Jump to content

Blackview JK809


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ROOT ΚΑΙ EΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ CWM RECOVERY ΣΤΟ BLACKVIEW JK809

Δοκιμάζετε με δική σας ευθύνη.Τα παρακάτω έχουν δοκιμαστεί με επιτυχία στη δική μου συσκευή

 

Προσωπικά έχω βάλει στη συσκευή 64gb microsdhc φορμαρισμένη σε fat32 και με τον οδηγό επέλεξα 5gb /data partition και έτσι τώρα έχω 4,92gb χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών,59gb και 1,55gb ως δεύτερη κάρτα μνήμης.Φυσικά μπορούμε να επιλέξουμε και μικρότερες τιμές π.χ. 1.5gb

Χρηστο ευχαριστουμε για το χρονο σου ! :up:

 

Την 64αρα την φορμαρες σε fat32 στο pc ε? Ρωταω γιατι εχει ερθει καινουρια 64αρα απο την sandisk και την εχω στο κουτι για να την βαλω στο τηλεφωνο :D

 

 

edit: ας μπει το ποστ του χρηστου (bbbb) στο πρωτο ποστ για ευκολια στην ευρεση.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι την 64αρα την είχα φορμάρει στο pc σε fat32 για να την βάλω στο w7s.Απο τότε δεν την ξαναφορμάρισα ξανά,λειτούργησε οκ στο v967s και τώρα στο blackview.Eσύ παρέλαβες το δικό σου θηριάκι; Πάντως φίλε με την μπαταρία και το ποσοστό της, βλέπω ότι έχει ακριβώς το ίδιο θέμα που είχαν και οι πρώτες ρομ για το w7s.
Link to comment
Share on other sites

Ναι την 64αρα την είχα φορμάρει στο pc σε fat32 για να την βάλω στο w7s.Απο τότε δεν την ξαναφορμάρισα ξανά,λειτούργησε οκ στο v967s και τώρα στο blackview.Eσύ παρέλαβες το δικό σου θηριάκι; Πάντως φίλε με την μπαταρία και το ποσοστό της, βλέπω ότι έχει ακριβώς το ίδιο θέμα που είχαν και οι πρώτες ρομ για το w7s.

Ωραια, θα τη φορμαρω στο pc.

Το δικο μου δεν εχει ερθει Ελλαδα ακομα. Για τη μπαταρια διαβασα και τα προηγουμενα ποστ σου, ενταξει, αρκει να βγαζει πολλες ωρες οθονη την ημερα :D

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα καλα, με '''στημενο''' τηλεφωνο ε? Ελπιζουμε να υπαρξουν νεοτερες rom και να κρατα περισσοτερο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι και με δεδομένο ότι έχει 6" οθόνη συν τον 6589Τ που σε σύγκριση με τον απλό 6589 έχει υπερχρονισμένη cpu και gpu και λογικά καταναλώνει και παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Και άλλο ένα

κοντά στον Λέοντα , ο Λέοντας και ο Δεινόσαυρος (ΜαύροΜατι), γωνίες θέασεις , antutu όσοι το ψάχνουν χωρίς κάρτα μνήμης , οθόνη

για ν' ανοίξω το καπάκι μου φεύγει η ψυχή

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο η οθονη φαινεται πολυ καλη.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πλεον και Root και με CWM (:thanks: to bbbb) :bow:

Ασχετο, Χρηστο λιγο μικρα δεν ειναι τα γραμματα στο μενου του CWM ? Δεν μπορουμε να τα μεγαλωσοπυμε λιγο, να τα βλεπουμε καλυτερα εμεις οι γεροντοτεροι ? :p

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά στο φόρουμ οδηγός για το τι εστί ρουτ και τι κερδίζουμε από το ρουτάρισμα γιατί έχει ειπωθεί πολλές φορές αυτήν η ερώτηση και δεν θέλω να καθήσει κάποιος και να εξηγεί από την αρχή εμάς τους άσχετους...
Link to comment
Share on other sites

από την αρχή είναι λίγο δύσκολο , αλλά μπορείς να googlαρεις , πάντως αποκτάς πρόσβαση στα αρχεία

του συστήματος με ότι καλό και κακό σημαίνει αυτό . Κάποιες πολύ χρήσιμες εφαρμογές όπως το titanium backup ,lmt launcher , button savior λειτουργούν μόνο σε rooted συσκευές . εδώ

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά στο φόρουμ οδηγός για το τι εστί ρουτ και τι κερδίζουμε από το ρουτάρισμα γιατί έχει ειπωθεί πολλές φορές αυτήν η ερώτηση και δεν θέλω να καθήσει κάποιος και να εξηγεί από την αρχή εμάς τους άσχετους...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πλεον και Root και με CWM (:thanks: to bbbb) :bow:

Ασχετο, Χρηστο λιγο μικρα δεν ειναι τα γραμματα στο μενου του CWM ? Δεν μπορουμε να τα μεγαλωσοπυμε λιγο, να τα βλεπουμε καλυτερα εμεις οι γεροντοτεροι ? :p

Ναι τα είδα και εγώ ότι είναι μικρά αλλά δυστυχώς δε γνωρίζω πως μεγαλώνουν

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος και γρήγορος!!!

