Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή πόσο παραπάνω θα πάει ;

Βρωμιάρη παλιόφιλε, άσε το εξωτερικό και τσίμπα το από ένα σκρουτζομάγαζο 420 ευρώ να έρθει σπίτι σου σε 1 μέρα να τελειώνεις, να ενισχύσεις και την ελληνική οικονομία. Άντε σε περιμένω στο section του Nexus 5. ;-)

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξεφλούδισμα στο nexus?

Για ανέβασε φίλε μία φώτο να το δούμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μια μοντα και ακουγεται καλυτερα το ηχείο.. οποιος το κανει θελει προσοχη..:D τελικα χρησιμευει και αλλου το εργαλειο για την σιμ..χεχεχε εχω τραβηξει και βιντεο .....(http://www.youtube.com/watch?v=lrFhRxK88U0)

 

παιδια αν σας πω οτι εφτιαξε και ο περιεργος ηχος που ακουγ οταν τραβαγες βιντεο θα με πειτε τρελο..χιχιχιιχχιιχι

 

Είπα να το προσπαθήσω... παρατήρησα οτι το εργαλείο της σιμ δεν έμπαινε ολοκληρο στις μισές πρπ τρύπες (δεξια στην κάτω σειρα και αριστερά στην πανω) αλλά και σε αυτές που μπήκε φοβήθηκαν μην έσπασα κάποιου ειδους μεμβράνη . Λίγο ξεχειλωθηκαν οι τρυπουλες αλλά αυτό δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου. Αλλά βελτίωση τουλαχιστον στο μικρόφωνο δεν παρατήρησα. Μάλλον πιο πολύ ρίσκο το βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Απο μέσα δεν έχει μεμβράνη είδα με μεγένθυτικο φακό. Εκτός αν δεν είδα καλά.. Πάντως εγώ είδα λιγάκι ποιο δυνατό το ηχείο.. Το εκανα για εμένα γιατί έτσι και αλλιώς απο το κανεις τρύπες μέσα στο πλαστηκο όπως λέει μέσα στο xda δεν έχει νόημα νομίζω.. Και γιαυτό και η νέα παρτίδα έχει ποιο μεγάλες τρύπες για να ακουγετε λιγάκι ποιο καλά ο ήχος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια εκανα μια μοντα και ακουγεται καλυτερα το ηχείο.. οποιος το κανει θελει προσοχη..:D τελικα χρησιμευει και αλλου το εργαλειο για την σιμ..

 

παιδια αν σας πω οτι εφτιαξε και ο περιεργος ηχος που ακουγ οταν τραβαγες βιντεο θα με πειτε τρελο..χιχιχιιχχιιχι

 

Παιδιά αυτό το εκανα μονο για εμένα.δεν το έγραψα για να το κάνετε και εσείς.

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το εκανα μονο για εμένα.δεν το έγραψα για να το κάνετε και εσείς.

 

Εννοείται οτι οποίος το κανει αναλαμβάνει μόνος του οποιαδειποτε ευθύνη, δεν το είπα για να ακτηγορησω εσένα απλα και μονο για να υπάρχει σαν διαπίστωση αν ενδιαφέρει κανέναν.

 

Στην ενταση του ήχου δεν μπόρεσα να καταλάβω διαφορά, αλλά δεν χρησιμοποιώ γενικά πολύ το ηχείο, οποτε δεν μπορω να σχηματίσω σωστη άποψη επι τούτου. Θα δοκιμασω όμως μάλλον να ασκησω λίγο μεγαλύτερη πίεση μήπως έτσι όντως ανοίγουν οι τρυπες.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ χρησιμοποίησα το κινητό με την φωτεινότητα στο μηδέν, εντελώς κάτω, και το αυτόματο στο οφ και παρατήρησα ότι στο μηδέν η οθόνη είναι σαν να τρεμοπαιζει...

 

Μπορεί να κάνει κανείς το τεστ σε εντελώς σκοτεινό περιβάλλον με την φωτεινότητα στο μηδέν;

Θα το δοκιμάσω πάλι....Κάτι μου λέει ότι μου το έκαναν και άλλα κινητά

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι οποίος το κανει αναλαμβάνει μόνος του οποιαδειποτε ευθύνη, δεν το είπα για να ακτηγορησω εσένα απλα και μονο για να υπάρχει σαν διαπίστωση αν ενδιαφέρει κανέναν.

 

Στην ενταση του ήχου δεν μπόρεσα να καταλάβω διαφορά, αλλά δεν χρησιμοποιώ γενικά πολύ το ηχείο, οποτε δεν μπορω να σχηματίσω σωστη άποψη επι τούτου. Θα δοκιμασω όμως μάλλον να ασκησω λίγο μεγαλύτερη πίεση μήπως έτσι όντως ανοίγουν οι τρυπες.

 

Άνοιξε της όσο πέρνει με το πάχος της μύτης. Μην βάζεις την μύτη μέχρι μέσα.απλως περιστροφικά άνοιξε το.όχι με το να βάλεις όλοι τι σιδεράκι μέσα.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πάντως είναι οτι ποιο γρήγορο έχω πάρει στα χερια μου.έχω και το s4. Και το HTC one.αλλά αυτό πετάει.....
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μια μοντα και ακουγεται καλυτερα το ηχείο.. οποιος το κανει θελει προσοχη..:D τελικα χρησιμευει και αλλου το εργαλειο για την σιμ..χεχεχε εχω τραβηξει και βιντεο .....(http://www.youtube.com/watch?v=lrFhRxK88U0)

 

παιδια αν σας πω οτι εφτιαξε και ο περιεργος ηχος που ακουγ οταν τραβαγες βιντεο θα με πειτε τρελο..χιχιχιιχχιιχι

 

ενδιαφερον

 

επρεπε να παρεις κ κανενα ντεσιμπελομετρο!

