Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έβαλα dirty πάνω από darkwolf.

Πολύ ωραία μέχρι στιγμής. Blur σe edge και σε s pen command.

Ωραία και smooth animations.

Ένα ερώτημα μόνο. Εκεί που έβλεπα μόνιμα 1.3 περίπου ελεύθερη ραμ τώρα είμαι στα 600 mb

Τι παιζει;;

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την πέρασα με dirty flash και μέχρι στιγμής κομπλέ. Φλασαρα μόνο την ρομ χωρίς wipe.

Έχει μέσα τον καινούριο kernel.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα dirty πάνω από darkwolf.

Πολύ ωραία μέχρι στιγμής. Blur σe edge και σε s pen command.

Ωραία και smooth animations.

Ένα ερώτημα μόνο. Εκεί που έβλεπα μόνιμα 1.3 περίπου ελεύθερη ραμ τώρα είμαι στα 600 mb

Τι παιζει;;

Μήπως γιατί την έβαλες πάνω από άλλη ρομ ?

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γιατί την έβαλες πάνω από άλλη ρομ ?

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν ξερω ισως.οκ επανηλθε λιγο αλλα νομιζω η darkwolf μου καθεται καλυτερα.επισης το sview δουλευει απροβληματιστα ενω εδω παλι εχει θεμα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ισως.οκ επανηλθε λιγο αλλα νομιζω η darkwolf μου καθεται καλυτερα.επισης το sview δουλευει απροβληματιστα ενω εδω παλι εχει θεμα.
θα ανεβάσει νέα ρομ γιατί δεν παίζουν

τα παιχνίδια.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα ανεβάσει νέα ρομ γιατί δεν παίζουν

τα παιχνίδια.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ουτε το battery stats παιζει. και το smart manager δεν εχει εικονοδιο δικο του αλλα ειναι μεσα στις ρυθμισεις.

Εγω παντως γυρισα σε darkwolf και περιμενω την v3 του.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την DakLord. Ειχα θέμα με την v1 γιατι το τηλέφωνο σερνόταν. Αλλά τώρα είναι απίστευτα γρήγορο. Επίσης με μια πρόχειρη ματιά (δεν εχω ακόμα εγκατεστημένα όλα τα apps), μου δίνει την εντύπωση πως δεν έχει το θεματάκι με την RAM (μπούκωνε και επρεπε να κάνω clear) που είχα με την Phronesis 6.3. Οσον αφορά για τα games που κράσαραν πέρασα το fix του και λειτουργούν ολα άψογα. Πραγματικά εκπληκτική ROM. Το μόνο μου θέμα είναι πως δεν έχει icon για το smart manager αλλά big deal
Link to comment
Share on other sites

Εκεί παίζω και εγώ, η ρομ είναι εκπληκτική και έχει λίγο καλύτερη μπαταρία,

είναι νωρίς βέβαια αλλά η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται :cool:

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ουτε το battery stats παιζει. και το smart manager δεν εχει εικονοδιο δικο του αλλα ειναι μεσα στις ρυθμισεις.

Εγω παντως γυρισα σε darkwolf και περιμενω την v3 του.

Στη darkwolf σου δουλευει το screen mirroring σε μενα οχι το εχουν αναφερει και αλλοι χρηστες.

Επισης στο youtube μου κανει κατι φριζαρισμαστα σε πληρη οθονη η εικονα ενω παιζει ο ηχος

κανονικα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

GSM Phase 1 Member

 

Περιοχή: Άγνωστη

 

Μηνύματα: 98

 

Εγγραφή: Νοέ. 2008

 

Παράθεση από*godjet>

 

Guys τα φώτα σας ..έκανα κι εγώ το πρώτο ρομ πέρασμα έβαλα την τελευταία phronesis όπως την κατέβασα , όλα παίζουν μια χαρά εκτός από ένα μήνυμα για για multimedia η κάτι τέτοια που μου πετάει στο boot.

Ερώτηση χρειάζεται κάτι ακόμη να φλασαρω .? κερνελ ,fix. Κτλ.?

Την s7 την πέρασα μου έπαιξε κανονικά αλλά μετά τα card fix. και το super su τα παίξε όποτε καλά που είχα κάνει μπακαπ την Phronesis*

.

 

βλεπω ολοι λετε για ραμ ..σε μενα ειναι σταθερα στα 60 % χωρις κανενα tweak ..τι παιζει ?

 

Μιλάω μόνος μου η μου φαίνεται. ..:whistle::whistle:

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

GSM Phase 1 Member

 

Περιοχή: Άγνωστη

 

Μηνύματα: 98

 

Εγγραφή: Νοέ. 2008

 

Παράθεση από*godjet>

 

Guys τα φώτα σας ..έκανα κι εγώ το πρώτο ρομ πέρασμα έβαλα την τελευταία phronesis όπως την κατέβασα , όλα παίζουν μια χαρά εκτός από ένα μήνυμα για για multimedia η κάτι τέτοια που μου πετάει στο boot.

Ερώτηση χρειάζεται κάτι ακόμη να φλασαρω .? κερνελ ,fix. Κτλ.?

Την s7 την πέρασα μου έπαιξε κανονικά αλλά μετά τα card fix. και το super su τα παίξε όποτε καλά που είχα κάνει μπακαπ την Phronesis*

.

