Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ, ναι, 1-2 απο αυτά φαίνονται πολύ καλύτερα από το flip της Samsung καθώς είναι αυθεντικό δέρμα! Αλλά μου αρέσει να έχω το κινητό όσο το δυνατόν πιο μικρό και λεπτό γίνεται* οπότε το θέλω ελεύθερο και μόνο όταν χρειάζεται να προστευθεί να μπαίνει σε ένα sleeve.

 

*. Ok, μικρό δεν είναι το Note έτσι κι αλλιώς αλλά λεπτό είναι σίγουρα! :)

 

Θα ενδιέφερε και εμένα πάντως κάτι σαν και αυτό που είχες στο iphoni αν βρεις κάτι πες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις παρέλαβα αυτήν η οποία λειτουργεί κανονικά τα sview functions και το καλό είναι πως πλέον έχω τσιπάκι από αυτήν να το βάλω στις κούκου τους Κινεζιές που είχα πάρει. Σαν ποιότητα είναι μια χαρά με ωραία αίσθηση

YESOO™ Smart View PU Leather Flip Case With IC-Chip For Auto ... http://www.amazon.com/dp/B00GFUW8PY/ref=cm_sw_r_udp_awd_.UFLsb14VY33A

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Θα ενδιέφερε και εμένα πάντως κάτι σαν και αυτό που είχες στο iphoni αν βρεις κάτι πες.

 

Αν βρω κάτι θα ενημερώσω, παίζει πάντως να τους ρωτήσω αν μπορούν να κάνουν κάτι custom. Το θέμα είναι βέβαια ότι οι θήκες τους έχουν ΤΕΛΕΙΑ εφαρμογή, όταν είναι καινούργια χωράει το τηλέφωνο ίσα ίσα και με τον καιρό που ανοίγει το δέρμα φτάνει μέχρι εκεί ώστε να μην βγαίνει το κινητό από μόνο του λόγω βαρύτητας (την είχα πατήσει στο παρελθόν με κάτι άλλα sleeve). Οπότε δύσκολο να φτιάξουν κάτι αν δεν είναι να βγάλουν πολλά αντίτυπα καθώς θα πρέπει να αγοράσουν ολόκληρη την συσκευή και να κάνουν δοκιμές. Μικρό μαγαζάκι είναι, ένα ζευγάρι βασικά στην Ολλανδία που τα φτιάχνουν είναι, όλα χειροποίητα... Θα τους ρωτήσω...

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω κάτι θα ενημερώσω, παίζει πάντως να τους ρωτήσω αν μπορούν να κάνουν κάτι custom. Το θέμα είναι βέβαια ότι οι θήκες τους έχουν ΤΕΛΕΙΑ εφαρμογή, όταν είναι καινούργια χωράει το τηλέφωνο ίσα ίσα και με τον καιρό που ανοίγει το δέρμα φτάνει μέχρι εκεί ώστε να μην βγαίνει το κινητό από μόνο του λόγω βαρύτητας (την είχα πατήσει στο παρελθόν με κάτι άλλα sleeve). Οπότε δύσκολο να φτιάξουν κάτι αν δεν είναι να βγάλουν πολλά αντίτυπα καθώς θα πρέπει να αγοράσουν ολόκληρη την συσκευή και να κάνουν δοκιμές. Μικρό μαγαζάκι είναι, ένα ζευγάρι βασικά στην Ολλανδία που τα φτιάχνουν είναι, όλα χειροποίητα... Θα τους ρωτήσω...

Σε νιώθω... Έτσι είμαι κι εγώ, δεν συμβιβάζομαι στο θέμα της θήκης/εμφάνισης της συσκευής. Απορώ που κάποιοι αγοράζουν κινέζικες no-name θήκες για το Note τους...

 

Επειδή θέλεις τη συσκευή σου όσο πιο λεπτή και γυμνή γίνεται, ρίξε μια ματιά στην αυθεντική flip (όχι wallet) της Samsung. Πέρασα από πολλές και ακριβές θήκες για το Note II μου και τελικά κατέληξα στην αυθεντική flip και δεν την αλλάζω με τίποτα. Παρέχει άψογη προστασία στην οθόνη και το πάχος αυξάνεται ελάχιστα. Όταν είναι ανοιχτή έχεις πρακτικά μια γυμνή συσκευή στα χέρια σου. Στο Note 3 έχει και το IC που ξυπνάει/κοιμίζει τη συσκευή στο άνοιξε/κλείσε. Νομίζω θα σου αρέσει.

