Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει .έχεις διαλέξει να μην έχει.

 

Πάτα συνεχόμενα το δάχτυλο σου στην αρχική οθόνη μέχρι να σου βγάλει τις ρυθμίσεις μπες μέσα άλλαξε το περιεχόμενο αρχικής οθόνης .

Έτοιμο

 

Ok ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την πέρασα όλα καλά. Αλλά μου φαίνεται πιο αργή απο την v1.ακομα κ στο πώς κλείνει τις εφαρμογές. Αλλά κ στο κατέβασμα της st bar.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα root την συσκευη μου επιτυχως.Τι recovery να βαλω?Ευχαριστω

Twrp να βαλεις!!

 

 

Εβαλε κανεις idle 6.6.2;;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Twrp να βαλεις!!

Εβαλε κανεις idle 6.6.2;;

 

Έβαλα εγώ, χθες το βράδυ. Δείχνει μια χαρά από άποψη σταθερότητας και απόκρισης, δεν είδα διαφορά από το στοκ. Εκεί που δε μπορώ να καταλάβω αν φταίει ο idle ή κάτι άλλο, είναι οι συχνές και αδικαιολόγητες αποσυνδέσεις από το gear S....

 

Βασικά ξαναγυρνάω στην arya 8 που απλά μου αρέσει περισσότερο. (από άποψη ταχύτητας η phronesis είναι μακράν καλύτερη).

Στα θετικά της phronesis από ότι διαβάζω στο xda, είναι ότι ξεκινάει ο civato να εμπλέκεται ενεργά στα διάφορα mods που θα παίξουν γι' αυτήν...

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Με τη phorensis v3 έχει αναφερθεί κάποιο bug? Από χτες που την εχω βάλει δε έχω δει κάτι αρνητικό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Με τη phorensis v3 έχει αναφερθεί κάποιο bug? Από χτες που την εχω βάλει δε έχω δει κάτι αρνητικό.

 

Δύο μέρες δεν είδα κάτι

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Στην v3 θεωρητικά έχουν διορθωθεί τα bugs των 2 πρώτων εκδόσεων. Επειδή όμως ψάχνουμε τυχόν προβλήματα θα σας πω ότι έχω δύο. Το πρώτο είναι η επανεκκίνηση του System UI κάποιες φορές που ανοίγω τη θηκη s-view. Το ανέφερα στο xda, εμφανίζεται και σε άλλους αλλά δε νομίζω να ασχοληθούν μ' αυτό. Το δεύτερο είναι η ένδειξη της στάθμης του σήματος κινητής. Σε δίκτυο LTE με τιμή γύρω στο -100db μου δείχνει ότι δεν έχω σήμα ή ότι έχω πολύ ασθενες σήμα. Βέβαια αυτό δεν επηρεάζει τις κλήσεις μου. Είναι καθαρά αισθητικό. Κατά τα άλλα αυτή η rom είναι η πιο γρήγορη που δοκίμασα ποτέ, η πιο όμορφη και η καλύτερη σε διαχείριση ram και μπαταρίας. Να τονίσω ότι για πρώτη φορά δεν εγκατέστησα εφαρμογές τύπου greenify, amplify κλπ. Όπως είπε κι ο Μένιος αυτή είναι η μητέρα όλων των roms!

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

την εκανα εγκατασταση αλλα μου λεει συνεχεια "η εφαρμογη εχει σταματησει".εκανα και wipe αλλα δεν εφτιαξε...

