Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα σε λειτουργεια ΑRT δουλευει καλυτερα...

αποδεσμευη και περισσοτερη μνημη ραμ,

και τρεχουν και καλυτερα ολες οι εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα παρατήρησα μετά από μια εβδομάδα χρήσης του κινητού ότι έχει γρατσουνιές η οθόνη του κιόλας:-(...... Μηδέν προστασία δηλαδή...... Χρειάζεται μεμβράνη ή φλίπερ κει... Δεν το περίμενα τόσο εύκολα να γίνει πάντως..... . Έχει βάλει κανείς μεμβράνη ή είναι χάλια μετά;;;

 

Το έχω από Δεκέμβρη χωρίς μεμβράνη. Δεν έχει πάθει ούτε γρατσουνιά η οθόνη.. κυριολεκτικά... :)

 

KOnenas ένα είναι το ηχείο έτσι και αλλιώς. Το αριστερό είναι το μικρόφωνο.

 

Kok1980 από τι έγινε η γρατζουνια ξέρεις; το έχω από Γενάρη χωρίς καμία προστασία οθόνης και δεν έχει ούτε μισή γρατζουνια στην οθόνη και δεν θα έλεγα ότι προσεχώ κιόλας γιατί και με κλειδιά το βάζω και αρκετά πεσιματα έχει φάει.

 

Όπως λέει και ο φίλος! Πάντα το βάζω με τα κλειδιά και γενικότερο δε το προσέχω, παρόλα αυτά είναι σκυλι!!

 

Πιθανότατα αυτό που προκάλεσε την γρατσουνιά στον kok1980 (διαμαντοτρύπανο?), θα κατέστρεφε για πλάκα οποιαδήποτε μεμβράνη, γρατσουνίζοντας έτσι κιαλλιως το κινητό.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν κανει γρατζουνιες... το εχω 6 μηνες χωρις προστασια και δεν εχει παθει τιποτα

Σε σχεση με την πατατα το sony που ειχα ειναι αριστο

 

Ρε παιδια το l90 γιατι το κανανε χειροτερο?

μου φαινεται θα αργησω πολυ να αλλαξω κινητο αυτη τη φορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακομα δεν εχω βρει κινητο με 4,7 ιντσες οθονη σε τετοιο μεγεθος και βαρος ακομα και το σονι το κομπακτ με μικροτερη οθονη ειναι μεγαλυτερο

 

μπραβο στην lg εβγαλε ωραια συσκευη, νομιζω οτι και πολυ ακριβοτερη να μου δινανε δε θα το αλλαζα

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλα τα ακουστικα του ειναι για κλωτσιες

 

Πηρα και χρησιμοποιω του iphone 5s τρομερη ποιοτητα ηχου

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης το asus hd 7 16gb επεσε στα 99 ευρω!

Φοβερο ταμπλετακι με οθονη χαρμα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα το παρει και η κοπελα μου το κινητο τελικα, και εγω το ειχα παρει απο την vodafone λογω προσφορας, μιας και απο οσο ξερω δεν υπαρχει καποια προσφορα ενεργη τωρα (?) ποιο σκρουτζομαγαζο θα προτεινατε να το παρουμε;

 

Οριστε το link, καθε βοηθεια ευπροσδεκτη διοτι δεν εχω παρει ποτε κινητο απο καποιο σκρουτζομαγαζο. Να ειναι ολα οκ απο αποψη εξυπηρετησης-service θελουμε και μην γινει κατι ξερω γω και πρεπει να το στειλουμε να το φτιαξουν και αρχισουν τα μα μου.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε κατάστημα με πολλές και καλες αξιολογήσεις. Εγώ προσωπικά έχω αγοράσει αρκετές συσκευές από τα kaizershop και kaizerstore λόγω του ότι είναι ένα λεπτό μακριά από σταθμό Ομονοίας και πηγαίνω τα βλέπω και τα παίρνω...

Το θέμα είναι να μην σου πασάρουν branded συσκευή αυτό μόνο πρόσεξε! Καλή αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Θα καταλάβω κάπου από πριν αν είναι branded ή πρέπει να στείλω email; αν και να είναι θα της περάσω την official unbranded αλλά μην μπούμε σε κοπο αδικα.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα καταλάβω κάπου από πριν αν είναι branded ή πρέπει να στείλω email; αν και να είναι θα της περάσω την official unbranded αλλά μην μπούμε σε κοπο αδικα.

