Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρέπον είναι αντικατάσταση με 5 ευρώ κόστος για όλες τις εταιρίες απλά πολλά καταστήματα έχουν το μηχάνημα που τις κόβει σε περίπτωση που τους έχουν τελειώσει οι microSIM και έτσι εξυπηρετούν. Αλλά δεν πιστεύω τον φίλο που λέει πως τον χρέωσαν 5 ευρώ σε κατάστημα Wind, μάλλον του έδωσαν καινούργια sim και μπερδεύτηκε
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ ένα τέτοιο θέμα στη wind πριν 4-5 μήνες που έχασα την κάρτα sim, πήγα wind να μου δώσουν μια καινουρια με τον ίδιο αριθμό... Ζήτησα nano sim αλλά μάλλον δεν έχει η wind και μου είπε θα μου χρεώσει μια κανονική sim και θα μου την κόψουν με το μηχάνημα... Ok λέω, κανένα πρόβλημα... Και την ώρα που παει να την κόψει μου λέει το κορυφαίο.. "Ξέχασα να σας πω ότι το κόψιμο της κάρτας έχει έξτρα χρέωση 3€".. Έμεινα παγωτό... Όταν είπα ότι τελικά δεν θέλω τη sim μου είπε με ένα ύφος.. "Άντε θα σου την κοψω δωρεάν".. Μου έκανε χάρη δηλαδή.. Ε δεν πάμε καθόλου καλά λέω...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες πακέτο internet (sms 100MB στο 1210) για την καρτοσύνδεση, έχοντας υπόλοιπο από την ενσωματωμένη χρήση μου των 100ΜΒ περίπου τα 98ΜΒ (το έκανα δοκιμαστικά). Μπαίνοντας στο myWind βλέπω ότι έχω υπόλοιπο 500ΜΒ συνολικά. Γιατί συμβαίνει αυτό; Μου "έφαγε" δηλαδή τα 98 που είχα από την ενσωματωμένη;

 

 

edit: Άκυρο. Μπόλις ξαναμπήκα και διαπίστωσα ότι τελικά εμφανίζει ξεχωριστά το υπόλοιπο της ενσωματωμένης και της αγορασμένης χρήσης. Προφανώς δεν είχε προλάβει να ενημερωθεί όταν το είχα κοιτάξει τελευταία φορά.

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες πακέτο internet (sms 100MB στο 1210) για την καρτοσύνδεση, έχοντας υπόλοιπο από την ενσωματωμένη χρήση μου των 100ΜΒ περίπου τα 98ΜΒ (το έκανα δοκιμαστικά). Μπαίνοντας στο myWind βλέπω ότι έχω υπόλοιπο 500ΜΒ συνολικά. Γιατί συμβαίνει αυτό; Μου "έφαγε" δηλαδή τα 98 που είχα από την ενσωματωμένη;

 

 

edit: Άκυρο. Μπόλις ξαναμπήκα και διαπίστωσα ότι τελικά εμφανίζει ξεχωριστά το υπόλοιπο της ενσωματωμένης και της αγορασμένης χρήσης. Προφανώς δεν είχε προλάβει να ενημερωθεί όταν το είχα κοιτάξει τελευταία φορά.

 

Όπως κατάλαβες θέλει κάποια ώρα να ενημερωθεί. Το ίδιο είχα πάθει όταν πρωτοενεργοποίησα το πακέτο και τους πήρα τηλέφωνο και έβριζα. Μετά από 10 λεπτά είχε ενημερωθεί και δαγκώθηκα :p

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Θα δω στο 2μηνο πάνω. Η 18μηνη δέσμευση είναι πολύ είναι η αλήθεια και οι εξελίξεις τρέχουν. Αυτό που φαίνεται τώρα συμφέρον, αύριο πιθανότατα δεν θα είναι. Επίσης η "φάκα" πίσω από το τυράκι είναι ότι αν αποφασίσω π.χ. (για οποιονδήποτε λόγο έστω ότι φεύγω στο εξωτερικό ή έχω πλήρη αδυναμία πλέον να τους πληρώνω έστω και αυτά) να διακόψω την καρτοσύνδεση τον 11ο μήνα, καλούμαι από όσο κατάλαβα να τους σπιστρέψω τη μηνιαία επιδότηση των 21,63€ Χ 11 μήνες δηλαδή περίπου ...240€. Ποσό υπέρογκο. Που σημαίνει ότι η απόφαση της διακοπής παίρνεται ή νωρίς (μόλις θα μπορώ στο 2μηνο-3μηνο χωρίς πολύ μεγάλο κόστος ακόμα) ή το ρισκάρω να παραμείνω για 18μηνο.

