Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πιστεύω ότι χωρίς αυτή την εταιρία οι τιμές στις τηλεπικοινωνίες θα ήταν πολύ υψηλότερες. 

ΥΓ. Απάντηση alter ego

https://www.in.gr/2023/07/14/economy/oikonomikes-eidiseis/prosfygi-sti-dikaiosyni-apanta-alter-ego-media-sti-nova/

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Ok: Όπως ο άλλος της SeaJet που βγήκε το μεσημέρι στο ΣΚΑΙ  radio να πει ότι: "Οι μειώσεις τιμών του γίναν για το καλό του λαού αυτού"!!

"Κάτσε και θα δούμε τα αφηγήματά σου στο τέλος" έπρεπε να του απαντήσουν που "Δεν εφαρμόζονται οι μιεώσεις τιμών από την ανακοίνωσή τους αλλά από την Τετάρτη 19/7/2023 προκειμένου να προλάβουν τα συστήματα της SeaJet"!!

Σχεδόν κανείς ούτε ενδιαφέρεται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για τη Κατάσταση, ούτε ΔΥΝΑΤΑΙ ανάλυσης στα σχολειά που τον πήγαν, και εννοείται "βαυκαλίζονται ευαγγελιζόμενοι": ΜΟΝΟ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΡΤΗΣ.

Τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ (συσχετισμοί δυνάμεων και ζυμώσεις από κοράκια) ΑΔΥΝΑΤΕΙ το >99% μας να τα αντιληφθεί: Πάμπολλα τα παραδείγματα και εδώ myphone.

1 hour ago, Pppe said:

 

"Το αποτελεσμα ΠΑΝΤΑ δειχνει". Ως τοτε διασκεδαστε τα μονιμα (καλοκαιρινα και χειμερινα) μπανια του λαου (>99% σε αυτη τη χωρα ειδικα).

 

Δεν είναι μόνο η Wind ό,τι να'΄ναι εταιρία σε δαύτη τη χώρα: Τους μαζεύει.

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3724702/exigiseis-zitei-i-seajets-gia-tin-aporripsi-tis-protasis-tis-gia-exagora-tis-anek/

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απώλεια να μην έχουμε Mega 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε μένει παρά (σε κάποια χρόνια όπως τα δικαστήρια σε αυτή τη χώρα) να αποκαλυφθεί "ποιός" είναι ό,τι να'ναι (και όχι μόνο ανάμεσα στους #2# αναφερόμενες εταιρίες εμπλεκόμενες).

Όχι ότι θ'αλλάξει τίποτα: Και σε ακόμα 300 χρόνια πάλι τα ίδια (με άλλη εταιρία τότε που "ψοφά" λόγω κακοδιαχείρισης, που τις μαζεύει όλες αυτές αυτή η χώρα).

Γιατί; Γιατί το >99% μας:

1) Δεν ενδιαφέρεται να κατανοήσει "τι" παίζει.

2) Αδυνατεί και να του τα "εξηγήσει" κάποιος.

3) ΜΟΝΟ ΥΠΕΡ ΠΑΡΤΗΣ.

Το 2.350μΧ ξανά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι χωρίς αυτή την εταιρία οι τιμές στις τηλεπικοινωνίες θα ήταν πολύ υψηλότερες. 
ΥΓ. Απάντηση alter ego
https://www.in.gr/2023/07/14/economy/oikonomikes-eidiseis/prosfygi-sti-dikaiosyni-apanta-alter-ego-media-sti-nova/

Να καταθέσουν οι μάρτυρες του noor1.
Α ξέχασα, όλοι "έφυγαν" .....

Πόσο πιο κάτω έχει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Μεγάλη απώλεια να μην έχουμε Mega 

Εντωμεταξυ πήρε σήμερα το πρωί το μάτι μου να παίζει στο μεγκα αυτή η παμπάλαια σειρά για 27496394893η φορά. Την θυμάμαι από τότε που ερχόμουν μικρος τα καλοκαίρια στην Ελλάδα να παίζει καθημερινά στην τηλεόραση η συγκεκριμένη σειρά. 
 

Μου διαφεύγει το όνομα αυτή τη στιγμή. Είναι η σειρά που θυμώνουν, τσακώνονται και ουρλιάζουν με το παραμικρό. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos.k2 said:

Εντωμεταξυ πήρε σήμερα το πρωί το μάτι μου να παίζει στο μεγκα αυτή η παμπάλαια σειρά για 27496394893η φορά. Την θυμάμαι από τότε που ερχόμουν μικρος τα καλοκαίρια στην Ελλάδα να παίζει καθημερινά στην τηλεόραση η συγκεκριμένη σειρά. 
 

Μου διαφεύγει το όνομα αυτή τη στιγμή. Είναι η σειρά που θυμώνουν, τσακώνονται και ουρλιάζουν με το παραμικρό. 

