Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τόσα καλά λόγια , θα με ψήσετε να περάσω και εγω την 21... Το κινητο μου με στοκ ρομ , ροοτ δουλευει αψογα , οπως το θελω.. Λετε αξιζει η μεταβαση;;; :)

 

Μόνο εσύ θ'αποφασίσεις γι'αυτό.

Αν θέλεις κράτα ένα backup της ρομ που έχεις τώρα από recovery και φλάσαρε την X-note, όχι τίποτα άλλο, για να σου φύγει η περιέργεια. Αν κάτι δεν σου αρέσει κάνεις ένα restore το backup και σε πέντε λεπτά είσαι πίσω στην ρομ που έχεις. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο εσύ θ'αποφασίσεις γι'αυτό.

Αν θέλεις κράτα ένα backup της ρομ που έχεις τώρα από recovery και φλάσαρε την X-note, όχι τίποτα άλλο, για να σου φύγει η περιέργεια. Αν κάτι δεν σου αρέσει κάνεις ένα restore το backup και σε πέντε λεπτά είσαι πίσω στην ρομ που έχεις. :)

Ναι όντως θα το κάνω έτσι μάλλον.. ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω ενα θεμα με το Note 3. Το φορτιζω μεχρι το 100% και βγαζει ενδειξη: η μπαταρια σας ειναι πληρως φορτισμενη μπλα μπλα...οταν αποσυνδεσω το φορτιστη και πληκτρολογωντας στον dialer: *#0228#, μου βγαζει οτι το πρσγμστικκ ποσοστο της μπαταριας εινα 89 η 93 η οποιοδηποτε αλλο ποσοστο μεχρι το 95%...πρεπει να συνδεω κ να αποσυνδεω το φορτιστη 3-4 φορες μεχρι να γινει πραγματικο 100% ειμαι με crash rom v17...τι μπορει ν συμβαινει?? Και στις.2 αυθεντικες μπαταριες.μ το κανει..τα επαιξε ο φορτιστης μηπως???

Φίλε για έναν περίεργο λόγο και εγώ με κρας είχα ακριβώς το ίδιο θέμα ..

Φαντάζομαι ότι κάνεις την διαδικασία μέχρι να το φέρεις στο 100% έτσι; ;

Εγώ τι έκανα και 4 η επόμενη φορά πάλι ήταν ποιο κάτω.

Τώρα πέρασα την χνοτε στην πρώτη φόρτιση πατάω τον κωδικό να τσεκάρω και ήταν με την μία 100% στην δεύτερη ξανά τσεκάρω πάλι 100 και δεν έχω ασχολειθει έκτοτε.

Ναι όντως θα το κάνω έτσι μάλλον.. ;)

Έτσι να το κάνεις και θα είσαι κομπλέ με χνοτε.

 

Δύο ρομ παίζουν η χνοτε και η cm μην την ξεχνάμε μας έκανε να αλλάξουμε εικόνα και να μην βαριόμαστε το κινητό μας είναι ωραίες αυτές οι αλλαγές ...

Link to comment
Share on other sites

Lean +x note κλάμα :D έφυγα από το σπίτι στις 9.00 με 94% ανοικτοί συγχρονισμοi με 3G ανά 15 λεπτά 3 email και τώρα 2.25 μόλις άνοιξα να τα δω έπεσε στο 93%, το τηλέφωνο δεν το άνοιξα καθόλου από τις 9.00.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

μια βοηθεια γιατι μαλλον τα εκανα σαλατα...

Απο stock rooted περασα την ρομ του g00h ΝΟΤΕ 4 χωρις να γραψει ο Knox.

Ολα οκ.απλα βλακεια μου περασα κατι αρχεια στο system και μετα απο reboot εμεινα σε bootloop.

Δεν ξερω πως μου ξρθε και περασα το zip απο το stock recovery. :X:X

Παλι τα ιδια. Μετα κατεβασα official rom και μεσω odin flash αλλα κολλαει στο hidden.ext4 Και βγαζει fail.

Mε τα πολλα περναω CWM (Knox 0x1 πλεον) και δοκιαμζω wipe alla + ξανα την rom g00h's.

Ομως βλεπω οτι δεν διαβαζει την εσωτερικη μνημη και δεν κανει mount /data. To /system ειναι οκ.

Eιμαι παλι σε bootloop.

