Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!τα εγκατεστησα τα gapps και ολλα ΟΚ!τωρα πως....ουτε που καταλαβα.τα κατεβασα απο το internet μετα τα περασα στην sd και απο εκει μετα τα εγκατεστησα.δουλευουν τα παντα μια χαρα!το θεμα ειναι μην με απογοητευση η rom γιατι παιδευομαι μια ολοκληρη μερα να την περασω. flandra σε ευχαριστω για την βοηθεια!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!τα εγκατεστησα τα gapps και ολλα ΟΚ!τωρα πως....ουτε που καταλαβα.τα κατεβασα απο το internet μετα τα περασα στην sd και απο εκει μετα τα εγκατεστησα.δουλευουν τα παντα μια χαρα!το θεμα ειναι μην με απογοητευση η rom γιατι παιδευομαι μια ολοκληρη μερα να την περασω. flandra σε ευχαριστω για την βοηθεια!!!!!!!!

Μπραβο φιλε....τι λεει πως την βλεπεις;

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά!!! Σε καταλαβαίνω γιατί ούτε εγώ κατάλαβα πως την έβαλα..... Και θα την κρατήσω. Μόνο το ραδιόφωνο μου λείπει πολύ....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά!!! Σε καταλαβαίνω γιατί ούτε εγώ κατάλαβα πως την έβαλα..... Και θα την κρατήσω. Μόνο το ραδιόφωνο μου λείπει πολύ....

Αν μπορει καποιος να δοκιμασει το USB OTG αν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να δοκιμασει το USB OTG αν δουλευει

 

και εγω θα την κρατησω ειναι πολυ γρηγορη και χωρισ καθολου κοληματα.η πανταρια δεν παιζετε.απο το πρωι στις 8 που ηταν μετα απο φορτιση 100% τωρα ασταματητη χρηση (γιατι την ψαχνω την ROM)ειναι στο 95!!απιστευτο!τωρα βεβαια θα δειξει...οσο για της υπερυθρες μου ηταν παντελος αχριστες οσο για το ραδιο και μενα μου λειπει..αλλα τελος παντον μικρο το κακο!τωρα την ψαχνω για το USB γιατι συνδεομαι συχνα γιατι περναω φοτο..και τωρα ειναι ενα θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!

 

Έχοντας απηυδήσει με όλα τα προβλήματα (απενεργοποίηση αυτόματη -μπαταρία βγάλε ξαναβγάλε και πρόβλημα με τις κλήσεις)

Έστειλα το κινητό στο service της LG και μου έδωσαν 2 επιλογές. α) Αναμονή της βελτιωμένης ( και πολλά υποσχόμενης )αναβάθμισης λογισμικού

β) downgrade στην προγενέστερη έκδοση android 4.1.2

Και επειδή ζήτησα αντικατάσταση μου είπαν οτι δεν μπορούν να μου κάνουν γιατί η συσκευή δεν είναι ελληνική! Οπότε να απευθυνθώ στο κατάστημα που το αγόρασα και αν το αναλάβουν. Το κατάστημα στην ομόνοια μου είπε να τους το πάω και θα το λύσουν και μπλα μπλα μπλα..

Τελικά, ζήτησα το downgrade γιατί διάβασα στο φόρουμ ότι θα βοηθήσει. Ισχύει αυτό ή πάλι θα έχω τα ίδια θέματα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!

 

Έχοντας απηυδήσει με όλα τα προβλήματα (απενεργοποίηση αυτόματη -μπαταρία βγάλε ξαναβγάλε και πρόβλημα με τις κλήσεις)

Έστειλα το κινητό στο service της LG και μου έδωσαν 2 επιλογές. α) Αναμονή της βελτιωμένης ( και πολλά υποσχόμενης )αναβάθμισης λογισμικού

β) downgrade στην προγενέστερη έκδοση android 4.1.2

Και επειδή ζήτησα αντικατάσταση μου είπαν οτι δεν μπορούν να μου κάνουν γιατί η συσκευή δεν είναι ελληνική! Οπότε να απευθυνθώ στο κατάστημα που το αγόρασα και αν το αναλάβουν. Το κατάστημα στην ομόνοια μου είπε να τους το πάω και θα το λύσουν και μπλα μπλα μπλα..

