Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πει κανεις η θα αυτοκαταστραφω?
Το εχουμε γραψει σε 2 ποστς και εγω και ο bbbb, την 1.6.1 !!!!! :happy:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη παιδια, δεν το προσεξα. Μαλλον ειναι ωρα να ξαναδιαβασω ολο το νημα απο την αρχη, τωρα που εχω πλεον το τηλ στα χερια μου..

 

Υ.Γ. Ολα καλα, το πρωτο μου root στευθηκε απο επιτυχια. Το root checker δειχνει rooted.

Ομως μια ερωτηση ισως χαζη για σας, το framaroot μπορει να απεγκατασταθει, η αν γινει αυτο η συσκευη θα ξαναγινει unrooted?

Και κατι αλλο, η ενδειξη της μπαταριας κανει τα παλαβα της. Ηταν κανα τριωρο που το πασπατευα κολλημενη στο 64, μετα απο μια επανεκκινηση πηγε 40 και μετα απο ξανα επανεκκινηση τωρα ειναι στο 50%.. Βεβαια ακομα δεν εγινε η πρωτη φορτιση και φαινεται καθαρα οτι ειναι γομαρι, θα το δουμε αυτο μετα απο μερικες φορτισεις αν συνεχιστει, ισως να χρειαστει calibration. Νομιζω αλλος δεν ανεφερε τετοιο προβλημα στο τηλεφωνο μας, σωστα?

Σας ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια σας.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το framaroot μπορεί να απεγκατασταθεί μετά το root.Και για το ποσοστό της μπαταρίας είσαι ο τρίτος που το αναφέρει μαζί με εμένα και τον Γιώργο,οπότε έχουμε γενικό θέμα.Πιο πολύ ενοχλεί ότι θέλει κοντά στο 6ωρο !!! για να φορτίσει 100% παρά ο τρόπος που κατεβαίνει το ποσοστό.Πάντως γενικά μιλώντας ο κινέζος κάνει μισές δουλειές...Σου βάζει τεράστια μπαταρία για να έχεις μεγάλη αυτονομία αλλά δε φροντίζει να φορτίζει και σχετικά γρήγορα.Η πλάκα ειναι ότι αν το βαλεις να φορτίσει π.χ. απο το 10% για μιάμιση ώρα θα φτάσει στο 50% και λες τι ωραία που φόρτισε η μισή μπαταρία τόσο γρήγορα.Και κάνεις reboot και η μπαταρία ειναι στο 32% και για να φτάσει στο 100% έχει πολυυυυ δρόμο Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αρα..εμεις πρεπει να φορτιζουμε με το ρολοι και οχι με την ενδειξη..τουλαχιστον μεχρι να βρεθει λυση για το θεμα της ενδειξης.

Σιγουρα, αν εβαζε φορτιστη 2Α θα θελαμε τον μισο χρονο..

Κατι αλλο τωρα που δεν ειχα προβλημα πριν με το G3S που ειχα.

Εγκατεστησα τον ES File explorer κανονικα, οταν ομως πηγαινω στα settings και ζηταω να τσεκαρω το Root Explorer με ενημερωνει πρωτα πως Dear user, you are using an experimental feature.We haven't tested it on all kinds of devices. If you are using a root permission enabled android system, you can have a try και μετα αφου πατησω οκ για να συνεχισω, βγαζει παραθυρακι που λεει ES File Explorer has been granted Superuser permissions for an interactive shell και αμεσως μετα σε αλλο παραθακι λεει Sorry, test failed. This feature can not run οn your phone.

Τι συμβαινει εδω? Γιατι δεν γουσταρει? Αν δεν το τσεκαρω αυτο δεν θα μπορω να αλλαξω τις permissions. Μηπως να παω στα settings του SuperSU να κανω upgrade to Pro? Καμμια ιδεα?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ τον es explorer για root πρόσβαση αλλά νομίζω ότι κάπου υπάρχει ρύθμιση για να κάνεις το /system rw δηλαδή εγγράψιμο και μετά δουλεύει κανονικά.Με root browser lite που χρησιμοποιώ,δεν έχω τέτοιο θέμα.Και επισης η φόρτιση δεν ειναι μόνο θέμα φορτιστή αλλά και του πόσο ρεύμα ειναι ρυθμισμένη να δέχεται η θύρα usb για τη φόρτιση. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μου το έφερε και εμένα σήμερα ο ταχυδρόμος, δεν το περίμενα.

Ίσως best 85$ ever spent. Πολύ καλές εντυπώσεις, καλύτερη οθόνη και εμφάνιση απο ότι περίμενα, δεν ασχολήθηκα διεξοδικά ακόμη.

