Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περασα και εγω την λολλιποπ σημερα ολα καλα και γρηγορη.....την ειχα και πριν απο εκεινη που ειχε διαρευσει αλλα δεν ξερω με ετρωγε ο @@@@ να την περασω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο πολυ σπαζοκεφαλια και ψαξιμο βρηκα επιτελους εναν σωστο οδηγο για την stock lolipop V30Α για το πως την κανουμε με root & recovery πολυ απλα!Μονο επειδη ειναι στα Ιταλικα καντε το μεταφραση.Εχει ολα τα απαιτουμενα για αυτη την δουλεια.Εχει και την τελευταια TWRP, χωρις να χρειαζεται το autorec να βαλουμε.

http://forum.hdblog.it/index.php?/topic/42559-guida-lg-g2-twrp-recovery-su-lollipop-stock/:)

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την λολλιποπ σημερα ολα καλα και γρηγορη.....την ειχα και πριν απο εκεινη που ειχε διαρευσει αλλα δεν ξερω με ετρωγε ο @@@@ να την περασω

Είδες διαφορά σε κάτι πριν με μετά;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραλαμβανω κ γω αύριο Γερμανική έκδοση, θα έρθει το καινούριο λογισμικό με το που ανοίξω?

 

Επίσης ένα βασικό που με ενδιαφέρει είναι για την xcam που συζητείται πολύ εδώ.. Θα παίξει κανονικά με τη λολιποπ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραλαμβανω κ γω αύριο Γερμανική έκδοση, θα έρθει το καινούριο λογισμικό με το που ανοίξω?

 

Επίσης ένα βασικό που με ενδιαφέρει είναι για την xcam που συζητείται πολύ εδώ.. Θα παίξει κανονικά με τη λολιποπ?

 

Κανονικότατα!!

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω τους ποιο ψαγμενους για το ποιες εφαρμογες μπορουμε να διαγραψουμε;Σιγουρα θελει ρουταρισμα για αυτο βεβαια,αλλα εχει ενα σωρο αχρηστες εφαρμογες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραλαμβανω κ γω αύριο Γερμανική έκδοση, θα έρθει το καινούριο λογισμικό με το που ανοίξω?

 

Επίσης ένα βασικό που με ενδιαφέρει είναι για την xcam που συζητείται πολύ εδώ.. Θα παίξει κανονικά με τη λολιποπ?

Οχι, δε θα ερθει.

Μονο της Vodafone βγηκε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ... γυρισα απο αθηνα πριν λιγο και το μονο που θελω ειναι να περασω την καινουρια

V30D lollipop μιας και το κινητο εκτος των αλλων ειναι vodafone γερμανιας ! οποτε τελεια !

 

κι αν και εχω τωρα την leaked , αν καταλαβα καλα αυτην ειναι πιο καινουρια ; V30D ετσι ...

 

οποτε πως κατεβαζουμε απο το site της lg firmaware ; θυμαμαι παλια ειχαμε ενα λινκ , βαζαμε imei

και κατεβαινε η τελευταια ..δυστυχως το εχω χασει και απο το επισημο site με τα firmware δεν κατεβαινει

με τιποτα , βγαζει διαφημισεις και τιποτα μετα , το γνωστο προβλημα που υπηρχε και παλια

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό απλά πετάει !!!!! :D

Με lolι εννοείς;;;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ... γυρισα απο αθηνα πριν λιγο και το μονο που θελω ειναι να περασω την καινουρια

V30D lollipop μιας και το κινητο εκτος των αλλων ειναι vodafone γερμανιας ! οποτε τελεια !

 

κι αν και εχω τωρα την leaked , αν καταλαβα καλα αυτην ειναι πιο καινουρια ; V30D ετσι ...

 

οποτε πως κατεβαζουμε απο το site της lg firmaware ; θυμαμαι παλια ειχαμε ενα λινκ , βαζαμε imei

και κατεβαινε η τελευταια ..δυστυχως το εχω χασει και απο το επισημο site με τα firmware δεν κατεβαινει

με τιποτα , βγαζει διαφημισεις και τιποτα μετα , το γνωστο προβλημα που υπηρχε και παλια

καλημέρα

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Στο download firmware περιμένεις 5'' και κάνεις skip ad πάνω δεξιά

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα .Τώρα μόλις το είδα και σας ενημερώνω

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Έχει και την open και την Vodafone.Λέει ότι κρατάει και την recovery ,διαβάστε το

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρωταω τους ποιο ψαγμενους για το ποιες εφαρμογες μπορουμε να διαγραψουμε;Σιγουρα θελει ρουταρισμα για αυτο βεβαια,αλλα εχει ενα σωρο αχρηστες εφαρμογες.

Γιώργο επειδή σε ενδιαφέρει ρίξε μια ματιά εδώ

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.....εγω βλεπω μεγαλη καταναλωση μπαταριας :(
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.....εγω βλεπω μεγαλη καταναλωση μπαταριας :(

Μην ξεχνατε οτι μετα απο αναβαθμιση λειτουργικου θελει καποιες φορτισεις μεχρι να στρωσει η μπαταρια οπως περιέργως μαθαμε απο προηγουμενες εμπειριες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα. Εχθές πέρασα τη lollipop (καθαρή εγκατάσταση) και το κινητό "πετάει". Θα ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής : με την Kitkat μπορούσες να κάνεις φωνητική πληκτρολόγηση στα Ελληνικά, πατώντας το πλήκτρο με το μικροφωνάκι στο πληκτρολόγιο. Τώρα αυτό δεν υπάρχει. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω ή δεν γίνεται στη Lollipop. ?? Και αν υπάρχει τρόπος πως το κάνω ?? Θυμάμαι στη kitkat κατέβαινε ένα αρχείο της google, αλλά τώρα δεν θυμάμαι ούτε το αρχείο ούτε την διαδικασία.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Εβαλα την open 30a

 

ποιας χωρας?εγω εχω ισπανικο 6ES...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα .Τώρα μόλις το είδα και σας ενημερώνω

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Έχει και την open και την Vodafone.Λέει ότι κρατάει και την recovery ,διαβάστε το

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιώργο επειδή σε ενδιαφέρει ρίξε μια ματιά εδώ

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Ευχαριστω φιλε μου το ελυσα το θεμα απο ενα site με οδηγιες.Το ανεφερα ποιο πισω.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Oσοι έχουν την 5.0.2 σίγουρα θα του έχουν λείψει κάποια πράγματα όπως η εγγραφή φωνής, το TAction, ή οι ρυθμισεις σύνδεσης pc.

Εδώ πώς θα τα βάλουμε http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-variant-lg-g2-stock5-0-2-5-0-1-t3066507

Τα δοκίμασα και είναι εντάξει εκτός απο το φακό

Σε εμενα το TAction κ ο φακος δεν δουλευουν.:(

Οταν περασουμε την lolipop με καθαρη εγκατασταση flash tool μετα κανουμε κατι αλλο πχ.επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;Μπορει κ να λεω βλακεια ...

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

αντε να βαλω και εγω στο δικο μου 6ES ,να ρωτησω κατι ,δε θυμαμαι καλα ,μετα την εγκατασταση κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η hard reset?
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια του sonboons που σκέφτομαι να φλασάρω .. Έχω σχετικά παλιό twrp, έχει κανείς ευκαιρο το πιο πρόσφατο? Στη σελίδα τους βρίσκω μόνο για sprint κτλ.
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...