Τελικά, ζήτησα το downgrade γιατί διάβασα στο φόρουμ ότι θα βοηθήσει. Ισχύει αυτό ή πάλι θα έχω τα ίδια θέματα??

Σου είπαν και εσένα για την πολυαναμενομενη αναβάθμιση; του Αγίου μην πω..... Με το downgrade δεν είχα προβλήματα αν εξαιρέσεις ένα χαμένο μήνυμα. Η άλλη συσκευή που έχουμε στην οικογένεια δεν έχει κανένα θέμα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!

 

Έχοντας απηυδήσει με όλα τα προβλήματα (απενεργοποίηση αυτόματη -μπαταρία βγάλε ξαναβγάλε και πρόβλημα με τις κλήσεις)

Έστειλα το κινητό στο service της LG και μου έδωσαν 2 επιλογές. α) Αναμονή της βελτιωμένης ( και πολλά υποσχόμενης )αναβάθμισης λογισμικού

β) downgrade στην προγενέστερη έκδοση android 4.1.2

Και επειδή ζήτησα αντικατάσταση μου είπαν οτι δεν μπορούν να μου κάνουν γιατί η συσκευή δεν είναι ελληνική! Οπότε να απευθυνθώ στο κατάστημα που το αγόρασα και αν το αναλάβουν. Το κατάστημα στην ομόνοια μου είπε να τους το πάω και θα το λύσουν και μπλα μπλα μπλα..

Τελικά, ζήτησα το downgrade γιατί διάβασα στο φόρουμ ότι θα βοηθήσει. Ισχύει αυτό ή πάλι θα έχω τα ίδια θέματα??

 

downgrade φιλε και θα σωθεις απο ολλα πας στην 4.1.2 και ολλα δουλευουν ρολοι.αν ψαξεισ προς τα πισω θα βρεις οδηγο πως να το κανεισ,μην σε φοβιζει η διαδικασια,καντο.βεβαια υπαρχει και η αλλη ληση μια νεα ρομ, που μολις εβαλα εγω και πεταει..διαβασε ποιο πανω!

Link to comment
Share on other sites

εννοείται πως μου είπαν! Ο πρώτος εκπρόσωπος, βέβαια, γιατί ο δεύτερος έκανε τον κινέζο...

έβαλες το textra ή κάποιο άλλο για τα μηνύματα??

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου είπαν και εσένα για την πολυαναμενομενη αναβάθμιση; του Αγίου μην πω..... Με το downgrade δεν είχα προβλήματα αν εξαιρέσεις ένα χαμένο μήνυμα. Η άλλη συσκευή που έχουμε στην οικογένεια δεν έχει κανένα θέμα.

 

εννοείται πως μου είπαν! Ο πρώτος εκπρόσωπος, βέβαια, γιατί ο δεύτερος έκανε τον κινέζο...

έβαλες το textra ή κάποιο άλλο για τα μηνύματα??

Link to comment
Share on other sites

εννοείται πως μου είπαν! Ο πρώτος εκπρόσωπος, βέβαια, γιατί ο δεύτερος έκανε τον κινέζο...

έβαλες το textra ή κάποιο άλλο για τα μηνύματα??

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εννοείται πως μου είπαν! Ο πρώτος εκπρόσωπος, βέβαια, γιατί ο δεύτερος έκανε τον κινέζο...

έβαλες το textra ή κάποιο άλλο για τα μηνύματα??

Κάνε downgrade και βάλε καλού κακού και το textra.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

στο gsm arena διαβασα οτι το update v20e λυνει τα προβληματα αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει link..

 

μονο αν εχεις παρει το κινητο απο την vodafone μπορεις να το κατεβασεις

Edited by dimos23
Link to comment
Share on other sites

αφου ειχα και εγω τα κλασικα προβληματα με την μαμα ρομ,

 

εβαλα Paranoid.

