Jump to content

Bluejacking: Αστείες ιστορίες!


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 (24 Φεβ. 2004 , 00:11)

 

Μπααα. Και αυτός την ίδια μορφή αρχείου μου είχε στείλει ακριβός. :o Τες πάντων. Who knows. ;)

 

Το πρόβλημα που αναφέρεις το έχω αντιμετωπίσει αρκετές φορές με τ610.Στέλνω την πρώτη επαφή και μετά ότι και να στείλω προτού ακόμη βγάλει την μπάρα αποστολής μου γράφει αποστολή απέτυχε.Δύο πράγματα μου έρχονται στο μυαλό.Η κάποιο bug των series60 ή ο παραλήπτης με το που πάει να δείξει το σηματάκι του bt ότι γίνεται επικοινωνία στο κινητό του ότι γίνεται επικοινωνία,πατάει αμέσως το No και το απορρίπτει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bbbb (24 Φεβ. 2004 , 02:43)

 

Το πρόβλημα που αναφέρεις το έχω αντιμετωπίσει αρκετές φορές με τ610.Στέλνω την πρώτη επαφή και μετά ότι και να στείλω προτού ακόμη βγάλει την μπάρα αποστολής μου γράφει αποστολή απέτυχε.Δύο πράγματα μου έρχονται στο μυαλό.Η κάποιο bug των series60 ή ο παραλήπτης με το που πάει να δείξει το σηματάκι του bt ότι γίνεται επικοινωνία στο κινητό του ότι γίνεται επικοινωνία,πατάει αμέσως το No και το απορρίπτει

 

Ειναι το δευτερο.......πρεπει να πατησει το yes για να αποδεχτει αυτο που στελνεις.......!οπως δεν δεχεται και bmp αρχεια..δεν ξερω γιατι μαλλον δεν τα υποστηριζει..

Link to comment
Share on other sites

oloi fanatikoi tou epaggelmatos bluejacking edw vlepw xeexxe padws ta minimata se style sou irthe ios kai tetia den ine kai oti kalitero giati se 1-2 xronia otan iparxoun pragmati virus tha tremoume oloi pistevw kai oxi aftoi pou kanete eseis plaka
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kukukali (24 Φεβ. 2004 , 09:57)

 

Ειναι το δευτερο.......πρεπει να πατησει το yes για να αποδεχτει αυτο που στελνεις.......!οπως δεν δεχεται και bmp αρχεια..δεν ξερω γιατι μαλλον δεν τα υποστηριζει..

 

 

Δοκίμασα και σε Τ610 και μόλις έστελνα σημείωση μου έβγαζε αυτό το μήνυμα. Χωρίς να πατήσει ο φίλος μου τίποτα. Ενώ επαφή την έλαβε αμέσως. Ενώ σε εκείνου που λέω δεν μπορούσα να του στείλω τίποτα. Μου έβγαζε συνέχεια αυτό το μήνυμα. :alien:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

ekna allo ena blyejacking me ena symfoithth mou otan gyrnagame apo thn sxolh mou..

apo to monasthraki mexri to peiraia estelna se enan me 7650 mynhmata opws..

"tnt se parakolouthoume" (forage ena mpoufan pou elege tnt)

"den mporeis na ksefygeis"

"kseroume ta panta"

"eimaste sto idio bagoni me sena kai den mas blepeis"

"psakse psakse den tha mas breis"

kai diafora tetoia...

 

molis eftase peiraia phre thlefwno ena filo tou kai panikoblhtos tou elege ti epathe...

poly gelio milame..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spyros86 (24 Φεβ. 2004 , 22:50)

 

Δοκίμασα και σε Τ610 και μόλις έστελνα σημείωση μου έβγαζε αυτό το μήνυμα. Χωρίς να πατήσει ο φίλος μου τίποτα. Ενώ επαφή την έλαβε αμέσως. Ενώ σε εκείνου που λέω δεν μπορούσα να του στείλω τίποτα. Μου έβγαζε συνέχεια αυτό το μήνυμα. :alien:

 

Εχεις δικιο τις επαφες τωρα το παρατηρησα τις παιρνει αμεσως........ενω για φωτο και animation ρωταει....... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Να σας πώ και ένα ωραίο αστείο που μπορείτε να κάνετε ? Δεν έχω αν έχει ξανααναφερθεί...

