Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε εγω το ειχα αλλα εδω και μια εβδομαδα υπαρχει

 

Aυτο ειναι το βασικο. Οταν κατι δεν υπαρχει και εμφανιζεται επειτα, στατιστικα δε φταει η συσκευη αλλα κατι που εχει τροποποιθει στην πορεια. Δεν μπορει δηλαδη να βγει κανονας προβληματος ετσι :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο video που ανεβασα το note 3 έχει εξωτερική SD (sandisk 64gb class 10), είναι στοκ ρομ (4.4.2), στοκ kernel και xposed με 4 modules (greenify,per app DPI,wanam και handle external storage).Όπως ειδες δεν έχω καμια καθυστέρηση.Επίσης κατάλαβα οτι δεν το είχες και το απεκτησες εδώ και μια εβδομαδα.Μήπως προσθεσες κάτι απο τοτε που αρχισε να το παρουσιάζει;Υπήρχε ενα θέμα με τις εξωτερικές SD αλλά θυμάμαι οτι έτρωγε μπαταρία ο media server γιατί τη σκαναρε συνεχεια

 

 

Επίσης δεν είναι όλα τα modules του xposed καλα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης δεν είναι όλα τα modules του xposed καλα

 

Αυτο ακριβως. Και δεν ειναι μονο πως δεν ειναι ολα καλα, επισης καποια που ειναι οντως καλα κανουν conflict με αλλα που ειναι επισης καλα και εκει ειναι που ψαχνεσαι :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι το βασικο. Οταν κατι δεν υπαρχει και εμφανιζεται επειτα, στατιστικα δε φταει η συσκευη αλλα κατι που εχει τροποποιθει στην πορεια. Δεν μπορει δηλαδη να βγει κανονας προβληματος ετσι :)

 

Πολυ σωστα. Να μην δημιουργηθει αυτη η εντυπωση!

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Στο video που ανεβασα το note 3 έχει εξωτερική SD (sandisk 64gb class 10), είναι στοκ ρομ (4.4.2), στοκ kernel και xposed με 4 modules (greenify,per app DPI,wanam και handle external storage).Όπως ειδες δεν έχω καμια καθυστέρηση.Επίσης κατάλαβα οτι δεν το είχες και το απεκτησες εδώ και μια εβδομαδα.Μήπως προσθεσες κάτι απο τοτε που αρχισε να το παρουσιάζει;Υπήρχε ενα θέμα με τις εξωτερικές SD αλλά θυμάμαι οτι έτρωγε μπαταρία ο media server γιατί τη σκαναρε συνεχεια

 

 

Επίσης δεν είναι όλα τα modules του xposed καλα

 

Το κινητο το εχω απο τον Νοεμβριο και rootarismeno 2 μηνες. Σωστη η παρατηρηση για τα modules. Χρησιμοποιω τα παρακατω εδω και καιρο χωρις προβληματα. Αφου εβγαλα την SD παντως λυθηκε το προβλημα. Ισως να φταιει το οτι τελευταια εχω τεσταρει ολους τους kernel για το κινητο στην ιδια rom. Και παλι σε xda και αλλα forum υπαρχουν ατομα που εχουν το θεμα αυτο ακομα και σε stock. Εν παση περιπτωση, θα βαλω παλι πισω την sd, θα το δω πως παει και στις επομενες μερες θα φλασαρω την καινουργια rom με sd κανονικα και βλεπουμε..Μολις φλασαρω την καινουργια θα σας ενημερωσω εαν εξακολουθει να μου συμβαινει. (αν και δε νομιζω να ξανασυμβει)

Edited by theostinato
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω απο τον Νοεμβριο και rootarismeno 2 μηνες. Σωστη η παρατηρηση για τα modules. Χρησιμοποιω τα παρακατω εδω και καιρο χωρις προβληματα. Αφου εβγαλα την SD παντως λυθηκε το προβλημα. Ισως να φταιει το οτι τελευταια εχω τεσταρει ολους τους kernel για το κινητο στην ιδια rom. Και παλι σε xda και αλλα forum υπαρχουν ατομα που εχουν το θεμα αυτο ακομα και σε stock. Εν παση περιπτωση, θα βαλω παλι πισω την sd, θα το δω πως παει και στις επομενες μερες θα φλασαρω την καινουργια rom με sd κανονικα και βλεπουμε..Μολις φλασαρω την καινουργια θα σας ενημερωσω εαν εξακολουθει να μου συμβαινει. (αν και δε νομιζω να ξανασυμβει)

