Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει καποιος να ανεβασει ενα link με το modem που πρεπει να εχω φλασαρισμενο στην συσκευη?γιατι τον τελευταιο καιρο μετα απο διαφορα φλασαρισματα και πειραματα,ειμαι μονιμα με μια γραμμη σημα τηλεφωνου...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να ανεβασει ενα link με το modem που πρεπει να εχω φλασαρισμενο στην συσκευη?γιατι τον τελευταιο καιρο μετα απο διαφορα φλασαρισματα και πειραματα,ειμαι μονιμα με μια γραμμη σημα τηλεφωνου...
Εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63277436&postcount=12560 άλλαξε και BL.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με Audax 31 δουλεύει σωστά και η αναγνώριση χειρογράφου και η εγγραφή με spen στα Ελληνικά. Όμως χρησιμοποιώ το stock keyboard. Αν έχεις επιλέξει άλλο πληκτρολόγιο τότε κατέβασε το zip του stock keyboard από το ρυθμίσεις -> γενικά -> audax l settings και φλάσαρέ το μέσω recovery.

Σ' ευχαριστώ. Το έκανα (και μετά wipe cache kai dalvik μήπως και...) αλλά πάλι τα ίδια. Δεν έχει αναγνώριση γραφής στο Ενεργό σημείωμα και ενά είναι επιλεγμένα και τα Ελληνικά, στο s note ή σε ότι γράψεις με το πενάκι, δεν αναγνωρίζει τα Ελληνικά (στο Ενεργό Σημείωμα ούτε τα Αγγλικά αναγνωρίζει. Κολλάει)

Edited by artakigeorge
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ. Το έκανα (και μετά wipe cache kai dalvik μήπως και...) αλλά πάλι τα ίδια. Δεν έχει αναγνώριση γραφής στο Ενεργό σημείωμα και ενά είναι επιλεγμένα και τα Ελληνικά, στο s note ή σε ότι γράψεις με το πενάκι, δεν αναγνωρίζει τα Ελληνικά (στο Ενεργό Σημείωμα ούτε τα Αγγλικά αναγνωρίζει. Κολλάει)

Τότε μάλλον δεν έκατσε σωστά η rom. Εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση. Ίσως να δοκίμαζες να ξανακάνεις εγκατάσταση από την αρχή με format όλων πλην χώρων αποθήκευσης.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον δεν έκατσε σωστά η rom. Εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση. Ίσως να δοκίμαζες να ξανακάνεις εγκατάσταση από την αρχή με format όλων πλην χώρων αποθήκευσης.

Και σε μενα το ιδιο γινεται..ηρθα απο αλλη ρομ με full wipe ολα εκτος απο καρτα μνημης και κολλαει.

Σ' ευχαριστώ. Το έκανα (και μετά wipe cache kai dalvik μήπως και...) αλλά πάλι τα ίδια. Δεν έχει αναγνώριση γραφής στο Ενεργό σημείωμα και ενά είναι επιλεγμένα και τα Ελληνικά, στο s note ή σε ότι γράψεις με το πενάκι, δεν αναγνωρίζει τα Ελληνικά (στο Ενεργό Σημείωμα ούτε τα Αγγλικά αναγνωρίζει. Κολλάει)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

τα αλλαξα και τα δυο μενιο σ ευχαριστω!

μαλλον φταιει η wind γιατι παλι μια γραμμη σημα εχω.τωρα ειμαι με omega αλλα και πριν με aryamod

παλι μια γραμμη ειχα .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα αλλαξα και τα δυο μενιο σ ευχαριστω!

μαλλον φταιει η wind γιατι παλι μια γραμμη σημα εχω.τωρα ειμαι με omega αλλα και πριν με aryamod

παλι μια γραμμη ειχα .

Παρακαλώ.

