Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η wind δεν ξερω αν ειναι καλη ή οχι αλλα στα υποκαταστηματα της δουλευουν οτι ναναι ατομα ασχετοι και καμια σχεση με εξυπηρετηση πελατων. αυτος ειναι ο λογος που την εκοψα και δεν ασχοληθηκα ποτε με τετοιους πειραγμενους.

μια φορα παω παραγγελνω μια συσκευη φοιτητης ημουν ακομα κ μου λεει πεμπτη θα ειναι εδω. της λεω σαββατο φευγω μου λεει πεμπτη θα το εχεις . ουτε πεμπτη ουτε παρασκευη ουτε σαββατο. ασε που δεν ειχα κ αλλο τηλεφωνο και δεν ειχα το παγιο μου.

μετα απο καμια 10αρια μερες μου το στελνει. λεω ωραια επιτελους. και ειχε ξεχασει το ζωων να βαλει μεσα την SIM. τους περνω τηλεφωνω κ λεω με εχετε 14 μερες χωρις τηλεφωνο και ξεχνας να μου βαλεις την καρτα μεσα? η απαντηση????ελα μωρε 14 μερες εισαι χωρις κινητο οι αλλες 2 σε πειραξαν που θα κατσεις? με το που τελειωσε το συμβολαιο μεταφορα vodafone και αντε γεια. και το αποτελεσμα? ειδαμε τα οικονομικα της στοιχεια. οπως στρωνεις ετσι κοιμασαι.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να φανταστειτε ακομα δεν το χω παρει το κινητο μετα απο 5 βδομαδες συνεχους επισκεψης στο καταστημα και τηλεφωνηματων στην εξυπηρετηση πελατων και ουτε καν φτιαχτηκε να φανταστειτε εχουν μεινει ακομα στο μηνυμα που εστειλε το καταστημα στο service την πρωτη βδομαδα.Απαρεδεκτοι.Με το που το παρω καταγγελια κατευθειαν. Edited by savvast36
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα ετσι οπως το πηγα και τελικα ανακαλυψα οτι δεν τους ειχαν δωσει σχετικες πληροφοριες για το τι ειχε το κινητο απο την wind , ΕΛΕΟΣ , μετα απο 4 βδομαδες συνεχους επισκεψης στο καταστημα και τηλεφωνηματων στα κεντρικα δεν στειλαν τι ειχε το κινητο,ΗΜΑΡΤΟΝ δηλαδη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλαβα κι εγώ μνμ στις 7/8 από την υποτιθέμενη Μαρία που χώρισε και έστελνε μνμ στη φίλη της Ειρήνη. Τότε έκανα το λάθος και απάντησα και μου έφαγε τη κάρτα. Σήμερα έλαβα άλλο μνμ από τη Μαριλένα4 ...μπήκε στο τσατ του φεισμπουκ και βρηκε το ψευδώνυμό μου.. Τα έχω πάρει στο κρανίο με αυτά τα μνμτα. Και τα 2 δεν τα έχω σβήσει. Τί μπορώ να κάνω για να σταματήσουν να μου στέλνουν; Την πρώτη φορά έστειλα μνμ στη εταιρεία που ανήκει το καρτοκινητό μου. :angry::angry::angry:
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αντιμετωπίζω το εξής περίεργο πρόβλημα σε γνωστό μου.

Προσθέτω στο iPhone τα στοιχεία για το email μου:

 

pop3.tellas.gr or pop.tellas.gr

smtp.tellas.gr

username@tellas.gr

password

 

Μπορώ να στείλω email να δεν μπορώ να δεχτώ. Μου βγάζει σφάλμα πώς το username/pass ειναι λάθος!

Με τα ίδια στοιχεία όμως συνδεομαι στο web interface!

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα προσφορά - έκπτωση στην υφιστάμενη σύνδεσή μου τηλεφωνίας - internet και η wind προσέφερε 250 λεπτά δωρεάν στο πακέτο μου χωρίς δέσμευση συμβολαίου. Μόλις ζήτησα ενεργοποίηση, έπεσε η διευκρίνιση: αν ποτέ (όποτε, ακόμη και σε 10 χρόνια) διακόψω τη σύνδεση θα χρειαστεί να επιστρέψω το αντίτιμο του κόστους της προσφοράς, δηλ. 2 ευρώ που κάνουν τα 250 λεπτά για όσους μήνες την χρησιμοποίησα.

Έχετε ξανακούσει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου είπαν απλά δεν ισχύει.

Στις προσφορές συνήθως τα επιπλέον "καλούδια" που δίνουν είναι πάντα δωρεάν και ο χρήστης δεν πληρώνει κάτι. Ακόμη όμως και αν σου προσφέρουν ένα πρόγραμμα λεπτών με μειωμένο κόστος, αυτό θα το πληρώνεις κάθε μήνα στο λογαριασμό σου και όχι όταν -κι αν- φύγεις.