 

Παρακολούθησε το λίγο γιατί ως παλιός χρήστης της S,είμαι αρκετά ευαίσθητος με το wake up lag (δες s2) :)

Αν το είχε και το note 3 θα πήγανε στο recycle bin κατευθείαν

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω απο τον Νοεμβριο και rootarismeno 2 μηνες. Σωστη η παρατηρηση για τα modules. Χρησιμοποιω τα παρακατω εδω και καιρο χωρις προβληματα. Αφου εβγαλα την SD παντως λυθηκε το προβλημα. Ισως να φταιει το οτι τελευταια εχω τεσταρει ολους τους kernel για το κινητο στην ιδια rom. Και παλι σε xda και αλλα forum υπαρχουν ατομα που εχουν το θεμα αυτο ακομα και σε stock. Εν παση περιπτωση, θα βαλω παλι πισω την sd, θα το δω πως παει και στις επομενες μερες θα φλασαρω την καινουργια rom με sd κανονικα και βλεπουμε..Μολις φλασαρω την καινουργια θα σας ενημερωσω εαν εξακολουθει να μου συμβαινει. (αν και δε νομιζω να ξανασυμβει)

 

Η προ τελευταία εφαρμογή xad που μπορώ να την βρω;

Link to comment
Share on other sites

Η προ τελευταία εφαρμογή xad που μπορώ να την βρω;

 

 

Απο το ιδιο το xposed app. Πηγαινε κατεβασμα και στην αναζητηση γραψε xad και θα σου το εμφανισει. Ειναι πολυ καλο μπλοκαρει τις διαφημισεις που εμφανιζονται μεσα στις εφαρμογες.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Απο το ιδιο το xposed app. Πηγαινε κατεβασμα και στην αναζητηση γραψε xad και θα σου το εμφανισει. Ειναι πολυ καλο μπλοκαρει τις διαφημισεις που εμφανιζονται μεσα στις εφαρμογες.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

κάνει ότι και το αντμπλοκερ δλδ?

έχεις και αυτο η μόνο το xad?

 

Εχω και το adaway και το xad. Το adaway μπλοκαρει στον internet browser ενω το xad μπλοκαρει τις διαφημησεις που ειναι ενσωματωμενες μεσα στις εφαρμογες.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αν και εκτος θεματος το adfree (google it) κανει τα παντα.Και σε browser και σε εφαρμογες.Το αναφερω πιο πολυ για να μην υπαρχει conflict εφαρμογων

 

 

http:// https://www.dropbox.com/s/4s8y06cst7r3zdc/Screenshot_2014-04-06-15-12-18.png

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθησε το λίγο γιατί ως παλιός χρήστης της S,είμαι αρκετά ευαίσθητος με το wake up lag (δες s2) :)

Αν το είχε και το note 3 θα πήγανε στο recycle bin κατευθείαν

 

Αργύρη εδώ το είχαμε λύσει στο S2, θα συνέχιζε στο Νοτε 3;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

αν φλασάρω επίσημο firmware μέσω odin θα αυξηθεί ο know counter? έχω NB7 και θέλω να βάλω NC2 ή 3.

 

Ευχαριστώ!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η διαδικασία είναι αυτή http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47658687&postcount=2 Απλά εάν είχες 4.4 θα απόφευγες το βήμα ένα ,δεν είναι κάτι δύσκολο εάν θέλεις το κάνεις και δεν περιμένεις.

 

Ακολούθησα την διαδικασία, αφού περίμενα το official update, όσο βρισκόμουν στη δοκιμαστική περίοδο της συσκευής. Έβαλα μέσω odin το cf-auto-root, πραγματοποιήθηκε κανονικά η διαδικασία και στην επανεκκίνηση μου εμφανίζει το μήνυμα:

recovery booting...

recovery is not seandroid enforcing

set warranty bit: recovery

...και πέφτει σε fc loop.

 

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα την διαδικασία, αφού περίμενα το official update, όσο βρισκόμουν στη δοκιμαστική περίοδο της συσκευής. Έβαλα μέσω odin το cf-auto-root, πραγματοποιήθηκε κανονικά η διαδικασία και στην επανεκκίνηση μου εμφανίζει το μήνυμα:

recovery booting...

recovery is not seandroid enforcing

set warranty bit: recovery

...και πέφτει σε fc loop.

