Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν εχεις ξαναβαλει custom ξεκινα με echoe κατα τη γνωμη μου..Θα χασεις τη μπαλα με την xnote.. :) Εξαιρετική η echoe εχω αραξει εκεί καιρο τωρα.

 

Εδώ και 4 χρόνια έχω περάσει σχεδόν απ' όλες. Μάλλον κλείνω προς x-note. Με τέτοια οθόνη το dpi παίζει που μεγάλο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλέπει κανείς το link από την X note version 15;

 

 

https://mega.co.nz/#!fZkkWIDS!quQ7gPQGEhbnyNQCVVjycYvRneOnrIKdto_rNw0lY5Q

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με civz flexkat.μπορω να σουτάρω το X blast tools το οποίο θεωρώ απαράδεκτο και να παίξω με wanam η gravity box?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με civz flexkat.μπορω να σουτάρω το X blast tools το οποίο θεωρώ απαράδεκτο και να παίξω με wanam η gravity box?
Μην το πειράξεις δεν υπάρχει λόγος παίξε με το wamam xposed
Link to comment
Share on other sites

Guys στο changelog της Xnote αυτο που λεει εδω που αναφερεται? allowed installation of thirdy part apk from first boot

 

Ημουν να φλασαρω τη 14 αλλα ειδα τωρα πως βγηκε η 15, οποτε το καθυστερω μεχρι το ΣΚ για να δω μηπως βγουν τιποτα bugs κλπ.

 

Παντως ο ιταλος ειναι εγγυηση στην παραμετροποιηση, σε ολες τις συσκευες που τους εχω βαλει rom του ειμαι κατευχαριστημενος. Αυτος και ο bobcat παρεμπιπτοντως (που νομιζω ηταν στο ιδιο team παλαιοτερα).

 

Για την ιστορια κι εγω πιστευω πως ολες οι custom πλην της cm ειναι πανω κατω οι ιδιες σε ταχυτητα πλεον και οποιες διαφορες διακρινουμε ειναι καθαρα gimmick. Οι κυριες διαφορες ειναι στους kernel συνηθως. Εμπειρικα ολα αυτα ε, μπορει να κανω και λαθος.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περάσω την 15 απόψε μαζί με lean kernel! Menioseten ακολουθώ...:lol: Εν τω μεταξύ flashάρω custom μετά από χρόνια... Έχω χάσει τη φόρμα μου. Είμαι stock root. Σύντομα κάποιος μπορεί να μου πει τα βήματα; Κάνω full wipe πριν την ROM και στο καπάκι περνάω τον kernel;

 

edit: Θα χρειαστεί να αλλάξω στον τελευταίο bootloader; Αν ναι σε ποιά φάση;

Edited by Savvin_Diesel
Link to comment
Share on other sites

Κανένα λάθος δεν κάνεις η διαφορά είναι στους κερνελ.

Βάζω cm για δοκιμή και αν δεν έχω έτοιμη την 15 ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περάσω την 15 απόψε μαζί με lean kernel! Menioseten ακολουθώ...:lol: Εν τω μεταξύ flashάρω custom μετά από χρόνια... Έχω χάσει τη φόρμα μου. Είμαι stock root. Σύντομα κάποιος μπορεί να μου πει τα βήματα; Κάνω full wipe πριν την ROM και στο καπάκι περνάω τον kernel;

 

edit: Θα χρειαστεί να αλλάξω στον τελευταίο bootloader; Αν ναι σε ποιά φάση;

recovery πέρασες ?

Bootloader δεν χρειάζεται αρκεί να έχεις KK

full wipe βάζεις την ρομ μόλις μπουτάρει μην πειράξεις τίποτα άφησε την κανά δεκάλεπτο να ηρεμήσει και μετά ξεκινά.

Τον κερνελ βάλτον μετά.

Καλή επιτυχία:):)

Link to comment
Share on other sites

Guys στο changelog της Xnote αυτο που λεει εδω που αναφερεται? allowed installation of thirdy part apk from first boot

 

Όταν θες να εγκαταστήσεις apk εκτός από Play Store υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις που λέγεται Άγνωστες Πηγές" και είναι off by default.Απλά την έχει τικαρισμένη.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα root πλεον πως κανουμε?με ενα kingo root που βλεπω,γινεται δουλεια σωστη?και μετα unroot πως κανουμε για επιστροφη?ευχαριστω Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι θέλει να πει ο ποιητής με το βήμα 3 στην εγκατάσταση της X-Note;

 

"3- check the MD5 of your downloaded X-Note zip"

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι θέλει να πει ο ποιητής με το βήμα 3 στην εγκατάσταση της X-Note;

 

"3- check the MD5 of your downloaded X-Note zip"

 

...ρίξε μια ματιά εδώ:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι που είμαι στο νησί και έχω χάλια σύνδεση, έβαλα να κατεβαίνει η 2.6 flexkat και φτάνει στο 99% μετά από τρεις ώρες και μου πετάει άκυρο! Μου ήρθε να το σπάσω. Και τελικά κατέβασα X note να την παλέψω πάλι. Έχω και ένα backup με beanstalk που λέω να δοκιμάσω.αν και το χρησιμοποιώ το spen και είναι λίγο άκυρη η aosp πιστεύω στο note. Δεν περίμενα να το πω βέβαια αυτό μετά από τόσο μεγάλη ιστορία με όλα τα nexus αλλά στο note δεν μου κολλάει.
Link to comment
Share on other sites

Guys εσεις που ειστε πιο εμπειροι στο Note τι να κανω για να περασω full full clean την Xnote?Για να μην περναω πρωτα official γιατι οπως ειπα στο νησι το internet σερνεται , να κανω απο recovery τα wipes κανονικα και να επιλεξω και format internal storage?Και μετα mount external usb και να flashαρω απο εκει?
Link to comment
Share on other sites

ειναι !βαζεις οτι dpi θελεις

 

αγγλικα ξερεις?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51495818&postcount=4571

 

δεν ειναι ειναι ρε φιλε multi dpi η echoe ...τελος

 

τωρα αν θες εσυ και μερικοι αλλοι να λετε οτι να ναι...