 

λογικά πρέπει να το αναφέρουν στη σελίδα τους αλλά για σιγουριά ρωτά τους καλού κακού. πάντως δεν είναι τπτ και το δικό μου είναι της ΤΙΜ Ιταλίας και απλά εχει κάποιες εφαρμογές επιπλέον τις οποίες μπορείς να απενεργοποιήσεις.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

λογικά πρέπει να το αναφέρουν στη σελίδα τους αλλά για σιγουριά ρωτά τους καλού κακού. πάντως δεν είναι τπτ και το δικό μου είναι της ΤΙΜ Ιταλίας και απλά εχει κάποιες εφαρμογές επιπλέον τις οποίες μπορείς να απενεργοποιήσεις.

 

Ναι το θέμα είναι ότι καθυστερούσε η 4.4.2 στο branded. Ήρθε? Εκεί φοβάμαι μην κολλάει επειδή έχει 1gb ram

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πια ακουστικα παιζουν καλα ρε παιδια σ αυτο το κινητο,

γιατι αυτα που ειχε στην συσκευασια ειναι χαλια.

 

Έχω δοκιμάσει του g2 και παίζουν καλά όπως και του Samsung s4 και επίσης παίζουν καλά... Αλλά δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια αν τα κουμπιά είναι και πολύ συμβατά με τη συσκευή. Πάντως ο ήχος και το μικρόφωνο ήταν καλά

Link to comment
Share on other sites

ΠAIΔEΣ OTAN ΛEΩ ΓPATΣOYNIEΣ ENNOΩ ΠOΛY MIKPEΣ ΠOY TIΣ KATAΛABEΝEIΣ ME ΠAPA ΠOΛY ΠPOΣOXH AΛΛA KAI ΠAΛI EΓΩ ΔEN ΠEPIMENA OTI ΣYMBOYN OYTE AYTEΣ.... ΔOKIMAΣE KANEIΣ NA ΣTEIΛEI ΣTHN kitkat ME bluetooth KANENA APXEIO H EXOYME KAI EΔΩ Bug;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια !!

εδώ και 2 μέρες και χωρίς προφανή λόγο , το τηλεφωνάκι τρώει τρελά κολλήματα ( παγώνει η οθόνη , δεν λειτουργεί το πληκτρολόγιο του dialer , δεν κατεβαίνει η notification bar , σβήνει η αρχική οθόνη αμέσως μετά το άναμά της , κτλ )

έχει συμβεί και σε άλλον ή είμαι ο μόνος;

Όποιος μπορεί να βοηθήσει παρακαλώ να το κάνει ...

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τελικα το θελουμε το κινητο σε λευκο, απο που θα μου προτεινατε να το παρω;

Mobilehellas 155,90

mmplanet 155,95

Mr.Mobi 156,00

kinitomania 156,95

birdphone 185,00

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

ΠAIΔEΣ OTAN ΛEΩ ΓPATΣOYNIEΣ ENNOΩ ΠOΛY MIKPEΣ ΠOY TIΣ KATAΛABEΝEIΣ ME ΠAPA ΠOΛY ΠPOΣOXH AΛΛA KAI ΠAΛI EΓΩ ΔEN ΠEPIMENA OTI ΣYMBOYN OYTE AYTEΣ.... ΔOKIMAΣE KANEIΣ NA ΣTEIΛEI ΣTHN kitkat ME bluetooth KANENA APXEIO H EXOYME KAI EΔΩ Bug;;;

 

Έχω στείλει 2-3 φορές με bluetooth και KitKat αρχεία δίχως κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

[quote name=

Έχω δοκιμάσει του g2 και παίζουν καλά όπως και του Samsung s4 και επίσης παίζουν καλά... Αλλά δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια αν τα κουμπιά είναι και πολύ συμβατά με τη συσκευή. Πάντως ο ήχος και το μικρόφωνο ήταν καλά[/quote]

 

 

τα ακουστικα του S4 τα εχω δοκιμαση κι εγω αλλα ο ηχος δεν με ικανοποιησε,

επισης δεν δουλευουν και τα κουμπια εντασης, ειναι ασυμβατα.

Link to comment
Share on other sites

Απο το μενου ρυθμίσεις προβολη ενεργοποιηση οθονης και μετα ενεργοποιηση η οθονη κλειδωνει με 2 κτυπηματα αλλα μετα δεν ξεκλειδώνει με κτυπηματα.πως ακριβως γινεται;επισης υπαρχει καποιο θεμα να προσαρμοζεται στο τηλέφωνο εκτος του lg που εχει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την kitkat και παρατήρησα ότι το ραδιόφωνο μετά από περίπου μία ώρα κολλάει!

Μετά θέλει επανεκκίνηση η συσκευή για να λειτουργήσει. Ούτε το άδειασμα της RAM ούτε η διαγραφή των ανοιχτών εφαρμογών από την διαχείρισή τους δεν το επαναφέρει.

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο το χρησιμοποιώ πολύ συχνά σε συνδυασμό με το Runkeeper. Δεν μου έχει κολλησει ποτέ μέχρι τώρα. Απλα κάποιες φορές μπορεί απλώς να σταματήσει όταν δεχτώ κλήση.

