Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ αυτή την αίσθηση έχω για αυτό την έχω κρατήσει. Δεν μου έχει κλείσει ποτέ, δεν έχω χάσει μήνυμα και γενικώς δεν έχω παράπονο.....

 

Edit... Πήγα να δώσω ιντερνέτ στο tablet και κράσαρε ο κερνελ..... Αυτό είναι ενα μείον....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ας ελπισουμε να βγαλουν καινουρια εκδοση.. με εχει πιασει με το ξυπνητηρι ενας φοβος αλλα ελπιζω ολα να πανε καλα..
Link to comment
Share on other sites

ας ελπισουμε να βγαλουν καινουρια εκδοση.. με εχει πιασει με το ξυπνητηρι ενας φοβος αλλα ελπιζω ολα να πανε καλα..

Παιδια για το ξυπνητηρι για να εχετε ενα ποσοστο επιτυχιας....πρεπει να μην καθαριζεται την ραμ χειροκινητα η με καποιο widget η εφαρμογη....οταν ενεργοποιειτε το ξυπνητηρι να τ εχετε παντα να τρεχει στην ραμ....δηλαδη οταν πατατε παρατεταμενα το capasitive home να σας το βγαζει εκει την εφαρμογη οτι ειναι στο backround.....ετσι το ειχα και δεν με προδωσε ποτε....μια φορα που το καθαρισα με widget για δοκιμη δεν χτυπησε....δοκιμαστε το να δειτε :)

Link to comment
Share on other sites

ωραιος θα το κανω ετσι! επιτελους εστρωσε και η φωτο. Δειτε. Καντε ζουμ σε αυτη και καντε ζουμ στην χθεσινη που εβαλα να δειτε..
Link to comment
Share on other sites

ωραιος θα το κανω ετσι! επιτελους εστρωσε και η φωτο. Δειτε. Καντε ζουμ σε αυτη και καντε ζουμ στην χθεσινη που εβαλα να δειτε..

Μια χαρα ειναι η φωτο....

Link to comment
Share on other sites

και ειναι μεσα στο γραφειο μου!αντε να δουμε παιδια πως θα παει γενικα...μπορεσε κανεις να κανει τη statusbar κανονικη;δηδαδη με widget??
Link to comment
Share on other sites

Άντε τη γλίτωσες τη νέα αγορά....

Πιστευω θα βγει μια πολυ καλη ρομ απο τον varcain τωρα.....του ειχα στειλει μηνυμα οταν ειχα ακομα το κινητο και μου ειπε οτι ειναι εκπληκτικη και οτι εχει καποια μικροπροβληματα....και οτι προσπαθει για ραδιοφωνο.....

Link to comment
Share on other sites

και ειναι μεσα στο γραφειο μου!αντε να δουμε παιδια πως θα παει γενικα...μπορεσε κανεις να κανει τη statusbar κανονικη;δηδαδη με widget??

 

Τι εννοείς με widget????

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με widget????

Μαλλν να εχει το wifi λειτουργει πτησης οπως στην stock.....

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάσεις το δάκτυλο σου από τη δεξιά πάνω γωνία, δεν σου ανοίγουν?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ναι να ειναι οσα εγω θελω στη σειρα οριζοντια οπως ολα σχεδον.τωρα ανοιγει και πρεπει να πατησω το εικονιδιο και μεφα εμφανιζονται σαν πλακες μεγαλες..
Link to comment
Share on other sites

ναι να ειναι οσα εγω θελω στη σειρα οριζοντια οπως ολα σχεδον.τωρα ανοιγει και πρεπει να πατησω το εικονιδιο και μεφα εμφανιζονται σαν πλακες μεγαλες..