Καμια ιδεα? Το κινητο τελος? :confused::confused::(:(

Nα δοκιμασω CM μηπως?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

μια βοηθεια γιατι μαλλον τα εκανα σαλατα...

Απο stock rooted περασα την ρομ του g00h ΝΟΤΕ 4 χωρις να γραψει ο Knox.

Ολα οκ.απλα βλακεια μου περασα κατι αρχεια στο system και μετα απο reboot εμεινα σε bootloop.

Δεν ξερω πως μου ξρθε και περασα το zip απο το stock recovery. :X:X

Παλι τα ιδια. Μετα κατεβασα official rom και μεσω odin flash αλλα κολλαει στο hidden.ext4 Και βγαζει fail.

Mε τα πολλα περναω CWM (Knox 0x1 πλεον) και δοκιαμζω wipe alla + ξανα την rom g00h's.

Ομως βλεπω οτι δεν διαβαζει την εσωτερικη μνημη και δεν κανει mount /data. To /system ειναι οκ.

Eιμαι παλι σε bootloop.

Καμια ιδεα? Το κινητο τελος? :confused::confused::(:(

Nα δοκιμασω CM μηπως?

 

Αν μπορείς να μπεις cwm κάνε όλα τα wipe (cache, dalvik, data) αλλά κυρίως wipe system.

Μετά δοκίμασε να ξαναφλασάρεις τη g00h. Αν δεν γίνει κάτι ξανακάνε όλα τα wipe (μαζί και system) και φλάσαρε μέσω odin μία πρόσφατη official.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να μπεις cwm κάνε όλα τα wipe (cache, dalvik, data) αλλά κυρίως wipe system.

Μετά δοκίμασε να ξαναφλασάρεις τη g00h. Αν δεν γίνει κάτι ξανακάνε όλα τα wipe (μαζί και system) και φλάσαρε μέσω odin μία πρόσφατη official.

 

tα εχω κανει αυτα.με Odin δοκιμασα της cosmote συγκεκριμενα την τελευταια και βγαζει fail sto hidden.ext4 img.

Δεν ξεω με πιο τροπο να κανω mount /data .

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

tα εχω κανει αυτα.με Odin δοκιμασα της cosmote συγκεκριμενα την τελευταια και βγαζει fail sto hidden.ext4 img.

Δεν ξεω με πιο τροπο να κανω mount /data .

 

Έκανες και format/system;

Όταν μπαίνεις σε "mounts and storage" δεν σου έχει την επιλογή "mount/data;

Link to comment
Share on other sites

Έκανες και format/system;

Όταν μπαίνεις σε "mounts and storage" δεν σου έχει την επιλογή "mount/data;

 

την εχει αλλα δεν κανει Mount..βγαζει error.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

την εχει αλλα δεν κανει Mount..βγαζει error.

 

Ίσως να έχεις εγκαταστήσει ένα παλιότερο cwm. Τσέκαρες αν είναι η πιο πρόσφατη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

tα εχω κανει αυτα.με Odin δοκιμασα της cosmote συγκεκριμενα την τελευταια και βγαζει fail sto hidden.ext4 img.

Κατέβασε την τελευταία Πολωνική θα την βάλεις αμέσως, της cosmote θέλει άλλο τρόπο για να μπει.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχεις εγκαταστήσει ένα παλιότερο cwm. Τσέκαρες αν είναι η πιο πρόσφατη έκδοση;

 

Κατέβασε την τελευταία Πολωνική θα την βάλεις αμέσως, της cosmote θέλει άλλο τρόπο για να μπει.

 

Nαι την τελευταια .εβαλα και Philz .

Κατεβαζω την πολωνικη και δοκιμαζω ξανα.

Ευχαριστω :O

 

EDIT:κατεβασα την GNI4 αλλα την εβαλα και παλι στο samsung logo.

Eβαλα και Pit απο αλλη rom και τιποτα.Δοκιμαζω να κατεβασω την EUR n9005 και να βαλω τα 4 αρχεια μονα τους οπως μου ειπε καποιος απο xda Μπας και bootarω...πφφσσς θα σκασω...

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Lean +x note κλάμα :D έφυγα από το σπίτι στις 9.00 με 94% ανοικτοί συγχρονισμοi με 3G ανά 15 λεπτά 3 email και τώρα 2.25 μόλις άνοιξα να τα δω έπεσε στο 93%, το τηλέφωνο δεν το άνοιξα καθόλου από τις 9.00.