 

οι γρατζουνιτσες πισω ειναι απο τον φορτιστη?εαν ναι,μιλαμε για φοβερο λαθος της lg/google...συνεχεια δυσκολευομαι να το βαλω..και οταν μπει,παιζει κιολας!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι απο τον φορτιστή.αν και δεν εχει.πάντως έχει διάφορα σοβαρά το λέω..και λιγάκι που άνοιξαν έχει..ναι έπρεπε να το μετρισω αλλά..κατα τύχη άλλαζα σιμ και την εβαζα στο one.και λέω ρε συ για να δω ..χιχιχι Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι απο τον φορτιστή.αν και δεν εχει.πάντως έχει διάφορα σοβαρά το λέω..και λιγάκι που άνοιξαν έχει..ναι έπρεπε να το μετρισω αλλά..κατα τύχη άλλαζα σιμ και την εβαζα στο one.και λέω ρε συ για να δω ..χιχιχι

 

ωραιος

πστευω οτι αν κανεις και το εσωτερικο mod,θα δεις διαφορα

 

σημαδια αφησε το ανοιγμα?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον

 

επρεπε να παρεις κ κανενα ντεσιμπελομετρο!

 

οι γρατζουνιτσες πισω ειναι απο τον φορτιστη?εαν ναι,μιλαμε για φοβερο λαθος της lg/google...συνεχεια δυσκολευομαι να το βαλω..και οταν μπει,παιζει κιολας!

 

και μενα παιζει ενω εχω βαλει το usb...

μιλαμε εκαναν τρελη οικονομια...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανεις το στοκ προγραμμα για μειλ?εαν ναι,εχετε προβλημα με τα λινκς και σεις?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανεις το στοκ προγραμμα για μειλ?εαν ναι,εχετε προβλημα με τα λινκς και σεις?

 

Τον χρησιμοποιώ συνέχεια και έχω συνδεδεμένο το Hotmail μου. Απολύτως κανένα πρόβλημα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τον χρησιμοποιώ συνέχεια και έχω συνδεδεμένο το Hotmail μου. Απολύτως κανένα πρόβλημα.

 

 

δουλευει ΑΠΡΟΣΜΕΝΑ καλα...

 

ΔΕΝ το περιμενα

 

και εγω ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου,ειμαι αναμεσα στο g2 και το nexus 5,θελω να μου πειτε σαν ποιοτητα κατασκευης πως ειναι το Nexus?εχει τριγμους στα πλαστικα του?ενα το πατας σε λογικα επιπεδα πηγαινει μεσα η πλατη η η οθονη του τηλ?γενικα ειναι στιβαρο?σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

δουλευει ΑΠΡΟΣΜΕΝΑ καλα...

 

ΔΕΝ το περιμενα

 

και εγω ευχαριστημενος

 

περιεργο.ειχα το ιδιο προβλημα στο Ν4 ,εχω το ιδιο τωρα στο 5ρι..πιανει καποια λινκ,τα περισσοτερα ομως θελουν copy paste,Πολυ σπαστικο

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει όμως ρύθμιση για αυτόματη προσαρμογή του μηνύματος στην οθόνη. Έχω όμως μια απορία, η εφαρμογή gmail ή η εφαρμογή email είναι η stock; και οι δύο δεν είναι της Google;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει όμως ρύθμιση για αυτόματη προσαρμογή του μηνύματος στην οθόνη. Έχω όμως μια απορία, η εφαρμογή gmail ή η εφαρμογή email είναι η stock; και οι δύο δεν είναι της Google;

 

Στην Gmail μπαίνει αυτόματα του Gmail ενώ στην άλλη μπορείς να το συγχρονίσεις με οποιοδήποτε άλλο λογαριασμό έχεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει όμως ρύθμιση για αυτόματη προσαρμογή του μηνύματος στην οθόνη. Έχω όμως μια απορία, η εφαρμογή gmail ή η εφαρμογή email είναι η stock; και οι δύο δεν είναι της Google;

 

λειτουργούν απροβλημάτιστα και τα 2 (gmail & η άλλη εφαρμογή όπου έχω yahoo)

Link to comment
Share on other sites

Στο gmail έχω προσθέσει ένα mail από τον καιρό της otenet και ακόμη έρχονται mail από εκεί. Εγώ είχα ξεχάσει αυτόν τον λογαριασμό, η Google όμως όχι.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως σας φαινεται απο εντυπωσεις το nexus 5? ειχα το n4 μετα πηγα htc one,iphone 5 αλλα λεω να γυρισω σε nexus, εχω διαβασει κ βλεπω διχασμενες αποψεις κ ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο g2.ευχαριστω
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως σας φαινεται απο εντυπωσεις το nexus 5? ειχα το n4 μετα πηγα htc one,iphone 5 αλλα λεω να γυρισω σε nexus, εχω διαβασει κ βλεπω διχασμενες αποψεις κ ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο g2.ευχαριστω

 

Είναι ένα μηχάνημα σφαίρα. Δεν βλέπω καμία άποψη διχασμένη από τους κατόχους του όπως φυσικά και εγώ. Κάνει τα πάντα σε ταχύτητα φωτός... Τώρα τι θα κερδίσεις εσύ.. Ίσως άλλο ένα gadget στη κατοχή σου. Γιατί και το one που είχες είναι απλά υπέροχο.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

εγω μια μερα που το εχω ειμαι πολυ ικανοποιημενος .......pure android στα καλυτερα του ever!!!!!!!!!!1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...