Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

....για πες πως! Έφαγα τον τόπο, αλλά δεν το βρήκα... Το Screenmirroring δεν δουλεύει;;;;

 

Εδώ είσαι.... [ATTACH]45027[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι η αλλαγη κερνελ αξιζει :-) Για τη δικη μου περιπτωση που με διαφερει η αυτονομια με τον lean εχω τουλαχιστον 1 ωρα παραπανω οθονη

 

ωραια αλλα βλεπω οτι αλλαζει ολο το περιβαλλον του κινητου(εικονιδια κτλ)δεν υπαρχει κατι που να μενει ''μαμα'' τουλαχιστον στο εμφανισιακο κομματι???...καλες οι αλλαγες αλλα στο εμφανισιακο θα προτιμουσα το εργοστασιακο...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπερδευτεί.

Αυτά που λες είναι ρομ ή θέμα για τις ρομ.

Το κεφάλαιο κερνελ δεν είναι κάτι που βλέπεις οπτικά αλλά έχει να κάνει με την διαχείριση των υπολοίπων

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπερδευτεί.

Αυτά που λες είναι ρομ ή θέμα για τις ρομ.

Το κεφάλαιο κερνελ δεν είναι κάτι που βλέπεις οπτικά αλλά έχει να κάνει με την διαχείριση των υπολοίπων

 

ναι οντως μπερδευτηκα...καταλαβα τι θες να πεις...εχετε καποιο λινκ μηπως κανω και εγω καμια εγκατασταση???(οδηγιες κτλ)..

 

+++το παλιο μου note3 αναβει ακουγεται ο ηχος της εκκινησης αλλα δεν εχω οθονη...μαλλον και αφη(για το δευτερο δεν ειμαι σιγουρος)λετε να φτιαχνεται???και αν ναι θα θελει πολλα λεφτα???

 

ζητω συγνωμη για τις διαφορες ερωτησεις μου απλα μου ηρθαν ολα αποτομα απο την καταστροφη του πρωτου μεχρι την αγορα του δευτερου note3...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ κανα δυο φορές. Κατά το φλασαρισμα καστομ έγινε, αλλά επανέρχεται πολυ εύκολα αν έχεις μπακαπ.

 

Σου συνέβη στο NOTE3 και αν ναι με ποια εφαρμογή έκανες backup και επαναφορά;

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45035[/ATTACH]

 

τουμπανοκινητακι το ατιμο !!! καλα παμε ! αντε να ανεβουμε και αλλο

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Του πέταξες τα μάτια!!! ☺

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

ποια custom rom ειναι καλητερη κ πιο σταθερη ακουσα για την x-note ειναι καλη?για να βαλο custom rom θα γραψει ο knox?εχω κιτκατ τωρα...αξιζει να βαλο custom?k ποιον οδηγω να ακολουθησω για ροοτ k recovery?
Link to comment
Share on other sites

ποια custom rom ειναι καλητερη κ πιο σταθερη ακουσα για την x-note ειναι καλη?για να βαλο custom rom θα γραψει ο knox?εχω κιτκατ τωρα...αξιζει να βαλο custom?k ποιον οδηγω να ακολουθησω για ροοτ k recovery?

 

1. Root εδώ

 

2. Recovery εδώ

 

3. Μέσω recovery βάζεις όποια ρομ θέλεις. Xnote , Civz οι καλύτερες για μένα. Προσωπικά επιλέγω την Civz γιατί δεν έχει πολλά Mods πάνω και βάζω ότι θέλω εγώ. Επίσης η τελευταία Civz 2.8 δίνει την δυνατότητα για odexing που σημαίνει με απλά λόγια οτι θεωρητικά ειναι πιο γρήγορη από τις υπόλοιπες που ειναι deodexed αλλά στην πράξη μπορεί να μην φαίνεται γιατί το Note 3 ειναι τέρας. Απλά επιλέγεται deodexed custom rom γιατί ειναι εύκολα τροποποιήσιμες :)

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Σου συνέβη στο NOTE3 και αν ναι με ποια εφαρμογή έκανες backup και επαναφορά;

 

Οχι οχι, στο Note 2. Η λογικη παντως ειναι πως κανεις restore με το ιδιο προγραμμα που κανεις το backup. Διαβασε στους xda να δεις και σχολια κλπ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45035[/ATTACH]

 

τουμπανοκινητακι το ατιμο !!! καλα παμε ! αντε να ανεβουμε και αλλο

 

Τι μοντες το εκανες ρε συ και εβγαλε τοσο?Εμενα μεχρι 39500 να παει παραπανω δεν.

 

Το knox καποια στιγμη θα σπασει.Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Αν και εχω δει πολλες περιπτωσεις που με knox γραμμενο μια χαρα επισκευασαν το κινητο παιδιων μεσα στην εγγυηση.Αρα το knox ειναι να χαμε να λεγαμε και αρκετοι δυστυχως ψαρωνουν και κρατανε τα κινητα τους με stock rom και δεν τα εκμεταλευονται πληρως.