 

Καλή η ιδέα σου να ζητήσεις απ' τους Ολλανδούς να σου φτιάξουν μια custom, αλλά πριν το κάνεις σου προτείνω να πας σε τοπικά μαγαζιά με δερμάτινα είδη και να τους ρωτήσεις αν μπορούν να σου δώσουν λύση. Ίσως έτσι να μπορέσεις να διαλέξεις ακριβώς τα υλικά και το design που θέλεις.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλή η ιδέα σου να ζητήσεις απ' τους Ολλανδούς να σου φτιάξουν μια custom, αλλά πριν το κάνεις σοτ προτείνω να πας σε τοπικά μαγαζιά με δερμάτινα είδη και να τους ρωτήσεις αν μπορούν να σου δώσουν λύση. Ίσως έτσι να μπορέσεις να διαλέξεις ακριβώς τα υλικά και το design που θέλεις.

 

Ψιλο offtopic αλλα επειδη ειχα ενα τετοιο καταστημα (οχι με θηκες αλλα με δερματινα ειδη γενικα), δυσκολα να βρεις ακρη ετσι..

Τα καταστηματα λιανικης αρχικα συνεργαζονται με χονδρεμπορους/βιοτεχνιες και ειναι δυσκολο να φτασεις σε αυτους αν δεν πας σε καποια εκθεση (ψαχνεις για Δερμοσυν). Θα πρεπει να βρεις ομως καποια μικρη επιχειρηση για να ασχοληθει μαζι σου, οι μεγαλυτερες απλα θα σου πουν πως δεν αναλαμβανουν αλλα σχεδια πλην των δικων τους.

 

Εστω πως φτανεις σε αυτους ομως, ο μονος τροπος για να μπουν στη διαδικασια να σου φτιαξουν μια τετοια θηκη (μιλαμε για sleeve παντα, οι ιδιαιτερα custom καταστασεις θελουν πατρον κλπ που ειναι πολυ ακριβη διαδικασια), ειναι να τους εχεις ηδη παει τις ακριβεις διαστασεις των δερματων, να τα κοψουν και να τα ραψουν/κολλησουν. Δε φανταζομαι να μπει κανεις στον κοπο να κανει μετρησεις και να φτιαχνει σχεδια απο το πουθενα για ενα μονο κομματι.

ΑΝ τωρα θεωρησουμε πως το δεχονται ολο αυτο, θα πρεπει να υπολογιστει και το κοστος του ενδεχομενου error το οποιο δυσκολα θα το χρεωθουν αυτοι.

ΑΝ επισης θεωρησουμε πως ειμαστε στη φαση που στο κατασκευαζουν, εικαζω πως θα το πληρωσεις πολυ ακριβοτερο απο το να αγοραζες μια Zenus λ.χ. για τους παραπανω λογους.

 

Δεν αποτρεπω, απλα ενημερωνω με βαση την εμπειρια μου. Εγω προσωπικα π.χ δεν ξερω καποιον πρωην συνεργατη μου που να του ζητουσα κατι τετοιο και να το αναλαμβανε και αν θα το εκανε θα ηταν σε στυλ προσωπικης χαρης οχι στο ασχετο :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θα ενδιέφερε και εμένα πάντως κάτι σαν και αυτό που είχες στο iphoni αν βρεις κάτι πες.

 

http://shop.mobilenations.com/krusell-luna-leather-pouch/4A132A11497.htm

Κάτι τέτοιο λέτε;;;;;;

Και εγω ενδιαφερομαι :)

 

Edit: βρήκα αυτη

http://www.ebay.co.uk/itm/Leather-Pouch-Sleeve-Cover-Skin-Case-for-Samsung-Galaxy-Note-3-Note-III-N900T-/400598947729?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item5d458ed791

Τι λέτε;;;;

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Σε νιώθω... Έτσι είμαι κι εγώ, δεν συμβιβάζομαι στο θέμα της θήκης/εμφάνισης της συσκευής. Απορώ που κάποιοι αγοράζουν κινέζικες no-name θήκες για το Note τους...

