Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε όπερα. Το έχω ψάξει αρκετά και απο προσωπική εμπειρία σου λέω οτι ο όπερα δεν καιει τίποτα απο μπαταρία σε σχέση με κρομ. Είναι ο καλύτερος (και) σε αυτό.

Έχει και εξοικονόμηση δεδομένων. Βασικά , είχε και παρα πολύ καλή της τάξης του 80+%. Τώρα έχει κάτι παρεμφερές, όπερα τούρμπο.

blogs.opera.com/mobile/2015/04/opera-turbo-opera-for-android/

Βάλτον και πες μου σε 2-3 ημέρες αν εχω άδικο.

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάλε όπερα. Το έχω ψάξει αρκετά και απο προσωπική εμπειρία σου λέω οτι ο όπερα δεν καιει τίποτα απο μπαταρία σε σχέση με κρομ. Είναι ο καλύτερος (και) σε αυτό.

Έχει και εξοικονόμηση δεδομένων. Βασικά , είχε και παρα πολύ καλή της τάξης του 80+%. Τώρα έχει κάτι παρεμφερές, όπερα τούρμπο.

blogs.opera.com/mobile/2015/04/opera-turbo-opera-for-android/

Βάλτον και πες μου σε 2-3 ημέρες αν εχω άδικο.

Είχα χρόνια να τον δουλεψω. Μόλις τον πέρασα και είναι ενδιαφέρων καο αρκετά γρήγορος..για να δουμε πως θα παει γιατί ο chrome με διέλυε στη μπαταρία

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο service πάντως τρέχει, άσχετα αν έχει κάποια optimizations η cataclysm..

 

Πάντως στο gsam battery το system update service(υπηρεσίες Google Play) δεν υπάρχει. Επίσης αυτήν την στιγμή που τσεκάρω, οι υπηρεσίες Google Play έχουν 1,8% κατανάλωση σε 48ώρες μπαταρία.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Εξοικονόμηση δεδομένων πάντως έχει και ο Chrome. Και δεν σου μειώνει στο ελάχιστο την εμπειρία χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκε αναβάθμιση για google camera. Μιλάμε για πολύ ταχύτητα ειδικά στο hdr+......

Άντε στο επόμενο update και υποστήριξη του camera2 API....

Την l camera την έχει παρατήσει ο dev :(

Σε καλό επίπεδο είναι αλλά είχε μεγάλες προοπτικές.

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια τι λεει το κινητο παιδια με μεση χρηση? πιανει 1.5 μερα ή οχι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια τι λεει το κινητο παιδια με μεση χρηση? πιανει 1.5 μερα ή οχι?

Με μετρια χρηση... 1 μερα.... Με στοκ 5.1.1 ροοτ+ greenify

Με data ανοιχτα...

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια τι λεει το κινητο παιδια με μεση χρηση? πιανει 1.5 μερα ή οχι?

 

Με 2G πιανει 2 μερες, με 3G 1 μερα με 4G μιση μέρα. ετσι, απλά!

:D

Link to comment
Share on other sites

Με 2G πιανει 2 μερες, με 3G 1 μερα με 4G μιση μέρα. ετσι, απλά!

:D

λαζαρος τελεια απαντηση! thanks! ειναι καλο? αξιζει ακομα η αγορα του μεταχειρο στα 180? Μ θα παρει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

λαζαρος τελεια απαντηση! thanks! ειναι καλο? αξιζει ακομα η αγορα του μεταχειρο στα 180? Μ θα παρει?

 

είναι το μόνο τηλέφωνο μετά απο πολλαααααα κινητα που το έχω 1 1/2 χρόνο! Το εδωσα τον Φεβρουάριο και το μετάνιωσα. Το ξαναπήρα πριν 1 μήνα 180 και εγώ και δεν το σκέφτηκα καν.

 

υγ. Μ θα πάρει στανταρ και την επόμενη αναβαθμιση Ν, μετα δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

είναι το μόνο τηλέφωνο μετά απο πολλαααααα κινητα που το έχω 1 1/2 χρόνο! Το εδωσα τον Φεβρουάριο και το μετάνιωσα. Το ξαναπήρα πριν 1 μήνα 180 και εγώ και δεν το σκέφτηκα καν.

 

υγ. Μ θα πάρει στανταρ και την επόμενη αναβαθμιση Ν, μετα δεν ξερω.

τελεια!! αγορα απο εδω 180 το 16αρι ή aliexpress 210 το 32αρι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα απο εδω 16αρι. Δεν το παίζω με κινεζους και οταν και αμα και εαν εχει πρόβλημα τρέχα γύρευε...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα απο εδω 16αρι. Δεν το παίζω με κινεζους και οταν και αμα και εαν εχει πρόβλημα τρέχα γύρευε...

ναι το θεμα της εγγυησης ειναι σοβαρο...απο χωρο ποσα δινει το 16αρι? καμια 12αρια? και φλασακι παιρνει κανονικα ετσι? να εχουμε τις συλλογες μας εκει!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τόσο, 12. Φλασακι δεν εχω δοκιμασει αλλα εχω δει εδω μέσα που λενε οτι παίζει κανονικά.

