Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Cyanogenmod δεν είναι μέσα σε αυτές που θέλω να υποθέσω;

Οχι δυστυχως

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δυστυχως

Υπάρχει addon για το πενάκι στο store για cm based roms . Σίγουρα δεν ειναι το ίδιο αλλά την δουλειά σου την κανείς. Τώρα για το s note προσωπικά δεν με ενοιαξε καθόλου. Να πω και την αλήθεια δεν μου λείπουν καθόλου οι tw based roms.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κινητό δεν ξεκολλάει στο antutu από το 44500 είτε με στοκ rom είτε με aryamod & lean kernel??

Edit:OK απο kernel adiutor και τους 4 πυρήνες στα 2.72 έβγαλε 46200

Edited by serkos

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κινητό δεν ξεκολλάει στο antutu από το 44500 είτε με στοκ rom είτε με aryamod & lean kernel??

Edit:OK απο kernel adiutor και τους 4 πυρήνες στα 2.72 έβγαλε 46200

Με resurrection remix rom χωρίς να πειραξω ρυθμίσεις 47505

Link to comment
Share on other sites

Με resurrection remix rom χωρίς να πειραξω ρυθμίσεις 47505

Εγω με στοκ ρομ nordic βγαζω 44818

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να βγαλω το greenify σημερα και να δοκιμασω την μπαταρια αλλα πεφτει τραγικα γρηγορα..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια ποια ειναι...? Εχω την 5.0 κ ειναι πολωνεζικο....

Υπαρχει πιο μετα...? Απο sammobile βλεπω οτι δεν εχει,ισχυει....? Επισης με odin ξερω δεν γραφει knox η εγγυηση ισχυει...η το ανακαλυπτουν...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να βγαλω το greenify σημερα και να δοκιμασω την μπαταρια αλλα πεφτει τραγικα γρηγορα..
Έβαλες τον κερνελ του πιτσιρίκου?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες τον κερνελ του πιτσιρίκου?

 

ναι και μαλιστα τον καινουριο 6.5.3..σε 7 ωρες με μεικτη χρηση(3g & wifi) απο 100% ειχα 20% με 2 ωρες και 45 λεπτα οθονη..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Με resurrection remix rom χωρίς να πειραξω ρυθμίσεις 47505
να την δοκιμάσω ? Είσαι ευχαριστημένος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με πια rom

Phronesis και idle kernel!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειάζομαι την βοήθεια σας. Τρεχω το τελευταίο επίσημο firmware τηw Samsung σε lollipop και ειπα να ρουταρω το κινητό με cf root. διστυχως ενω σε download mode ήταν όλα οκ(drivers κλπ) μετα το cf root το κινητό κόλλησε και δεν bootarei και εχει μείνει σε download mode. Υποπτεύομαι οτι έπρεπε να ξεκλειδώσω τον Bootloader πρώτα και μετα να γινει το root. Υπάρχει κάποια επιλογή κάπου για ξεκλειδωμα του Bootloader? αν περάσω τάρα επίσημο firmware από πάνω το κινητό θα στρώσει? το cf root λειτουργεί σε lollipop?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειάζομαι την βοήθεια σας. Τρεχω το τελευταίο επίσημο firmware τηw Samsung σε lollipop και ειπα να ρουταρω το κινητό με cf root. διστυχως ενω σε download mode ήταν όλα οκ(drivers κλπ) μετα το cf root το κινητό κόλλησε και δεν bootarei και εχει μείνει σε download mode. Υποπτεύομαι οτι έπρεπε να ξεκλειδώσω τον Bootloader πρώτα και μετα να γινει το root. Υπάρχει κάποια επιλογή κάπου για ξεκλειδωμα του Bootloader? αν περάσω τάρα επίσημο firmware από πάνω το κινητό θα στρώσει? το cf root λειτουργεί σε lollipop?

Απο download mode περνά με odin το official firmware και θα στρώσει. Μετά θα πρέπει να επαναλαβεις την διαδικασία του root. Υποστηρίζει κανονικά το το cf root, κάνα σκάλωμα θα σου έφαγε. Σχετικά με τον bootloader δεν νομίζω οτι θα πρέπει να κανεις κάτι. Αν έχεις αμφιβολία σε κάτι ρίξε μια μάτια εδώ http://nasirtech.blogspot.gr/2015/02/root-n9005xxugboa5-android-50-stock-on.html?m=1

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Απο download mode περνά με odin το official firmware και θα στρώσει. Μετά θα πρέπει να επαναλαβεις την διαδικασία του root. Υποστηρίζει κανονικά το το cf root, κάνα σκάλωμα θα σου έφαγε. Σχετικά με τον bootloader δεν νομίζω οτι θα πρέπει να κανεις κάτι. Αν έχεις αμφιβολία σε κάτι ρίξε μια μάτια εδώ http://nasirtech.blogspot.gr/2015/02/root-n9005xxugboa5-android-50-stock-on.html?m=1

 

Σε ευχαριστω πολυ.

 

Μηπως φταιει οτι το αρχειο το cf root που εχω κατεβασει ειναι για 4.4? Δεν βλεπω ομως να υπαρχει και για 5.0

 

Σ ευχαριστώ για το link. Η αλήθεια ειναι οτι δεν έκανα κατι διαφορετικό απο αυτά που περιγράφει. Θα ξαναδοκιμασω

 

Edit μολις κατάλαβα οτι κατέβασα cf root για jfltexx (S4 !!!) Αυτα παθαινεις αν θες να φλασαρεις στα διαλείμματα από τη δουλειά.

Edited by guskok21
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα. Ξανακολησσε και με το σωστό firmware όταν εκανε το reboot για να περάσει το su.. Δεν ξέρω αν φταίει η συσκευη ή το Lollipop. Τελικά ξετικαρα το auto reboot από το odin και έκανα reboot χειροκινητα με VolDown+Home+Power χωρίς να το αποσυνδεσω από το pc και έτρεξε το script.
Link to comment
Share on other sites

ναι και μαλιστα τον καινουριο 6.5.3..σε 7 ωρες με μεικτη χρηση(3g & wifi) απο 100% ειχα 20% με 2 ωρες και 45 λεπτα οθονη..

 

Μπορείς να δώσεις λινκ??

Link to comment
Share on other sites

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

 

Οκ ευχαριστώ. Έχω κατεβάσει το ζιπακι Κ παω να το φλασαρω απο recovery k λέει no md5 file found ...

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω την εφαρμογή της κάμερας του note 3 σε apk?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι η κάμερα είναι μόνο μία εφαρμογή που την εγκαθιστάς έτσι απλά. Συνοδεύεται από διάφορα αρχεία συστήματος.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Phronesis v 2.0 βγηκε!!!επισης αυτο που.μου τρωει την μπαταρια ειναι ο συγχρονισμός e-mail..υπαρχει κατι που μπορω να κανω;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η Phronesis v.2. Καλά φλασαρίσματα!

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα μια χαρά δείχνει θα δείξει βέβαια η συνέχεια.

Καμία σπουδαία εμφανή διαφορά κάτι ψιλά στην εμφάνιση με το cyan ios .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...