 

Καμμιά ιδέα;

4.4 έχεις από ότι κατάλαβα. Έβαλες το σωστό cf auto root ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω και το adaway και το xad. Το adaway μπλοκαρει στον internet browser ενω το xad μπλοκαρει τις διαφημησεις που ειναι ενσωματωμενες μεσα στις εφαρμογες.

 

το adfree ή το adaway κάνουν και τα δύο που λες και χρειάζεστε μόνο μια εφαρμογή

 

Αν και εκτος θεματος το adfree (google it) κανει τα παντα.Και σε browser και σε εφαρμογες.Το αναφερω πιο πολυ για να μην υπαρχει conflict εφαρμογων

 

 

http:// https://www.dropbox.com/s/4s8y06cst7r3zdc/Screenshot_2014-04-06-15-12-18.png

σωστός αυτό ακριβώς. ..

Βέβαια με το adaway δουλεύει χωρίς προβληματικό μνήμα που βγάζει στο tapatalk ...

Link to comment
Share on other sites

4.4 έχεις από ότι κατάλαβα. Έβαλες το σωστό cf auto root ?

 

...λογικά ναι! Τώρα με το λογικά δεν σου απαντάω σίγουρα, αλλά το είχα ήδη κατεβασμένο για να είμαι έτοιμος για το rooting. 4.4.2 έχω ναι...

Link to comment
Share on other sites

...λογικά ναι! Τώρα με το λογικά δεν σου απαντάω σίγουρα, αλλά το είχα ήδη κατεβασμένο για να είμαι έτοιμος για το rooting. 4.4.2 έχω ναι...
το σωστό είναι αυτό http://download.chainfire.eu/352/CF-Root1/CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005.zip?retrieve_file=1 κάνε την διαδικασία από την αρχή .Από τις ρυθμίσεις έχεις ξετικαρει την επαλήθευση εφαρμογών. Και ενεργοποίησες στους επιλογές πρόγραμματιστη

Εντοπισμός usb σφαλμάτων. Και από το pc σου απενεργοποίησε ότι πρόγραμμα έχεις για ιούς.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου έγραψε success, έκανε κανονικά την εκκίνησή του και βλέπω πλέον και το Superuser!!! Menioseten είσαι ο ήρωάς μου...

 

Πάω τώρα για recovery... Από τον ίδιο οδηγό, έτσι;

 

Να κάνει το Superuser προσπάθεια απενεργοποίησης του Knox;;;

Link to comment
Share on other sites

 

Πάω τώρα για recovery... Από τον ίδιο οδηγό, έτσι;

 

Να κάνει το Superuser προσπάθεια απενεργοποίησης του Knox;;;

με τον ίδιο τρόπο το recovery.

Για το δεύτερο που λες δεν το θυμάμαι να το είχε βγάλει σε εμένα αλλά εδώ που έφτασες η επιλογή είναι απενεργοποίησε.

Link to comment
Share on other sites

με τον ίδιο τρόπο το recovery.

Για το δεύτερο που λες δεν το θυμάμαι να το είχε βγάλει σε εμένα αλλά εδώ που έφτασες η επιλογή είναι απενεργοποίησε.

 

10000000000000000 ευχαριστώ... Και δεν είναι η πρώτη φορά που με βοηθάς!

Link to comment
Share on other sites

το adfree ή το adaway κάνουν και τα δύο που λες και χρειάζεστε μόνο μια εφαρμογή

 

οκ thanks θα το ψαξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανείς αν η X note είναι odexed deo;

 

ειναι deodexed

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμή των γνωστών κερνελ κατέληξα στον κερνελ που δίνει η ωμεγα δεν στερείται ταχύτητα και με ωμέγα ρομ έχω καλύτερους χρόνους. . .

ιδικά με τον 2.3 λεινκερνελ είχα μεγαλύτερη κατανάλωση από ποτέ. Τώρα που επανήλθα αύριο θα ξέρω τους χρόνους μου και θα ενημερώσω .

Έχω καταλάβει πως κατά το φλασαρισμα κερνελ υπάρχει και ένας παράξενος παράγοντας ανεξήγητος που είναι η τύχη πως θα κάτσει στην συσκευή δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αλλά αυτήν την εντύπωση έχω και ας μην μπορώ να την καταλάβω ή αποδείξω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...