Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο μεσημερι. Σε Phronesis δεν μπορω να ενεργοποιησωδεδομενα. Πού υπάρχουν οι ρυθμίσεις για να μπορεσουμε να ορισουμε σημειο πρόσβασης? Εμφανιζει το παρακατω μηνυμα :

"Δεν ειναι δυνατή η εμφάνιση των ρυθμίσεων ονόματος σημειου πρόσβασης. Δεν επιτρεπεται η προσβαση για το τρεχον προφιλ χρήστη"

Δοκίμασε τη λύση που προτείνεται στο νήμα της phronesis του xda.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=65419440

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε τη λύση που προτείνεται στο νήμα της phronesis του xda.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=65419440

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Σιγα μην το έβρισκα. Μια χαρα δουλευει

«Ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα»
Link to comment
Share on other sites

Ο dev της phronesis έβγαλε ανακοινωση και για την 6.5 και για την mm..η 6.5 θα ξανα ανεβει με αλλον κερνελ καθως πρεπει να υπαρχει λινκ του κερνελ αμα θελει καποιος να τον καυεβασει...για την mm την δοκιμαζουν εδω και 3 εβδομαδες και λενε οτι παει πολυ καλα για καθημερινη χρηση,ειναι port note 5..απλα εχπυν αυτο το προβλημα με τον κανονα οτι πρεπει να ανεβαζουν σε ξεχωριστο λινκ τον κερνελ...εν αναμονη λοιπον για να αναστηθει ξανα το κινητο μας

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω πρόβλημα. Είμαι με την Darkwolf και ξαφνικά το κινητό έκλεισε. Απο τότε κόλλαγε στο σήμα της Samsung και το κυριότερο δεν έμπαινε στο recovery (boot to recovery έκανε πάλι restart). Έβαλα stock firmaware και πήγα να τα κάνω όλα απο την αρχή. Εκανα εγκατάσταση την τελευταία επίσημη rom και κατέβασα το CF-Auto-Root. Το φλάσαρα και το root έγινε κανονικά. Πήγα να βάλω TWRP (2.8.7.0) αλλά τίποτα. Δοκίμασα με odin, δοκίμασα με flashify αλλά τίποτα. Δείχνει πως εγκαταστάθηκε επιτυχώς αλλά όταν κάνω boot to recovery κάνει αμέσως restart. Τι μπορώ να κάνω για να βάλω πάλι το recovery
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω πρόβλημα. Είμαι με την Darkwolf και ξαφνικά το κινητό έκλεισε. Απο τότε κόλλαγε στο σήμα της Samsung και το κυριότερο δεν έμπαινε στο recovery (boot to recovery έκανε πάλι restart). Έβαλα stock firmaware και πήγα να τα κάνω όλα απο την αρχή. Εκανα εγκατάσταση την τελευταία επίσημη rom και κατέβασα το CF-Auto-Root. Το φλάσαρα και το root έγινε κανονικά. Πήγα να βάλω TWRP (2.8.7.0) αλλά τίποτα. Δοκίμασα με odin, δοκίμασα με flashify αλλά τίποτα. Δείχνει πως εγκαταστάθηκε επιτυχώς αλλά όταν κάνω boot to recovery κάνει αμέσως restart. Τι μπορώ να κάνω για να βάλω πάλι το recovery
Δοκίμασε ξανά με odin να κάνεις την διαδικασία αλλά κάνε disabled το AntiVirus σου.Αν δεν μπει

κατέβασε από το play το twrp

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160601/470cc9139a3681a0b70fe1a9ec7af72f.jpg

Μετά βάλε το TWRP 2.8.7.0 zip και κάντο install, πιστεύω να το πάρει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανά με odin να κάνεις την διαδικασία αλλά κάνε disabled το AntiVirus σου.Αν δεν μπει

κατέβασε από το play το twrp

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160601/470cc9139a3681a0b70fe1a9ec7af72f.jpg

Μετά βάλε το TWRP 2.8.7.0 zip και κάντο install, πιστεύω να το πάρει έτσι.

