Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς τη μέγιστη χρονική διάρκεια καταγραφής βίντεο με την στοκ εφαρμογή? Διάβασα πως στο 1.9GB είναι το όριο και πως μάλιστα όταν φτάνει τα 1.9 GB κρασάρει η εφαρμογή και χάνεται και ότι έχει καταγράψει.

 

Μόλις πρόσφατα χρειάστηκε να γράψω στο maximum και είναι όσο είπες (1.9GB) με την διαφορά ότι δεν κρασαρει η εφαρμογή, απλά σταματάει το record και σώζει ότι έχεις τραβήξει ως εκείνη την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσφατα χρειάστηκε να γράψω στο maximum και είναι όσο είπες (1.9GB) με την διαφορά ότι δεν κρασαρει η εφαρμογή, απλά σταματάει το record και σώζει ότι έχεις τραβήξει ως εκείνη την στιγμή.

 

Σε ευχαριστώ :) . Υποθέτω πως η καινούργια εφαρμογή διόρθωσε το πρόβλημα του κρασαρίσματος. Αν και η επόμενη μου ερώτηση έχει αρκετές μεταβλητές, πάνω κάτω πόσο χρόνο κατέγραψε και σε τι ποιότητα?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να στέλνεις 160 χαρακτήρας θα πας ρυθμίσεις > Επιπλέον Ρυθμίσεις > Αφαίρεση Unicode > Αφαίρεση όλων των χαρακτήρων.

 

Στο Hangouts να γράψει κανείς 160 χαρακτήρες δε γίνεται, σωστά; :confused:

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.naeem.batterystatusnotification&hl=nl&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dbatterij+procent+google+play

Εδώ ένα καινούργιο widget για τα ποσοστά της μπαταρίας.δείχνει αριστερά της οθόνης μόνο τα ποσοστά.Ακόμα δεν ξέρω πώς να βάλω φωτο για να το δείξω, χτες πήρα το κινητό στα χέρια μου.Βασικά στο hangout εγώ προσωπικά πάντα το άλλαζα αλλά δεν έβλεπα και τι κάνει καθόλου.Έπρεπε να στείλεις μήνυμα για να το καταλάβεις.

Γειά

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα το αρχειο για το UPdate πως το περναω?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.naeem.batterystatusnotification&hl=nl&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dbatterij+procent+google+play

Εδώ ένα καινούργιο widget για τα ποσοστά της μπαταρίας.δείχνει αριστερά της οθόνης μόνο τα ποσοστά.Ακόμα δεν ξέρω πώς να βάλω φωτο για να το δείξω, χτες πήρα το κινητό στα χέρια μου.Βασικά στο hangout εγώ προσωπικά πάντα το άλλαζα αλλά δεν έβλεπα και τι κάνει καθόλου.Έπρεπε να στείλεις μήνυμα για να το καταλάβεις.

Γειά

Φωτο-screen παίρνεις πατώντας ταυτόχρονα το power button + volume down .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ :) . Υποθέτω πως η καινούργια εφαρμογή διόρθωσε το πρόβλημα του κρασαρίσματος. Αν και η επόμενη μου ερώτηση έχει αρκετές μεταβλητές, πάνω κάτω πόσο χρόνο κατέγραψε και σε τι ποιότητα?

 

Κανένα πρόβλημα ;-)

 

https://mega.co.nz/#!w11HXaiQ!ZP_-RKCNQyGF3UK429sYbYunwgiGAwavTWgCnIaBKjk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν μου αναγνωρίζει τους adb drivers του κινητού πως μπορώ να τους βρω για να κουμπώσω το image μέσω wug fresh nexus toolkit

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν μου αναγνωρίζει τους adb drivers του κινητού πως μπορώ να τους βρω για να κουμπώσω το image μέσω wug fresh nexus toolkit

 

Μέσω του τουλκιτ νομίζω έχει επιλογή να τους περάσει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του τουλκιτ νομίζω έχει επιλογή να τους περάσει.

