη? Σίγουρα επηρεάζει την πυξίδα, κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

εσείς που έχετε την original της lg με το πορτάκι επειδή έχει μαγνητάκι στην άκρη για να κουμπώνει, έχετε δει καμιά παράξενη συμπρεριφορά στο κινητό λόγω μαγνήτη? Σίγουρα επηρεάζει την πυξίδα, κάτι άλλο?

 

Δεν την εχω αλλα απο τη στιγμή που είναι επίσημο προιον δεν πιστευω να επηρεάζει. Ο μαγνήτης συνήθως επηρεάζει οθονες οπως των note(δςν θυμαμαι την τεχνολογια)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω αλλα απο τη στιγμή που είναι επίσημο προιον δεν πιστευω να επηρεάζει. Ο μαγνήτης συνήθως επηρεάζει οθονες οπως των note(δςν θυμαμαι την τεχνολογια)

 

είχα πει να την παραγγείλω για το g2 αλλά διάβασα κάποιον από εδώ οτι έχει μαγνητάκι και είπα μήπως επηρεάζει

Link to comment
Share on other sites

είχα πει να την παραγγείλω για το g2 αλλά διάβασα κάποιον από εδώ οτι έχει μαγνητάκι και είπα μήπως επηρεάζει

 

Καλημερα.Την εχω εγω σε μπλε αγορασμενη απο Πλαισιο ειναι πολυ καλη παιδια και δεν το κανει ογκωδες το κινητο προστατευει πολυ καλα και μετα futures που εχει το παραθυρακι ειναι κατι extra.Προσφερει μια γκλαμουρια ετσι οπως το βλεπω στην παρεα μου διπλα σε αλλα smartphones και απο οτι μου λενε η φιλοι μου.Δεν ξερω εχει πυξιδα το g2;Γιατι δεν το εχω ψαξει ισως εκει να επηρεαζει.

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη quickwindow της LG δεν έχει μαγνητάκι. Και σίγουρα δεν αξίζει για τόσα λεφτά. Αν κάποιος ενδιαφέρεται ανταλλάσω τη δική μου λευκή με άλλη αντίστοιχης αξίας.
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη quickwindow της LG δεν έχει μαγνητάκι. Και σίγουρα δεν αξίζει για τόσα λεφτά. Αν κάποιος ενδιαφέρεται ανταλλάσω τη δική μου λευκή με άλλη αντίστοιχης αξίας.

 

Καλησπερα.Μαγνητακι εχει η original απο την μεσα μερια στο παραθυρακι δες καλα.Εκτος αν δεν εχεις την original.Ποσο ηθελες να ειχε 5 ευρω;

Link to comment
Share on other sites

Σας επισυνάπτω φωτογραφίες από αυτή την θήκη της Quicksand η οποία εάν εξαιρέσουμε την μειωμένη προστασία , έχει καταπληκτικό grip, τελεία εφαρμογή και δεν δίνει καθόλου όγκο. Βγαίνει σε 5 χρώματα και δεν έχει (ευτυχώς) την μπλε λεπτομέρεια που φαίνεται στις φώτο του πωλητή.

http://www.ebay.com/itm/390680399153

Τέτοιο στυλ και υφή βγάζει και η ΙΜΑΚ :

http://www.ebay.co.uk/itm/IMAK-Matte-Cowboy-Slim-Hard-Case-Cover-Screen-film-4-LG-Optimus-G2-D802-LS980-/300999665159?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item4614fa6607

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με φωτογραφίες της NILLKIN , η οποία έχει τα ίδια μειονεκτήματα ασφάλειας με την Quicksand και ίδια πλεονεκτήματα. Μόνες διάφορες είναι ότι η NILLKIN είναι πιο ποιοτική άλλα ταυτόχρονα δεν έχει τόσο κάλο grip. Συνοδεύεται από καλής ποιότητας Screenprotector

http://www.ebay.com/itm/331034743414

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

clio επειδη την εχω και την nillkin αν ψαχνεις τετοια θηκη παρε αυτη http://www.ebay.com/itm/370920384243?var=640134889795&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 ειναι πιο λεπτη απο τη nillkin καλυπτει λιγο περισσοτερο πανω και κατω και ειναι σχεδον σαν να μη φορας θηκη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

clio επειδη την εχω και την nillkin αν ψαχνεις τετοια θηκη παρε αυτη http://www.ebay.com/itm/370920384243?var=640134889795&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 ειναι πιο λεπτη απο τη nillkin καλυπτει λιγο περισσοτερο πανω και κατω και ειναι σχεδον σαν να μη φορας θηκη

 

Εμενα παλι δεν μου αρεσε αυτη η θηκη.Την παραγγειλα επειδη ειδα οτι γραφατε καλα σχολια αλλα ειδα οτι αυτη του Πλαισιου με τα 3,90 προστατευει καλυτερη την συσκευη κι ετσι την ΙΜΑΚ την χαρισα σε ενα παιδι απο εδω.

Νταξει γουστα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα προστασίας αλλα καλαισθησιας..ειναι και σκληρη θηκη οχι ευκαμπτη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα προστασίας αλλα καλαισθησιας..ειναι και σκληρη θηκη οχι ευκαμπτη..

 

Ε αμα δεν ειναι θεμα προστασιας τοτε ποιος ο λογος να βαλω θηκη;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα λες και μιλαμε χωρια..οι θηκες αυτες, nillkin κλπ πιο πολυ προστατευουν τη πλατη απο γρατζουνιες και το περιμετρικο bezel. αν ειναι παιζουμε σουτια με το κινητο καθημερινα βαζουμε τη spigen η αυτη http://www.otterbox.com/LG-G2-Defender-Series-case/lgx2-g2,default,pd.html?dwvar_lgx2-g2_color=J1&start=1&cgid=lgx4-g2 και κανουμε το τηλεφωνο αρμα. σε καποιους αρεσει εγω, τη βλέπω φουλ αβολη και ασχημη μια τετοια λυση Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...