 

Α δεν ήξερα πως γίνεται με το Play Store. Να είσαι καλά δούλεψε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την remix και δεν μου ανοιγει η εφαρμογη winbank wallet.υπαρχει λύση χωρίς να αλλάξω την rom?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την remix και δεν μου ανοιγει η εφαρμογη winbank wallet.υπαρχει λύση χωρίς να αλλάξω την rom?
Σε εμένα η εφαρμογή winbank mobile δουλεύει κανονικά αλλά στο ξεκίνημα γράφει root συσκευή, για την wallet δεν ξέρω.

Σε εσένα το winbank mobile δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η εφαρμογή winbank mobile δουλεύει κανονικά αλλά στο ξεκίνημα γράφει root συσκευή, για την wallet δεν ξέρω.

Σε εσένα το winbank mobile δουλεύει?

ναι η winbank mobile δουλευει μια χαρα! η wallet εγκαθισταται κανονικα αλλα παω να την ανοιξω και με πεταει εξω.

επειδη και στο lenovo k3 note που εχω cm rom μου κανει τα ιδια,μαλλον δεν δουλευει με τις cm.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι η winbank mobile δουλευει μια χαρα! η wallet εγκαθισταται κανονικα αλλα παω να την ανοιξω και με πεταει εξω.

επειδη και στο lenovo k3 note που εχω cm rom μου κανει τα ιδια,μαλλον δεν δουλευει με τις cm.

Την δοκίμασα σε TW 5.1.1 rom και δεν παίζει άρα όπως είπε ο φίλος πιο πάνω φταίει το root.

Αν θυμάμαι καλά κάποτε με το xposed υπήρχε μια εφαρμογή που διαλεγες app και το έκανε να μην φαίνεται ότι είσαι root και έπαιζε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα σε TW 5.1.1 rom και δεν παίζει άρα όπως είπε ο φίλος πιο πάνω φταίει το root.

Αν θυμάμαι καλά κάποτε με το xposed υπήρχε μια εφαρμογή που διαλεγες app και το έκανε να μην φαίνεται ότι είσαι root και έπαιζε κανονικά.

η winbank wallet ειναι πολυ χρησιμη εφαρμογη αλλα δεν γινεται να μην ρουταρουμε τα κινητα μας για να δουλευει η wallet.

δεν ξερω αν το exposed παιζει με την remix.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλεφωνο στην πειραιως ριξε κανα καντηλι μπας κια βγαλουν αυτον τον ορο..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλεφωνο στην πειραιως ριξε κανα καντηλι μπας κια βγαλουν αυτον τον ορο..
τους εχω γραψει στο play store οτι δεν δουλευει η εφαρμογη.καποιος εχει γραψει οτι αν απενεργοποιηθει το NFC δουλευει κανονικα....σε μενα το nfc ειναι μονιμως απενεργοποιημενο αλλα παλι με πεταει εξω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία σε σχέση με την phronesis τι λέει?
Καμία σχέση 5.1.1 με 6.0.1 σαφώς καλύτερη η phronesis αλλά πολύ lag.

Το θετικό τώρα που την δοκιμάζω με τον test kernel βλέπω ότι τα πάει πολύ καλά στην κατανάλωση.

Μπορεί να είναι τυχαίο αλλά για κάποιο λόγο έχει χαθεί το edge panel και ίσως εκεί οφείλεται η χαμηλή κατανάλωση.

Πάντως παιδιά δεν θυμάμαι το τηλέφωνό να είναι τόσο smooth.

Συμπεράσματα για μπαταρία με κάνα δυο φορτισεις.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση 5.1.1 με 6.0.1 σαφώς καλύτερη η phronesis αλλά πολύ lag.

Το θετικό τώρα που την δοκιμάζω με τον test kernel βλέπω ότι τα πάει πολύ καλά στην κατανάλωση.

Μπορεί να είναι τυχαίο αλλά για κάποιο λόγο έχει χαθεί το edge panel και ίσως εκεί οφείλεται η χαμηλή κατανάλωση.

Πάντως παιδιά δεν θυμάμαι το τηλέφωνό να είναι τόσο smooth.

Συμπεράσματα για μπαταρία με κάνα δυο φορτισεις.

Μεγάλος Kmokhtar. Για να δούμε πως θα είναι η Note5 MM Phronesis. Λογικά θα κάτσει καλύτερα.

