Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους

Θέλω στο z30 μου να εγκαταστήσω το skype και έναν οδηγό πλοήγησης. Γνωρίζει κανείς αν το skype παίζει κανονικά; (χωρίς κάποια προβλήματα δηλαδή) . Για οδηγό πλοήγησης μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον που λειτουργεί επίσης καλά στη συγκεκριμένη συσκευή;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους

Για οδηγό πλοήγησης μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον που λειτουργεί επίσης καλά στη συγκεκριμένη συσκευή;

Ευχαριστώ

 

Tο SYGIC απο AMAZON store μπορεις να βαλεις,απο τις πιο γνωστες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Θέλω στο z30 μου να εγκαταστήσω το skype και έναν οδηγό πλοήγησης. Γνωρίζει κανείς αν το skype παίζει κανονικά; (χωρίς κάποια προβλήματα δηλαδή) . Για οδηγό πλοήγησης μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον που λειτουργεί επίσης καλά στη συγκεκριμένη συσκευή;

Ευχαριστώ

 

φιλε καλησπερα το skype παιζει μια χαρα,επισης εγω εχω βαλει το navigon και επισης παιζει τρομερα,δοκιμασμενο σε αθηνα-βουλγαρια-ιταλια αμεσο κλειδωμα δορυφορων και στιγμα απιστευτο

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε καλησπερα το skype παιζει μια χαρα,επισης εγω εχω βαλει το navigon και επισης παιζει τρομερα,δοκιμασμενο σε αθηνα-βουλγαρια-ιταλια αμεσο κλειδωμα δορυφορων και στιγμα απιστευτο

 

ευχαριστώ φίλε μου! θα τα εγκαταστήσω και θα μεταφέρω και εγώ την εμπειρία μου..

Link to comment
Share on other sites

Τον έχεις χρησιμοποιήσει ; λειτουργεί καλά;

 

το sygic δεν μπορω να το βρω στο amazon app store οπως επισης και το skype.αν καποιος αλλος τα βλεπει δεν ξερω τι γινεται.

παντως εχω και τις δυο εφαρμογες κατεβασμενες απο το google play και παιζουν κανονικα.το sygic εχει και προσφορα χαρτες ευρωπης με 25e.με το sygic ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος τοσο απο τουε χαρτες οσο και απο την λειτουργια του στο z30.(το ετρεχα παλαιοτερα στο s4).

Link to comment
Share on other sites

το sygic δεν μπορω να το βρω στο amazon app store οπως επισης και το skype.αν καποιος αλλος τα βλεπει δεν ξερω τι γινεται.

παντως εχω και τις δυο εφαρμογες κατεβασμενες απο το google play και παιζουν κανονικα.το sygic εχει και προσφορα χαρτες ευρωπης με 25e.με το sygic ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος τοσο απο τουε χαρτες οσο και απο την λειτουργια του στο z30.(το ετρεχα παλαιοτερα στο s4).

 

Tο google play πως το κατεβάζω;

Link to comment
Share on other sites

Tο google play πως το κατεβάζω;

 

Μια σελίδα πίσω είναι η πληροφορία που ψάχνεις! Με ένα search θα το έβρισκες ;)

 

Δες το #559 post

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλησπερα το skype παιζει μια χαρα,επισης εγω εχω βαλει το navigon και επισης παιζει τρομερα,δοκιμασμενο σε αθηνα-βουλγαρια-ιταλια αμεσο κλειδωμα δορυφορων και στιγμα απιστευτο

 

Αναζήτησα το navigon στο amazon app store και δεν το έβγαλε στις επιλογές. δεν έκανα κάτι σωστά;

Link to comment
Share on other sites

ψαξε για το apk απο καποιο site καντο εγκατασταση μεσα απο την sd στο κινητο
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

το sygic δεν μπορω να το βρω στο amazon app store οπως επισης και το skype.αν καποιος αλλος τα βλεπει δεν ξερω τι γινεται).

 

Kανονικα το βλέπω, όπως και να χει βάλε το google Play να σε ήσυχος. Παίζει μια χαρά το πρόγραμμα GPS στο BlackBerry!

Link to comment
Share on other sites

Καλη τιμη για τον γνησιο φορτιστη στα 3,99

 

http://www.e-shop.gr/blackberry-usb-charger-850mah-black-bulk-p-TEL.018093

 

http://www.e-shop.gr/images/TEL/BIG/TEL.018093.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα μάγκες..! Και εγώ κάτοχος του BBZ30 εδώ και 4 μήνες περίπου.. Σας παρακολουθώ σιωπηρά τόσο καιρό και με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ να λύσω αρκετά θέματα που αφορούν την κινητάρα μας.. Σε προηγούμε topic έγινε αναφορά στο skype..

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι ενώ είμαι συνδεδεμένος και έχω ενεργές τις ειδοποιήσεις από την εφαρμογή αυτές δεν μου έρχονται.. πχ δεν λαμβάνω ειδοποίηση για κλήση skype.. το ίδιο συμβαίνει και για την .apk από snap αλλά και για την εφαρμογή από το bbWorld.. Η βοήθειά σας θα ήταν σωτήρια.. Ευχαριστώ πολύ..!!