Μενιο και εγω τα ιδια εχω αλλα βλεπω οτι αλλες φορες τρωει μπαταρια και πεφτει ευκολα και αλλες κραταει..χρησιμοποιείς greenify?χρησιμοποιείς καποιο αλλο προγραμμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lean +x note κλάμα :D έφυγα από το σπίτι στις 9.00 με 94% ανοικτοί συγχρονισμοi με 3G ανά 15 λεπτά 3 email και τώρα 2.25 μόλις άνοιξα να τα δω έπεσε στο 93%, το τηλέφωνο δεν το άνοιξα καθόλου από τις 9.00.

Μενιο και εγω τα ιδια εχω αλλα βλεπω οτι αλλες φορες τρωει μπαταρια και πεφτει ευκολα και αλλες κραταει..χρησιμοποιείς greenify;χρησιμοποιείς καποιο αλλο προγραμμα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

Μενιο και εγω τα ιδια εχω αλλα βλεπω οτι αλλες φορες τρωει μπαταρια και πεφτει ευκολα και αλλες κραταει..χρησιμοποιείς greenify;χρησιμοποιείς καποιο αλλο προγραμμα;

greenify είναι το νούμερο ένα:) μετα Lux http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53236523&postcount=528 Και σίγουρα πάγωμα τις σαβούρες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2470862 Σκούρα χρώματα παντού και απενεργοποίηση φωτισμού πλήκτρων.

Τα βασικά είναι αυτά, αν την ψάξεις έχει και άλλα για να κερδίσεις σε μπαταρία, υπάρχουν πολλοί οδηγοί στο xda

Link to comment
Share on other sites

greenify είναι το νούμερο ένα:) μετα Lux http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53236523&postcount=528 Και σίγουρα πάγωμα τις σαβούρες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2470862 Σκούρα χρώματα παντού και απενεργοποίηση φωτισμού πλήκτρων.

Τα βασικά είναι αυτά, αν την ψάξεις έχει και άλλα για να κερδίσεις σε μπαταρία, υπάρχουν πολλοί οδηγοί στο xda

Εβαλες το donation στο greenify;και αν ναι σου ερχονται ειδοποιησεις εγκαιρως ενω εχεις παγωσει τς εφαρμογες;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες το donation στο greenify;και αν ναι σου ερχονται ειδοποιησεις εγκαιρως ενω εχεις παγωσει τς εφαρμογες;

Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα δώσε οδηγίες και κάνω εγώ το πείραμα. ...

Link to comment
Share on other sites

Έλα δώσε οδηγίες και κάνω εγώ το πείραμα. ...
βάλε αυτο

https://32bb3f88f9e82bd9d61d6f637f43f21ed08689e3.googledrive.com/host/0B2ftBoBlBHTITW9xZ2VDMHpFd2M/OdexerTool_v1.6_ARMEABI.zip από το recovery μετά πας στο τερμιναλ γράφεις su μετά odex και προχώρησε με τις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

βάλε αυτο

https://32bb3f88f9e82bd9d61d6f637f43f21ed08689e3.googledrive.com/host/0B2ftBoBlBHTITW9xZ2VDMHpFd2M/OdexerTool_v1.6_ARMEABI.zip από το recovery μετά πας στο τερμιναλ γράφεις su μετά odex και προχώρησε με τις επιλογές.

Τι λένε θα έχω καμία παρενέργεια - πρόβλημα η να το κάνω τώρα; ;

Ποιες είναι οι επιλογές μην χαθώ δεν ξέρω και αγγλικά γ@#@το

 

 

Βασικά μου έδωσες την έκδοση 1.6 ενώ βλέπω πως υπάρχει και η 1.7.1

Δεν κάνω κάτι μέχρι να μου πεις. ...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έβαλα X note η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα που μπορεί να οφείλεται?

Ίσως σε κάποια εφαρμογή που έχεις μέσα γιατί από όλους μας εδώ έχει πολύ καλή μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Ίσως σε κάποια εφαρμογή που έχεις μέσα γιατί από όλους μας εδώ έχει πολύ καλή μπαταρία

Πώς μπορώ να το τσεκάρω? Υπάρχει καμία εφαρμογή να δω τι μου τρώει τη μπαταρία? Αν βάλω lean θα είναι καλύτερα? Και αν ναι πως μπαίνει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...