Ακόμη και στις επιδοτήσεις μετά το πέρας των 12 μηνών, δεν πληρώνεις τίποτα, τα λεπτά θα σε "κυνηγάνε" για όλη σου τη ζωή; :p

Η κλήση έγινε από τρίτο ή από τη WIND (αν σου είπαν αυτά από τη WIND.. :hunter:) ;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν το πίστευα, και γι' αυτό το επιβεβαίωσα 10 φορές με ερωτήσεις. Δεν πρόκειται φυσικά να μου το στείλουν γραπτώς.

Έχεις δίκιο η δέσμευση είναι πολύ χειρότερη από επιδότηση. Το τηλέφωνο που εμφανιζόταν στην κλήση ήταν το 13800.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν το πίστευα, και γι' αυτό το επιβεβαίωσα 10 φορές με ερωτήσεις. Δεν πρόκειται φυσικά να μου το στείλουν γραπτώς.

Έχεις δίκιο η δέσμευση είναι πολύ χειρότερη από επιδότηση. Το τηλέφωνο που εμφανιζόταν στην κλήση ήταν το 13800.

 

Η προσφορά που σου δίνουν, απ'όσα σου είπαν, "μπάζει" για τον απλούστατο λόγο πως κάθε εταιρεία όταν δίνει προσφορές (προγράμματα με μειωμένη τιμή για κάποιο χρονικό διάστημα), δεσμεύει τον καταναλωτή για κάποιο χρόνο όχι όμως και για πάντα όπως μας λες εσύ. Μπορεί για παράδειγμα, μια εταιρεία να προσφέρει ένα πακέτο της σε κάποιο συνδρομητή με την προϋπόθεση να παραμείνει στην εταιρεία για ένα χ διάστημα. Ακόμη κι έτσι όμως, ο συνδρομητής μπορεί να φύγει και να πληρώσει αν όχι όλο, τουλάχιστον ένα μέρος του ποσού και το μέγιστο διάστημα που μπορούν να "κρατήσουν" οι εταιρείες ένα πελάτη με προσφορά είναι οι 18 μήνες. Οπότε, το "όποτε κι αν φύγω" δεν ισχύει.

Επίσης, οι προσφορές δεν ισχύουν για πάντα. Για παράδειγμα, αν σου προσφέρουν μια υπηρεσία με κάποια λεπτά από 10€ μόνο 5€ αυτό θα ισχύει από μήνες μέχρι χρόνο το πολύ. Καμία εταιρεία δεν κάνει προσφορές για πάντα. Ακόμη και οι εκπτώσεις που δίνονται αντί της επιδότησης, έχουν ισχύ μόνο 1 χρόνο.

Όλα αυτά που σου είπαν δεν στέκουν. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών ή να περάσεις από κάποιο κατάστημα WIND και να ρωτήσεις αν υπάρχει κάποια προσφορά στη γραμμή σου. Αυτή είναι η σίγουρη λύση και κατά 90% η δήθεν προσφορά έγινε από τρίτους.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το πρόγραμμα με τα 30gb /25 ευρώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος από ταχύτητα. Μου έδωσαν το στικάκι HUAWEI E3131. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Θέλω να πάρω ένα 3g router (οποιασδήποτε εταιρείας) και δεν μπορώ να βρω ούτε ένα που να είναι συμβατό με το στικάκι αυτό. Δοκίμασα στο ΠΛΑΙΣΙΟ δύο (ένα TP-LINK και ένα NETGEAR) αλλά κανένα δε λειτούργησε σωστά. Δε θέλω να πάρω τα MIFI που δίνει η WIND γιατί θέλω να έχω δυνατό σήμα. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει καμία λύση; (πχ άμα πάρω το mifi μπορώ να επεκτείνω το δίκτυο με repeater?)
Link to comment
Share on other sites

Oι κατασκευαστές εχουν εγκαταλήψει σταδιακά την παραγωγή 3G routers που δέχονται USB sticks. Οι λόγοι πολλοί και γνωστοί.

Τα σύγχρονα 3G Routers δέχονται απ' ευθείας την κάρτα SIM ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ πάροχου, εχουν connectors για εξωτερικές, αποσπώμενες κεραίες, εχουν μεγαλύτερη εμβέλεια, μεγαλύτερη ευαισθησία και αξιοπιστία απο τα παλιά router που δεχόντουσαν μερικά απο τα USB sticks...με τις γνωστες αυμβατότητες μεταξύ τους.. Για το που θα τα βρείς.... http://www.e-techshop.com http://www.pnt.gr/index.php?lang=gr&page=easyroute ... ισως και αλλού.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση. ήταν κάτι που δεν το ήξερα. αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει ήδη κάποιο και δεν του κάνει κόπο ας πει την εμπειρία του. ευχαριστώ και πάλι...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αντιμετωπίζω το εξής περίεργο πρόβλημα σε γνωστό μου.