Εγώ πάλι ίσως ήταν τυχαίο, ενώ μέσα στο σπίτι δεν είχα 4G σήμα κάποιες στιγμές μου το εμφανίζει με μια γραμμή.

Πάντως σίγουρα υπάρχουν κάποιες βελτιώσεις όταν αλλάζουμε μόντεμ.

Τώρα έχω την Arya 7.3 και με ένα update που έδωσε ο τεράστιος civato έγινε 7.4

Έβαλα και lean 6.3 και επέστρεψα στις ριζες:p

Έχω βέβαια backup την DarkLord και οταν δώσει update στο φτερό είμαι πίσω ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ.

Εγώ πάλι ίσως ήταν τυχαίο, ενώ μέσα στο σπίτι δεν είχα 4G σήμα κάποιες στιγμές μου το εμφανίζει με μια γραμμή.

Πάντως σίγουρα υπάρχουν κάποιες βελτιώσεις όταν αλλάζουμε μόντεμ.

Τώρα έχω την Arya 7.3 και με ένα update που έδωσε ο τεράστιος civato έγινε 7.4

Έβαλα και lean 6.3 και επέστρεψα στις ριζες:p

Έχω βέβαια backup την DarkLord και οταν δώσει update στο φτερό είμαι πίσω ;)

εγω δυστυχως ειχα προβλημα με το gps και αναγκαστηκα να βγαλω την aryamod 7,3.με την darklord με ενοχλουσε αυτη η καθυστερηση που ειχε μεχρι να δειξει καθαρα τις φωτογραφιες της καμερας.με kernel δεν εχω ψαχθει καθολου.λες να βαλω τον lean? θα δω καποια ουσιωδη διαφορά?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ.

Εγώ πάλι ίσως ήταν τυχαίο, ενώ μέσα στο σπίτι δεν είχα 4G σήμα κάποιες στιγμές μου το εμφανίζει με μια γραμμή.

Πάντως σίγουρα υπάρχουν κάποιες βελτιώσεις όταν αλλάζουμε μόντεμ.

Τώρα έχω την Arya 7.3 και με ένα update που έδωσε ο τεράστιος civato έγινε 7.4

Έβαλα και lean 6.3 και επέστρεψα στις ριζες:p

Έχω βέβαια backup την DarkLord και οταν δώσει update στο φτερό είμαι πίσω ;)

 

Έχω στοκ κερνελ σε aryamod v7.3 αν βάλω lean 6.3 τι περισσότερο έχει και αν έχει κάποιο θεμα που να μην δουλεύει σωστά στο τηλέφωνο αν το βάλω

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο γινεται..ηρθα απο αλλη ρομ με full wipe ολα εκτος απο καρτα μνημης και κολλαει.

Τελικά δούλεψε σωστά και στα Ελληνικά και στα Αγγλικά. Σε όλα και σε όλες τις εφαρμογές, μετά από μια απλή ενημέρωση της γλώσσας που έκανα συτο πληκτρολόγιο (stock) Google. Παιδευόμουν ώρες και τελικά ήταν τόσο απλό (???). Για δοκιμάσέ το...

Link to comment
Share on other sites

με kernel δεν εχω ψαχθει καθολου.λες να βαλω τον lean? θα δω καποια ουσιωδη διαφορά?
Την διαφορά στην μπαταρία και στην ταχύτητα θα την καταλάβεις αμέσως.

Μετά από δύο τρεις κύκλους φόρτισης η μπαταρία θα είναι καλύτερη.

 

Έχω στοκ κερνελ σε aryamod v7.3 αν βάλω lean 6.3 τι περισσότερο έχει και αν έχει κάποιο θεμα που να μην δουλεύει σωστά στο τηλέφωνο αν το βάλω
Πάντα όταν δοκιμάζουμε κάτι έχουμε κρατήσει από πριν backup την rom μας.

