Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα μετα απο σχεδον 3 χρονια συμβιωσης με την σειρα galaxy αισθανθηκα ξανα κατι μου

ηταν το μοναδικο πραγμα που ειχε λειψει.....η αισθηση της οθονης....

Τοσα χρονια απο την πρωτη μερα εβαζα screen protector με τα γνωστα μειονεκτηματα....

Σημερα παρελαβα σε αψογη συσκευασια τo tempered glass της nillkin.... που πηρα απο εδω

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=231099390691

Τοποθετηθηκε αρκετα ευκολα....και διαπιστωσα οτι βγαινει Παρα Πολυ Ευκολα....

Αισθηση αφη Απιθανη....ποτε ξανα screen protector....

Σκεφτομαι μηπως βαλω και στο air.....γιατι η αισθηση της οθονης του δεν ειναι η καλυτερη...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα μετα απο σχεδον 3 χρονια συμβιωσης με την σειρα galaxy αισθανθηκα ξανα κατι μου

ηταν το μοναδικο πραγμα που ειχε λειψει.....η αισθηση της οθονης....

Τοσα χρονια απο την πρωτη μερα εβαζα screen protector με τα γνωστα μειονεκτηματα....

Σημερα παρελαβα σε αψογη συσκευασια τo tempered glass της nillkin.... που πηρα απο εδω

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=231099390691

Τοποθετηθηκε αρκετα ευκολα....και διαπιστωσα οτι βγαινει Παρα Πολυ Ευκολα....

Αισθηση αφη Απιθανη....ποτε ξανα screen protector....

Σκεφτομαι μηπως βαλω και στο air.....γιατι η αισθηση της οθονης του δεν ειναι η καλυτερη...

Χαιρετω.

Για το air,+1 κι απο μενα.

Τη Nillkin,την περιμενω και εγω.

Εν τω μεταξυ,παρελαβα σημερα απο το Amazon.co.uk, μια θηκη τυπου τσεπης με καπακι,pouch,με φιρμα πανω shockshok,στα 11,23€,και πληροφορω οτι ειναι τελεια,κλεινει μια χαρα και δε ζοριζεται καθολου στο κλεισιμο,και ως φαινεται,αυτα που διαβαζαμε στα σχολια,θα ηταν διοτι θα τους εβαλαν θηκη για αλλο τηλεφωνο,πχ το S3,οποτε και δε χωραγε το Note 3 μεσα.

Τωρα που θα ελθει η Spigen slim armor, metal slate,με βλεπω μαλλον να την δινω χωρις καν να την ανοιξω,οποτε και θα την βαλω αγγελια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχει round edges?

 

Εννοεις μονον στις γωνιες,ή γενικως γυρω γυρω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα εγινε 19/1 και ναι επισης εχει στρογγυλεμενες ακρες...:D

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα εγινε 19/1 και ναι επισης εχει στρογγυλεμενες ακρες...:D

Είναι εύκολο να βγάλεις μια φώτο??

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα εγινε 19/1 και ναι επισης εχει στρογγυλεμενες ακρες...:D

 

Επειδη εχω παραγγειλει την ίδια και απο τον ιδιο πωλητη, μπορεις να μου πεις εχει προστατευτικο αυτοκόλλητο για την οθονη καθώς και για το home button;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχω αναφέρει ξανά, αλλά για μένα, η καλυτερότερη TPU προστατευτική θήκη που είχα ποτέ και σας συνιστώ να αγοράσετε, εκεί αυτή εδώ :

http://www.ebay.com/itm/251374745816?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Τέλεια εφαρμογή, δεν ακουμπάει η κάμερα στο δάπεδο, και έχει και υποδοχή για περικάρπιο.

Απίστευτη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την s-view wireless σήμερα, την έβαλα και δείχνει πολύ καλή.

Δεν υπάρχει τρόπος πρόσβασης στις επαφές, ώστε να γίνει κλήση με το καπάκι κλειστό;

Απ' ότι είδα μέχρι τώρα, μόνο τις αναπάντητες κλείσεις μπορώ να καλέσω χωρίς να ανοίξω το καπάκι.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχω αναφέρει ξανά, αλλά για μένα, η καλυτερότερη TPU προστατευτική θήκη που είχα ποτέ και σας συνιστώ να αγοράσετε, εκεί αυτή εδώ :

http://www.ebay.com/itm/251374745816?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Τέλεια εφαρμογή, δεν ακουμπάει η κάμερα στο δάπεδο, και έχει και υποδοχή για περικάρπιο.

Απίστευτη θήκη.