 

Επειδή θέλεις τη συσκευή σου όσο πιο λεπτή και γυμνή γίνεται, ρίξε μια ματιά στην αυθεντική flip (όχι wallet) της Samsung. Πέρασα από πολλές και ακριβές θήκες για το Note II μου και τελικά κατέληξα στην αυθεντική flip και δεν την αλλάζω με τίποτα. Παρέχει άψογη προστασία στην οθόνη και το πάχος αυξάνεται ελάχιστα. Όταν είναι ανοιχτή έχεις πρακτικά μια γυμνή συσκευή στα χέρια σου. Στο Note 3 έχει και το IC που ξυπνάει/κοιμίζει τη συσκευή στο άνοιξε/κλείσε. Νομίζω θα σου αρέσει.

 

Καλή η ιδέα σου να ζητήσεις απ' τους Ολλανδούς να σου φτιάξουν μια custom, αλλά πριν το κάνεις σου προτείνω να πας σε τοπικά μαγαζιά με δερμάτινα είδη και να τους ρωτήσεις αν μπορούν να σου δώσουν λύση. Ίσως έτσι να μπορέσεις να διαλέξεις ακριβώς τα υλικά και το design που θέλεις.

 

5 ποστ παραπάνω να διάβαζες πριν απαντήσεις θα έβλεπες τι έχει γράψει. Χαχα δεν του αρέσει λέει η γνήσια γούστα είναι αυτά.

Όσο για τις κινέζικες όπως ο BlueChris την ήθελε για το τσιπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλο offtopic αλλα επειδη ειχα ενα τετοιο καταστημα (οχι με θηκες αλλα με δερματινα ειδη γενικα), δυσκολα να βρεις ακρη ετσι..

Τα καταστηματα λιανικης αρχικα συνεργαζονται με χονδρεμπορους/βιοτεχνιες και ειναι δυσκολο να φτασεις σε αυτους αν δεν πας σε καποια εκθεση (ψαχνεις για Δερμοσυν). Θα πρεπει να βρεις ομως καποια μικρη επιχειρηση για να ασχοληθει μαζι σου, οι μεγαλυτερες απλα θα σου πουν πως δεν αναλαμβανουν αλλα σχεδια πλην των δικων τους.

 

Εστω πως φτανεις σε αυτους ομως, ο μονος τροπος για να μπουν στη διαδικασια να σου φτιαξουν μια τετοια θηκη (μιλαμε για sleeve παντα, οι ιδιαιτερα custom καταστασεις θελουν πατρον κλπ που ειναι πολυ ακριβη διαδικασια), ειναι να τους εχεις ηδη παει τις ακριβεις διαστασεις των δερματων, να τα κοψουν και να τα ραψουν/κολλησουν. Δε φανταζομαι να μπει κανεις στον κοπο να κανει μετρησεις και να φτιαχνει σχεδια απο το πουθενα για ενα μονο κομματι.

ΑΝ τωρα θεωρησουμε πως το δεχονται ολο αυτο, θα πρεπει να υπολογιστει και το κοστος του ενδεχομενου error το οποιο δυσκολα θα το χρεωθουν αυτοι.

ΑΝ επισης θεωρησουμε πως ειμαστε στη φαση που στο κατασκευαζουν, εικαζω πως θα το πληρωσεις πολυ ακριβοτερο απο το να αγοραζες μια Zenus λ.χ. για τους παραπανω λογους.

 

Δεν αποτρεπω, απλα ενημερωνω με βαση την εμπειρια μου. Εγω προσωπικα π.χ δεν ξερω καποιον πρωην συνεργατη μου που να του ζητουσα κατι τετοιο και να το αναλαμβανε και αν θα το εκανε θα ηταν σε στυλ προσωπικης χαρης οχι στο ασχετο :)

Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω, αφού γνωρίζεις την αγορά θα είναι όπως τα λες, απλά έλεγα μήπως έβρισκε καμιά μικρή βιοτεχνία με ανθρώπους που αγαπάνε αυτό που κάνουν και του έφτιαχναν μια sleeve που είναι σχετικά απλή κατασκευή.