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση 5.1.1 με 6.0.1 σαφώς καλύτερη η phronesis αλλά πολύ lag.

Το θετικό τώρα που την δοκιμάζω με τον test kernel βλέπω ότι τα πάει πολύ καλά στην κατανάλωση.

Μπορεί να είναι τυχαίο αλλά για κάποιο λόγο έχει χαθεί το edge panel και ίσως εκεί οφείλεται η χαμηλή κατανάλωση.

Πάντως παιδιά δεν θυμάμαι το τηλέφωνό να είναι τόσο smooth.

Συμπεράσματα για μπαταρία με κάνα δυο φορτισεις.

 

Πολύ καλή μπαταρία και για μένα με το ίδιο setup.

Είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε TW MM.

Σε cm είχα purify τόσο καιρό.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλος Kmokhtar. Για να δούμε πως θα είναι η Note5 MM Phronesis. Λογικά θα κάτσει καλύτερα.

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

χα χα για αυτό δεν το αλλάζω δεν πλήττεις ποτέ, το τηλέφωνό είναι μουλάρι σηκώνει τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήθελα ένα link για απροβληματιστο firmware για το note 3.το sammobile μάλλον έχει κολλήσει.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση 5.1.1 με 6.0.1 σαφώς καλύτερη η phronesis αλλά πολύ lag.

Το θετικό τώρα που την δοκιμάζω με τον test kernel βλέπω ότι τα πάει πολύ καλά στην κατανάλωση.

Μπορεί να είναι τυχαίο αλλά για κάποιο λόγο έχει χαθεί το edge panel και ίσως εκεί οφείλεται η χαμηλή κατανάλωση.

Πάντως παιδιά δεν θυμάμαι το τηλέφωνό να είναι τόσο smooth.

Συμπεράσματα για μπαταρία με κάνα δυο φορτισεις.

 

Πολλά lag εννοείς την 5.1.1 phronesis ή δοκιμάζεις κάποια beta της 6.0.1 phronesis?

 

Ναι το wallet της WinBank δεν παίζει αν είσαι root (εμένα λογικό μου ακούγεται, δεν είναι?).

Και ψάχνω σε όλο το σπίτι non root συσκευή και δε βρίσκω χαχαχαχαχα!!!

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Πολλά lag εννοείς την 5.1.1 phronesis ή δοκιμάζεις κάποια beta της 6.0.1 phronesis?

 

/QUOTE]Πολλά lag έχει η phronesis 5.1.1 αλλά η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή .

Τώρα έχω την AryaModV3_S7Edge με DarkLord-Kernel-Marshmallow-hlte-eur-V1.8-test3 που είναι σαφώς πιο γρήγορη και η μπαταρία έχει βελτιωθεί πολύ.

Εγώ είμαι ευχαριστημένος σε συνδυασμό μπαταρίας και ταχύτητας.

Ένα δείγμα από το πρωί μόνο με Η+

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160603/1bacd4b0d771df5284005183d829e4ab.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160603/bedb1e7c8c65a0b0a01c1bd3f3fd54d1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160603/d19e8e0699a4021367def51075476553.jpg

Υπόψιν είναι η δεύτερη φόρτιση :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το να μιλάω καθημερινά πάνω από 1,5-2 ώρες και 2 οθόνη, ότι και να κάνω, ότι rom και να βάλω, κάθε βράδυ θέλω φορτιστή... Οπότε...
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το να μιλάω καθημερινά πάνω από 1,5-2 ώρες και 2 οθόνη, ότι και να κάνω, ότι rom και να βάλω, κάθε βράδυ θέλω φορτιστή... Οπότε...

Εγώ μετά απο 2.5 χρόνια με την ίδια μπαταρία αποφάσισα να αλλάξω μπαταρία. Αγορασα την αυθεντική από omnitech. Η διάφορα είναι εμφανής. Με phronesis 6.5 εβγαζα 3 ώρες περιπου οθόνη και τώρα με την καινούργια βγάζω περίπου 5-5.30 όπως τον παλιό καλό καιρό! Με βλέπω να το κραταω για πολύ καιρό ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...