Το ρετιρέ; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή πρέπει το κράτος να υποχρεώσει τα κανάλια αυτά να μεταδίδονται υποχρεωτικά από τις συνδρομητικές πλατφόρμες.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Το ρετιρέ; 

Ναι αυτο. 

3 minutes ago, Hliasat said:

Κάποια στιγμή πρέπει το κράτος να υποχρεώσει τα κανάλια αυτά να μεταδίδονται υποχρεωτικά από τις συνδρομητικές πλατφόρμες.

Συμφωνώ. Ας πούμε σε περιοχές όπως η αρτα και η Πρέβεζα που τα κανάλια της digea δεν είναι σε HD, οι περισσότεροι βλέπουν τηλεόραση μέσω συνδρομητικών λόγω καλύτερης ευκρίνειας.

Ασε που σε αρκετα χωριά που η digea δεν έχει σημα η μόνη λύση είναι δορυφορικό. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Συμβάλλει στην αποχαύνωση.

Καλό θα είναι που κόπηκε: "Κάτι" είναι και αυτό μπας και το έστω 5% μας ξυπνήσει. Και πάλι δύσκολο.

Και αυτοί (ψοφίμια και κοράκια) παίζουν στις πλάτες του >99% μας.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τις λευκές περιοχές που δεν έχουν σήμα digea τι γίνετε σε αυτήν την περίπτωση; Εγώ πιστεύω πάντως σύντομα θα πέσουν οι τονοι

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliasat said:

Τώρα με τις λευκές περιοχές που δεν έχουν σήμα digea τι γίνετε σε αυτήν την περίπτωση;

Οσοι δεν έχουν σημα digea δικαιούνται δωρεάν δορυφορική σύνδεση πληρωμένη από το κράτος για 8 χρόνια που δίνει μόνο τα κανάλια εθνικης Εμβέλειας.
Νομίζω μπορεί να είναι είτε nova είτε cosmote, δεν υπάρχει περιορισμός. 

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ: "Απειλές" εκατέρωθεν με τα "εργαλεία" καθενός.Τα "δόντια" κορακιών και ψοφιμιών.

Κάποια στιγμή τα "βρίσκουν" όσπου με διαρκείς διακυμάνσεις να αποκαλυφθεί ολοκληρωτικά η Κατάσταση μετά από αρκετά χρόνια.

Και το >99% πλερώνει για την αποχαύνωσή του. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, panos.k2 said:

Εντωμεταξυ πήρε σήμερα το πρωί το μάτι μου να παίζει στο μεγκα αυτή η παμπάλαια σειρά για 27496394893η φορά. Την θυμάμαι από τότε που ερχόμουν μικρος τα καλοκαίρια στην Ελλάδα να παίζει καθημερινά στην τηλεόραση η συγκεκριμένη σειρά. 
 

Μου διαφεύγει το όνομα αυτή τη στιγμή. Είναι η σειρά που θυμώνουν, τσακώνονται και ουρλιάζουν με το παραμικρό. 

Κι όμως αγαπητέ αυτή η σειρά "Το Ρετιρέ" που παίζεται για 27496394893η φορά και ελπίζω να παίξει για άλλες τόσες φορές, είναι η σειρά που με αυτή μεγαλώσαμε και μας θυμίζει τις εκείνες ωραίες και καλές εποχές. Εκτός και αν θέλουμε να βλέπουμε "Οικογενειακές Ιστορίες", "Survivor" ή τίποτα άλλο με ποιότητα και λούγκρες, από το σημερινό πορτοφόλιο της ελληνικής (και μη) τηλεόρασης...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως αγαπητέ αυτή η σειρά "Το Ρετιρέ" που παίζεται για 27496394893η φορά και ελπίζω να παίξει για άλλες τόσες φορές, είναι η σειρά που με αυτή μεγαλώσαμε και μας θυμίζει τις εκείνες ωραίες και καλές εποχές. Εκτός και αν θέλουμε να βλέπουμε "Οικογενειακές Ιστορίες", "Survivor" ή τίποτα άλλο με ποιότητα και λούγκρες...

Γω μεγάλωσα σε αλάνα με μπάλα και καρούμπαλα από πετροπόλεμο... Αν και παιδί της πόλης.
Τηλεόραση μηδέν

Τώρα που μεγάλωσα προσπαθώ να ζω όλο και περισσότερο σε χωριό στη φύση!


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, memoriesradio said:

Κι όμως αγαπητέ αυτή η σειρά "Το Ρετιρέ" που παίζεται για 27496394893η φορά και ελπίζω να παίξει για άλλες τόσες φορές, είναι η σειρά που με αυτή μεγαλώσαμε και μας θυμίζει τις εκείνες ωραίες και καλές εποχές. Εκτός και αν θέλουμε να βλέπουμε "Οικογενειακές Ιστορίες", "Survivor" ή τίποτα άλλο με ποιότητα και λούγκρες, από το σημερινό πορτοφόλιο της ελληνικής (και μη) τηλεόρασης...