 

οφ τοπικ mode on

 

Το θεμα αυτο ειναι για τροποποιησεις βελτιωσεις της συσκευης μας.

 

Εχει μεγαλο ρισκο μια τετοια ενεργεια...και στα καλα καθουμενα μπορει η συσκευη να γινει τουβλο.

 

Γι αυτο πρπει να προσεχουμε ολοι τι γραφουμε...και να μην λεμε οτι ναναι...

 

Διαβαζουν νεοι χρηστες ....και μπαινουν στον πειρασμο να φλασαρουν... Καλο θα ειναι να γραφουμε συγκεκριμενα πραγματα και οχι ασυναρτυσιες....οπως

 

διαβασα απο εναν ...που εδεινε συμβουλες για την αλλαγη rom....και λεει λοιπον:Περνας την rom και την αφηνεις κανενα 10 λεπτο να ηρεμησει....

Τι να ηρεμησει ρε φιλε??

 

Τι ειναι αφρογαλα??

 

Συγνωμη απο διαχειρηστες και μελη για το off topic

 

off topic mode off

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Cm Pac man φοβερά γρήγορη τα καλά των cm τα είχα ξεχάσει ένα θέμα αλλάζεις και γίνετε διαφορετική στα πάντα πειράζεις τα πάντα τέλεια.

Το κακό είναι πως δεν έχεις τις επιλογές για το ςπεν γνωστό αλλά δεν με ενοχλεί έχει τον καλύτερο μπροουσερ αλλά αυτό που με χαλάει πολύ είναι η κάμερα που δεν έχει επιλογές είναι λίγες και στο βίντεο Όταν τραβάς και μετά βλέπεις τι τράβηξες ο ήχος είναι χαμηλά.

και μια φωτο για το.πόσα αλλάζει το θέμα μέχρι και το πληκτρολόγιο ακόμα και.τα χρώματα μέσα στο tapatalk[ATTACH]44838[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

αγγλικα ξερεις?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51495818&postcount=4571

 

δεν ειναι ειναι ρε φιλε multi dpi η echoe ...τελος

 

τωρα αν θες εσυ και μερικοι αλλοι να λετε οτι να ναι...

 

οφ τοπικ mode on

 

Το θεμα αυτο ειναι για τροποποιησεις βελτιωσεις της συσκευης μας.

 

Εχει μεγαλο ρισκο μια τετοια ενεργεια...και στα καλα καθουμενα μπορει η συσκευη να γινει τουβλο.

 

Γι αυτο πρπει να προσεχουμε ολοι τι γραφουμε...και να μην λεμε οτι ναναι...

 

Διαβαζουν νεοι χρηστες ....και μπαινουν στον πειρασμο να φλασαρουν... Καλο θα ειναι να γραφουμε συγκεκριμενα πραγματα και οχι ασυναρτυσιες....οπως

 

διαβασα απο εναν ...που εδεινε συμβουλες για την αλλαγη rom....και λεει λοιπον:Περνας την rom και την αφηνεις κανενα 10 λεπτο να ηρεμησει....

Τι να ηρεμησει ρε φιλε??

 

Τι ειναι αφρογαλα??

 

Συγνωμη απο διαχειρηστες και μελη για το off topic

 

off topic mode off

NOTE: wait for ROM to settle down for 10 minutes before setting up the device for first time. This is to let the tweaks run for the first time to increase the battery life.

Λες να το έβγαλα από το μυαλό μου.

Δεν το έχω διαβάσει πρώτη φορά σε οδηγίες εγκατάστασης rom.

Εσύ μην το κάνεις Αν νομίζεις ότι είναι αφρογαλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να είστε ποιο ήρεμοι και να προσέχετε πως εκφράζεστε ,είμαστε εδώ για να ανταλλάζουμε απόψεις και οχι προκαλούμε εντάσεις . :down:

Επίσης να υπενθυμίσω οτι οποιαδήποτε τροποποίηση κανουμε στην συσκευή μας είναι πάντοτε με δίκια μας ευθύνη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μολις παρελαβα το νοτελι κι εγω.Εχει 4.4.2 SM N9005.Θελω να ρωτησω αν ρουταρω θα γραψει ο knox? και μετα με την εγγυηση τι γινεται θα μπορεσω να μηδενισω?Επισης ροοτ κανουμε με cf root?οπως διαβασα πιο πριν που εχει αναφερθει?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ναι με cf root θα ροοταρεις. Ο knox θα γραψει χωρις ακομα να υπαρχει τροπος να ξεγραψει.

Θεωρητικα χανεις εγγυηση. Πρακτικα δε μπορω να σου πω σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...