Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρε τον ένα backup με το flashify πριν βάλεις τον lean η οποίον άλλο θες και αν δε σου αρέσει τον ξανά περνάς.

 

ευχαριστώ για την εφαρμογή αλλά βιάστηκα και πέρασα τον lean . άρα όποιος του είναι εύκολο και έχει μαμά κερνελ και μπορεί να τον κάνει ένα back up και τον ανεβάσει θα του ήμουν υπόχρεος .

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την εφαρμογή αλλά βιάστηκα και πέρασα τον lean . άρα όποιος του είναι εύκολο και έχει μαμά κερνελ και μπορεί να τον κάνει ένα back up και τον ανεβάσει θα του ήμουν υπόχρεος .

 

Έλα φίλε μου. Πρόσεξε είναι img δε το φλασαρεις από recovery. Κάνε το μέσω του flashify.

 

https://www.dropbox.com/s/ki62w4ss1ykqa5a/boot.img

Link to comment
Share on other sites

Ups τι εφαρμογή είναι αυτή και δεν την ήξερα από αυτήν φλασαρεις ρομ κτλ η μόνο για μπακαπ κερνελ την έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Ups τι εφαρμογή είναι αυτή και δεν την ήξερα από αυτήν φλασαρεις ρομ κτλ η μόνο για μπακαπ κερνελ την έχεις;

 

Πολλα δεν ξερετε εδω στο Note Section :)

Ειναι για να flashαρεις zip ή img χωρις να μπεις σε recovery.Rom δεν flashαρεις δυστυχως.Και επισης οπως ειπες κανεις και backup του kernel ή του recovery που φορας.

Link to comment
Share on other sites

Για δίδαξε μας λοιπών.

Αν πχ θέλω να φλασαρω ένα θέμα το κάνω από αυτήν την εφαρμογή; και όταν το διαλέξω το κινητό τι κάνει δεν μπαίνει ρεικοβερι δεν κάνει επανεκκίνηση κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Για δίδαξε μας λοιπών.

Αν πχ θέλω να φλασαρω ένα θέμα το κάνω από αυτήν την εφαρμογή; και όταν το διαλέξω το κινητό τι κάνει δεν μπαίνει ρεικοβερι δεν κάνει επανεκκίνηση κτλ?

 

Πλακα κανω μη τρελαινεσαι.Σου ειπα ειναι για zip ή img και οτι αφορα kernels και recoveries.Δεν ειναι για themes κλπ.Οταν πχ εχεις το boot.img του στοκ κερνελ και δεν εχεις pc για να το περασεις απο το odin το κανεις με το flashify.Κανεις reboot μονο του και ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανω μη τρελαινεσαι.Σου ειπα ειναι για zip ή img και οτι αφορα kernels και recoveries.Δεν ειναι για themes κλπ.Οταν πχ εχεις το boot.img του στοκ κερνελ και δεν εχεις pc για να το περασεις απο το odin το κανεις με το flashify.Κανεις reboot μονο του και ετοιμος.

 

Ναι βρε πλακιτσα και μόνο αλλά ο γραπτός λόγος είναι λίγο παρεξήγησημος.

 

Επί του θέματος

Μα όλα σε ζιπ είναι δεν καταλαβαίνω πια ξεχωρίζει και φλασαρει. ..

Και αν δεν φλασαρει αυτά δεν βρίσκω έναν λόγο ύπαρξης η ευκολίας τέλος πάντως στην εφαρμογή

Ότι φλασαρετε είναι σε μορφή .ζιπ

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε πλακιτσα και μόνο αλλά ο γραπτός λόγος είναι λίγο παρεξήγησημος.

 

Επί του θέματος

Μα όλα σε ζιπ είναι δεν καταλαβαίνω πια ξεχωρίζει και φλασαρει. ..

Και αν δεν φλασαρει αυτά δεν βρίσκω έναν λόγο ύπαρξης η ευκολίας τέλος πάντως στην εφαρμογή

Ότι φλασαρετε είναι σε μορφή .ζιπ

 

παιδια εχω προβλημα.....πηγα να ρουταρω με 4.4.2 στο καινουργιο note3 που εχω(σημερα το παρελαβα) και κανει απο μονο του restart....με cf-root οπως εκανα και το πρωτο note3 μου...τι να κανω???μπορω να το επαναφερω???

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε πλακιτσα και μόνο αλλά ο γραπτός λόγος είναι λίγο παρεξήγησημος.

 

Επί του θέματος

Μα όλα σε ζιπ είναι δεν καταλαβαίνω πια ξεχωρίζει και φλασαρει. ..

