Jump to content

ZTE V818


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ΖΤΕ κανει την εισοδο της στην κατηγορια των οικονομικων μοντελων με το νεο 2πυρηνο ΜΤΚ 6572 επεξεργαστη με το νεο 818 της οικονομικης και πολυ πετυχημενης σειρας V.Με τα κλασσικα χαρακτηριστικα 512ΜΒ ram 4GB rom Αndroid 4.2 καμερα 3ΜΡ μεγαλη οθονη 4.5 ιντσες (854x480) και μπαταρια 1800 mAh στα 99.9$ (70 Ευρω) ειναι μια πολυ καλη επιλογη απο τον Κινεζικο κολοσσο.

http://www.minideal.net/media/wysiwyg/5B79EC7D-D772-4079-BA50-CD9B3280D6B3.JPg

http://www.minideal.net/media/wysiwyg/0A24C76D-8A9F-4519-A00B-48E7F6B51B16.JPg

http://www.minideal.net/media/wysiwyg/6650E2D9-C3C9-416A-9927-02D27E253A80.JPg

 

http://www.minideal.net/original-zte-v818-4-5-dual-core-1-3ghz-dual-sim-card-wcdma-gsm-3g-smartphone.html

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διαβάζω σε αυτό το άρθρο

http://www.igadgetnews.com/2013/07/16/zte-v818-android-phone-review/

 

ο επεξεργαστής του (ΜΚΤ6572) εκτός απο νεότερος, φαίνεται να είναι πιο ικανός απο τον διπύρηνο ΜΚΤ6577 που φοράνε τα περισσότερα φτηνά κινητά (παίζει βίντεο 1080p απο ότι λέει, κι εχω δει κι αλλού να τα πάει καλύτερα σε benchmarks), και πιθανόν λιγότερο ενεργοβόρος (ειναι στα 28nm αντι για 40nm του ΜΚΤ6577) καθώς τα κινητά που τον φοράνε έχουν όλα μικρές μπαταρίες μέχρι 2000mah.

 

To Android 4.2.2 στα θετικά του, αλλα δε ξέρω πως παντρευεται με τα 512MB RAM.

Online υπάρχουν ήδη Lewa ROMs http://www.needrom.com/phone-roms/zte/v818/ και λόγω της χαμηλής τιμής ίσως υπάρξει ενδιαφέρον.

 

Πάντως είναι πολύ καινουριο. Βίντεο βρήκα μόνο σε ένα κινεζικο site που δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλά.

Στα 100 δολάρια (75 ευρω σήμερα) νομιζω οτι τα μόνα επώνυμα που συγκρίνεται είναι το φτηνότερο και ελαφρώς υποδεέστερο ZTE 889s, και το Lenovo A630 που έχει λιγο μεγαλύτερη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το εχει αγορασει καποιος αυτο παιδια??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα το παρέλαβα σε άσπρο. Έχω και το THL W100. Συγκρητικά αυτά τα 2 το ΖΤΕ κλάσης ανώτερο ποιοτικά από το THL. Για τα χρήματα του φαίνεται πολύ καλή κατασκευή. Ήρθε μαζί με μια λαστιχένια θήκη(μάπα) και ο φορτιστής του είναι για άλλου τύπου μπρίζες αλλά μου έστειλαν και έναν αντάπτορα μαζί. Προσοχή με τον αντάπτορα γιατί άμα τον βάλεις στην πρίζα και τραβήξεις τον φορτιστή ο αντάπτορας θα μείνει μέσα. Απο κει και πέρα έχει 4,2 έκδοση, καλή καμερούλα, πολύ ωραία οθόνη και το παρήγγειλα με ελληνικά και το google play. Όλα κομπλέ. Η αγορά από το μινιντιλ. Δεν πιστεύω ότι αγόραζα κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα. Τώρα για πιο εκτεταμένες δοκιμές για gps, βιντεάκια κλπ από αύριο
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στα (+) καλή κατασκευή, καλό touch. Στα (-) κάνει δόντια και έχει τις απλές εφαρμογές πάνω, whats up, viβer,fb,skype. Βέβαια με 512 δεν περιμένω και πολλά. Επίσης το gps αργεί να λοκάρει. Τo playstore κομπλέ όπως και τα ελληνικά του.Κατα τα άλλα μια χαρά για 75 ευρώ. Αν βγει και ανθεκτικό θα μαι ευτηχισμένος!:)