Τον βάζεις ανεπιφύλακτα δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δούλεψε σωστά και στα Ελληνικά και στα Αγγλικά. Σε όλα και σε όλες τις εφαρμογές, μετά από μια απλή ενημέρωση της γλώσσας που έκανα συτο πληκτρολόγιο (stock) Google. Παιδευόμουν ώρες και τελικά ήταν τόσο απλό (???). Για δοκιμάσέ το...

Ειχες δικιο και εγω το εκανα..λεω να βαλω και lean kernel..τα toggles τι εχουν μεσα;τα εχεις βαλει;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακαλώ.

Εγώ πάλι ίσως ήταν τυχαίο, ενώ μέσα στο σπίτι δεν είχα 4G σήμα κάποιες στιγμές μου το εμφανίζει με μια γραμμή.

Πάντως σίγουρα υπάρχουν κάποιες βελτιώσεις όταν αλλάζουμε μόντεμ.

Τώρα έχω την Arya 7.3 και με ένα update που έδωσε ο τεράστιος civato έγινε 7.4

Έβαλα και lean 6.3 και επέστρεψα στις ριζες:p

Έχω βέβαια backup την DarkLord και οταν δώσει update στο φτερό είμαι πίσω ;)

Τι εδωσε ο σιβατο;;γιατι ειχα την ρομ του κανα 6μηνο λλα δεν εβγαλε update και εβαλα audax..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ειχες δικιο και εγω το εκανα..λεω να βαλω και lean kernel..τα toggles τι εχουν μεσα;τα εχεις βαλει;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εδωσε ο σιβατο;;γιατι ειχα την ρομ του κανα 6μηνο λλα δεν εβγαλε update και εβαλα audax..

Στην Arya έδωσε http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63656748&postcount=14094

 

Καιρό είχα να δω τέτοιος χρόνους, τελικά ο lean είναι εγγύηση

https://www.dropbox.com/s/2bqw4avs5rp1e61/Screenshot_2015-11-05-20-29-06.png?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/3hwlsz39n809rxx/Screenshot_2015-11-05-20-29-16.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Την διαφορά στην μπαταρία και στην ταχύτητα θα την καταλάβεις αμέσως.

Μετά από δύο τρεις κύκλους φόρτισης η μπαταρία θα είναι καλύτερη.

 

Πάντα όταν δοκιμάζουμε κάτι έχουμε κρατήσει από πριν backup την rom μας.

Τον βάζεις ανεπιφύλακτα δεν θα έχεις κανένα θέμα.

 

Φίλε μου μπορείς να ανεβάσεις το κερνελ lean 6.3 και τέλος τον περνάω από πάνω ή πρέπει να περάσω πριν κάποιο clean πχ αυτό που έχει η aryamod στα Download

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Λεω να δοκιμασω τον lean στν audax..η arya πολυ ωραια ρομ και σιγουραντζα αλλα δεν σου δινει την επιλογη στο aroma να εγκαταστησεις xposed και γι αυυο εβαλα την audax..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Λεω να δοκιμασω τον lean στν audax..η arya πολυ ωραια ρομ και σιγουραντζα αλλα δεν σου δινει την επιλογη στο aroma να εγκαταστησεις xposed και γι αυυο εβαλα την audax..
Στην Arya δεν βάζεις xposed, ο λόγος είναι ότι έχει πολλές μοντες και τα πράγματα μπερδεύονται.

 

Φίλε μου μπορείς να ανεβάσεις το κερνελ lean 6.3 και τέλος τον περνάω από πάνω ή πρέπει να περάσω πριν κάποιο clean πχ αυτό που έχει η aryamod στα Download
lk_hlteeur-v6.3 https://onedrive.live.com/?cid=F1ED4BADFEE3FC02&id=F1ED4BADFEE3FC02%21110#id=F1ED4BADFEE3FC02%21634&cid=F1ED4BADFEE3FC02&group=0

Τον βάζεις από πάνω, το Kernel_Cleaning_AudaxL μόνο μπελάδες είναι.