 

5 ποστ παραπάνω να διάβαζες πριν απαντήσεις θα έβλεπες τι έχει γράψει. Χαχα δεν του αρέσει λέει η γνήσια γούστα είναι αυτά.

Όσο για τις κινέζικες όπως ο BlueChris την ήθελε για το τσιπάκι.

Ναι βρε συ το διάβασα, δεν του αρέσει η γνήσια wallet (που ούτε εμένα μου αρέσει για να είμαι ειλικρινής). Εγώ λέω για τη flip, που βγάζεις το πίσω καπάκι της συσκευής και κουμπώνεις το καπάκι της θήκης. Έλεγα μήπως του αρέσει αυτή, γιατί η συσκευή είναι σχεδόν γυμνή και διατηρεί τη λεπτότητά της.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την Δευτέρα θα πάρω το Note 3 ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ την s view cover την original σε μαύρο; Κοίταξα στο skroutz και στο amazon αλλά δεν την έχουν.

 

http://www.ebay.com/itm/131016028729?var=430208098148&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Σε 12 μερες παραλαβη 100% original....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

 

την εχει και ο νικος στο extreme-mobile

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω, αφού γνωρίζεις την αγορά θα είναι όπως τα λες, απλά έλεγα μήπως έβρισκε καμιά μικρή βιοτεχνία με ανθρώπους που αγαπάνε αυτό που κάνουν και του έφτιαχναν μια sleeve που είναι σχετικά απλή κατασκευή.

 

 

Ναι βρε συ το διάβασα, δεν του αρέσει η γνήσια wallet (που ούτε εμένα μου αρέσει για να είμαι ειλικρινής). Εγώ λέω για τη flip, που βγάζεις το πίσω καπάκι της συσκευής και κουμπώνεις το καπάκι της θήκης. Έλεγα μήπως του αρέσει αυτή, γιατί η συσκευή είναι σχεδόν γυμνή και διατηρεί τη λεπτότητά της.

 

Πια είναι Δλδ η wallet? Εγώ νομίζω πως για την ίδια λέτε.

Τέλος πάντων συμφωνώ και την έχω και μου αρέσει πολύ η φλιπ.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα όταν πήρα το κινητό έψαχνα για θήκη και η μόνη που βρήκα είναι η αυθεντική θήκη του Note και την πείρα τότε ηταν 29 του μηνός Σεπτέμβρη λοιπόν δουλεύει απίστευτα και μάλιστα μπορείς και βάζεις μέσα στο στη θική επειδή είναι πιο μεγάλο το note από το note3 ακόμα και με εξωτερική θήκη που εγώ το έβαζα με την spigen μαζι

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πια είναι Δλδ η wallet? Εγώ νομίζω πως για την ίδια λέτε.

Τέλος πάντων συμφωνώ και την έχω και μου αρέσει πολύ η φλιπ.

Ωχ... Έχεις δίκιο! Δεν υπάρχει απλή flip για το Note 3! Δεν το είχα ψάξει, αλλά υπέθεσα ότι θα υπήρχε σκέτη flip (όχι wallet) για το Note 3, όπως αυτή για το Note II παρακάτω, που φοράω εγώ:

 

http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/galaxy-note/accessories/EFC-1J9FTEGSTD

 

Τώρα θα την πω την κακία μου: άλλος ένας λόγος για να παραμείνω στο Note II! :devil:

 

Πλάκα κάνω, μην πέσετε να με φάτε, αλλά δεν περίμενα να έχει η Samsung μόνο wallet θήκες για το 3... Η απλή flip του II που φαίνεται παραπάνω είναι πραγματικά άψογη και είναι σαν να μην έχει θήκη η συσκευή όταν την έχεις ανοιχτή. Δεν προστατεύει το bezel αλλά κρατάει το κινητό καλλίγραμμο και sexy, σε αντίθεση με τις wallet που το παχαίνουν και το κάνουν δύσχρηστο. Κρίμα που δεν υπάρχει αντίστοιχη θήκη για το 3...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο Δόκτορα, η απλή flip του 2 είναι πιο όμορφη.

