Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημιουργώντας ένα backup με το titanium. Πάρε επίσης ένα backup των ρυθμίσεων του launcher από τον ίδιο τον novalaunher και όταν τον ξαναεγκαταστησεις στην καινούρια ρομ κάνεις επαναφορά (αν και δεν θα χρειαστεί αφού λογικά θα γίνει επαναφορά των ρυθμίσεων από το titanium).

 

Σε ευχαριστώ πολυ. Και για να κάνω clean install to aryamod. Τι βήματα πρέπει να κάνω? Επίσης ποιον kernel μου προτείνετε να βάλω? Είμαι σε stock kernel. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει αρχίσει να μου την δίνει στα νευρα δεν κλειδώνει την ταχύτητα στα 2.72.την κλειδώνει στα 1.7.

Έχω kernel idle 6.6.3 βέβαια το κάνει και στις προηγούμενες εκδόσεις από χθες που το ανακάλυψα κ δοκιμάζω για να δω τι φταίει.

Κάποια ιδεα?

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να μου την δίνει στα νευρα δεν κλειδώνει την ταχύτητα στα 2.72.την κλειδώνει στα 1.7.

Έχω kernel idle 6.6.3 βέβαια το κάνει και στις προηγούμενες εκδόσεις από χθες που το ανακάλυψα κ δοκιμάζω για να δω τι φταίει.

Κάποια ιδεα?

Edit: το διόρθωσα ειχε ενεργοποιηθεί η εξοικονόμηση ενέργειας κ έριχνε την ταχύτητα.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ. Και για να κάνω clean install to aryamod. Τι βήματα πρέπει να κάνω? Επίσης ποιον kernel μου προτείνετε να βάλω? Είμαι σε stock kernel. Ευχαριστώ

 

Για να κάνεις clean install μπαίνεις σε recovery και από κει αφού επιλέξεις "Advanced wipe" τικάρεις τα ακόλουθα: dalvik cache/system/data/cache.

Μετά από αυτό βρίσκεις το zip της ρομ και το εγκαθιστάς.

Όσο για kernel μπορείς να δοκιμάσεις το stock για αρχή ή το idlekernel που σου το έχει και σαν επιλογή από το aroma installer όταν εγκαθιστάς τη ρομ.

 

http://i.imgur.com/Gv8eGAp.png http://i.imgur.com/N7SOuFv.png

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις clean install μπαίνεις σε recovery και από κει αφού επιλέξεις "Advanced wipe" τικάρεις τα ακόλουθα: dalvik cache/system/data/cache.

Μετά από αυτό βρίσκεις το zip της ρομ και το εγκαθιστάς.

Όσο για kernel μπορείς να δοκιμάσεις το stock για αρχή ή το idlekernel που σου το έχει και σαν επιλογή από το aroma installer όταν εγκαθιστάς τη ρομ.

 

http://i.imgur.com/Gv8eGAp.png http://i.imgur.com/N7SOuFv.png

Πως καταφερες φιλε kouros17 να παρεις screenshot στο twrp?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την Temasek CM13; Ημουν πολύ ευχαριστημένος με την 12.1 και είπα να δοκιμάσω την Phronesis αλλά τελικά προτιμώ AOSP.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος την Temasek CM13; Ημουν πολύ ευχαριστημένος με την 12.1 και είπα να δοκιμάσω την Phronesis αλλά τελικά προτιμώ AOSP.
και εγω την Temasek 12.1 εχω.την 13 δεν την εχω βαλει ακομα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ας φύγουν τα οποια bugs από την cm13 να βγάλουν και οι devs αναβαθμίσεις για τις εφαρμογές τους στην marshmallow και τότε κάνουμε ένα clean install να γίνει καινούργιο το NOTE μας.
Link to comment
Share on other sites