Έχεις ένα σημαντικο point όταν λές ότι οτιδηποτε μπορεί να σου συμβεί στο 18μηνο και να πρέπει να διακόψεις και να πληρώσεις το υπέρογκό penalty. Αλλά υπό ΚΣ δεν νομιζω να το μετανιώσεις, είναι καλή η προσφορά. Πόσο πια καλύτερη να πετύχεις?

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/programma-sumvolaiou/?planID=1244 καρτοσύνδεση 28 αφορά στο κινητό. Αυτό δίνει συνήθως η wind με 10€ σε όποιον κάνει αίτημα μετατροπής συνήθως τελευταία και συμφέρει ιδιαίτερα νομίζω

 

για 10 ευρω μια χαρα ειναι;)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ομορφος και τυχερος θα ειμαι κι εγω , γιατι 2 sim μου κοψανε , η μια ηταν μαλιστα cosmote και δεν μου ζητησανε τιποτα. Καταστημα Wind Ιλιου. Και με την ευκαιρια να τους ευχαριστησω κιολας.

 

Ακόμη ένας τυχερός όμορφος. Και εγώ χρειάστηκα κόψιμο σε SIM και μου την έκαναν τσάμπα...

 

Παρεμπιπτόντως φίλε THRAKIOTIS1 -και χωρίς παρεξήγηση- ο τίτλος του topic και το κείμενο σου είναι λιγάκι troll-orieneted. Έκανα κλικ, νομίζοντας ότι έγινε ληστεία...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει μέσα ένα πολύ μικρό υπόλοιπο 0,07€

Πήγαινε από ένα κατάστημα βάλε κάρτα 5€ ή από ένα περίπτερο. Θα σου μείνουν μέσα κάβα για 1 χρόνο, και θα χρησιμοποιείς ακέραιο μετά το ποσό των 10€ κάθε μήνα

 

οχι ειχα ακριβως 5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

οχι ειχα ακριβως 5 ευρω

 

5€ έχεις μέσα >>>>>> 5€ κοστίζει η υπηρεσία ======= θα έχεις 0€ μετά

Link to comment
Share on other sites

5€ έχεις μέσα >>>>>> 5€ κοστίζει η υπηρεσία ======= θα έχεις 0€ μετά[/QUO

 

και τι εγινε δεν το καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου κλέψαν το κινητό, όμως ήταν ενα παλιό samsung, το θέμα είναι ότι το είχα συνδεδεμένο με τράπεζα, και δεν μπορώ να μεταφέρω χρήματα τώρα. Επίσης βρίσκομαι στο εξωτερικό , στο εξωτερικό μου το κλέψαν ώπου και σπουδάζω, τι μου προτείνεται να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε καταστημα της wind για φορητοτητα αριθμου στη Q και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου δωσουν απευθειας καρτα micro sim αλλα την απλη και μετα να κανω αιτηση αντικαταστασης πληρωνοντας 5 ευρω και τοτε θα μου δωσουν την micro sim και θα μου ακυρώσουν την κανονικη (λενε οτι δεν μπορω να εχω κι τις 2 ) . Ισχυουν αυτα που λενε η θελουν να παρουν τα 5 ευρώ + 5 ευρω για το ανταπτορακι ( η βοντα τοχει 2 ευρω) ?
Link to comment
Share on other sites

H Q δεν βγάζει κάρτα Micro, οπότε αν έχουν κοπτάκι ζητάς στην κόψουν την κανονική...
Link to comment
Share on other sites

H Q δεν βγάζει κάρτα Micro, οπότε αν έχουν κοπτάκι ζητάς στην κόψουν την κανονική...

Δεν διαθέτουν ...κοπτακιά .5 ευρω νταβατζιλικη για αντικατασταση με Micro .

Link to comment
Share on other sites

θα κόψεις αυτή που εχεις.δεν υπάρχει micro σιμ σε q.

στο f2go που είχα πριν είχα micro απο την πρώτη μερα.η q δεν βγαζει!!