Link to comment
Share on other sites

2.8 με performance governor. Ολα row στα 2048και εχω κανει την ρομ μου odex

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Από το link του Chenglu ποιο recovery πρέπει να εγκαταστήσουμε, το n9005-cwm-recovery-6.0.4.7-kk (0125).tar ή το hlte-cwm-recovery-6.0.4.8-kk (0417).tar;

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Από το link του Chenglu ποιο recovery πρέπει να εγκαταστήσουμε, το n9005-cwm-recovery-6.0.4.7-kk (0125).tar ή το hlte-cwm-recovery-6.0.4.8-kk (0417).tar;
Καλημέρα. Βάλε αυτό http://d-h.st/bLx
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το lean karnel, όταν ξεκινάει το κινητό σας βγάζει το εξής μήνυμα πάνω αριστερά;

Kernel is not seandroid enforcing

Set warranty Bit: Kernel

Πρέπει να κάνω κάτι για να φύγει ή δεν είναι απαραίτητο;

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το lean karnel, όταν ξεκινάει το κινητό σας βγάζει το εξής μήνυμα πάνω αριστερά;

Kernel is not seandroid enforcing

Set warranty Bit: Kernel

Πρέπει να κάνω κάτι για να φύγει ή δεν είναι απαραίτητο;

 

Το βγαζει και σε μενα απο οταν εβαλα custom.Λογικα ειναι λογω knox που κοβει την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Το βγαζει και σε μενα απο οταν εβαλα custom.Λογικα ειναι λογω knox που κοβει την εγγυηση.

 

Μόλις πέρασα το lean μου το έβγαλε. Με custom rom δεν μου το έβγαζε...

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το lean karnel, όταν ξεκινάει το κινητό σας βγάζει το εξής μήνυμα πάνω αριστερά;

Kernel is not seandroid enforcing

Set warranty Bit: Kernel

Πρέπει να κάνω κάτι για να φύγει ή δεν είναι απαραίτητο;

 

Το βγαζει και σε μενα απο οταν εβαλα custom.Λογικα ειναι λογω knox που κοβει την εγγυηση.
φυσιολογικό είναι το βγάζει σε όλους τους custom kernel.

Αν βάλεις μαμά φεύγει.

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος το μαμά κερνελ για 4.4.2 ( N9005XXUEND3 ) για φλασαρισμα ώστε έτσι να μην χρειαστεί να φλασαρω όλο το τηλέφωνο άμα δοκιμάζω κερνελ ??
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος το μαμά κερνελ για 4.4.2 ( N9005XXUEND3 ) για φλασαρισμα ώστε έτσι να μην χρειαστεί να φλασαρω όλο το τηλέφωνο άμα δοκιμάζω κερνελ ??

 

Τι εννοείς; δεν κατάλαβα για ποιών λόγο θες τον στοκ κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; δεν κατάλαβα για ποιών λόγο θες τον στοκ κερνελ

 

π.χ. θέλω να περάσω τον Lean και δεν μου αρέσει ή δεν κάτσει καλά να έχω την εναλλακτική λύση να γυρίσω στον μαμά χωρίς να φλασαρω ολόκληρη την αναβάθμιση ή χωρίς να έχω πάρει nadroid back up. Επίσης διάβασα ότι πέρα από τον μαμά κερνελ οι περισσότεροι δεν παίζουν screen mirroring , έτσι άμα έχεις τον μαμά τον φλασαρεις κάνεις την δουλεία σου και μετά ξαναπερνάς όποιον άλλων κερνελ θες για τα υπόλοιπα..

πιστεύω να έγινα κατανοητός

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

π.χ. θέλω να περάσω τον Lean και δεν μου αρέσει ή δεν κάτσει καλά να έχω την εναλλακτική λύση να γυρίσω στον μαμά χωρίς να φλασαρω ολόκληρη την αναβάθμιση ή χωρίς να έχω πάρει nadroid back up. Επίσης διάβασα ότι πέρα από τον μαμά κερνελ οι περισσότεροι δεν παίζουν screen mirroring , έτσι άμα έχεις τον μαμά τον φλασαρεις κάνεις την δουλεία σου και μετά ξαναπερνάς όποιον άλλων κερνελ θες για τα υπόλοιπα..

πιστεύω να έγινα κατανοητός

 

Πάρε τον ένα backup με το flashify πριν βάλεις τον lean η οποίον άλλο θες και αν δε σου αρέσει τον ξανά περνάς.

Link to comment
Share on other sites

2 γρηγορες ερωτησεις.....εαν rootαρειςμονο, χωρις recovery χωρις custom rom αλλαζει ο knox ????επισης με xnote χανεις τις δυνατοτητες με το πενακι που εχεις με stock rom???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...