Να ονομάσεις το κινητό σου 3310 ή 5210 και να αναρωτιούνται οι άλλοι αν είναι χαλασμένο το κινητό τους και να ψάχνονται! :p :lol:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 (4.13) SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Kai emena xtes mou esteilan xtes se mia kafeteria pou eimoun me enan simfitith mou 5-6 tsodo photos.. Distyxws den borousa na entopihsw pou htan aftos. Entometaksh dipla htan mia kopela me t630 alla me to bluetooth sto off! Gademia!

Nokia n800 user! :D
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι στο σπίτι εντοπίζω συχνά κάποιον με όνομα Νίκος (συνονόματος). Τελικά μετά από μια μικρή έρευνα βρήκα ότι ο τύπος βρίσκεται στην απέναντι πολυκατοικία. Τον "βλέπω" όχι μόνο από το κινητό, αλλά και στον φάκελο "My Bluetooth places" στο PC μου.

 

Κατά καιρούς έχουν φύγει διάφορα μυστήρια μηνύματα, αλλά το κακό είναι ότι δεν μπορώ να δω τις αντιδράσεις του, αφού δεν έχουμε οπτική επαφή. :whistle:

 

Ελπίζω μόνο να μην είναι myphonάς και δει το post μου και με καταλάβει. :whistle: Αν και έχω βάλει σαν όνομα συσκευής το username μου στο myphone, οπότε θα είχε έρθει ήδη να με βρει και να με μπινελικώσει :p

 

Επίσης στο πάνω διαμέρισμα υπάρχει ιατρείο και μπαινοβγαίνει κόσμος, οπότε μερικές φορές κάνοντας αναζήτηση βρίσκω κάποιους με ανοιχτό Bluetooth. Ευκαιρία να τον εκδικηθώ τον από πάνω για τη φασαρία που κάνει καμιά φορά και δεν με αφήνει να κοιμηθώ. Π.χ. στέλνοντας σε κάποιο πελάτη του μέσω Bluetooth ένα μήνυμα του στυλ "Το σκέφτηκες καλά που ήρθες εδώ; Το άτομο είναι χασάπης, φύγε γρήγορα" :blink: :p :whistle:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε ? Το να ζείς σε πολυκατοικία τελικά έχει και τα καλά του! :D :p
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

Πριν καμια βδομαδα ταξιδευα με το ΚΤΕΛ Αρκαδιας απο Αθηνα για Τριπολη, καποια στιγμη κανω ενα scan και βρισκω ενα Τ610 κοιταω και βλεπω εναν παληκαρι 2 θεσεις μπροστα μου απο την απεναντι πλευρα να το κραταει και να παιζει. Ωραια λεω θα γελασουμε και αλλαζω το ονομα του 6600 στο κλασσικο "Ο Θεος" .Αρχιζω με το "σε βλεπω", "αμαρτωλε" και αλλα τετοια. Το παιδι να ψαχνεται συνεχεια, συνεχιζω στελνωντας του "η θεση 24 (αυτη που καθοταν) ειναι σατανικη αλλαξε θεση γρηγορα." το παιδι να τα εχει παιξει τελειως του στελνω και αλλα τετοια και σε μια στιγμη σηκωνεται και αρχιζει να ψαχνει το λεωφορειο αφου δεν "βρηκε" τιποτα ξανακαθησε και εγω εκει να τον πριζω.Μετα απο κανα 10λεπτο τσαντιζεται σηκωνεται και παει πισω σε μια παρεα που γελαγανε μεταξυ τους νομιζοντας οτι του τα στελνουν αυτοι και τους αρχιζει μην μου ξαναστειλετε μηνυματα και κατι τετοια.Οταν καθησε του ξαναστελνω "γιατι αμα σου ξαναστειλω τι θα μας κανεις? θα μας κλασεις τα αρ***ια!" ο τυπος τα ειχε παρει και γι'αυτο σταματησα.Οταν τελικα φτασαμε Τριπολη του στελνω "Το ΚΤΕΛ ΑΡΚΑΔΙΑΣ ελπιζει να ειχατε ενα ευχαριστο ταξιδι!!!"