Link to comment
Share on other sites

"10+10" χρόνος ομιλίας μέσο του Θέματος , τότε αγοράζοντας ανανέωση 10 ευρώ από τα σούπερ μάρκετ σου βάζει 20 ευρώ .

+Απο αυτα τα 10 ευρω μπονους ισχυουν για 15 μερες και με τα οποια

α) δεν μπορεις να αγορασεις οποιοδηποτε πακετο απο αυτα που δινει η q ?

β) η χρέωση των 10 ευρώ μπόνους είναι ανα /δευτερόλεπτο κλήσης (κι οχι χρεωση ελαχιστης κλησης 3 λεπτα ) αρα μπορεις να μιλησεις συνολικα περιπου 27 λεπτα σε 15 ημερες ? κι

+[ Τα υπολοιπα 10 αυτα που πληρωσες δηλαδη ισχυουν κανονικα για 12 μηνες[/b] και προφανως μπορεις να κανεις χρηση των πακετων για τα υπολοιπα 10 ευρω .Τα οποια ενεργοποιης ονλαιν μεσω myQ για να εχεις μπονους επιπλεον

+Επισης εχεις δωρο

Ανανέωσε το χρόνο ομιλίας σου με μια κάρτα αξίας 10€ και άνω και βγες κερδισμένος, απολαμβάνοντας:

500MB internet για το κινητό σου

1000 λεπτά ομιλίας προς Q

Με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο με διάρκεια 30 ημέρες. Και τα 10€ σού μένουν στην κάρτα να τα χρησιμοποιήσεις όπως εσύ θες!(Αυτο ισχυει κι με την αγορα της καρτας 10 +10 απο το carrefour ?

Edited by timeout
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια απορία έχω, είναι κανείς που το έκανε κάποια από τις προηγούμενες εβδομάδες, να μας πει ακριβώς πως εμφανίζεται το υπόλοιπο;

Πολλές φορές σε τέτοιες προσφορές δεν ισχύει το 15 ημέρες.

Επίσσης αν ισχύει το 15 ημέρες πως ακριβώς γίνεται;

Για παράδειγμα αν εγώ έχω ήδη υπόλοιπο χρόνου ομιλίας, MB, SMS μπορώ να ενεργοποιήσω με τα 10 ευρώ bonus κάτι τη 14η ημέρα από σήμερα ( αν υποθέσουμε ότι σήμερα έμπαινε το 10+10) ή από σημερα μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτα που θα λήξουν ότι κι αν γίνει σε 15 ημέρες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum.

είμαι καινούργιο μέλος και δε ξέρω αν ήδη υπάρχει ανάλογο topic. θα ήθελα να ρωτήσω, αν κάνω αίτηση σε κατάστημα και μου κάνει αντιπροσφορά η εταιρεία στην οποία ανήκω προλαβαίνω να κάνω υπαναχώρηση;

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια απορία έχω, είναι κανείς που το έκανε κάποια από τις προηγούμενες εβδομάδες, να μας πει ακριβώς πως εμφανίζεται το υπόλοιπο;

Πολλές φορές σε τέτοιες προσφορές δεν ισχύει το 15 ημέρες.

Επίσσης αν ισχύει το 15 ημέρες πως ακριβώς γίνεται;

Για παράδειγμα αν εγώ έχω ήδη υπόλοιπο χρόνου ομιλίας, MB, SMS μπορώ να ενεργοποιήσω με τα 10 ευρώ bonus κάτι τη 14η ημέρα από σήμερα ( αν υποθέσουμε ότι σήμερα έμπαινε το 10+10) ή από σημερα μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτα που θα λήξουν ότι κι αν γίνει σε 15 ημέρες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Η λογική λέει ότι αφού η q δεν έχει 20άρα κάρτα, τότε ο κωδικός που σου δίνουν και μπαίνουν 10+10=20 αναγνωρίζει τα επιπλέον +10 ως περιστασιακό δώρο. Όμως δεν έχω q. Δεν μπορώ να ξέρω. Γιατί έχει γραφτεί εδώ μέσα ότι όταν εμπαιναν μόνο +5 ευρώ δώρο, τελικά εμπαινε 15ευρη κάρτα που κρατούσε για πάντα(γιατί μάλλον το σύστημα δεν μπορούσε να την διαχωρίσει).