 

 

 

Μιλάω μόνος μου η μου φαίνεται. ..:whistle::whistle:

Για τη μνήμη ραμ παίζει ρόλο πόσες υπηρεσίες τρέχουν στο παρασκήνιο, προγράμματα ανοιχτά κτλ. Αν δεν το έχεις φορτωμένο θα έχεις πολύ ραμ ελεύθερη. Από την άλλη υπεύθυνο για την ραμ είναι το lmk ή αλλιώς low memory killing το οποίο συνήθως αλλάζει με κάθε κερνελ αλλά πηγαίνει να το πειράζεις και μόνος σου.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τη μνήμη ραμ παίζει ρόλο πόσες υπηρεσίες τρέχουν στο παρασκήνιο, προγράμματα ανοιχτά κτλ. Αν δεν το έχεις φορτωμένο θα έχεις πολύ ραμ ελεύθερη. Από την άλλη υπεύθυνο για την ραμ είναι το lmk ή αλλιώς low memory killing το οποίο συνήθως αλλάζει με κάθε κερνελ αλλά πηγαίνει να το πειράζεις και μόνος σου.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

ευχαριστω

γενικα δεν ξερω αν πρπει να πειραματιστω με κερνελ κτλ η ειναι οκ οπως την περασα σκετη (phronesis 6.3)

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

γενικα δεν ξερω αν πρπει να πειραματιστω με κερνελ κτλ η ειναι οκ οπως την περασα σκετη (phronesis 6.3)

Πιστεύω είναι μια χαρά με το Darklord kernel 1.5 δε θα έχεις κάποιο θέμα.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη darkwolf σου δουλευει το screen mirroring σε μενα οχι το εχουν αναφερει και αλλοι χρηστες.

Επισης στο youtube μου κανει κατι φριζαρισμαστα σε πληρη οθονη η εικονα ενω παιζει ο ηχος

κανονικα.

 

Δεν παίζει και μένα το mirroring. Αλλά δεν το χρησιμοποιώ γενικά φίλε μου.

Όσο για YouTube ναι το κάνει ενίοτε αλλά με λίγο μπρος πίσω στο βίντεο στρώνει.

Πάντως προτιμώ την darkwolf από darklord.

Πιο γρήγορη κάτι λιγότερο smooth αλλά λιγότερα bugs. Αν φτιάξει και τα sms μια χαρά.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει και μένα το mirroring. Αλλά δεν το χρησιμοποιώ γενικά φίλε μου.

Όσο για YouTube ναι το κάνει ενίοτε αλλά με λίγο μπρος πίσω στο βίντεο στρώνει.

Πάντως προτιμώ την darkwolf από darklord.

Πιο γρήγορη κάτι λιγότερο smooth αλλά λιγότερα bugs. Αν φτιάξει και τα sms μια χαρά.

 

Eυχαριστω για την απαντηση, αν και δεν εχω δοκιμασει την darklord και μενα η darkwolf μου αρεσε πολυ και σε λιγο μαλλον ετοιμαζει και την V3 για να δουμε.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση, αν και δεν εχω δοκιμασει την darklord και μενα η darkwolf μου αρεσε πολυ και σε λιγο μαλλον ετοιμαζει και την V3 για να δουμε.

 

Aντε να δουμε . παντως κανω ενα timeout απο τις MM Roms

και εβαλα phronesis 6.4

Χανει σε smoothness σαφως απο τις marsmallow αλλα ειναι γρηγορη και απροβληματιστη.

Εβαλα και τον idle kernel 7.1 απο πανω. Για μπαταρια δεν ξερω ακομη πιστευω μετα απο 2-3 φορτισεις θα εχω εικονα πλεον.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Aντε να δουμε . παντως κανω ενα timeout απο τις MM Roms

και εβαλα phronesis 6.4

Χανει σε smoothness σαφως απο τις marsmallow αλλα ειναι γρηγορη και απροβληματιστη.

Εβαλα και τον idle kernel 7.1 απο πανω. Για μπαταρια δεν ξερω ακομη πιστευω μετα απο 2-3 φορτισεις θα εχω εικονα πλεον.

 

μπορώ να περάσω την phronesis 6.4 νέα πάνω από την 6,3 η πρέπει να κάνω format διαδικασία clean install?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να περάσω την phronesis 6.4 νέα πάνω από την 6,3 η πρέπει να κάνω format διαδικασία clean install?
Βαλτην από πάνω χωρίς wipe, στο άρωμα θα διαλέξεις το update και προχωράς.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαλτην από πάνω χωρίς wipe, στο άρωμα θα διαλέξεις το update και προχωράς.

 

 

 

ευχαριστω για την απαντηση και υπομονη σου

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια καλησπερα. Ειμαι με phronesis 4.1 εδω και καμποσο καιρο. Αξιζει να παω στην 6.4 η να μην σκαλιζομαι? Το κιν.δεν εχει καποιο θεμα.Καλο πασχα σε ολους
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια καλησπερα. Ειμαι με phronesis 4.1 εδω και καμποσο καιρο. Αξιζει να παω στην 6.4 η να μην σκαλιζομαι? Το κιν.δεν εχει καποιο θεμα.Καλο πασχα σε ολους

Εγώ θα πήγαινα εννοείται γιατί έχει ένα σωρό καινούργια πράγματα. Προσωπικά πιστεύω πως η 6.4 είναι η καλύτερη που έχουν βγάλει.

Αν πάλι δε θες να στήνεις ρομ από την αρχή σε καταλαβαίνω, είναι και γιορτές τώρα.

Αξίζει πάντως ;)

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα εννοείται γιατί έχει ένα σωρό καινούργια πράγματα. Προσωπικά πιστεύω πως η 6.4 είναι η καλύτερη που έχουν βγάλει.

Αν πάλι δε θες να στήνεις ρομ από την αρχή σε καταλαβαίνω, είναι και γιορτές τώρα.

Αξίζει πάντως ;)

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Mολις την εβαλα και εγω με καθαρη εγκατασταση..κερνελ δοκιμαζω να δω αν θα κρατησω αυτον που ειχε..αλλιως παλι idle 6.6.5..σωστα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...