 

το μονο που μπορω να πω ειναι οτι το κινητο δουλευει, και δουλευει ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Απορια,βλεπω διαφορες σε 2 l9 ii στην ταχυτητα.το ενα εγινε downgrade στην lg και το αλλο το εκανα μονος μου με οδηγειες στο myphone.ενοειτε ιδια εκδοση, 4.1.2. Ενα απλο παιχνιδι το pocket soccer ενω στην 4.4.2 το ετρεχε νερο,τωρα κανει κομπιασματα.......στο τηλεφωνο που εκανα υποβαθμιση μονος μου.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....χθες εδωσα το κινητο μου στην τιμη των 120 ευρω πιστευω πολυ καλα.....περιμενω το G2 μεχρι την πεμπτη να μου ερθει....πιστευω εκανα μια καλη αγορα με τα χρηματα των 220 ευρω...αντε θα γλυτωσετε απο τις χαζομαρεσ μου τωρα....θα παω εδω πιο διπλα στο forum καλη συνεχεια και ελπιζω σε μια επιτελους καλη αναβαθμιση απο την LG :D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα....χθες εδωσα το κινητο μου στην τιμη των 120 ευρω πιστευω πολυ καλα.....περιμενω το G2 μεχρι την πεμπτη να μου ερθει....πιστευω εκανα μια καλη αγορα με τα χρηματα των 220 ευρω...αντε θα γλυτωσετε απο τις χαζομαρεσ μου τωρα....θα παω εδω πιο διπλα στο forum καλη συνεχεια και ελπιζω σε μια επιτελους καλη αναβαθμιση απο την LG :D

 

lol 140 εχει καινουριο

Link to comment
Share on other sites

lol 140 εχει καινουριο

to LG G2? που?

μαλλον λες γι αυτο που εδωσα τ L9 :P

Link to comment
Share on other sites

Απορια,βλεπω διαφορες σε 2 l9 ii στην ταχυτητα.το ενα εγινε downgrade στην lg και το αλλο το εκανα μονος μου με οδηγειες στο myphone.ενοειτε ιδια εκδοση, 4.1.2. Ενα απλο παιχνιδι το pocket soccer ενω στην 4.4.2 το ετρεχε νερο,τωρα κανει κομπιασματα.......στο τηλεφωνο που εκανα υποβαθμιση μονος μου.....

 

πρεπει να κανεις και στα δυο επαναφορα,να φορτωσεις τα ιδια προγραμματα και να κανεις σωστη συγκριση.Αν το ενα το εκανες επαναφορα προχτες και το αλλο τον σεπτεμβριο λογικο ειναι να ειναι πιο αργο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχοντας περιπου 10 μερες τωρα την paranoid μου εμφανισε ξαφνικα αυτο το μηνυμα.ξερει κανεις τι ειναι?αναγκαστικα να βγαλω την πανταρια για να ξαναδουλεψει..και μετα ενταξει παλι Edited by tolis77
Link to comment
Share on other sites

καλημερα....χθες εδωσα το κινητο μου στην τιμη των 120 ευρω πιστευω πολυ καλα.....περιμενω το G2 μεχρι την πεμπτη να μου ερθει....πιστευω εκανα μια καλη αγορα με τα χρηματα των 220 ευρω...αντε θα γλυτωσετε απο τις χαζομαρεσ μου τωρα....θα παω εδω πιο διπλα στο forum καλη συνεχεια και ελπιζω σε μια επιτελους καλη αναβαθμιση απο την LG :D

 

120???? αφου βρηκες αγοραστη με τα τοσα προβληματα που ειχες μην το λες :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχοντας περιπου 10 μερες τωρα την paranoid μου εμφανισε ξαφνικα αυτο το μηνυμα.ξερει κανεις τι ειναι?αναγκαστικα να βγαλω την πανταρια για να ξαναδουλεψει..και μετα ενταξει παλι

μην ανησυχεις..δεν ειναι τιποτα...μηπως πηγες να ανοιξεις το wifi-hotspot? εμενα εκει μου το εκανε μια φορα....αλλα μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

120???? αφου βρηκες αγοραστη με τα τοσα προβληματα που ειχες μην το λες :lol::lol::lol:

120 σε μια κοπελιτσα το εδωσα....δεν το σκεφτηκα καν το εδωσα αμεσως :D

Link to comment
Share on other sites

120 σε μια κοπελιτσα το εδωσα....δεν το σκεφτηκα καν το εδωσα αμεσως :D

 

Εσυ καλα εκανες και δεν το σκεφτηκες .....Αυτη επρεπε να το σκεφτει:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...