Το σημαντικό είναι αν τα +10 ευρώ μπορουν να χρησιμοποιηθούν για αγορά πακέτου, ώστε στο τέλος τα 10 που πλήρωσε κανείς να του μείνουν ανέπαφα. Oπότε στην πράξη είναι το ίδιο με το παλιό δώρο, αφού με 10 ευρώ την βγάζεις περίπου 3 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και παρακαλώ όποιος μπορεί ας με βοηθήσει στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Είμαι συνδρομητής κινητής της Wind και κάτοχος μιας συσκευής Blackberry 9700 +BIS.

Επι μέρες προσπαθώ να στείλω ένα sms σε κινητό των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής, χωρίς αποτέλεσμα.

Το μήνυμα γραμμένο στα αγγλικά δείχνει οτι "φεύγει"κανοικά απο τη συσκευή μου αλλά μετά απο 3 μέρες μου έρχεται αναφορά οτι το μήνυμα δεν παραδόθηκε. Με το συγκεκριμένο κινητο της Αμερικής επικοινωνω κανονικά σε τηλεφωνικές κλήσεις. Ενημέρωσα τη Wind και η απάντηση που μου έδωσαν απο το τεχνικό τμήμα τους, ακουσον ακουσον: είναι οτι μπορεί να μην υπάρχει συμβατότητα των υπηρεσιών των δύο εταιρειών κινητής τηλεφωνίας!!!

Είναι ποτέ δυνατόν, απο την εμπειρία σας να συμβαίνει κάτι τέτοιο? :X

Σας έχει τύχει ποτε κάτι ανάλογο ? :cry:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα "τσάμπα" σε αυτόν τον κόσμο. Χαλαρώστε. Είπαμε έχει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτών/κλήση που χαρακτηρίζεται τουλάχιστον "βάρβαρη". Αυτό σημαίνει πρακτικά maximum 167 κλήσεις το μήνα, δηλαδή "μόλις" 5,5 κλήσεις/ημέρα. Εμένα μάλλον μου φτάνουν, σε πολλούς άλλους ίσως φτάνουν, σε πολλούς άλλους όμως σίγουρα δε θα φτάνουν. Και μου το έδωσαν και με την προϋπόθεση 18μηνης δέσμευσης. Αν υπήρχε εξάλλου το "τσάμπα" πακέτο σε οποιαδήποτε εταιρεία, θα βρισκόμασταν όλοι σε αυτό και δε θα είχαν λόγο ύπαρξης όλα τα άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα "τσάμπα" σε αυτόν τον κόσμο. Χαλαρώστε. Είπαμε έχει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτών/κλήση που χαρακτηρίζεται τουλάχιστον "βάρβαρη". Αυτό σημαίνει πρακτικά maximum 167 κλήσεις το μήνα, δηλαδή "μόλις" 5,5 κλήσεις/ημέρα. Εμένα μάλλον μου φτάνουν, σε πολλούς άλλους ίσως φτάνουν, σε πολλούς άλλους όμως σίγουρα δε θα φτάνουν. Και μου το έδωσαν και με την προϋπόθεση 18μηνης δέσμευσης. Αν υπήρχε εξάλλου το "τσάμπα" πακέτο σε οποιαδήποτε εταιρεία, θα βρισκόμασταν όλοι σε αυτό και δε θα είχαν λόγο ύπαρξης όλα τα άλλα.

 

μου έκαναν και εμένα την ίδια προσφορά (έκανα αίτηση από συμβόλαιο σε καρτοκινητό) αλλά δίστασα και αρνήθηκα.

Θεωρώ ότι η τελική τιμή είναι πολύ καλή αλλά δεν αντέχω στη σκέψη ότι "φορτώνεσαι" κάθε μήνα ένα (τεράστιο ποσό επιδότησης 21,63€ "επιδότηση"/μήνα).

 

Η μόνη περίπτωση να φορτωθώ τόση επιδότηση είναι για (σπάνιες αλλά γίνονται) προσφορές τύπου red1 με 17 ευρώ ή cosmote 65 με 25 ευρώ, που σε αυτές τις περιπτώσεις έχεις το maximum σε παροχές!

 

καταλήγω δηλαδή να προτιμώ την ελευθερία του F2G απο το καρτοσυμβόλαιο 28 με 10 ευρώ πάγιο για 18μηνη δέσμευση.

Ίσως και να κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...