 

Εγώ έβαλα από το htc m9 την κάμερα πολύ καλή εδώ το link

 

https://mega.nz/#!dA8RUJrQ!0o0Q-KrjIgLxGhB6lYXYVfbT9fppssl4wfgY5hqvz6k

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα από το htc m9 την κάμερα πολύ καλή εδώ το link

 

https://mega.nz/#!dA8RUJrQ!0o0Q-KrjIgLxGhB6lYXYVfbT9fppssl4wfgY5hqvz6k

Το εχω διαβασει αρκετες φορες το εξης θεμα και θελω να ρωτησω..ειναι καινουρια εφαρμογη ή μπαινει πανω στην υπαρχουσα του s6 πχ και προσθετει κι αλλα πράγματα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το εχω διαβασει αρκετες φορες το εξης θεμα και θελω να ρωτησω..ειναι καινουρια εφαρμογη ή μπαινει πανω στην υπαρχουσα του s6 πχ και προσθετει κι αλλα πράγματα;

 

Είναι άλλη εφαρμογή και σε μένα πάει πολύ καλά αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι στην phorensis v3 δουλεύει το screen mirroring γιατί στην aryamod v8 όταν πάει να κάνει σύνδεση με πετάει ενώ στην aryamod v7.3 δεν είχα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Με idle kernel 6.6.2 και temaseks cm 12.1 rom όλα άψογα, φοβερή μπαταρία 5.5 ώρες οθονη και antutu 49300.

 

Ναι αλλά για αυτόν που χρησιμοποιεί το s Pen δεν κάνει εκτός και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει και δεν το ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει addon στο store και με αυτό κάνω αυτά που θέλω με το πενάκι μια χαρά. ( δεν μπορω να πω οτι το δουλεύω και ιδιαίτερα ). Τώρα αν κάποιος θέλει ακριβως τις λειτουργειες του μαμα spen μένει σε tw roms .
Link to comment
Share on other sites

5-μιση ωρες οθονη βγαζει εμενα η v3 με την ιδια χρηση που κανω παντα. Φωτεινότητα στη μεση, αρκετο σερφαρισμα, youtube και λιγο gaming. Καθολου χαλια!
Link to comment
Share on other sites

Η ν3 οντως δεν εχει τοσο καλη μπαταρια ακομα και με idle..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η ν3 χάλια μπαταρία 3ωρες και 30 λεπτα τέλεια σε όλα όμως.
Βάλε αυτή την έκδοση idleKernel-hlte-eur-6.5.5-note5port .Αν έχεις Greenify βγάλτω,

Xposed επίσης πίνει την μπαταρία με το καλαμάκι.

Θα έχεις για πλάκα μια ώρα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Greenify γιατί; Καταλαβαίνω ότι με την "έξυπνη διαχείριση" στην Phronesis ίσως να καθίσταται κάπως περιττό, αλλά ΚΑΚΟ γιατί να κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή την έκδοση idleKernel-hlte-eur-6.5.5-note5port .Αν έχεις Greenify βγάλτω,

Xposed επίσης πίνει την μπαταρία με το καλαμάκι.

Θα έχεις για πλάκα μια ώρα παραπάνω.

Τα εχω βγαλει απο τοτε που το συζητησαμε και οντως δεν κανουν και τιποτα..ισα ισα παιρνω ειδοποιησεις πλεον..θα δοκιμασω να βαλω τον 6.5.5 γιατι με 6.6.2. Δεν εχει τοσο καλη μπαταρια

 

Edit:τις ειδοποιησεις στο whatsapp χανω..πρεπει να μπω για να μου ερθουν..φυσικα και τα εχω ολα ενεργοποιημενα.στις προηγουμενες εκδοσεις μου ερχοταν κανονικα..

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος Πώς να λύσω το πρόβλημα με το screen mirroring στην aryamod υπάρχει κάποιο fix ?[/quote

 

Ακολουθησε τις οδηγιες και θα λυσεις το θεμα σου δεν ειναι τιποτα κατεβασε την εφαρμογη και εγκατεστησε την,μετα οταν θα την ανοιξεις θα σου ζητησει επιβεβαιωση ρουτ και αυτο ηταν,μετα μπορεις να την απεγκαταστησεις.

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/themes-apps/screen-mirror-fix-leaked-n900-lollipop-t2978314

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κι εγώ το ίδιο θέμα. Α με το whatsapp. Πρέπει να φορτώσω την εφαρμογή για να μου έρθουν τα μηνύματα. Καμία ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...