Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθώ να περάσω μπουτ λοαντερ και μόντεμ και δεν μου τα περνάει με τίποτα τι πρέπει να κάνω.

προσπαθώ με οντιν 3.09

Μήπως μπαίνεις σε download mod με πρόγραμμα και όχι χειροκίνητα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά δεν βρίσκω το download link από την xnote 18 καμιά βοήθεια;
εδώhttp://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358558735
Link to comment
Share on other sites

Κανενας κερνελ για nf4 ? Ο skyhigh εχει μεγαλο θεμα ακομα και δεν τον εχει ρυθμισει . Εγω αναβαθμισα και bootloader και modem και εχω xnote 18 η οποια ειναι αστερη . Αλλα ειμαι με stock kernel .

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Αντε να κατεβασουμε και εμεις την xnote 18...να δουμε τι λεει...πω...να σας πω την αληθεια βαριεμαι ομως να την ξαναστηνω απο την αρχη!!!!
S8+
Link to comment
Share on other sites

Κανενας κερνελ για nf4 ? Ο skyhigh εχει μεγαλο θεμα ακομα και δεν τον εχει ρυθμισει . Εγω αναβαθμισα και bootloader και modem και εχω xnote 18 η οποια ειναι αστερη . Αλλα ειμαι με stock kernel .
κάνε λίγο υπομονή ο τεράστιος civato τον ετοιμάζει http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53973292&postcount=1912

Edit τον ανέβασε http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=16386

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ξαναπερασω το official firmware ξανα γιατι μ κολλαει κ μετα απο hard rest

πως θα βρω το σωστο για να μην χασω εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ξαναπερασω το official firmware ξανα γιατι μ κολλαει κ μετα απο hard rest

πως θα βρω το σωστο για να μην χασω εγγυηση;

Τωρα τι έχεις ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ξαναπερασω το official firmware ξανα γιατι μ κολλαει κ μετα απο hard rest

πως θα βρω το σωστό για να μην χασω εγγυηση;

Δες με το Phone INFO ποιας χώρας ειναι η συσκευή σου και κατέβασε το firmware απο sammobile .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αντε να κατεβασουμε και εμεις την xnote 18...να δουμε τι λεει...πω...να σας πω την αληθεια βαριεμαι ομως να την ξαναστηνω απο την αρχη!!!!

 

κωστα επειδη θελω κι εγω να περασω την χ 18 τι λεει απο σταθεροτητα?και κατι αλλο για μπουτλοντερ κλπ πως αναβαθμισες βοηθησε με λιγο χρειαζεται να τα περασεις η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Μενιο κατι εβγαλε ο civato . Να το βαλω ?
να κάνεις ένα backup την ρομ και δοκίμασε.

Μόλις έβαλα ultimate 44 ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι μου το εφεραν απο service και τςρα με το που το ανοιγω και βαζω τουσ λογαριασμους μου , μου λεει σε σε secsetupwiazard διακοπηκε
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι μου το εφεραν απο service και τςρα με το που το ανοιγω και βαζω τουσ λογαριασμους μου , μου λεει σε σε secsetupwiazard διακοπηκε
τη πρόβλημα είχες ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι μου το εφεραν απο service και τςρα με το που το ανοιγω και βαζω τουσ λογαριασμους μου , μου λεει σε σε secsetupwiazard διακοπηκε

Πάρε τηλέφωνο στην samsung και θα σου πουν χώρα προέλευσης ,αλλιώς βρες το apk του phone info και πέρασε το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανοίξω κανονικά το κινητό μου γιατί κάνω setup τις ρυθμίσεις όταν ανοίγεις για πρώτη φορά το τηλέφωνο δηλαδή γλώσσα λογαριασμούς κτλ και όταν φτάνω στο τελευταίο βήμα μου βγάζει secsetupwiazard διακόπηκε και με ξεκινάει πάλι από την αρχή .
Link to comment
Share on other sites

να κάνεις ένα backup την ρομ και δοκίμασε.

Μόλις έβαλα ultimate 44 ίδωμεν.

Μένιο τον κατέβασα και εγώ αλλά μόνο ultimate kernel δεν γράφει το αρχείο:pαπο το πρώτο download από το δεύτερο δεν μπορώ είναι οκ;Αν θες δοκίμασε και μεταφορά αρχείων στην extd card γιατί στον 40 και 42 είχα πρόβλημα παρόλο που ήταν οι πιο smooth και βράχοι kernel που έχω βάλει. :o

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Μενιο ο ultimate τι λεει ?
Νομίζω ότι είναι μισό κλικ πιο γρήγορος από τον skyhigh.

Το θέμα είναι άλλο ,έχω την εντύπωση έχω καλύτερο σήμα τωρα (ας το επιβεβαιώσει κάποιος).

Link to comment
Share on other sites

κωστα επειδη θελω κι εγω να περασω την χ 18 τι λεει απο σταθεροτητα?και κατι αλλο για μπουτλοντερ κλπ πως αναβαθμισες βοηθησε με λιγο χρειαζεται να τα περασεις η οχι?

Ανδρεα, τωρα μολις τελειωσε το κατεβασμα στο κινητο μου...δεν εχω αναβαθμισει bootloader (επρεπε???)....και να σου πω σκεφτομαι να την περασω οπως ειναι με dirty install και αν δεν δουλεψει καλα τοτε να κανω clean install...

S8+
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα μια ερωτηση για την καλυτερη εγκατασταση της νεας εκδοσης του ultimate μια κ οι γενικες οδηγιες ειναι να απεγκαταστουμε τις εφαρμογες που ελεγχουν τον kernel, απο οτι βλεπω το st tewaks δεν υπαρχει στην διαχειρηση εφαρμογων.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ανοίξω κανονικά το κινητό μου γιατί κάνω setup τις ρυθμίσεις όταν ανοίγεις για πρώτη φορά το τηλέφωνο δηλαδή γλώσσα λογαριασμούς κτλ και όταν φτάνω στο τελευταίο βήμα μου βγάζει secsetupwiazard διακόπηκε και με ξεκινάει πάλι από την αρχή .

Μπες σε recovery mode και κανε wipe data /factory .Αν δεν φτιάξει πέρνα ξανά το firmware με odin αφού επικοινωνήσεις με την samsung και σου πουν ποιο είναι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

...δεν εχω αναβαθμισει bootloader (επρεπε???)....και να σου πω σκεφτομαι να την περασω οπως ειναι με dirty install και αν δεν δουλεψει καλα τοτε να κανω clean install...
Bootloader δεν χρειάζεται αλλά επειδή είναι άλλο firmware θέλει καθαρή εγκατάσταση.

 

καλησπερα στην παρεα μια ερωτηση για την καλυτερη εγκατασταση της νεας εκδοσης του ultimate μια κ οι γενικες οδηγιες ειναι να απεγκαταστουμε τις εφαρμογες που ελεγχουν τον kernel, απο οτι βλεπω το st tewaks δεν υπαρχει στην διαχειρηση εφαρμογων.Ευχαριστω.
Βγάζεις ότι εφαρμογή για κερνελ έχεις.

Βάζεις τον ultimate περίμενε κανά πεντάλεπτο , άνοιξε stweaks και synapse δώσε ok και μετά επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Bootloader δεν χρειάζεται αλλά επειδή είναι άλλο firmware θέλει καθαρή εγκατάσταση.

 

Βγάζεις ότι εφαρμογή για κερνελ έχεις.

Βάζεις τον ultimate περίμενε κανά πεντάλεπτο , άνοιξε stweaks και synapse δώσε ok και μετά επανεκκίνηση.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...