Ας φύγουν τα οποια bugs από την cm13 να βγάλουν και οι devs αναβαθμίσεις για τις εφαρμογές τους στην marshmallow και τότε κάνουμε ένα clean install να γίνει καινούργιο το NOTE μας.
παντως και με την 12,1 ειμαι πολυ ευχαριστημενος.εχω 3 γραμμες σημα τηλεφωνου ενω πριν ειχα μονο μια γραμμη.με την καμερα της htc ειμαι κομπλε ,και σε συνδυασμο με τον κερνελ εχω πολυ καλη μπαταρια.στο καινουριο antutu μου εβγαλε 50.530.με την remix ειχα φτασει 48.600.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως και με την 12,1 ειμαι πολυ ευχαριστημενος.εχω 3 γραμμες σημα τηλεφωνου ενω πριν ειχα μονο μια γραμμη.με την καμερα της htc ειμαι κομπλε ,και σε συνδυασμο με τον κερνελ εχω πολυ καλη μπαταρια.στο καινουριο antutu μου εβγαλε 50.530.με την remix ειχα φτασει 48.600.

Ναι είναι εξαιρετική η CM την έχω αρκετούς μήνες χωρίς θέματα. Με το xposed μειώθηκε κάπως η μπαταρία αλλά έχει τόσα χρήσιμα modules που δεν μπορώ να το σβήσω.

 

Ένα θεματακι που έχω αν μπορείς να το τσεκάρεις και εσύ στην cm12.1.

Με επίπεδο έντασης 1 και 2 ακούω σαν να κάνει παράσιτα το ηχείο. Όταν το ανεβάσω δεν ακούγεται τίποτα είναι πεντακαθαρο. Το κάνει και σε σένα αυτό?

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

 

Ένα θεματακι που έχω αν μπορείς να το τσεκάρεις και εσύ στην cm12.1.

Με επίπεδο έντασης 1 και 2 ακούω σαν να κάνει παράσιτα το ηχείο. Όταν το ανεβάσω δεν ακούγεται τίποτα είναι πεντακαθαρο. Το κάνει και σε σένα αυτό?

Με ένα mp3 πού δοκίμασα τώρα,δεν έχω τέτοιο θέμα σε κανένα επίπεδο έντασης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ένα mp3 πού δοκίμασα τώρα,δεν έχω τέτοιο θέμα σε κανένα επίπεδο έντασης.

Μόνο στο επίπεδο 1 ακούγονται παράσιτα ειδικά σε σειρές. Μόλις ανεβάσω ένταση εξαφανιζονται. Είπα μήπως χάλασε το ηχείο αλλά παίζει καθαρά σε μεγαλύτερες εντάσεις. Περίεργα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

παντως και με την 12,1 ειμαι πολυ ευχαριστημενος.εχω 3 γραμμες σημα τηλεφωνου ενω πριν ειχα μονο μια γραμμη.με την καμερα της htc ειμαι κομπλε ,και σε συνδυασμο με τον κερνελ εχω πολυ καλη μπαταρια.στο καινουριο antutu μου εβγαλε 50.530.με την remix ειχα φτασει 48.600.

 

Ποιόν kernel έχεις; Έβαλα τον idle αλλά δεν έκανε καν boot και τώρα είμαι με τον default

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο επίπεδο 1 ακούγονται παράσιτα ειδικά σε σειρές. Μόλις ανεβάσω ένταση εξαφανιζονται. Είπα μήπως χάλασε το ηχείο αλλά παίζει καθαρά σε μεγαλύτερες εντάσεις. Περίεργα πράγματα.
μήπως αν απενεργοποιήσεις την εφαρμογή audio fx λυθεί το πρόβλημα?

 

Ποιόν kernel έχεις; Έβαλα τον idle αλλά δεν έκανε καν boot και τώρα είμαι με τον default

Τον idle 6,6,2 έχω βάλει.δοκίμασε πάλι ,ίσως κάτι δεν έκανες σωστά με τα wipe case και dalyik.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μήπως αν απενεργοποιήσεις την εφαρμογή audio fx λυθεί το πρόβλημα?

 

 

Τον idle 6,6,2 έχω βάλει.δοκίμασε πάλι ,ίσως κάτι δεν έκανες σωστά με τα wipe case και dalyik.