 

απίστευτη θήκη!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα εγινε 19/1 και ναι επισης εχει στρογγυλεμενες ακρες...:D

 

Την πείρα μόλις να την δοκιμάσω από περιέργεια . Δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να την βάλω μόνος μου αφού δεν έχω βάλει ποτέ μου μεμβράνη σε κινητό ίσως να έχεις δίκιο και λόγο γυαλιού να μπαίνει εύκολα. Ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Την πείρα μόλις να την δοκιμάσω από περιέργεια . Δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να την βάλω μόνος μου αφού δεν έχω βάλει ποτέ μου μεμβράνη σε κινητό ίσως να έχεις δίκιο και λόγο γυαλιού να μπαίνει εύκολα. Ίδωμεν

 

Ναί το γυαλι μπαίνει πιο εύκολα, διότι είναι άκαμπτο και το διαχειρίζεσαι καλύτερα με το ένα χέρι. Όμως έχει και ένα αρνητικό. Αν εγκλοβιστεί σκόνη από κάτω, πρέπει να το σηκώσεις ολόκληρο για να την βγάλεις. Ενώ τη ζελατίνα τη σηκώνεις με ένα σιλοτέιπ, και με ένα άλλο κομμάτι σιλοτέιπ αφαιρείς τη σκόνη. Επίσης αν έχεις έναν κόκκο σκονης (που δημιουργεί φυσαλίδα αέρα), υπάρχει και η τεχνική να αφαιρέσεις τον αέρα αφήνοντας όμως μέσα τη σκόνη. Αυτό δεν απαιτεί το ξεκόλλημα όλης της ζελατίνας. Απλά μεταφέρεις το bubble με ένα κομμάτι ταινία μέχρι το άκρο της ζελατίνας.

 

Επίσης για να κάνεις σωστή εφαρμογή είτε της ζελατίνας είτε του γυαλιού, κανε το στην τουαλέτα και αφού έχεις κάνει μπάνιο με ζεστό νερό. Επίσης χρησιμοποίησε γάντια μιας χρήσης, για να μην αφήσεις αποτυπώματα στο προϊόν, γιατί μετά δεν φεύγουν με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χάχα πλάκα θα έχει αλλά θα το κάνω όπως ακριβώς μου το λες και εύχομαι να πετύχει η επέμβαση γιατί το παραμικρό να δει το μάτι μου η σκουπιδακι η αέρα θα την πετάξω με την μία.

Σε ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

A, να σου πω και ένα άλλο tip, μην αφήσεις το glass να πέσει στην οθόνη με τη μία. Αν κάτσει στραβά και πας να το σηκώσεις, θα το "πληγώσεις" στο σημείο που το σήκωσες, και θα δημιουργηθεί μόνιμη αποκόλληση. Καλύτερα χρησιμοποίησε ένα κομμάτι χαρτί και βάλε το πχ στο λογότυπο της Samsung. Έτσι, αν το έχεις κεντράρει λάθος, θα μπορείς να το σηκώσεις χωρίς να το τραυματίσεις.

Εγώ έχω ήδη χάσει 2 tempered glass έτσι, και περιμένω αλλά 2 να μου έρθουν. Του φούστη, κάποιο θα το πετύχω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχω αναφέρει ξανά, αλλά για μένα, η καλυτερότερη TPU προστατευτική θήκη που είχα ποτέ και σας συνιστώ να αγοράσετε, εκεί αυτή εδώ :

http://www.ebay.com/itm/251374745816?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Τέλεια εφαρμογή, δεν ακουμπάει η κάμερα στο δάπεδο, και έχει και υποδοχή για περικάρπιο.

Απίστευτη θήκη.

Μoiαζει πολυ με τη slim armor της Spigen.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, υπαρχει τροπος ενεργοποιησης της οθονης στην S view η μονο ανοιγοκλεινωντας το καπακι ? Δηλαδη κατι σαν του LG/G2 με διπλο χτυπημα της οθονης η κατι παρομοιο η υπαρχει κατι απο τις ρυθμισεις και δεν τοχω δει.
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το πλαϊνό κουμπί ενεργοποίησης.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το πλαϊνό κουμπί ενεργοποίησης.

 

Ναι ενταξει, απλα το knock on ειναι ολα τα λεφτα. Μακαρι να μπορεσουν να το κανουν και για το NOTE 3 μας.

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, υπαρχει τροπος ενεργοποιησης της οθονης στην S view η μονο ανοιγοκλεινωντας το καπακι ? Δηλαδη κατι σαν του LG/G2 με διπλο χτυπημα της οθονης η κατι παρομοιο η υπαρχει κατι απο τις ρυθμισεις και δεν τοχω δει.

Από τη στιγμή που με το που ανοίγεις το καπάκι ανοίγει και η οθόνη δεν καταλαβαίνω τον λόγο ύπαρξης του douple tap ;) Εκτός και αν συνηθίζεις να το αφήνεις με την θήκη ανοιχτή!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχω αναφέρει ξανά, αλλά για μένα, η καλυτερότερη TPU προστατευτική θήκη που είχα ποτέ και σας συνιστώ να αγοράσετε, εκεί αυτή εδώ :

http://www.ebay.com/itm/251374745816?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Τέλεια εφαρμογή, δεν ακουμπάει η κάμερα στο δάπεδο, και έχει και υποδοχή για περικάρπιο.

Απίστευτη θήκη.

Ti καταλαβες τωρα;Απλως με εκανες και χτυπησα τη θηκη που προτεινεις.Εισαι ο ηθικος αυτουργος.:p:p:p:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ti καταλαβες τωρα;Απλως με εκανες και χτυπησα τη θηκη που προτεινεις.Εισαι ο ηθικος αυτουργος.:p:p:p:p

και εγώ το ίδιο, την τσίμπησα :lol:

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια απο μενα. Εαν δεν ειναι καλη αλοιμονο σου :lol:

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...