 

Στη σειρά όχι. Αν όμως κανείς προς τα κάτω από τέρμα δεξιά δεν σμίγουν κατευθείαν οι μεγάλες πλάκες?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει το μενού γιατί δεν θυμάμαι αν το ενεργοποίησα από κάπου αλλά δεν βρίσκω κάτι. Εμένα γίνεται με το ένα δάκτυλο.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το On-screen Phone (OSP) δεν βλέπει τη συσκευή ούτε με USB, ούτε με WI-FI σύνδεση. Έχω δοκιμάσει πολλές φορές, έκανα αναβάθμιση της εφαρμογής στο PC στη νεότερη έκδοση αλλά τίποτα..Καμιά καλή ιδέα;

 

Επίσης μπορείτε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο advertisement-blocker application?

Link to comment
Share on other sites

Το On-screen Phone (OSP) δεν βλέπει τη συσκευή ούτε με USB, ούτε με WI-FI σύνδεση. Έχω δοκιμάσει πολλές φορές, έκανα αναβάθμιση της εφαρμογής στο PC στη νεότερη έκδοση αλλά τίποτα..Καμιά καλή ιδέα;

 

Επίσης μπορείτε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο advertisement-blocker application?

 

Για το πρώτο δεν ξέρω. Για το δεύτερο έχω το Adaway.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει το μενού γιατί δεν θυμάμαι αν το ενεργοποίησα από κάπου αλλά δεν βρίσκω κάτι. Εμένα γίνεται με το ένα δάκτυλο.

παντως ρυθμιση δεν εχει...

Link to comment
Share on other sites

για οσους ειχατε θεματα με το facebook επειδη ειναι βαρυ, κατεβαστε το tinfoil. ειναι το πιο ασφαλες και παναλαφρο.Ωια να βαζετε φωτο ομως μπορει αλλα σε συνδιασμο με τον es explorer (τουλαχιστον σε μενα) φανταστειτε οτι απαιτει μονο μια αδεια (τοποθεσια) και οχι 15 σαν την επισημη εφαρμογη, και η οποια αν θελεις την ξετικαρεις κιολας μεσα απο την εφαρμογη!! και τα μνματα κανονικα ουτε messenger και χαζα που θελουν 1625 αδειες. (Αν και εδω που τα λεμε εχω βρει προγραμμα το οποιο ανοικοδομει οποια εφαρμογη θελεις, αφαιροντας ΟΠΟΙΕΣ αδειες εσυ θελεις οριστικα!! ! :-)
Link to comment
Share on other sites

Έγραψες στο XDA ? Υπάρχει τρόπος να τα ρυθμίσεις. Όταν εμφανιστούν τα πλακίδια, πατάς πάνω δεξιά αυτό που δείχνει τα τέσσερα τετραγωνάκια να γίνουν όλα σκούρα. Κρατάς μετά πατημένο το πλακίδιο που θέλεις καιτο κουνάς εκεί που θες. Πατώντας το απλά είναι σαν on off. Να εμφανίζεται δηλαδή η όχι. Αν δεν στο εξηγώ καλά ψαχτεί από το you tube.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ναι φους εγραψα και τωρα περιμενω. βρηκα αυτο που λες οκ αλλα δεν εχει επιλογη αυτα που δε θες να τα χιαγραψεις. Επισης ακομα δε βρηκα τροπο με το που κατεβαζω τη statusbar να εμφανιζονται με τη μια!! !
Link to comment
Share on other sites

ναι φους εγραψα και τωρα περιμενω. βρηκα αυτο που λες οκ αλλα δεν εχει επιλογη αυτα που δε θες να τα χιαγραψεις. Επισης ακομα δε βρηκα τροπο με το που κατεβαζω τη statusbar να εμφανιζονται με τη μια!! !

 

Για να μην εμφανίζονται θα το πατήσεις αυτό που δεν θες μια φορά, on off (αφού έχεις πατήσει τα πάνω τετραγωνάκια που σου είπα.) Για τη status bar βάλε τέρμα τέρμα δεξιά το δάκτυλο σου και τραβά το. Τέρμα όμως δεξιά ....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

αυτο το βρηκα οκ. Αλλα το αλλο κουφο μενει! οπου και να το κανω το ιδιο βγαινει! Μονο αν την τραβηξω με τα 2 δαχτυλα ταυτοχρονα μονο τοτε εμφανιζονται με τη μια!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...