 

 

Όσο για το Note ΙΙ, ναι, είναι καλύτερο :p :lol::p

 

http://www.phonearena.com/phones/compare/Samsung-Galaxy-Note-3,Samsung-GALAXY-Note-II-Verizon/phones/7984,7494

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο Δόκτορα, η απλή flip του 2 είναι πιο όμορφη.

 

 

Όσο για το Note ΙΙ, ναι, είναι καλύτερο :p :lol::p

 

ΧΑΧΑΧΑ μοναδικός.

Και η wallet doctor να ξέρεις κουμπώνει απευθείας στης μπαταρία και δεν προεξέχει. Δλδ προεξέχει 1 χιλιοστό απλά για να προστατεύει το bezel

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για αυτή? http://goo.gl/bTcIjM
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Θα ενδιέφερε και εμένα πάντως κάτι σαν και αυτό που είχες στο iphoni αν βρεις κάτι πες.

 

Επικοινώνησα με την Joli χθες και απαντήσανε αμέσως! Δυστυχώς, και όπως ήταν αναμενόμενο, δεν μπορούν να φτιάξουν μία μοναδική θήκη για κάτι που δεν φτιάχνουν συνήθως. Χρειάζονται το κινητό, πρόβες, χρόνο.... Και δεν παίζει...

 

ΑΝ επισης θεωρησουμε πως ειμαστε στη φαση που στο κατασκευαζουν, εικαζω πως θα το πληρωσεις πολυ ακριβοτερο απο το να αγοραζες μια Zenus λ.χ. για τους παραπανω λογους.

 

Αν μπορούσα να έχω το ίδιο αποτέλεσμα με τις Joli θα έδινα μέχρι 150€ χωρίς πολύ σκέψη... Αλλά όπως λες είναι δύσκολο (αδύνατο μάλλον) να στο κάνει αυτό κάποια βιοτεχνία...

 

Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω, αφού γνωρίζεις την αγορά θα είναι όπως τα λες, απλά έλεγα μήπως έβρισκε καμιά μικρή βιοτεχνία με ανθρώπους που αγαπάνε αυτό που κάνουν και του έφτιαχναν μια sleeve που είναι σχετικά απλή κατασκευή

 

Δεν είναι τόσο απλό, πρέπει να γίνουν πολλές πρόβες και να τεσταριστεί μέσα στον χρόνο καθώς για να πετύχεις άψοφη εφαρμογή (στόχος είναι να μην βγαίνει ΠΟΤΕ λόγω βαρύτητας το κινητό) θα χρειαστούν πολλές πρόβες και δοκιμές. Το δέρμα ανοίγει με τον χρόνο και το πόσο γίνεται αυτό αλλάζει από υλικό σε υλικό.

 

Πλάκα πλάκα όταν πήρα το κινητό έψαχνα για θήκη και η μόνη που βρήκα είναι η αυθεντική θήκη του Note και την πείρα τότε ηταν 29 του μηνός Σεπτέμβρη λοιπόν δουλεύει απίστευτα και μάλιστα μπορείς και βάζεις μέσα στο στη θική επειδή είναι πιο μεγάλο το note από το note3 ακόμα και με εξωτερική θήκη που εγώ το έβαζα με την spigen μαζι

 

Τώρα θυμήθηκα......! (Ψιλο)ταιριάζει το Sleeve του Note 3!!! Κάπου το είχα διαβάσει! Θα το ψάξω!