Εντάξει, μην τα ωραιοποιουμε όλα. 

Οι σειρές τύπου ρετιρέ δεν διεκδικούν δάφνες ποιότητας. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rebel1 said:


Γω μεγάλωσα σε αλάνα με μπάλα και καρούμπαλα από πετροπόλεμο... Αν και παιδί της πόλης.
Τηλεόραση μηδέν
emoji41.png
Τώρα που μεγάλωσα προσπαθώ να ζω όλο και περισσότερο σε χωριό στη φύση!


Sent from my iPad using Tapatalk

Έτσι ακριβώς φίλε μου!

Τσανταλίνα μανταλίνα παίζαμε, μπουγέλα και αθώα καλοκαίρια. Το 84 με μία 504 εκπομπές στα fm και γκόμενες από τα τηλέφωνα (analog).

Ούτε 4G, ούτε 5G, ούτε iPhone με προπαραγγελία, ούτε τίποτα. Η τηλεόραση πλέον αποβλακώνει και χαζεύει τον κόσμο. Εκτός και αν παίζει κανένας Ωάλτης, Μουστάκας ή Ρόδα τσάντα & Κοπάνα.

Επίσης εννοείται χωριό. Άλλη ποιότητα ζωής. Στην πόλη ο κόσμος είναι καταδικασμένος και φυλακισμένος...

Και συγνώμη για το οφ τόπιικ...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, rebel1 said:


Γω μεγάλωσα σε αλάνα με μπάλα και καρούμπαλα από πετροπόλεμο... Αν και παιδί της πόλης.
Τηλεόραση μηδέν
emoji41.png
Τώρα που μεγάλωσα προσπαθώ να ζω όλο και περισσότερο σε χωριό στη φύση!


Sent from my iPad using Tapatalk

Μεγάλωσα σε πόλη που μπροστά της ολόκληρη η αθηνα είναι μια κουτσουλιά.
Και πάλι όμως, Μαζευόμασταν στο πάρκο της γειτονιάς και παίζαμε κυριως ποδόσφαιρο. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Εντάξει, μην τα ωραιοποιουμε όλα. 

Οι σειρές τύπου ρετιρέ δεν διεκδικούν δάφνες ποιότητας. 

Εντάξει δεν είπαμε να πάρει και τον χρυσό φοίνικα, αλλά μιλήσαμε για αθωότητα και ωραίες εποχές. Και σίγουρα ήταν (και είναι) πολύ καλύτερο από τα σημερινά μεσημεριανά και βραδινά ριάλιτι-σκουπίδια. Εξαιρούνται "Αυτή Η Νύχτα Έμενε" και ο "Σασμός"...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλη άποψη, αλλά θα συνεχιστεί το οφ τοπικ, οπότε τέλος από έμενα για σειρές, παλιά χρόνια, κλπ... 

Ούτε και αθώα ήταν εκείνα τα χρόνια, τώρα τα βλέπουμε έτσι. 

Πολύ επικίνδυνο παιχνίδι όμως η μακριά γαϊδουρα, δεν ήταν κι ο, τι το καλύτερο! 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, memoriesradio said:

Εξαιρούνται "Αυτή Η Νύχτα Έμενε" και ο "Σασμός"...

Και το maestro και το «εισαι το ταίρι μου»

Τέλος και από εμένα το οφφ τοπικ. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος κερδισμένος αυτήν την στιγμή είναι μόνο η πράσινη και κανένας άλλος!!!!Για άλλη μια φορά θα έχει ένα σαφέστατο προβάδισμα για τα εθνικής εμβέλειας κανάλια,όπου θα τα έχει όλα. Όπως τότε με την αποχώρηση Alpha-Star και οι δύο θα υποστούν μεγάλο πλήγμα. Επίσης προβλέπω την μη αποχώρηση ANT1 και Μακεδονία ΤV και επανένωση Nova-Mega οσονούπω

Τώρα ένα οι προβλέψεις μου δεν είναι εύστοχες τότε μιλάμε ότι η πρώτη συνδρομητική τηλεόραση της Ελλάδας και ένα,ίσως και δύο δεν ξέρω,ιστορικά κανάλια της Ελλάδας θα έχουν απώλειες είτε μικρές είτε μεγάλες 

ΥΓ:Η ανακοίνωση καλή ήταν,αν και δεν νομίζω ότι η αποχώρηση έγινε λόγω οικονομικών ζητημάτων,αλλά ως απάντηση στην λάσπη που πετάει ο Όμιλος του κ. Μαρινάκη κατά της Nova και της μητρικής της United Group(UG) . Αν στέκουν αυτά που λέει ο Όμιλος(Mega TV,Βήμα,ΟΤ) και σήμερα ο Όμιλος του κ. Κυριακού θα δείξουν στο άμεσο μέλλον. Η εταιρεία σε μια πάλη ανακοίνωση δεν μπορούσε να παραθέσει οικονομικά στοιχεία

Καληνύχτα σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...