Παιδια το τι γελιο εριξα δεν περιγραφεται ακομα γελαω :p :p :p

http://www.myphone.gr/banners/myphone/myphone_transparent.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλα φιλε μου εισαι ανελεητος...Εγω θα σταματαγα τον οδηγο να του πω να κατεβω.... :p :p :alien:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi (28 Φεβ. 2004 , 10:06)

 

Καλα φιλε μου εισαι ανελεητος...Εγω θα σταματαγα τον οδηγο να του πω να κατεβω.... :p :p :alien:

 

 

H απλά θα έκλεινες το bluetooth :D :cool:

Link to comment
Share on other sites

kai ego simera sto macro ekana proti fora epafi me ena 6310i den boresa na ton entopiso omos gia na kano pio poli xabale entopisa kai kapion pou einai onomasi to b.t. lougra (aneinai dinaton) ala den mporousa na stilo oute contact oute txt
Link to comment
Share on other sites

gyrnaw apo trihmero k.deyteras. sto ploio ena 6310i kai 2 alla T610 (den peirazoume synadelfous, mono an den yparhei kaneis allos :lol:) vazw sto kinhto onoma : Nokia 6600 kai stelnw? kalos o kafes? (oloi me ena kafe sto xeri htan sto ploio) vlepw enan me ena 6310 na psaxnetai. pio dipla htan mia kopela me Nokia 6600 kai vlepo ton typo na thn agriokoitazei!!!! tote to stamathsa fadazeste na thn plakwne sto xylo kai ta resta (eiha steilei k kati shockin)
Link to comment
Share on other sites

xtes bradi imoun sto allou fun park ka isto village meta milame gia poli kosmo me anoikta b.t. sto floka meta pali xamos estila arketa alla ston xamo den boresa na entopiso kapion gia na gini pio megalos xabales mou stilane kai ena gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (28 Φεβ. 2004 , 10:12)

 

H απλά θα έκλεινες το bluetooth :D :cool:

 

 

to palikari den iskere stantar ti einai to bluetooth gia afto eixe kai poli gelio giati stin arxi epsaxe to kinito tou na dei ti ftaei :p :p :p

http://www.myphone.gr/banners/myphone/myphone_transparent.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgehh (28 Φεβ. 2004 , 13:36)

 

egw avrio taxidevw kozani pou xw perasei se mia sxoli ade na kanw ki egw bluejacking sto lewforio na psarwsw kanenan xthes sto cinema estila mia epafi me thimase? alla den egine pexnidi

 

αντε μιας και έρχεσαι από τα μέρη μας,ελπίζω να σε πετύχω σε κανένα clubaki να γίνει κανένα σκηνικό.Τώρα τελευταία έχει λίγη κίνηση το bt και βαριέμαι :p

Link to comment
Share on other sites

Σας ζηλευω. Εγω μια φορα ειχα κανει την πλακα μου αλλα χωρις να μου απανταει ο αλλος... :(
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πλάκα να σου απαντάει ο άλλος...πιο ωραία είναι να βλέπεις τις αντιδράσεις του χωρίς να μπορεί να σε εντοπίσει κάθε φορά που του στέλνεις κάτι....
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρκει να τον βλεπεις που ειναι, γιατι αμα δεν τον βλεπεις δεν λεει και τιποτα!
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...