Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια,οσοι εχετε s-view,σας βγαζει το εικονιδιο του καιρου στο παραθυρο της θηκης?Οταν την ειχα πρωτοβαλει και το ειχα δοκιμασει το εδειχνε κανονικα και στη συνεχεια το εβγαλα.Εχθες πηρε και ο γιος μου μια ιδια (γνησια παντα) και δεν το βγαζει με τιποτα.Ξαναδοκιμαζω τωρα στο δικο μου και ουτε αυτο μου το δειχνει.Τι κουφα ειναι αυτα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια,οσοι εχετε s-view,σας βγαζει το εικονιδιο του καιρου στο παραθυρο της θηκης?Οταν την ειχα πρωτοβαλει και το ειχα δοκιμασει το εδειχνε κανονικα και στη συνεχεια το εβγαλα.Εχθες πηρε και ο γιος μου μια ιδια (γνησια παντα) και δεν το βγαζει με τιποτα.Ξαναδοκιμαζω τωρα στο δικο μου και ουτε αυτο μου το δειχνει.Τι κουφα ειναι αυτα?

 

Ρυθμίσεις, Γενικά, Εξάρτημα, Επιλογές πληροφοριών για εξώφυλλο και τσεκάρεις την επιλογή Καιρός.

Μήπως με κανένα update έχασε την επιλογή?

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, Γενικά, Εξάρτημα, Επιλογές πληροφοριών για εξώφυλλο και τσεκάρεις την επιλογή Καιρός.

Μήπως με κανένα update έχασε την επιλογή?

Μωρε εχω ποση ωρα που σκαλιζω ολες τις ρυθμισεις,τι θες και δεν εχω δοκιμασει.Η επιλογη υπαρχει αλλα ειτε την τσεκαρω ειτε οχι,το ενα και το αυτο ειναι,δεν δειχνει τιποτα και αυτο συμβαινει και στις δυο συσκευες,

Link to comment
Share on other sites

Μωρε εχω ποση ωρα που σκαλιζω ολες τις ρυθμισεις,τι θες και δεν εχω δοκιμασει.Η επιλογη υπαρχει αλλα ειτε την τσεκαρω ειτε οχι,το ενα και το αυτο ειναι,δεν δειχνει τιποτα και αυτο συμβαινει και στις δυο συσκευες,
ήρθε η ώρα να τα κάνεις root:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

ήρθε η ώρα να τα κάνεις root:lol::lol:
Τερμα αυτα :lol: ετσι οπως μας τα εκανε η samsung,αν το ρουταρω και αρχισω τις εγχειρησεις θα το παντρευτω και δεν λεει :p:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μεγαλη αναγκη ξερει κανεις(η εχει κανεις και δεν χρειαζετε) θηκη s_view ψευτικη;οτιδιποτε χρωμα απλα επειδη δεν θελω να βαλω το nillkin glass πριν δω οτι ολα πανε ομαλα και δε θελω να το αφηνω σπιτι,πουλαει κανεις 5ευρο ψευτικη s-view?κεντρο θεσ/νικης..παρακαλω στειλτε μου pm
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η καρτουλα πολυ καλη SAMSUNG MICRO SDXC PLUS 64GB 32ευρω

 

http://www.ebay.com/itm/370968094212?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

αυθεντικη μονο 32ευρο;;;; :wacko:

EDIT: στην φώτο άλλη κάρτα έχει,και άλλη σου έστειλε.δεν με χαλάει και η πορτοκαλί σε τέτοια τιμη εξάλου το note δεν υποστιρίζει uhs!

 

μια ερώτηση παιδιά s-view μαζί με bumper δοκίμασε κανείς; χωράει;

Link to comment
Share on other sites

Όποια και να εμφανίζεται στην φώτο, plus είναι μόνο μία, η άλλη είναι η PRO.

Είναι ακριβότερη και overbudjed, αφού την ταχύτητά της δεν την "πιάνει" η συσκευή.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

@haritos14: τελικα ειναι αυθεντικη φιλε;δεν λεω καλα τα νουμερα ταχυτγτας αλλα αν της βαλουμε 30gb μην μας πεταξει error και μετα παπαλα...δεν ειναι για την καρτα,ουτε για τα 30ευρο,αλλα ειναι για τα αρχεια περισσοτερο που θα χαθουν
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω γραψει κι εγω,απο τοτε που ηλθε το 4.3 και μετα,το ΒΤ ταχει παιξει.Τοσο στο Note 2,οσο και στο Note 3,εχω μονιμως προβλημα,και μαλιστα τωρα,βγαινουν μονον τρια εικονιδια στο ΒΤ απο τα 6 που βγαινανε πιο πριν.

Θα παω στη Σονυ,να το κοιταξουν,μπας και κανουν κατι,γιατι και τα 6 εικονιδια που γαινανε,οποτε ηθελε δουλευε κανονικα,και επρεπε τις πιο πολλες φορες να παταω με το χερι το εικονιδιο των ακουστικων στο τηλεφωνο,ωστε να ακουω με το ΒΤ.Αλλοιως,επρεπε να παταω το εικονιδιο του εγαφωνου,και να ακουω απο το μεγαφωνο του κινητου.