Link to comment
Share on other sites

Στην Arya δεν βάζεις xposed, ο λόγος είναι ότι έχει πολλές μοντες και τα πράγματα μπερδεύονται.

 

lk_hlteeur-v6.3 https://onedrive.live.com/?cid=F1ED4BADFEE3FC02&id=F1ED4BADFEE3FC02%21110#id=F1ED4BADFEE3FC02%21634&cid=F1ED4BADFEE3FC02&group=0

Τον βάζεις από πάνω, το Kernel_Cleaning_AudaxL μόνο μπελάδες είναι.

Το ξερω αν και ειναι απο τς πιο σταθερες ρομ και παραμετροποιησιμες αλλα χρησιμοποιω το xinsta που ειναι για να κατεβαζεις φωτο και βιντεο απο το instagram και το χρειαζομαι..περιμενω να βγαλει ενα σταθερο update για την ρομ του note 5 και να την δοκιμασω.!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αν και ειναι απο τς πιο σταθερες ρομ και παραμετροποιησιμες αλλα χρησιμοποιω το xinsta που ειναι για να κατεβαζεις φωτο και βιντεο απο το instagram και το χρειαζομαι..περιμενω να βγαλει ενα σταθερο update για την ρομ του note 5 και να την δοκιμασω.!!

 

Η aryamod v7.3. 4 είναι φτιαγμένη για exposed

Link to comment
Share on other sites

Η aryamod v7.3. 4 είναι φτιαγμένη για exposed

7.3 v4;; αυτην εννοεις;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καιρό είχα να δω τέτοιος χρόνους, τελικά ο lean είναι εγγύηση

 

Αυτό ξαναπέστο Μένιο! Άπειρες φορές δοκίμασα όλα τα κερνελ αλλά από άποψη μπαταρίας ο παλιός κλασικός lean (v6.3) παραμένει ο καλύτερος. Είναι πολύ κρίμα που ο dev δήλωσε πως θα αναβαθμίζει μόνο τις βερσιόν για aosp ρομ και όχι για tw.

 

Αυτήν την δουλειά την ανέλαβε πλέον ο jcadduono που έφτιαξε ένα fork του lean kernel (idleKernel τον ονομάζει) και ένα καινούριο thread εδώ.

 

Σιγα-σιγά μου φαίνεται ότι θα αρχίσω να το τεστάρω (αν και προς το παρόν "μου κάνει νερά στην μπαταρία"), αφού δείχνει ότι θα κάνει συχνά update και θα έχει ενδιαφέρον να παρακολουθώ την εξέλιξή του. :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα lean και με το που ανοιξα το κινητο στς 9 κ 30 ειχα 46%..12 κ 15 επεσε στο 45% με αρκετη χρηση wifi και χαλια σημα..μακαρι να παει ετσι

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα lean και με το που ανοιξα το κινητο στς 9 κ 30 ειχα 46%..12 κ 15 επεσε στο 45% με αρκετη χρηση wifi και χαλια σημα..μακαρι να παει ετσι

 

Με το lean 6.4.7 είμαι. Σε σχέση με το στοκ της arya είδα τεράστια διαφορά σε μπαταρία.

Απλά όταν ξυπνώ το κινητό από deep sleep δε δείχνει τόσο σπιρτόζος όσο θα ήθελα.

Αν ξαναγυρίσω σε lean 6.3 παίζει "άγχος"?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Με το lean 6.4.7 είμαι. Σε σχέση με το στοκ της arya είδα τεράστια διαφορά σε μπαταρία.

Απλά όταν ξυπνώ το κινητό από deep sleep δε δείχνει τόσο σπιρτόζος όσο θα ήθελα.

Αν ξαναγυρίσω σε lean 6.3 παίζει "άγχος"?

Δεν ξερω γιατι δεν εχω βαλει 6.4.7..ουτε ηξερα οτι υπαρχει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...