Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά δεν υπάρχει λόγος διακοπής. 

Έχω το ίδιο συμβόλαιο και βγαίνει 

Σταθερό 100 mbps 20€

Eon+ 25€ Σύνολό 45€ επειδή είναι συνδυαστικό πρόγραμμα. 

Στις 24 Αυγούστου θα πάει στα 48€

Και πάλι συμφέρει. 

Στο cosmote tv δίνω 28€ +3€ 31€ πάλι θα είμαι πιο φθηνά με EON 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Γιατί να διακόψεις φίλε;;;;Σε αυτά που πληρώνεις θα προσθέσεις στην καλύτερη 1 ευρώ και στην χειρότερη 3 εύρω

Όταν ήμουν σε δορυφορική,και είχα ζητήσει πριν λήξει το συμβόλαιο να πάω σε ΕΟΝ με είχαν πει δεν γίνεται θα έπρεπε σε αυτήν την περίπτωση να πληρώσω 100 ευρώ .Και έτσι αναγκαστικά μόλις τελείωσε το συμβόλαιο με δορυφορική,πήγα σε ΕΟΝ χωρίς να έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Hliasat said:

Όταν ήμουν σε δορυφορική,και είχα ζητήσει πριν λήξει το συμβόλαιο να πάω σε ΕΟΝ με είχαν πει δεν γίνεται θα έπρεπε σε αυτήν την περίπτωση να πληρώσω 100 ευρώ .Και έτσι αναγκαστικά μόλις τελείωσε το συμβόλαιο με δορυφορική,πήγα σε ΕΟΝ χωρίς να έχω θέμα.

Απίστευτο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hliasat said:

Όταν ήμουν σε δορυφορική,και είχα ζητήσει πριν λήξει το συμβόλαιο να πάω σε ΕΟΝ με είχαν πει δεν γίνεται θα έπρεπε σε αυτήν την περίπτωση να πληρώσω 100 ευρώ .Και έτσι αναγκαστικά μόλις τελείωσε το συμβόλαιο με δορυφορική,πήγα σε ΕΟΝ χωρίς να έχω θέμα.

Εξαπάτηση. Έτσι και αλλιώς και στον δορυφορικό δεκτή θα ανέβουν τα κανάλια Cosmote Sport

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έτσι έγινε δεν γυρνούσε σε Eon έπρεπε να κάνω διακοπή. 

Τώρα δεν ισχύει κάτι τέτοιο όμως θα δώσουμε απλά 3€ παραπάνω. 

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω σταθερή nova fiber 200 για να βάλω full eon (και ταινίες κλπ)  πόσο θα πληρώσω για την eon? εάν βάλω μόνο το αθλητικό πακέτο πόσο θα πληρώσω; 21 ευρώ η 25;

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η nova για μια ακόμα φορά. Ξεκίνησα σήμερα με φίλους τον γύρο των Βαλκανίων με πρώτη στάση την Αλβανία. Ξεκινήσαμε από τα σύνορα και διασχίσαμε την διαδρομή μέχρι και τα Τιρανα. Τα κινητά με Vf και cosmote είχαν σχεδόν παντου 4G+ με τριψήφια και σε ελάχιστα σημεία H+ με ταχύτητες από 15 μέχρι 25 mbps. Κυρίως στις μεγάλες εθνικές οδούς που κατασκευάστηκαν πρόσφατα και μπορεί να μην έχουν εγκατασταθεί κεραίες, Vf και cosmote που ήταν συνδεδεμένες σε Vf alb είναι παντού καρφωμένες σε 4G+, ενώ τα κινητά με nova είχαν 3G σε μεγάλους αυτοκινητόδρομους και πολύ EDGE στα χωριά. Όταν προσπάθησε ο κολλητός μου να μιλήσει με τη nova και να παραπονεθεί, του είπαν ότι δεν μπορεί να επιλέξει άλλο δίκτυο και ότι είναι δικό του πρόβλημα αν δεν πιάνει ο αλβανικός πάροχος. Το θεωρώ απαράδεκτο, καθώς θα έπρεπε αφού σύμφωνα με τα λεγόμενά τους το θέμα είναι του αλβανικού παρόχου, να επιτρέπουν σύνδεση και σε άλλον παροχο, όπως λέει και το site τους. Του άνοιξαν τεχνικό θέμα και το μήνυμα που του έστειλαν λέει ότι η απάντηση θα έρθει στις 29/07. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Gv2008 said:

Ξεκίνησα σήμερα με φίλους τον γύρο των Βαλκανίων

Θα συναντηθούμε Βόρεια Μακεδονία😅Θα πάω και εγώ Σκοτίνα και μετά περνάω σύνορα

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alteisei said:

Που θα βρισκεστε 29/7?

Που μαλλον θα ειναι στην πραξη 19/8!!!

Χαχα::::

Στην Αθήνα λέμε. Θα το λύσει η nova όμως μέχρι τότε δεν αγχώνομαι 

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Θα συναντηθούμε Βόρεια Μακεδονία😅Θα πάω και εγώ Σκοτίνα και μετά περνάω σύνορα

Καλό ταξίδι και να περάσεις καλά φίλε. Δεν θα έχεις θέμα εκεί, είναι πολύ ωραία 

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα στιγμιότυπο. Παρεπιπτόντως από την ώρα που έχουμε περάσει τα σύνορα στα iPhone γράφει nova και στα android nova|AlbMobile. Παντού έχει 2G και 3G

IMG_5106.jpeg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aektzhs 1 said:

Θα συναντηθούμε Βόρεια Μακεδονία😅Θα πάω και εγώ Σκοτίνα και μετά περνάω σύνορα

Θέλουμε και από εσένα εντυπώσεις 😃

2 minutes ago, Gv2008 said:

Να και ένα στιγμιότυπο. Παρεπιπτόντως από την ώρα που έχουμε περάσει τα σύνορα στα iPhone γράφει nova και στα android nova|AlbMobile. Παντού έχει 2G και 3G

IMG_5106.jpeg

Καλά έχει και στην Ελλάδα το E μην αγχώνεσαι που δεν έχει και εκεί 😄

Καλώς κάνε τη δουλειά σου τουλάχιστον με τη πράσινη ή την κόκκινη και καλό ταξίδι, να περάσεις υπέροχα και εσύ και ο @aektzhs 1 και εννοείται εντυπώσεις στα τοπικ

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, elkons said:

Θέλουμε και από εσένα εντυπώσεις 😃

Καλά έχει και στην Ελλάδα το E μην αγχώνεσαι που δεν έχει και εκεί 😄

Καλώς κάνε τη δουλειά σου τουλάχιστον με τη πράσινη ή την κόκκινη και καλό ταξίδι, να περάσεις υπέροχα και εσύ και ο @aektzhs 1 και εννοείται εντυπώσεις στα τοπικ

Εννοείται από εντυπώσεις άλλο τίποτα😂 Μέχρι στιγμής είναι πολύ ωραίο το ταξίδι ( ειδικά όταν δεν οδηγάω εγώ ). Η Αλβανία πλέον δεν είναι μια βαλκανική χώρα, έχει πολύ καλύτερες υποδομές, δρόμους κλπ ενώ τα Τιρανα είναι πιο ωραία, καθαρά και με καλύτερους δρόμους από την Αθήνα, με πολύ ωραία κτίρια και ουρανοξύστες. Σωστο και αυτό, στην Ελλάδα έχω δει και GRPS και κακώς μου κάνει εντύπωση το EDGE. Όσον αφορά τα δικτυακά, θα ανεβάσω στα αντιθετικά θέματα πληροφορίες. Μέχρι τώρα, η κινητή εδώ είναι πολύ καλή, αλλά υστερούν πολύ στη σταθερή τηλεφωνία, όπως και στην Ελλάδα, αν και τρέχει μεγάλο πρόγραμμα εγκατάστασης οπτικών ινών σε πόλεις και χωριά. Ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές 