 

Λοιπόν έχω ένα θεματάκι που ελπίζω να διορθώνεται αν ξέρετε. Αν απενεργοποιήσω το κινητό και το ξανανοίξω ενεργοποιεί αυτόαμτα την σύνδεση δεδομένων που σημαίνει ότι με βάζει ιντερνετ αυτόαμτα. ξέρει κανείς πως βγαίνει?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω ένα θεματάκι που ελπίζω να διορθώνεται αν ξέρετε. Αν απενεργοποιήσω το κινητό και το ξανανοίξω ενεργοποιεί αυτόαμτα την σύνδεση δεδομένων που σημαίνει ότι με βάζει ιντερνετ αυτόαμτα. ξέρει κανείς πως βγαίνει?

 

Στις ρυθμίσεις έχει μία επιλογή data που την απενεργοποιείς. Και στην σειρόμενη απο πάνω επιφάνεια μπορείς να απενεργοποιήσείς πάλι το data.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμένα... μικτές εντυπώσεις ως τωρα.

 

Θετικα: Λεπτό σχετικά. Πολύ καλά δεμένο στα πλαστικα του και καλό πιάσιμο, ποιοτικό με μια λεξη. Πολύ γρήγορο στο ανοιγμα σελιδων και έναρξη βιντεο στο youtube. Πολύ αποκρίσιμο στον αισθητήρα g, η οθόνη του γυρίζει χωρις υστερηση. Δωρο γαλαζια σιλικονατη θηκη και προστασία οθόνης, ενώ στην πωληση δεν ανέφερε κατι τετοιο...

 

Αρνητικά: δε διαθετει αισθητήρα φωτος και εγγύτητας, με αποτέλεσμα να πρεπει να ρυθμίζεις χειροκινητα την φωτεινότητα. Η οθόνη και το touch φυσικά δεν σβήνει όταν μιλάς, αλλά δε ξερω πως τα κατάφεραν και δεν δημιουργεί προβλημα στις κλησεις (εκτός αν έχει το αυτί μου αισθητήρα κινέζικου κινητού και απενεργοποιείται). ΔΕΝ εχει ακουστικα στο πακέτο (τωρα που ειδα ξανα την περιγραφη, οι κινεζοπουλοι γράφουν στα περιεχόμενα οτι στο πακέτο υπάρχει earphone jack!!!! Έχουν κάνει την απατεωνιά, επιστήμη!)

 

Επίσης η οθόνη του δε μου καθεται πολύ καλά σε χρώμα και φωτισμό, παρόλαυτά οι γωνίες θέασης είναι πολύ μεγάλες και στους 2 αξονες.

 

Θα το δοκιμάσω τις επόμενες ημέρες να δω περισσότερες λεπτομέρειες, (κυρίως στο τι αρχεία μπορεί να παίξει ο επεξεργαστής του....)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα κι από εμένα πριν λίγες μέρες παρέλαβα κι εγώ από minideal αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα το πιάνει τρέλα και κολλάει και δεν ανοίγει η οθόνη ενώ σε καλούν κανονικά δεν ανάβει η οθόνη και εάν πατήσεις το power στιγμιαία ανάβουν τα soft button αλλά τίποτα άλλο για να συνέλθει πρέπει να του βγάλεις τη μπαταρία και να το ξαναξεκινησεις έχει συμβεί σε κανέναν αυτό το πρόβλημα?

Microsoft Lumia 535

Δηλαδή Τρέχα Γύρευε....:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το γλυκοκοιταζω και εγω το τηλεφωνακι . Νομιζω ειναι η καλητερη επιλογη σ αυτα τα λεφτα. Αλλα δε βλεπω να εχει μεγαλη απηχηση. Για υποστηριξη και για roms δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...