Jump to content

[Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα! Θα προχωρησω σε αγορα του Note3 και θα ηθελα λιγη βοηθεια! Το κινητο θα το παρω απο Skroutzομαγαζο. Συγκεκριμενα, εκανα τη παραγγελια εχθες απο kaizershop αλλα τελικα δεν το εχουν σε μαυρο αλλα μονο σε ασπρο. Προτιμουσα το μαυρο αλλα δε ξερω ποιο αλλο καταστημα μπορω να εμπιστευτω! Επισης, προβληματα με υπερθερμανση στο κινητο, υπρχουν??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τη δεδομένη χρονική στιγμή και με τα προβλήματα που παρουσιάζει η συσκευή θα το έπαιρνα από εδώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-32GB-4G-2-3GHz-RAM-3GB-Black-GR-Ellinikis-Antiprosopeias.889980.html

Πάντως αν τελικά προχωρήσω στην αγορά λέω να περιμένω να φύγουν οι πρώτες παρτίδες.

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα απο phonegallery..Αυριο θα πω εντυπωσεις, ελπιζω να πανε ολα καλα.

 

Το σκεφτομουν και εγω να περιμενω να φυγουν οι πρωτες παρτιδες αλλα και αυτο τελικα ειναι αγνωστο..Τα μαγαζια κανουν παραγγελια μια στο τοσο οποτε και παλι δε ξερεις τι θα σου πεσει..Εκτος αν μιλαμε γαι Φεβρουαριο και μετα.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από που είναι καλύτερα να αγοράσεις το κινητό? να έχει όμως και DOA.... η καλύτερα να περιμένω λίγο καιρό να φύγουν οι πρώτες παρτίδες? δεν υπάρχει περίπτωση να πάω για ελληνικό όταν έχουν πάνω από 600 ευρώ αλλά θέλω την καλύτερη εναλλακτική λύση.... μεταχειρισμένα κιόλας δεν υπάρχουν και με καίει το χέρι μου να τα σκάσω! έχω το htc one αλλά είναι πολύ μικρή η οθόνη

βλέπω και μεγάλη πτώση τιμών μοιάζει κάπως με αυτές του galaxy s4.... λογικά θα πέσει γρήγορα κάτω από 500 ευρώ.... μπορεί και προς τα χριστούγεννα να βγάλουν καμιά καλή προσφορά τα skroutzoμάγαζα.....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν παρουμε σαν οδηγο την πορεια τιμης του note 2 τα 500€ βλεπω να τα πιανει κατα τον Φλεβαρη...:sorry:

http://img593.imageshack.us/img593/6655/n7ln.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα, εσείς που είστε υπέρ της ελληνικής αντιπροσωπείας και κατά του Σκρουτζ, πιστεύετε ότι τα ελληνικά κινητά είναι καλύτερα ας πούμε από τα γερμανικά, αγγλικά, ολλανδικά; Γνωρίζετε ότι όλα βγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο, τους ίδιους εργάτες, την ίδια γραμμή παραγωγής; Δεν θα έδινα, όχι 130, ούτε 5€ για DOA. Ενα εργοστάσιο = μια εγγύηση.

 

Ο άλλος έκανε λέει 2 φορές αντικατάσταση στο Πλαίσιο... Καλές παρτίδες φέρανε και αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα, εσείς που είστε υπέρ της ελληνικής αντιπροσωπείας και κατά του Σκρουτζ, πιστεύετε ότι τα ελληνικά κινητά είναι καλύτερα ας πούμε από τα γερμανικά, αγγλικά, ολλανδικά; Γνωρίζετε ότι όλα βγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο, τους ίδιους εργάτες, την ίδια γραμμή παραγωγής; Δεν θα έδινα, όχι 130, ούτε 5€ για DOA. Ενα εργοστάσιο = μια εγγύηση.

 

Ο άλλος έκανε λέει 2 φορές αντικατάσταση στο Πλαίσιο... Καλές παρτίδες φέρανε και αυτοί.

 

Αυτό το τελευταίο το σκεφτόμουν κι εγώ!

Ίσως μπορούν κάποιοι να αναφέρουν το made in των συσκευών τους ώστε να γίνει μία μικρή έρευνα. Κορέα? Βιετνάμ? Κίνα? Κάπου αλλού?

 

Που είναι φτιαγμένα το κινητά που φέρνει η ελληνική αντιπροσωπία?

Που είναι φτιαγμένα τα γερμανικά?

Που είναι τα ισπανικά?

Κλπ κλπ.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόσφατα αγόρασα το τηλέφωνο από Extreme-mobile ελληνικό με όλα τα χαρτιά του & πάνω απ όλα με θήκη s vier ( αν το λέω λάθος sorry), αλλά αυτό που με κέρδισε ήταν η εξυπηρέτηση & η ευγένεια του προσωπικού.

Και μετά από 3 μέρες σε αξεσουάρ που ήθελα ήταν το ίδιο άμεση & εξυπηρετική.

Πιστεύω ότι αυτό στις μέρες μας αλλά και με τις υπάρχουσες συνθήκες στην αγορά είναι αξία ανεκτίμητη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόσφατα αγόρασα το τηλέφωνο από Extreme-mobile ελληνικό με όλα τα χαρτιά του & πάνω απ όλα με θήκη s vier ( αν το λέω λάθος sorry), αλλά αυτό που με κέρδισε ήταν η εξυπηρέτηση & η ευγένεια του προσωπικού.