Η ένδειξη της μπαταρίας σε χρήση απλά δεν πέφτει ποτέ σε μένα, μόνο μετά απο reboot.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Permission για τον es file explorer

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, δοκιμασα σημερα το GPS με Copilot. Κλειδωσε γρηγορα, ειχε πολυ καλη ανταποκριση, σε αλλαγη διαδρομης στα επομενα 20-30 μετρα εκανε επανυπολογισμο διαδρομης, εμενε συνεχεια εντος πορειας χωρις τιναγματα σε πλευρικες οδους, πολυ ευχαριστημενος :w00t:.

Sygic και iGo ακομη δεν εβαλα, αν και οι "πληροφοριες μου" λενε οτι τα πηγαινει εξισου καλα και με αυτα :rolleyes:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πλέον recovery cwm 6.0.4.4 με μεγάλα γράμματα και κουμπιά αφής στο κάτω μέρος.Credits στον Carliv στο xda http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=46249893&postcount=13 Διόρθωσα και το λινκ στις οδηγίες που έχω γράψει στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5046253#post5046253

Η ένδειξη της μπαταρίας σε χρήση απλά δεν πέφτει ποτέ σε μένα, μόνο μετά απο reboot.

Απλά δεν πέφτει ομαλά κατά την λειτουργία της συσκευής.Μπορεί π.χ. να το δουλεύεις 30 λεπτά και το ποσοστό να δείχνει κολλημένο στο 70%,να αφήσεις το κινητό στην αναμονή 5 λεπτά και όταν το ξαναδείς να έχει πάει στο 65%.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αρα Χρηστο το βαζουμε απο πανω ? Με τη χρηση του παλιου CWM / Install Update ? :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο. Δηλαδή το βάζεις στην sd,ανοιγεις mobileuncle tools --->recovery update και το επιλέγεις να φλασαριστεί
Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο. Δηλαδή το βάζεις στην sd,ανοιγεις mobileuncle tools --->recovery update και το επιλέγεις να φλασαριστεί
ΟΚ, Done !!!!!!!!!! :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Permission για τον es file explorer

Μπραβο βρε Θαναση, με εσωσες. Αν και ειχα εγκαταστησει καποια αλλη εκδοση του EX File explorer, βρηκα αυτην στην οποια αναφεροσουν και εφαρμοσα αυτα που εδειχνες με απολυτη επιτυχια. Νασαι καλα.

Τωρα να ρωτησω και κατι αλλο για τη.. ρακετα μας, notification led δεν εχει? Δεν βλεπω τιποτα να αναβοσβηνει σε αναπαντητες κλησεις η μυνηματα..

Παντως το μεγαφωνο της ειναι για τα μπαζα, ισα ισα που ακουγεται. Θα δοκιμασω με το mobile uncle tools μπας και το δωσω λιγο πανω ακομα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει notification led.Το μόνο που μπορεί να γίνει ειναι με κάποιο πρόγραμμα π.χ. buttonled ή κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα ή με την ρύθμιση που έχει το gravitybox να αναβοσβήνουν τα capacitive κουμπιά σε περίπτωση ειδοποίησης .Με την υποσημείωση ότι μπορεί να δημιουργεί όση ώρα αναβοσβήνουν τα κουμπιά,μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας

Πάντως απο 3 ημέρες χρήσης της συσκευής,δε μετανιώνω για την αγορά μου λόγω της τιμής που το πήρα αλλά καταλαβαίνω 100% γιατί ακόμη και στην κανονική του τιμή ειναι πιο φθηνό απο τα άλλα "phablet".Αν και έχει τύχει να δω συσκευή mtk των 320$ και να έχει και αυτή διάφορα θεματάκια

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει notification led.Το μόνο που μπορεί να γίνει ειναι με κάποιο πρόγραμμα π.χ. buttonled ή κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα ή με την ρύθμιση που έχει το gravitybox να αναβοσβήνουν τα capacitive κουμπιά σε περίπτωση ειδοποίησης .Με την υποσημείωση ότι μπορεί να δημιουργεί όση ώρα αναβοσβήνουν τα κουμπιά,μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας

Πάντως απο 3 ημέρες χρήσης της συσκευής,δε μετανιώνω για την αγορά μου λόγω της τιμής που το πήρα αλλά καταλαβαίνω 100% γιατί ακόμη και στην κανονική του τιμή ειναι πιο φθηνό απο τα άλλα "phablet".Αν και έχει τύχει να δω συσκευή mtk των 320$ και να έχει και αυτή διάφορα θεματάκια

Μπαα..δεν ειναι για να τρωμε μπαταρια..