Η πλακα ειναι,οτι μερικες φορες,δουλευε κανονικα,αλλα οποτε ηθελε αυτο.

Δυστυχως,με την αναβαθμιση του Android,υποβαθμιστηκε το ΒΤ.:(

 

Έχεις δίκιο...Έψαξα και στο forum της Sony και υπάρχουν αρκετά παράπονα και καμία απάντηση...Αν πας στη sony κάνε κανα ποστ να μάθουμε τι σου είπαν....

Εδώ το link του forum... (αν απαγορεύεται πείτε μου να το διαγράψω ή να το διαγράψει κάποιος mod)

http://talk.sonymobile.com/t5/Wireless-accessories/MW1-Headset-Pro-0-1-E-1-6-Major-issues/td-p/368855

 

Τις εφαρμογές για το mw1 τις εχετε up to date ενημερωμένες?

 

Ναι όλα κανονικά ενημερωμένα...

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί παρέλαβα tempered glass, δεν εχω ξαναδει ρε παιδια και μου φαινεται σαν πλαστικο..Φυσιολογικό; ;

 

Τοποθετήθηκε και είναι απλά άψογο.

Οτι καλύτερο εχω δει.

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

αυθεντικη μονο 32ευρο;;;; :wacko:

EDIT: στην φώτο άλλη κάρτα έχει,και άλλη σου έστειλε.δεν με χαλάει και η πορτοκαλί σε τέτοια τιμη εξάλου το note δεν υποστιρίζει uhs!

 

μια ερώτηση παιδιά s-view μαζί με bumper δοκίμασε κανείς; χωράει;

 

Όποια και να εμφανίζεται στην φώτο, plus είναι μόνο μία, η άλλη είναι η PRO.

Είναι ακριβότερη και overbudjed, αφού την ταχύτητά της δεν την "πιάνει" η συσκευή.

 

@haritos14: τελικα ειναι αυθεντικη φιλε;δεν λεω καλα τα νουμερα ταχυτγτας αλλα αν της βαλουμε 30gb μην μας πεταξει error και μετα παπαλα...δεν ειναι για την καρτα,ουτε για τα 30ευρο,αλλα ειναι για τα αρχεια περισσοτερο που θα χαθουν

 

και βεβαια ειναι γνησια αλλα ειναι η plus οχι pro που πιιανει μεχρι 72

Link to comment
Share on other sites

http://www.storagereview.com/samsung_microsdhc_plus_series_review_mbmpbgb

 

Το χα δει εδώ και καιρό!

 

In terms of tested performance, the Samsung microSDHC Plus Series 32GB posted results well above the quoted figures of 48MB/s read and 13MB/s write. In our testbed the memory card came in right around 71MB/s for sequential reads and 20MB/s for sequential writes which was faster than the higher end Samsung Pro Series.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Κατοχος ενος S3 και σε λιγο καιρο θα παρω το Note. Επειδη ΠΑΝΤΑ πριν παρω το κινητο που διαλεξα, παιρνω τις θηκες και τις προστασιες οθονης, θα ζητησω και τη γνωμη σας.

Για προστασια οθονης σκεφτομαι την iloome screenmate. http://www.iloome.com/Galaxy-Note-Screen-Protector-Tempered/dp/B00F4IKM5G Tην εχει καποιος? Εχει καλη εφαρμογη? Στο S3 ειχα βαλει glass screen protector αλλα λογω καμπυλοτητας του γυαλιου του γεμισε πολυ γρηγορα με σκονη, χωρια το οτι εσπασε καποια στιγμη στο ξεκαρφωτο... Πιστευω οτι επειδη το note3 δεν εχει καμπυλη, θα καθεται πιο καλα, αλλα οποια βοηθεια, ευπροσδεκτη!

Στις θηκες σκεφτομαι την otterbox deffender. http://www.otterbox.com/Defender-Series-for-Samsung-Galaxy-Note-3-Case/sam2-galaxy-note-3,default,pd.html?dwvar_sam2-galaxy-note-3_color=2H&start=1&cgid=samsung-galaxy-note-3-cases Aπ ο,τι ειδα στο διαδικτυο, μπορει να μπει αντετα πανω απο το iloome χωρις προβλημα. Επισης ειδα και καποιες αλλες αδιαβροχες (love mei, seidio obex) που αν και ελκυστικες, η μια ειχε προβλημα με το GPS και WIFI και η αλλη ειναι λιγο πανακριβη...

Επισης, μπορω να χρησιμοποιησω το παρον USB OTG καλωδιο που εχω με το note3 ή θα χρειαστω αλλο με usb3 συνδεση?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Για θηκες δεν μπορω να σου απαντησω ουτε για προστασια οθονης μιας και ακομα περιμενω μια tempered glass που εχω παραγγειλει.