 

μπορεις να μου θυμισεις που ακριβως σε παρακαλω

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου θυμισεις που ακριβως σε παρακαλω

 

Δυστυχώς όχι γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει παρα μόνο για να το δώ...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου θυμισεις που ακριβως σε παρακαλω

 

Καταβάζεις τον τελευταίο driver από εδώ

 

http://developer.android.com/sdk/win-usb.html

 

κάνεις extract, και μετά πας στο Device manager στο pc σου, βρίσκεις το τηλ (adnroid adb κάτι θα λέει, θα το έχει με θαυμαστικό) και κάνεις update τον driver με αυτό που έχεις κατεβάσει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι εχω κατεβασει το αρχειο του update μπορει καποιος να με βοηθησει πως να το αναβαθμισω?το τηλεφωνο ειναι απειραχτο.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ παιδιά. Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να πάρω και εγώ το Nexus 5 αλλά με προβληματίζει κάπως το μέγεθος του μιας και δεν είχα ποτέ 5" και το xperia Play που έχω τώρα είναι 4". Οπότε θα ήθελα να ακούσω λίγο τις απόψεις σας, χωράει στην τσέπη άνετα, η χρήση με το ένα χέρι πως είναι, πιστεύετε πως θα δυσκολευτώ να το συνηθίσω?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ παιδιά. Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να πάρω και εγώ το Nexus 5 αλλά με προβληματίζει κάπως το μέγεθος του μιας και δεν είχα ποτέ 5" και το xperia Play που έχω τώρα είναι 4". Οπότε θα ήθελα να ακούσω λίγο τις απόψεις σας, χωράει στην τσέπη άνετα, η χρήση με το ένα χέρι πως είναι, πιστεύετε πως θα δυσκολευτώ να το συνηθίσω?

 

Εάν είναι το μέγεθος που σε προβληματίζει μην το σκέφτεσαι καθόλου! Δεν θα καταλάβεις διαφορά μετά την 2η μέρα, όπου βάζεις το Xperia μπαίνει και αυτό χωρίς πρόβλημα. Go for it!

Link to comment
Share on other sites

 

thanks και πάλι. Άρα ισχύει το 45λεπτό για ανάλυση 480p. Το σημαντικό είναι πως δεν κρασάρει άλλο η εφαρμογή. Τελευταία ερώτηση, επιλογή για night mode έχει?

 

Για παράδειγμα, στα άλλα κινητά, όταν βάζεις night mode στην κάμερα, χαμηλώνει το iso, και ανεβαίνει ο χρόνος που τραβάει φως ο φακός. Όσα έχουν OIS (όπως και το νεξους5) δεν έχουν πρόβλημα, γιατί η φωτογραφία δεν βγαίνει κουνημένη και με το Night mode οι νυχτερινές φαίνονται πολύ καλύτερες από ότι αν τις έβγαζες δίχως night mode. Στο nexus 5 ψάχτηκα μέσα στην μαμά εφαρμογή, αλλά δεν βρήκα night mode. άν δεν το έχει και αναγκαστώ να χρησιμοποιήσω εφαρμογή τρίτου για night mode, το OIS θα λειτουργεί κανονικά και αυτόματα?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

thanks και πάλι. Άρα ισχύει το 45λεπτό για ανάλυση 480p. Το σημαντικό είναι πως δεν κρασάρει άλλο η εφαρμογή. Τελευταία ερώτηση, επιλογή για night mode έχει?

 

Για παράδειγμα, στα άλλα κινητά, όταν βάζεις night mode στην κάμερα, χαμηλώνει το iso, και ανεβαίνει ο χρόνος που τραβάει φως ο φακός. Όσα έχουν OIS (όπως και το νεξους5) δεν έχουν πρόβλημα, γιατί η φωτογραφία δεν βγαίνει κουνημένη και με το Night mode οι νυχτερινές φαίνονται πολύ καλύτερες από ότι αν τις έβγαζες δίχως night mode. Στο nexus 5 ψάχτηκα μέσα στην μαμά εφαρμογή, αλλά δεν βρήκα night mode. άν δεν το έχει και αναγκαστώ να χρησιμοποιήσω εφαρμογή τρίτου για night mode, το OIS θα λειτουργεί κανονικά και αυτόματα?

 

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό με τις νυχτερινές φωτογραφίες αν ξέρει κάποιος κάτι ακόμα και leak ας μας ενημερώσει

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά σήμερα είπα να περάσω factory image (4.4.3) στο nexus 5. Μπορώ να πω ότι η διαδικασία ήταν πολύ απλή. Εκτός του dialer και κάποιων χρωματικών διαφορών δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη διαφορά εως τώρα. Αλλά μάλλον θέλει λίγο περισσότερο σκάλισμα (το οποίο θα γίνει το βράδυ)...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά σήμερα είπα να περάσω factory image (4.4.3) στο nexus 5. Μπορώ να πω ότι η διαδικασία ήταν πολύ απλή. Εκτός του dialer και κάποιων χρωματικών διαφορών δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη διαφορά εως τώρα. Αλλά μάλλον θέλει λίγο περισσότερο σκάλισμα (το οποίο θα γίνει το βράδυ)...

πως το εκανες? παω με toolkit και δεν αναγνωρίζει τους drivers...

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην 4.4.3 σας δουλευει το led?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...