Παντως οπως λες σε τετοια τιμη θα το παιρναμε με κλειστα ματια (οπως και εγινε). Κι εγω δεν μετανοιωσα, το πηρα μονο και μονο για εμπειρια, την Δευτερα ομως θα εχουμε πολυ γελιο στη δουλεια..χαχαχα..

Πραγματικα ομως ειναι μαγεια να δουλευεις με τετοια οθονη, ειδικα αμα.

εισαι και γκαβουλιακας οπως εγω..:lol:

 

Παιδια να ρωτησω κατι..

Σκεφτομαι με το mobileuncle tool να βαλω χερι στους ηχους μπας και καταφερω να ανεβασω λιγο την ενταση του ηχειου (και οχι μονον) γιατι οταν με καλουν με το ζορι ακουγεται.

Καπου ειχε παρει το ματι μου τις ρυθμισεις για καθε ηχο και ποιο ειναι τι αλλα δεν μπορω να το βρω.

Ξερει κανεις σας?

Ευχαριστω

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2248396

για ρύθμιση speaker volume βεβαια μπορεις να ρυθμισεις και ακουστικα και bluetooth volume...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο σας. Αυριο που θα εχει γεμισει η παντοφλα, θα το βαλω χερι...

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο σας. Αυριο που θα εχει γεμισει η παντοφλα, θα το βαλω χερι...

 

Πρόσεχε όμως να πάρεις τις default τιμές πριν αλλάξεις γιατί εγώ κατάφερα και το "φίμωσα" ,ευτυχώς αν δεν κάνω λάθος στο xda έχει τις default τιμές ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

"Αν δεν ειχα κι εσενανε τι θα ημουν στη γη.." που λεει το λαικον ασμα..

Πραγματικα, ζωη χωρις φορουμ δεν γινεται, καλα που ειστε και εσεις, αλλοιως εγω δεν θα επαιρνα Android, τουλαχιστον Κινεζικο..

Στο θεμα μας τωρα.

Μια που ειμαι ενας απο τους τρεις που η ενδειξη της μπαταριας δειχνει αλλα αντ' αλλων, ειπα να δοκιμασω το battery calibration, το εβαλα να δουλεψει οταν η ενδειξη πηγε 100%, αυτο ομως δεν λεει να λειτουργησει γιατι λεει η συσκευη μου δεν ειναι rooted. Ομως το root checker λεει rooted (εγινε με το framaroot).

Ειχε κανεις απο εσας το ιδιο προβλημα? Εγκατεστησε το battery calibration?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

...........

Μια που ειμαι ενας απο τους τρεις που η ενδειξη της μπαταριας δειχνει αλλα αντ' αλλων, ειπα να δοκιμασω το battery calibration, το εβαλα να δουλεψει οταν η ενδειξη πηγε 100%, αυτο ομως δεν λεει να λειτουργησει γιατι λεει η συσκευη μου δεν ειναι rooted. Ομως το root checker λεει rooted (εγινε με το framaroot). Ειχε κανεις απο εσας το ιδιο προβλημα? Εγκατεστησε το battery calibration?

Το δοκιμασα τωρα, δε μου εβγαλε τετοιο μηνυμα, δουλεψε. Τωρα αν εκανε κατι ....... θα δειξει :happy:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα δεν ξεκιναει καθολου το battery calibration γιατι βγαζει unroot, παραξενο ομως στα ιδια μηχανηματα, σ εσενα ναι και σε μενα οχι..

Παραξενο επισης ειναι πως και το battery calibration αλλα και το mobileuncle tool δειχνουν unroot ενω το root checker δειχνει rooted.

Εσυ με το framaroot ρουταρισες το μηχανακι?

 

Σκεφτομαι με το mobileuncle tool να βαλω χερι στους ηχους μπας και καταφερω να ανεβασω λιγο την ενταση του μεγαφωνου στο ringtone

Τελικα παρα την αυξηση των αριθμων στο audio, speaker, ring, δεν εγινε τιποτα, η ενταση του ηχου παραμενει χαμηλη:worry:

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη μείνει από χώρο αποθήκευσης εφαρμογών. Προσπαθώ να τις μεταφέρω στην κάρτα (που δεν έχω βάλει ακόμα βέβαια , όμως ήταν κάποιες στην "κάρτα" όταν τις πρώτο εγκατέστησα ) και αποτυγχάνω συνέχεια είτε από τoν titanium είτε μέσα από το clean master .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...