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Gv2008 said:

Απαράδεκτη η nova για μια ακόμα φορά. Ξεκίνησα σήμερα με φίλους τον γύρο των Βαλκανίων με πρώτη στάση την Αλβανία. Ξεκινήσαμε από τα σύνορα και διασχίσαμε την διαδρομή μέχρι και τα Τιρανα. Τα κινητά με Vf και cosmote είχαν σχεδόν παντου 4G+ με τριψήφια και σε ελάχιστα σημεία H+ με ταχύτητες από 15 μέχρι 25 mbps. Κυρίως στις μεγάλες εθνικές οδούς που κατασκευάστηκαν πρόσφατα και μπορεί να μην έχουν εγκατασταθεί κεραίες, Vf και cosmote που ήταν συνδεδεμένες σε Vf alb είναι παντού καρφωμένες σε 4G+, ενώ τα κινητά με nova είχαν 3G σε μεγάλους αυτοκινητόδρομους και πολύ EDGE στα χωριά. Όταν προσπάθησε ο κολλητός μου να μιλήσει με τη nova και να παραπονεθεί, του είπαν ότι δεν μπορεί να επιλέξει άλλο δίκτυο και ότι είναι δικό του πρόβλημα αν δεν πιάνει ο αλβανικός πάροχος. Το θεωρώ απαράδεκτο, καθώς θα έπρεπε αφού σύμφωνα με τα λεγόμενά τους το θέμα είναι του αλβανικού παρόχου, να επιτρέπουν σύνδεση και σε άλλον παροχο, όπως λέει και το site τους. Του άνοιξαν τεχνικό θέμα και το μήνυμα που του έστειλαν λέει ότι η απάντηση θα έρθει στις 29/07. 

ΑΚΡΙΒΏΣ ΕΤΣΙ πέρυσι που πήγα με το αμάξι Κωνσταντινούπολη, σε όλη την διαδρομή τέλεια η πράσινη και η κόκκινη αρκετά καλή, η μαύρη όμως Είχε μπόλικο EDGE και Καμία υπηρεσία και όχι 4g ενώ σε τέτοια σημεία η πράσινη Είχε κυριολεκτικά φουλ σήμα 4G+ των 200mbps και ήθελα να πετάξω απο το παράθυρο τη καρτα Nova!! Προς την Αλεξανδρούπολη πάλι πράσινη και κόκκινη πολύ καλές σε κάλυψη ενώ η μαύρη με πέταξε πάρα πολλές φορές σε Turkcell που δεν μου άρεσε ούτε στη Τουρκία ως δίκτυο σε σύγκριση Ελλάδα.  Γενικά Αλεξανδρούπολη και μετά η μαύρη δεν είχε καθόλου ή E ή Καμία υπηρεσία ή Turkcell. Μέχρι τα σύνορα έπιαναν πράσινη και κόκκινη η μαύρη όχι 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

ΑΚΡΙΒΏΣ ΕΤΣΙ πέρυσι που πήγα με το αμάξι Κωνσταντινούπολη, σε όλη την διαδρομή τέλεια η πράσινη και η κόκκινη αρκετά καλή, η μαύρη όμως Είχε μπόλικο EDGE και Καμία υπηρεσία και όχι 4g ενώ σε τέτοια σημεία η πράσινη Είχε κυριολεκτικά φουλ σήμα 4G+ των 200mbps και ήθελα να πετάξω απο το παράθυρο τη καρτα Nova!! Προς την Αλεξανδρούπολη πάλι πράσινη και κόκκινη πολύ καλές σε κάλυψη ενώ η μαύρη με πέταξε πάρα πολλές φορές σε Turkcell που δεν μου άρεσε ούτε στη Τουρκία ως δίκτυο σε σύγκριση Ελλάδα.  Γενικά Αλεξανδρούπολη και μετά η μαύρη δεν είχε καθόλου ή E ή Καμία υπηρεσία ή Turkcell. Μέχρι τα σύνορα έπιαναν πράσινη και κόκκινη η μαύρη όχι 