 

Ωχ... Έχεις δίκιο! Δεν υπάρχει απλή flip για το Note 3! Δεν το είχα ψάξει, αλλά υπέθεσα ότι θα υπήρχε σκέτη flip (όχι wallet) για το Note 3, όπως αυτή για το Note II παρακάτω, που φοράω εγώ:

 

http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/galaxy-note/accessories/EFC-1J9FTEGSTD

 

Τώρα θα την πω την κακία μου: άλλος ένας λόγος για να παραμείνω στο Note II! :devil:

 

Πλάκα κάνω, μην πέσετε να με φάτε, αλλά δεν περίμενα να έχει η Samsung μόνο wallet θήκες για το 3... Η απλή flip του II που φαίνεται παραπάνω είναι πραγματικά άψογη και είναι σαν να μην έχει θήκη η συσκευή όταν την έχεις ανοιχτή. Δεν προστατεύει το bezel αλλά κρατάει το κινητό καλλίγραμμο και sexy, σε αντίθεση με τις wallet που το παχαίνουν και το κάνουν δύσχρηστο. Κρίμα που δεν υπάρχει αντίστοιχη θήκη για το 3...

 

Δεν καταλαβαίνω ποιά είναι η διαφορά με την αντίστοιχη για Note 3... Πάλι βγαίνει η πλάτη και μπαίνει άλλη. Η μόνη διαφορά που βλέπω είναι ότι για το 3 έχει μια θήκη μπροστά για business cards.

 

ΧΑΧΑΧΑ μοναδικός.

Και η wallet doctor να ξέρεις κουμπώνει απευθείας στης μπαταρία και δεν προεξέχει. Δλδ προεξέχει 1 χιλιοστό απλά για να προστατεύει το bezel

 

Είναι αρκετά παραπάνω από χιλιοστό, φανταστείτε ότι η κάμερα απο εκεί που κανονικά εξέχει, όταν βάλεις την θήκη είναι "βυθισμένη" για 1 χιλιοστό περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο Δόκτορα, η απλή flip του 2 είναι πιο όμορφη.

 

 

Όσο για το Note ΙΙ, ναι, είναι καλύτερο :p :lol::p

 

http://www.phonearena.com/phones/compare/Samsung-Galaxy-Note-3,Samsung-GALAXY-Note-II-Verizon/phones/7984,7494

Χεχε, εντάξει το 3 είναι καλύτερο δεν τίθεται θέμα, αλλά το II δεν το αλλάζω με τίποτα γιατί το βρίσκω εμφανισιακά ομορφότερο του 3 (υποκειμενικό θέμα, γούστα είναι αυτά).

 

ΧΑΧΑΧΑ μοναδικός.

Και η wallet doctor να ξέρεις κουμπώνει απευθείας στης μπαταρία και δεν προεξέχει. Δλδ προεξέχει 1 χιλιοστό απλά για να προστατεύει το bezel

OK κατάλαβα τι εννοείς. Πάντως στις φώτο που τη βλέπω φαίνεται πολύ παχιά και με έντονα χαρακτηριστικά, καμία σχέση με τη flip του Note II που σχεδόν δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχει. Ίσως αυτό με μπέρδεψε και θεώρησα ότι υπάρχει και απλή flip...

 

Δεν καταλαβαίνω ποιά είναι η διαφορά με την αντίστοιχη για Note 3... Πάλι βγαίνει η πλάτη και μπαίνει άλλη. Η μόνη διαφορά που βλέπω είναι ότι για το 3 έχει μια θήκη μπροστά για business cards.

Ξαναδές προσεκτικά το link που παρέθεσα. Τη flip του Note II αν τη δεις κλειστή από πίσω δεν καταλαβαίνεις ότι η συσκευή φοράει θήκη (μηδέν εξογκώματα περιμετρικά και στρογγυλεμένες γωνίες που ακολουθούν πιστά το bezel). Αν την ανοίξεις, το δεξί μέρος (η συσκευή) είναι σαν να μην έχει καθόλου θήκη. Ουσιαστικά το μόνο που προστίθεται είναι το flip κομμάτι που καπακώνει την οθόνη, τίποτε άλλο. Η wallet του Note 3 έχει εξογκώματα που καλύπτουν το bezel με αποτέλεσμα να φαίνεται μεγαλύτερη περιμετρικά. Επίσης η σύνδεση του flip κομματιού με το κυρίως σώμα εκτείνεται από πάνω έως κάτω με αποτέλεσμα να κάνει γωνίες στο αριστερό πάνω-κάτω μέρος. Δες τις εικόνες στο link και σύγκρινε, θα καταλάβεις τι εννοώ.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...