οκ ευχαριστω για τις πληροφοριες...σε λιγες μερες θα ειμαι και επισημα στο thread! τα ξαναλεμε λοιπον

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκε αναβάθμιση για google camera. Μιλάμε για πολύ ταχύτητα ειδικά στο hdr+......

Άντε στο επόμενο update και υποστήριξη του camera2 API....

Την l camera την έχει παρατήσει ο dev :(

Σε καλό επίπεδο είναι αλλά είχε μεγάλες προοπτικές.

 

Πολυ αβολη ομως η L camera, ειδικα στα τελευταια updates. Βολευτηκα καλυτερα με τη manual camera. Δεν ειναι δωρεαν στο play store, αλλα εκμεταλλευεται πληρως το νεο API και εχει ομορφο και ευχρηστο περιβαλλον

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αβολη ομως η L camera, ειδικα στα τελευταια updates. Βολευτηκα καλυτερα με τη manual camera. Δεν ειναι δωρεαν στο play store, αλλα εκμεταλλευεται πληρως το νεο API και εχει ομορφο και ευχρηστο περιβαλλον

Η L camera ειχε ξεκινησει απο την L preview ομως, αλλα ειναι πολυ παρατημενη. :p

Link to comment
Share on other sites

Είχα χρόνια να τον δουλεψω. Μόλις τον πέρασα και είναι ενδιαφέρων καο αρκετά γρήγορος..για να δουμε πως θα παει γιατί ο chrome με διέλυε στη μπαταρία

Καλησπέρα. Ειδες διάφορα? Γιατί εγώ έχω βάλει άγκυρα στον όπερα από αρχές του χρόνου και δεν το κουναω , τότε που ο chrome δεν κάθονταν καλα με λολλιποπ και ήταν στις καταναλώσεις στα ιδια με την οθόνη λολ. :p

Σίγουρα τον βελτίωσαν αλλά πως είναι τώρα η διαχείριση στην μπαταρία από τον όπερα σε σχέση με chrome?

Πολύ καλύτερα, καλύτερα ή περίπου τα ίδια?? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ειδες διάφορα? Γιατί εγώ έχω βάλει άγκυρα στον όπερα από αρχές του χρόνου και δεν το κουναω , τότε που ο chrome δεν κάθονταν καλα με λολλιποπ και ήταν στις καταναλώσεις στα ιδια με την οθόνη λολ. :p

Σίγουρα τον βελτίωσαν αλλά πως είναι τώρα η διαχείριση στην μπαταρία από τον όπερα σε σχέση με chrome?

Πολύ καλύτερα, καλύτερα ή περίπου τα ίδια?? :)

Γύρισα πίσω στο chrome γιατί έβλεπα ακριβως την ίδια κατανάλωση μπαταρίας και με διευκολύνει η έχω συνηθίσει περισσότερο το chrome. Πάντως τρομερά γρήγορος και ο όπερα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα πίσω στο chrome γιατί έβλεπα ακριβως την ίδια κατανάλωση μπαταρίας και με διευκολύνει η έχω συνηθίσει περισσότερο το chrome. Πάντως τρομερά γρήγορος και ο όπερα.

Είχα ξεκινήσει με μινι. Έκανε τέτοια εξοικονόμηση 80-90% που δεν εκαιγε τίποτα. Έπειτα , σκέφτηκα να βάλω τον κανονικό. Ο κανονικός είχε επιλογή για ον/οφ και έκανε ότι έκανε ο μίνι στο ον, σάρωνε τα πάντα αλλά χαλούσε τελείως τις σελίδες σε μερικά συγκεκριμενα πράγματα. Εμένα δεν με χαλαγε καθόλου έως σπανια. Πριν αφήσω τον chrome έπαιζε 12-14% στην κατανάλωση. Ο όπερα μίνι/κανονικός έπαιζε στα 5%. Μετά τα τόσα τόσα updates που πηρε ο chrome μετα απο τοσους μηνες και χωρίς την τρομερη εξοικονόμηση που άφησε ο όπερα πριν 1-2 updates , λογικό μου ακούγεται να είναι στα ίδια, πλεον, μετά από τόσο καιρό. Ο όπερα τωρα παιζει στα 7-8% αλλά ότι έχασε το πήρε σε ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Κυριλέ το άσπρο! Μ' αρέσει τελευταία που διαβάζω αρκετούς που ξαναγοραζουν το 5αρι.

 

πιστεψε με εχω αλλα ξει τοσα κινητα με διαφορα λογισμικα ,εκτος απο windows,που μονο με νεξους γουσταρω τελικα....μπορει να ειναι δυο χρονων κινητων αλλα για εμενα τα specs δεν παιζουν κανενα ρολο σε κινητο....η εμπειρια με νεξους ειναι απλα αλλου...οτι και να επαιρνα μου ελειπε (το τελευταιο 6μηνο ειχα m8,iphone 6)...το 6αρι ειναι μεγαλο για τα γουστα μου προς το παρον οποτε ηταν μονοδρομος...εν αναμονη βεβαια του νεξους 5 2015 ....:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...