Επειδή έχω μείνει στην Τουρκία για 6 μήνες, θεωρώ ότι στις περιοχές που κινούμουν εγώ και στα μεγάλα ταξίδια που έκανα, η Turkcell και σε σχέση με τους άλλους δύο αλλά και γενικά σαν δίκτυο, ήταν κορυφή. 100+ Mbps παντού. Έκανα οδικώς από Κωνσταντινούπολη μέχρι αγκυρα, από Αγκυρα μέχρι Κιρικαλε, από Κιρικκαλε μέχρι Καππαδοκία και από Καππαδοκία μέχρι τα σύνορα με Συρια. Παντού 4G+

Link to comment
Share on other sites

Θεμα συμβασεων με καποιο (η καποια , εαν ειναι >=απο #2# τοπικα δικτυα καθε χωρας απο τη μερια της Nova, δεν ειναι; Δλδ συμφωνιων αναμεσα σε ελληνικη εταιρια και τοπικη εταιρια;

Απο τη στιγμη που υπαρχει τετοια συμβαση, ακολουθειται επακριβως η ποιοτητα δικτυου σε καθε μερος της ξενης χωρας. Επιλογη της Nova πχ ειναι με ποια (η ποιες) ξενες τηλεπικοινωνιακες εταιριες θα συμβληθει. Διαβαλκανιακα δεν "δραστηριοποιειται" η μητρικη της Nova? Μ

Μηπως τα παραλετε και κατι κανετε στραβα στην επιλογη δικτυου στο κινητο σας? Δε μπορω να φανταστω οτι τουλαχιστον στα Βαλκανια δεν εχει μεριμνησει η διαβαλκανιακη Nova για τη βελτιστη εμπειρια χρηστη. Μηπως κατι αλλαξε απο φετος? Τα προηγουμενα χρονια ετσι ηταν;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alteisei said:

Θεμα συμβασεων με καποιο (η καποια , εαν ειναι >=απο #2# τοπικα δικτυα καθε χωρας απο τη μερια της Nova, δεν ειναι; Δλδ συμφωνιων αναμεσα σε ελληνικη εταιρια και τοπικη εταιρια;

Απο τη στιγμη που υπαρχει τετοια συμβαση, ακολουθειται επακριβως η ποιοτητα δικτυου σε καθε μερος της ξενης χωρας. Επιλογη της Nova πχ ειναι με ποια (η ποιες) ξενες τηλεπικοινωνιακες εταιριες θα συμβληθει. Διαβαλκανιακα δεν "δραστηριοποιειται" η μητρικη της Nova? Μ

Μηπως τα παραλετε και κατι κανετε στραβα στην επιλογη δικτυου στο κινητο σας? Δε μπορω να φανταστω οτι τουλαχιστον στα Βαλκανια δεν εχει μεριμνησει η διαβαλκανιακη Nova για τη βελτιστη εμπειρια χρηστη. Μηπως κατι αλλαξε απο φετος? Τα προηγουμενα χρονια ετσι ηταν;

Κι όμως, το δοκιμάσαμε και δεν μπαίνει στην Vodafone Αλβανίας κανένα από τα κινητά nova. Δύο άτομα σε δύο κινητά όταν δοκιμάζαμε Voda AL μας πετούσε εκτός 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alteisei said:

Θεμα συμβασεων με καποιο (η καποια , εαν ειναι >=απο #2# τοπικα δικτυα καθε χωρας απο τη μερια της Nova, δεν ειναι; Δλδ συμφωνιων αναμεσα σε ελληνικη εταιρια και τοπικη εταιρια;

Απο τη στιγμη που υπαρχει τετοια συμβαση, ακολουθειται επακριβως η ποιοτητα δικτυου σε καθε μερος της ξενης χωρας. Επιλογη της Nova πχ ειναι με ποια (η ποιες) ξενες τηλεπικοινωνιακες εταιριες θα συμβληθει. Διαβαλκανιακα δεν "δραστηριοποιειται" η μητρικη της Nova? Μ