Ότι καλούδια έχετε για αυτό το τέρας, ανεβάστε!

Edited by drant0n
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα είδα και εγώ ότι είναι μικρά αλλά δυστυχώς δε γνωρίζω πως μεγαλώνουν

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374297 καπου το ειχα αλλα το εχασα μονο την ρομ εχω ζιπ

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο το προσπάθησα αυτό αφού έκανα πρώτα με επιτυχία το cwm recovery 5.5.0.4 απο τα mtk droid tools αλλά στη συνέχεια μόλις πάω να κάνω με τις οδηγίες το cot recovery ή το 6.0.4.4 cwm πετάει ένα μήνυμα "you have emmc..." και μετά "cannot pull recovery from device".Πάντως με εξαίρεση τα μικρά γράμματα το 5.5.0.4 δουλεύει οκ.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα GoSMS και παιζει 160 χαρακτηρες με επιλογη απο ποια καρτα θες να στελνεις το μηνυμα ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, μολις τπριν λιγο ξεπακεταρισα και ολα ειναι οκ.

Μου αρεσε η οθονη, γωνιες θεασης χωρις προβλημα, δυνατη ληψη 2g αλλα και wifi.

Ειπα λοιπον να framaρουταρω αλλα εδω εχει 11 files να εγκαταστησω. 1.4 1.4.1 1.3 1.4.2 κλπ..

Ποιον απ ολους?

Ευχαριστω για την βοηθεια σας.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Bάλε την τελευταία 1.6.1

Εβαλα GoSMS και παιζει 160 χαρακτηρες με επιλογη απο ποια καρτα θες να στελνεις το μηνυμα

Εγώ έβαλα xposed framework και gravitybox http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070 και στέλνω 160 χαρακτήρες με την στοκ εφαρμογή.Αυτό που παρατήρησα είναι ότι παρόλο που είχα επιλέξει απο ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος--->προτιμώμενη θέση εγκατάστασης--->εσωτερικός χώρος αποθήκευσης της συσκευής μου έβαλε την εφαρμογή στην κάρτα sd και φυσικά δε δούλευε.Ετσι χρειάστηκε να πάω στο ρυθμίσεις--->εφαρμογές--->στην κάρτα sd--->xposed installer και gravitybox αντίστοιχα και να τα μεταφέρω στην εσωτερική μνήμη και μετά απο reboot δούλεψε κανονικά.

Επισης για αλλαγή dpi στις εφαρμογές μπορούμε να το κάνουμε με το module app settings.Πάμε xposed installer--->download και κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το App settings και το εγκαθιστούμε.Αν δούμε ότι έχει εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης,το μεταφέρουμε στην μνήμη τηλεφώνου και το επιλέγουμε απο xposed installer--->modules και μετά απο reboot μπορούμε να κάνουμε τις ρυθμίσεις που θέλουμε στις εφαρμογές μας

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, μολις τπριν λιγο ξεπακεταρισα και ολα ειναι οκ.

Μου αρεσε η οθονη, γωνιες θεασης χωρις προβλημα, δυνατη ληψη 2g αλλα και wifi.

Ειπα λοιπον να framaρουταρω αλλα εδω εχει 11 files να εγκαταστησω. 1.4 1.4.1 1.3 1.4.2 κλπ..

Ποιον απ ολους?

Ευχαριστω για την βοηθεια σας.

 

Το Wi-Fi το περίμενα καλύτερο . 3g έχω πολύ καλό από ότι φαίνεται , το Swype δουλεύει αέρα ,ο ήχος στο ακουστικό δεν φαίνεται και πολύ δυνατός , έβαλα handsent sms 160char. Η κάμερα το βράδυ , όποια εφαρμογή και να χρησιμοποιήσω , είναι άσχημη , ένα jiayu g3s με έσβησε ... μάλλον .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Το Wi-Fi το περίμενα καλύτερο . 3g έχω πολύ καλό από ότι φαίνεται , το Swype δουλεύει αέρα ,ο ήχος στο ακουστικό δεν φαίνεται και πολύ δυνατός , έβαλα handsent sms 160char. Η κάμερα το βράδυ , όποια εφαρμογή και να χρησιμοποιήσω , είναι άσχημη , ένα jiayu g3s με έσβησε ... μάλλον .
Eγω παλι εβαλα το Camera MX και βγαζει καλες φωτογραφιες το βραδυ :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο για τον ήχο δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049 η κάμερα το βράδυ σε όσα mtk πέρασαν απο τα χέρια μου,κανένα δε με ικανοποίησε πλήρως.Ολα ήταν πιο κάτω απο την κάμερα του 4ετιας hd2 και ειδικά στο θέμα του flash.Πάντως του jk809 σε κοντινά πλάνα βγάζει εξαιρετικά καλές φωτογραφίες για κινητό αυτής της τιμής.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας

Ειπα να framaρουταρω αλλα εδω εχει 11 files να εγκαταστησω. 1.4 1.4.1 1.3 1.4.2 κλπ..

Ποιον απ ολους?

Θα πει κανεις η θα αυτοκαταστραφω?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...