 

Θα ξαναδοκιμάσω. Επισης μήπως ξέρεις τι παίζει με αυτό

 

https://www.dropbox.com/s/owqk2trky4xjlo5/2015_12_12_14_10_21.mp4?dl=0

 

Μου το κάνει μόνο στα παιχνίδια. videos, youtube και μουσική παίζουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναδοκιμάσω. Επισης μήπως ξέρεις τι παίζει με αυτό

 

https://www.dropbox.com/s/owqk2trky4xjlo5/2015_12_12_14_10_21.mp4?dl=0

 

Μου το κάνει μόνο στα παιχνίδια. videos, youtube και μουσική παίζουν κανονικα

απο παιχνιδια ειμαι ασχετος sorry!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μήπως αν απενεργοποιήσεις την εφαρμογή audio fx λυθεί το πρόβλημα?

 

 

Τον idle 6,6,2 έχω βάλει.δοκίμασε πάλι ,ίσως κάτι δεν έκανες σωστά με τα wipe case και dalyik.

Ευχαριστώ για το τίπ αλλά δεν έφτιαξε. Μικρό το κακό. Στα ακουστικά ακούγεται καθαρά σε όλες τις εντάσεις οπότε πιθανό να φταίει το ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις εβαλα την Phronesis Rom v3.0. Stable and Feature Rich μου φαινεται πολυ καλη και γρηγορη. ερωτηση.. με ποιο τροπο θα μπορουσα να πειραξω την ταχυτητα του επεξεργαστη απο 2.3 να τον ανεβασω λιγο.. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις εβαλα την Phronesis Rom v3.0. Stable and Feature Rich μου φαινεται πολυ καλη και γρηγορη. ερωτηση.. με ποιο τροπο θα μπορουσα να πειραξω την ταχυτητα του επεξεργαστη απο 2.3 να τον ανεβασω λιγο.. ευχαριστω.

Δοκίμασε το faux123

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Η αυτονομία αυτής της απαράδεκτης 5.0 εκδοσης και η απαραδεκτη συμπεριφορα της μαμας εταιρειας να βελτιωσει το προβλημα ειναι εξωφρενική. Υπαρχει καποια custom rom που να δινει καποια παραπανω αυτονομια; Το χρησιμοποιω επαγγελματικα και ειμαι με ενα φορτιστη στο χερι.... μονιμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Η αυτονομία αυτής της απαράδεκτης 5.0 εκδοσης και η απαραδεκτη συμπεριφορα της μαμας εταιρειας να βελτιωσει το προβλημα ειναι εξωφρενική. Υπαρχει καποια custom rom που να δινει καποια παραπανω αυτονομια; Το χρησιμοποιω επαγγελματικα και ειμαι με ενα φορτιστη στο χερι.... μονιμα.
υπάρχει λύση στο πρόβλημα σου.θα δεις τεράστια διαφορά στην μπαταρία και σε πολλά άλλα!με rom temasek 12,1 και kernel idle 6,6,2.το έχω φορτίσει από προχθές και τώρα έχω 53% μπαταρία!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει λύση στο πρόβλημα σου.θα δεις τεράστια διαφορά στην μπαταρία και σε πολλά άλλα!με rom temasek 12,1 και kernel idle 6,6,2.το έχω φορτίσει από προχθές και τώρα έχω 53% μπαταρία!

 

Ευχαριστώ κατα αρχην αλλα temasek εχει βγάλει και 6.0 νομιζω . Για αυτη μιλας η για 5.0. Αν θες δωσε link.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κατα αρχην αλλα temasek εχει βγάλει και 6.0 νομιζω . Για αυτη μιλας η για 5.0. Αν θες δωσε link.
εδω ειναι το thread στους xda,και κατεβαζεις εδω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα Note 3 και θα ηθελα να περασω μια ρομ απο Note 5,να ειναι σαν Note 5 δηλαδη.Επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με ρουτ και custom rom,υπαρχει καποιος να μπορει να με βοηθησει να το κανω.Διαβασα αρκετες φορες αυτα που γραφετε αλλα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη.Αν μπορει να με βοηθησει καποιος με οδηγιες βημα βημα.Εκτος αν μπορει καποιος απο Θεσσαλονικη να του το δωσω να το κανει...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...