Και μετά από 3 μέρες σε αξεσουάρ που ήθελα ήταν το ίδιο άμεση & εξυπηρετική.

Πιστεύω ότι αυτό στις μέρες μας αλλά και με τις υπάρχουσες συνθήκες στην αγορά είναι αξία ανεκτίμητη!

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου.

Έτσι είναι ο Νικόλας, πάντα!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα και εγώ από Vodafone.

Ένα λευκουλι note 3. Έφυγα από το iPhone 5. Το βαρέθηκα και δεν μου πολύ άρεσε το iOS 7.

Πρώτο βήμα: πλήρης φόρτιση!

Άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω.

Αυτό που γράφει όμως με αυτοκόλλητο έξω από το κουτί, με Ελληνικά γράμματα ότι είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο: το προϊόν αυτό είναι συμβατό...

Link to comment
Share on other sites

799.....

Τα χριστουγεννα θα το παρω κατω απο 600... Για μενα και να ειχα τα χρηματα δεν αξιζει τοσα η αγορα του. Και ξερουμε ολοι σε 2 μηνες ποσο θα στοιχιζει....

Απορω ομως πως ο κοσμος παραβλεπει το 565 ευρω του skroutz... Τοσο χαλια ειναι τα ευρωπαικα κινητα.... Με 799 παιρνω και κινητο και galaxy gear.... Γιατι δε βγαζουν καμια προσφορα για πακετακι

Αντε να πιστεψω οτι μερικοι θελουν ελληνικης αντιπροσωπιας για τους λογους τους... Το extreme mobile που το εχει 640? Ελληνικης αντιπροσωπιας? Τι να πω δεν ξερω....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην διστάζετε. Αγοράστε το κινητό από ένα σκρουτζομαγαζο. Ευρωπαικά είναι τα κινητά, με πλήρη εγγύηση και 560 ευρώ. Είναι κοροϊδία τα 799.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το πιο αξιοπιστο σκρουτζομαγαζο πιο ειναι? και ποια απο ολα προσφερουν DOA? Εχω ακουσει καλα λογια για kaizershop χωρις να ειμαι συγουρος. Προσωπικα καλυτερα να δωσω κατι παραπανω να εχωDOA και το κεφαλι μου ησυχο.

Επισης αν χρειαστει να στειλεις την επισκευη πισω σου τους παιρνεις πρωτα τηλεφωνο και στελνουν αυτοι courier ,να ερθουν να το παρουν?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 799 έχει σκέτη συσκευή.

Αν κάποιος έχει επιδότηση ή κάνει νέα σύνδεση θα το πάρει φθηνότερα εννοείται!

Εγώ το πήρα 300 ευρώ φθηνότερα λόγω επιδότησης! Σε κάθε περίπτωση όμως την αρχική τιμή χρεώνεσαι πάντα σαν συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 799 έχει σκέτη συσκευή.

Αν κάποιος έχει επιδότηση ή κάνει νέα σύνδεση θα το πάρει φθηνότερα εννοείται!

Εγώ το πήρα 300 ευρώ φθηνότερα λόγω επιδότησης! Σε κάθε περίπτωση όμως την αρχική τιμή χρεώνεσαι πάντα σαν συσκευή!

 

Θα μπορούσες να το πάρεις γυρώ στα 550 απο skroutz και τα 300 της επιδότησης έκπτωση στα πάγια. Είναι κλοπή τα 800 της αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Τα 300 ευρώ για επιδότηση συσκευής γίνονται 120 ευρώ για αφαίρεση πάγιου.

Δεν αξίζει.

Χίλιες φορές Ελληνικό.

Link to comment
Share on other sites

Τα 300 ευρώ για επιδότηση συσκευής γίνονται 120 ευρώ για αφαίρεση πάγιου.

Δεν αξίζει.

Χίλιες φορές Ελληνικό.

 

Αυτό το εζησα κι εγω. 350 ευρω επιδοτηση, η οποια για εκπτωση παγιου γινοταν 120 - ετσι και μαζεψα ένα ελληνικο s4 πριν καποιους μηνες.

Δυστυχως οι εταιριες εχουν δημιουργησει ένα ωραιο σκηνικο με την υπερτιμολογηση των συσκευών και τις εικονικες υπερεπιδοτησεις...

Link to comment
Share on other sites

Τα 300 ευρώ για επιδότηση συσκευής γίνονται 120 ευρώ για αφαίρεση πάγιου.

Δεν αξίζει.

Χίλιες φορές Ελληνικό.

 

χωρις να ξερω τι παγιο εχεις εγω θα ελεγα 560 το κινητο απο skroutz και μετα ενα f2go wind με 10 ευρω καρτα το μηνα 1000 λεπτα προς ολους 600 sms και 1GB internet στο χρονο 680 ευρα και εισαι αρχοντας.δεν πρεπει οι εταιριες κινητης να μας κοτσους.

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 799 έχει σκέτη συσκευή.

Αν κάποιος έχει επιδότηση ή κάνει νέα σύνδεση θα το πάρει φθηνότερα εννοείται!

Εγώ το πήρα 300 ευρώ φθηνότερα λόγω επιδότησης! Σε κάθε περίπτωση όμως την αρχική τιμή χρεώνεσαι πάντα σαν συσκευή!

 

Νομίζω σε αυτή την περίπτωση συμφέρει το πλαίσιο που το δίνει και 100 ευρώ φθηνότερα με την δωροεπιγαγή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...