Προσθέτω στο iPhone τα στοιχεία για το email μου:

 

pop3.tellas.gr or pop.tellas.gr

smtp.tellas.gr

username@tellas.gr

password

 

Μπορώ να στείλω email να δεν μπορώ να δεχτώ. Μου βγάζει σφάλμα πώς το username/pass ειναι λάθος!

Με τα ίδια στοιχεία όμως συνδεομαι στο web interface!

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς?

 

Ευχαριστω!

 

 

Μου είχε τύχει τό ίδιο πρόβλημα όταν προσπάθησα να ρυθμίσω σε iphone το mail της otenet. Βέβαια μπορούσα να λάβω και να στείλω μέσω wifi κανονικά. Το πρόβλημα το είχα μονο όταν χρησιμοποιούσα 3g. Λίγο που το είχα ψάξει δεν είχα καταφέρει να κάνω κάτι καθώς ήταν θέμα μπλοκαρίσματος του outgoing server στο 3g από την otenet.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 1 μια βδομαδα ταλαιπωρουμε με αιτηση φορητοτητας που εχω κανει να φυγω απο τη Q συμβολαιο.

Ενω μιλαω με το αρμοδιο τμημα για να προχωρησει κ με διαβεβαιωνουν τελικα μου την ακυρωνουν κ δεν μπορω να προχωρησω σε νεα συνδεση.

Δεν εχω πληρωσει τον τελευταιο λογαριασμο ωστε να ειμαι απο πανω :D τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτο παιζει ρολο ή το υποθετεις;

 

Εσένα τι σου λένε από το αρμόδιο τμήμα?

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Τότε, δώσε τους λίγο χρόνο ακόμη και αν δεν γίνει τίποτα, στείλε μια επιστολή στην ΕΕΤΤ.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Για όσους βρεθούν στην ίδια κατάσταση......αγόρασα ένα TP-LINK 3G ROUTER....το μοντέλο TL-MR3020. Με αναβάθμιση στο τελευταίο firmware όλα δουλεύουν ρολόι (παρόλο που δεν αναφέρεται στο compatibility list της TP-LINK)
Link to comment
Share on other sites

και δεν ομιλω για την προσφορα των 30 γιγα που ανελυσα σε αναλογο Thread οντας απαραδεκτες οι ταχυτητες..

 

αλλα για τα 500 μεγα με 5 ευρα, που ληγει σε λιγες μερες

 

καταρχας και η αντιστοιχη προσφορα της Voda ληγει κι αυτη στις 30/9

 

ερωτηση, αν γνωριζει κανεις κατι : θα βγει νεα προσφορα? θα παρει παραταση η υπαρχουσα?

 

αναφερομαι παντα σε θεμα INTERNET γενικης φυσεως, ειτε δλδ σε Κινητο ειτε απο Laptop-Netbook κλπ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-me-sumvolaio/wind-mobile-broadband/

 

μηπως δεν βλεπω καλα? αυτοι ελέγαν στις 26/9 (και μαλιστα με χρονομετρο!) ληγει η προσφορα. τωρα την εκαναν γενικης φυσεως προσφορα?

 

αρχιζω και μπερδευομαι.. ή δεν ξερω τι γινεται εκει στο site της wind..

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το δικο σας κριτηριο που εχετε επιλεξει την WIND?

 

εμενα το καρτοσυμβολαιο που δινει , μαζι με τα υπολοιπα, τα 200 λεπτα προς αλλα κινητα (ναι ξερω δεν ειναι με χρονοχρεωση αλλα με ελαχιστη 3 λεπτα -αν δεν κανω λαθος!-)

 

αυτο, και με συνδυασμο τα 500 μεγα με 5 ευρω.

 

 

βεβαια παρακολουθω στενα και τις αλλες εταιρειες για προσφορες που βγαζουν.

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το δικο σας κριτηριο που εχετε επιλεξει την WIND?

 

εμενα το καρτοσυμβολαιο που δινει , μαζι με τα υπολοιπα, τα 200 λεπτα προς αλλα κινητα (ναι ξερω δεν ειναι με χρονοχρεωση αλλα με ελαχιστη 3 λεπτα -αν δεν κανω λαθος!-)

 

αυτο, και με συνδυασμο τα 500 μεγα με 5 ευρω.

 

 

βεβαια παρακολουθω στενα και τις αλλες εταιρειες για προσφορες που βγαζουν.

 

Το οτι ειναι 3 λεπτα δεν αποσαφηνιζεται καπου,αν κ συνηθως τα πολλα λεπτα ετσι χρεωνονται.

Παντως 500 mb δεν εχω δει για το καρτοσυμβολαιο.εγω 100 mb ειδα με 5€…

Νομιζω ομως πως αν οι επαφες σου δεν ειναι στη wind δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...