Και αν δεν φλασαρει αυτά δεν βρίσκω έναν λόγο ύπαρξης η ευκολίας τέλος πάντως στην εφαρμογή

Ότι φλασαρετε είναι σε μορφή .ζιπ

 

Και ομως δεν ειναι ολα σε zip.Zip τα κανουν οι developers.Images ειναι ολα γιαυτο και αν ξεζιπαρεις βλεπεις ενα αρχειο .img και εναν φακελο META-INF.Το θεμα ειναι οτι σε πολλες συσκευες π.χ. G2 για να βαλεις recovery επρεπε να το κανεις με .img για αυτο και χρειαζεται το Flashify.Απο κει και περα εγω το χρησιμοποιω στο Note μονο και μονο για το Screen mirroring.Εχω backup τον stock kernel και οταν θελω να δω κατι στην TV ανοιγω Flashify φλασαρω τον stock reboot,κανω την δουλεια μου και μετα ξανα Lean :) Τοσες και τοσες εφαρμογες εχουμε αχρειαστες δεν ειναι και τιποτα να εχουμε και αυτη νομιζω.Τωρα πως ξεχωριζει τι ειναι το καθενα δε ξερω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια εχω προβλημα.....πηγα να ρουταρω με 4.4.2 στο καινουργιο note3 που εχω(σημερα το παρελαβα) και κανει απο μονο του restart....με cf-root οπως εκανα και το πρωτο note3 μου...τι να κανω???μπορω να το επαναφερω???

 

Κατεβασε μια official απο το Sammobile και περνα την με το Odin.

Link to comment
Share on other sites

πωσ περναμε recovery στο κινητο?το εχω κατεβαση το αρχειο ειναι disk image file....πωσ το περναω?
με odin βάλε αυτό http://d-h.st/bLx
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ρωτησω γιατι δεν προτεινεις μια νεωτερη εκδοση cwr απο οτι ειδα στο xda εχει βγει κ η 6,0,4,7?Εχει κατι πιο σταθερο η 6,0,4,6?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ρωτησω γιατι δεν προτεινεις μια νεωτερη εκδοση cwr απο οτι ειδα στο xda εχει βγει κ η 6,0,4,7?Εχει κατι πιο σταθερο η 6,0,4,6?

Ευχαριστω...

δεν είναι ρομ για να είναι σταθερό, αυτό έχω εγώ και παίζει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε firekostas αν και τελικά δεν την χρειάζομαι την εφαρμογή, αλήθεια έμαθα κάτι σήμερα και ας το λέγαμε για πλάκα. Χαχα
Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε μου. Πρόσεξε είναι img δε το φλασαρεις από recovery. Κάνε το μέσω του flashify.

 

https://www.dropbox.com/s/ki62w4ss1ykqa5a/boot.img

 

σε ευχαριστώ πολύ !!!!

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

παιδια καθε φορα που περνω νεα ρομ και κανω wipe data κτλ δεν σβηνονται ολοι οι φακελοι απο την εσωτερικη μνημη.Πρεπει να κανω format system ,format data?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καθε φορα που περνω νεα ρομ και κανω wipe data κτλ δεν σβηνονται ολοι οι φακελοι απο την εσωτερικη μνημη.Πρεπει να κανω format system ,format data?

 

Για να σβηστούν όλα από την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως δεν ειναι ολα σε zip.Zip τα κανουν οι developers.Images ειναι ολα γιαυτο και αν ξεζιπαρεις βλεπεις ενα αρχειο .img και εναν φακελο META-INF.Το θεμα ειναι οτι σε πολλες συσκευες π.χ. G2 για να βαλεις recovery επρεπε να το κανεις με .img για αυτο και χρειαζεται το Flashify.Απο κει και περα εγω το χρησιμοποιω στο Note μονο και μονο για το Screen mirroring.Εχω backup τον stock kernel και οταν θελω να δω κατι στην TV ανοιγω Flashify φλασαρω τον stock reboot,κανω την δουλεια μου και μετα ξανα Lean :) Τοσες και τοσες εφαρμογες εχουμε αχρειαστες δεν ειναι και τιποτα να εχουμε και αυτη νομιζω.Τωρα πως ξεχωριζει τι ειναι το καθενα δε ξερω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατεβασε μια official απο το Sammobile και περνα την με το Odin.

 

ολα οκ με το κιν....πηγα να ρουταρω ομως παλι και τωρα μου εχει εμφανισει το εικονιδιο του chainfire(superuser κτλ) αλλα δεν εχει προσβαση root...γιατι???μου λεει οτι λειπει το su binary κτλ και να δοκιμασω να την περασω χειροκινητα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καθε φορα που περνω νεα ρομ και κανω wipe data κτλ δεν σβηνονται ολοι οι φακελοι απο την εσωτερικη μνημη.Πρεπει να κανω format system ,format data?

 

Αν μιλας για το recovery του philZ πας mount and storage αν θυμαμαι καλα και επιλεγεις wipe data and media (sd card).

Νομιζω ετσι το λεει.

Εκει καθαρίζουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να ξερει που μπορω να βρω οθονη + touchwiz (νομιζω οτι πανε μαζι) απο καποιο site κτλ η αν δινει καποιος....για το πρωτο μου note3 που εσπασε...???γιατι σε ebay και σκρουτζ ειναι στα 170ευρω και σε μαγαζι που ρωτησα θελει 220,αν βρεθει και γλιτωσουμε τπτ καλα θα ειναι
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...