Για το otg θα σου δουλευει γιατι κ εγω απο s3 εχω ερθει και παιζει κανονικα στο note.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Κατοχος ενος S3 και σε λιγο καιρο θα παρω το Note. Επειδη ΠΑΝΤΑ πριν παρω το κινητο που διαλεξα, παιρνω τις θηκες και τις προστασιες οθονης, θα ζητησω και τη γνωμη σας.

Για προστασια οθονης σκεφτομαι την iloome screenmate. http://www.iloome.com/Galaxy-Note-Screen-Protector-Tempered/dp/B00F4IKM5G Tην εχει καποιος? Εχει καλη εφαρμογη? Στο S3 ειχα βαλει glass screen protector αλλα λογω καμπυλοτητας του γυαλιου του γεμισε πολυ γρηγορα με σκονη, χωρια το οτι εσπασε καποια στιγμη στο ξεκαρφωτο... Πιστευω οτι επειδη το note3 δεν εχει καμπυλη, θα καθεται πιο καλα, αλλα οποια βοηθεια, ευπροσδεκτη!

Στις θηκες σκεφτομαι την otterbox deffender. http://www.otterbox.com/Defender-Series-for-Samsung-Galaxy-Note-3-Case/sam2-galaxy-note-3,default,pd.html?dwvar_sam2-galaxy-note-3_color=2H&start=1&cgid=samsung-galaxy-note-3-cases Aπ ο,τι ειδα στο διαδικτυο, μπορει να μπει αντετα πανω απο το iloome χωρις προβλημα. Επισης ειδα και καποιες αλλες αδιαβροχες (love mei, seidio obex) που αν και ελκυστικες, η μια ειχε προβλημα με το GPS και WIFI και η αλλη ειναι λιγο πανακριβη...

Επισης, μπορω να χρησιμοποιησω το παρον USB OTG καλωδιο που εχω με το note3 ή θα χρειαστω αλλο με usb3 συνδεση?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

 

Φιλε μου εγω απο την δικη μου την πλευρα θα σου προτεινα 2 προιοντα που τα εχουμε παρει παρα πολλοι...και αξιζουν καθε cent που θα δωσεις.....

Με το tempered glass δεν εχεις απολυτως κανενα προβλημα ....δεν εχει κουρμπα το note 3.....και ειναι και πολυ φτηνο πλεον...

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-Note-3-N9000-/161228198969?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item2589f31439

 

Για θηκη η γνωστη Ισπανικη που την εβαλα και εγω και επαθα πλακα....ουτε spigen δεν εχω δει με τετοια εφαρμογη....

 

http://www.ebay.com/itm/251374745816?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Update Gear Manager 1.7.040401

Όποιος το κάνει να γνωρίζει ότι χάνονται οι extra ειδοποιήσεις και θα πρέπει να τις ενεργοποιήσει ξανά.

Προς το παρόν δεν έχω καταλάβει τις αλλαγές έχουν γίνει, εκτός από το εικονίδιο της εφαρμογής.

Το πιθανότερο είναι ότι έρχεται το Tizen και στο Gear 1

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια!! Τελικα το nillkin μου φαινεται καλυτερο! Εχει και το προστατευτικο για την καμερα... Πιστευω να κανει μια χαρα με την defender... Νομιζω ειναι πιο λεπτο απο το iloome...
Link to comment
Share on other sites

please help......αναμεσα στις Neo Hybrid και στην Slim Armor τις Spigen ποια να διαλεξω ? ποια ειναι η ποιο λεπτη και ποιο ομορφη ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

ευτυχής κάτοχος της κινητάρας κι εγώ πλέον. Δύο ερωτήσεις (γιατί 150 σελίδες δε διαβάζονται):

1. Ο φορτιστής του S2 κάνει για το Note3 (για backup στο γραφείο ή σε περίπτωση που ξεχάσω το δικό του κάποια στιγμή);

2. Ανταπτοράκι για να βγάζει σε VGA για σύνδεση με projector έχουμε κάτι να προτείνοουμε;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια ακομη θηκη,διπλή,λαστιχενια μεσα,πλαστικομεταλλικη εξω,α λα Spigen,(καποιο παιδι απο δω την ειχε προτεινει),και την εβαλα για δοκιμη,βγαζοντας προσωρινα την Ισπανικη.

Πολυ καλη,μονο λιγο σα να γλυστραει.Και δεν παιρνει και κορδονακι,που το εχω συνηθισει πια με την Ισπανικη.

Ιδωμεν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

ευτυχής κάτοχος της κινητάρας κι εγώ πλέον. Δύο ερωτήσεις (γιατί 150 σελίδες δε διαβάζονται):

1. Ο φορτιστής του S2 κάνει για το Note3 (για backup στο γραφείο ή σε περίπτωση που ξεχάσω το δικό του κάποια στιγμή);

2. Ανταπτοράκι για να βγάζει σε VGA για σύνδεση με projector έχουμε κάτι να προτείνοουμε;

Ευχαριστώ

 

1. ναι απλα αργει να φορτωσει η μπαταρια. και εγω στο γραφειο το φορτωνω μεσω του υπολογιστη με καλωδιο απο σ3.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...