 

Μια φορά εκεί που άλλαζα σταθμούς έφαγε ένα κόλλημα και δεν ανταποκρινόταν (δεν άλλαζε σταθμό). Δοκίμασα να τερματίσω την εφαρμογή, τίποτε. Δίχως να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής, απλώς ξεκίνησα και πάλι την εφαρμογή του ραδιοφώνου (παρότι η εφαρμογή φαινόταν να δουλεύει ακόμη) και επανήλθε.

Edited by gxb
Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικα του S4 τα εχω δοκιμαση κι εγω αλλα ο ηχος δεν με ικανοποιησε,

επισης δεν δουλευουν και τα κουμπια εντασης, ειναι ασυμβατα.

Δοκιμαστε του iphone the best

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Προσπάθησα να κάνω hard reset πατώντας το κουμπί που μειώνει τον ήχο ταυτόχρονα με το κουμπί ενεργοποίησης! Άνοιξε έδειξε το λογότυπο έδειξε το μήνυμα που σε προειδοποιεί ότι θα επανέλθει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και θα τα χάσεις όλα…και μετά νέκρα δεν κάνει τίποτα μαύρη οθόνη! Πάτησα να ενεργοποιήσω το κινητό με το πλήκτρο, δεν κάνει τίποτα το έβαλα την πρίζα να το φορτίσω να δώ αν κάνει κάτι αλλά τίποτα! Κάποια σκέψη βοήθεια κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Προσπάθησα να κάνω hard reset πατώντας το κουμπί που μειώνει τον ήχο ταυτόχρονα με το κουμπί ενεργοποίησης! Άνοιξε έδειξε το λογότυπο έδειξε το μήνυμα που σε προειδοποιεί ότι θα επανέλθει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και θα τα χάσεις όλα…και μετά νέκρα δεν κάνει τίποτα μαύρη οθόνη! Πάτησα να ενεργοποιήσω το κινητό με το πλήκτρο, δεν κάνει τίποτα το έβαλα την πρίζα να το φορτίσω να δώ αν κάνει κάτι αλλά τίποτα! Κάποια σκέψη βοήθεια κανείς???

 

Βγάλε την μπαταρία ξαναβάλτην και δοκίμασε πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Προσπάθησα να κάνω hard reset πατώντας το κουμπί που μειώνει τον ήχο ταυτόχρονα με το κουμπί ενεργοποίησης! Άνοιξε έδειξε το λογότυπο έδειξε το μήνυμα που σε προειδοποιεί ότι θα επανέλθει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και θα τα χάσεις όλα…και μετά νέκρα δεν κάνει τίποτα μαύρη οθόνη! Πάτησα να ενεργοποιήσω το κινητό με το πλήκτρο, δεν κάνει τίποτα το έβαλα την πρίζα να το φορτίσω να δώ αν κάνει κάτι αλλά τίποτα! Κάποια σκέψη βοήθεια κανείς???

 

Το έκανες κατα τη διαδικασία του downgrade;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία ξαναβάλτην και δοκίμασε πάλι

Καλημέρα, τήν έβγαλα όλο βράδυ και την έβαλα τώρα το πρωί και τίποτα...

Το έκανες κατα τη διαδικασία του downgrade;

Καλημέρα, όχι! Απλώς είχα προβλήματα μετά την αναβάθμιση σε Kit Kat(Πολλές φορές δέν άκουγα τον συνομιλητή μου ούτε αυτός εμένα),

και είπα να κάνω Hard reset μπάς και!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέμα είναι ότι καθυστερούσε η 4.4.2 στο branded. Ήρθε? Εκεί φοβάμαι μην κολλάει επειδή έχει 1gb ram

 

το δικό μου έκανε update σε 4.4.2 κανονικότατα, απενεργοποιείς τις εφαρμογές που δε χρειάζεσαι και τέλος αλλά κ να μην το κάνεις πάλι μια χαρά δουλεύει απλά με τα updetes εφαρμογών θα σ τρώει εσωτερική μνήμης.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τήν έβγαλα όλο βράδυ και την έβαλα τώρα το πρωί και τίποτα...

 

Καλημέρα, όχι! Απλώς είχα προβλήματα μετά την αναβάθμιση σε Kit Kat(Πολλές φορές δέν άκουγα τον συνομιλητή μου ούτε αυτός εμένα),

και είπα να κάνω Hard reset μπάς και!

 

Καλημερα, αν ακομα δεν εγινε τιποτα και ΔΕΝ μπορεις να ξαναμπεις στο μενου του hard reset δοκιμασε απο εδω τα 3 πρωτα βηματα ( ειναι αριθμημενα ) και πες μου αν σου βγαζει αυτο που πρεπει στην οθονη.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...