Μηπως τα παραλετε και κατι κανετε στραβα στην επιλογη δικτυου στο κινητο σας? Δε μπορω να φανταστω οτι τουλαχιστον στα Βαλκανια δεν εχει μεριμνησει η διαβαλκανιακη Nova για τη βελτιστη εμπειρια χρηστη. Μηπως κατι αλλαξε απο φετος? Τα προηγουμενα χρονια ετσι ηταν;

Δεν νομίζω όπως και στην Ιταλία δεν σε αφήνει η Vodafone να πας σε Tim ή wind3 κλειδώνει μόνο Vodafone IT

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Δεν νομίζω όπως και στην Ιταλία δεν σε αφήνει η Vodafone να πας σε Tim ή wind3 κλειδώνει μόνο Vodafone IT

Ακριβώς αυτό. Παρεπιπτόντως η nova πέρσι τον Σεπτέμβριο δεν έμπαινε σε Vf IT στη Βερόνα

Link to comment
Share on other sites

Λογικο δεν ειναι; Για Αλβανια που λες ποιες αλλες τηλεπικοινωνιακες εταιριες εκτος της Vodafone εχει? 

Μηπως με την εταιρια που εχει συμβληθει η Nova στην Αλβανια εχει αυτο το θεμα? Αλλη, εκτος της Vodafone παντα, δοκιμασες;

Στις αλλες χωρες που θα περασετε δε πιστευω να εχετε θεμα. Διαβαλκανιακη εταιρια ειναι η μητρικη της Nova. Αλιμονο! Εκτος εαν (για καποιο λογο) αλλαξε κατι απο περσι, ξαναλεω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, alteisei said:

Λογικο δεν ειναι; Για Αλβανια που λες ποιες αλλες τηλεπικοινωνιακες εταιριες εκτος της Vodafone εχει? 

Μηπως με την εταιρια που εχει συμβληθει η Nova στην Αλβανια εχει αυτο το θεμα? Αλλη, εκτος της Vodafone παντα, δοκιμασες;

Στις αλλες χωρες που θα περασετε δε πιστευω να εχετε θεμα. Διαβαλκανιακη εταιρια ειναι η μητρικη της Nova. Αλιμονο! Εκτος εαν (για καποιο λογο) αλλαξε κατι απο περσι, ξαναλεω...

Ειναι και η Alb mobile one ή οποία όμως έχει μονίμως 3G. Το ίδιο είχα πάθει και στην Τουρκία με nova που είχε μονίμως 3G Turkcell και δεν φόρτωνε τίποτα. Η Vf αφήνει να μπω μόνο στη Vf alb και η nova μόνο στην Alb mobile 

Link to comment
Share on other sites

Αρα μονο #2# εταιριες κινητης δραστηριοποιουνται στην Αλβανια;

Λογικο το "ΟΧΙ" στην Vf Alb απο Nova. Αρα, με την αλλη.

Παλι καλα που δεν εχουν ολικο 3G switch off εκει , να λες , οπως στην Ελλαδα....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alteisei said:

Αρα μονο #2# εταιριες κινητης δραστηριοποιουνται στην Αλβανια;

Λογικο το "ΟΧΙ" στην Vf Alb απο Nova. Αρα, με την αλλη.

Παλι καλα που δεν εχουν ολικο 3G switch off εκει , να λες , οπως στην Ελλαδα....

Ναι 2 ειναι. Λογικό το οχι στη Vf alb, αλλά η άλλη έχει μόνο 3G και αυτό μόνο με τάμα στην Τήνο. Θεωρητικά θα έπρεπε να έχουν κάνει κάτι. Με τοπική κάρτα πάντως δεν ξέρω τι γίνεται. Θα ρωτήσω σε κανένα μαγαζί μήπως κάποιος έχει να το διασταυρώσω από περιέργεια 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...