 

edit:

Φίλε μου εγώ προσωπικά κατέβασα από το snap το google maps το οποίο το χρησιμοποίησα Αθήνα σε δύσκολα στενά και ήταν πάρα πολύ αξιόπιστο και ακριβές..! Εντόπιζε αμέσως τη θέση μου, έχει φωνητικές οδηγίες στα Ελληνικά αν χάνεις κάποιο στενό αμέσως βγάζει νέο δρόμο.. έχει 3-4 επιλογές για κάθε κατεύθυνση π.χ. αν θες Αττική οδο κλπ και ενημερώνεται απευθείας μόλις αλλάξει κάτι αφού είναι google maps.. Τι να σου πω εγώ σώθηκα.. Δεν το έχω δοκιμάσει χωρίς χρηση δεδομένων πάντως..! (Το χρησιμοποίησα και σε ταξίδι για να το τεστάρω και σε μεγάλες ευθείες απενεργοποιούσε αν το ήθελα φυσικά μόνο του την οθόνη για να κάνει εξοικονόμηση ενέργειας - ωστόσο έναν φορτιστή αυτοκινήτου τον χρειάζεσαι)

 

Φιλικά πάντα..!!

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ προσωπικά κατέβασα από το snap το google maps το οποίο το χρησιμοποίησα Αθήνα σε δύσκολα στενά και ήταν πάρα πολύ αξιόπιστο και ακριβές..! Εντόπιζε αμέσως τη θέση μου, έχει φωνητικές οδηγίες στα Ελληνικά αν χάνεις κάποιο στενό αμέσως βγάζει νέο δρόμο.. έχει 3-4 επιλογές για κάθε κατεύθυνση π.χ. αν θες Αττική οδο κλπ και ενημερώνεται απευθείας μόλις αλλάξει κάτι αφού είναι google maps.. Τι να σου πω εγώ σώθηκα.. Δεν το έχω δοκιμάσει χωρίς χρηση δεδομένων πάντως..! (Το χρησιμοποίησα και σε ταξίδι για να το τεστάρω και σε μεγάλες ευθείες απενεργοποιούσε αν το ήθελα φυσικά μόνο του την οθόνη για να κάνει εξοικονόμηση ενέργειας - ωστόσο έναν φορτιστή αυτοκινήτου τον χρειάζεσαι)

 

Φιλικά πάντα..!!

 

για να συμπληρωσω τον φιλο απο πανω εχω χρησιμοποιησει το google maps κατεβασμενο απο το google play store και παιζει μια χαρα,σε αντιθεση με τις αλλες εφαρμογες της google.με χρηση δεδομενων επισης παιζει μια χαρα χωρις να παρατηρησω κατι ανησυχητικό απο αποψη καταναλωσης δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Πατας ok maps στο search και κανεις save τον χαρτη της αθήνας ή οτι αλλο θελεις και δεν χρειαζεσαι δεδομενα sto google maps...

Δοκιμασμενο στο εξωτερικο λογο roaming.

Link to comment
Share on other sites

Πατας ok maps στο search και κανεις save τον χαρτη της αθήνας ή οτι αλλο θελεις και δεν χρειαζεσαι δεδομενα sto google maps...

Δοκιμασμενο στο εξωτερικο λογο roaming.

 

Αυτό που λες ισχύει στα BlackBerry ;; χρειάζεται σύνδεση κάτι που δε γίνεται μέσω του λειτουργικού μας. Στο δικό μου τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις google maps πρεπει να εγκαταστησεις το play store tou cobalt. Μετα κανεις αυτο που γραφω και δουλευει μια χαρα στο Z10 και οποιοδηποτε BB10 κινητο. Το ιδιο κανεις και σε οποιοδήποτε android κινητο. Παλια υπήρχε κουμπι στο maps. Τωρα γινεται ετσι γιατι δεν θελει η Google να εχεις offline χαρτες... βλεπεις ειναι εταιρια ιντερνετ! Εγω σωζω τους χαρτες με wifi στο σπίτι και μετα ταξίδι.
Link to comment
Share on other sites

Που το διαβασες? Δεν εχω παρατηρησει κατι ουτε φαινετε κατι τετοιο στις καταγραφες καταναλωσης του συστηματος !
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις swipe-down στην κορυφή της οθόνης και έχει επιλογή για απόκρυψη της μπάρας.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, τα τζιμάνια της wind με πληροφόρησαν πριν κάνα μήνα, ότι για έχουμε 4G, πρέπει η Wind να συνεννοηθεί με τη Blackberry για βγάλουν Update στα OS10... Και φυσικά εκτίμηση χρόνου δεν μπορούν να δώσουν...
Pearl 8110 - Bold 9000 - Bold 9700 - Playbook - Z10 - Q10 - Passport
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τα τζιμάνια της wind με πληροφόρησαν πριν κάνα μήνα, ότι για έχουμε 4G, πρέπει η Wind να συνεννοηθεί με τη Blackberry για βγάλουν Update στα OS10... Και φυσικά εκτίμηση χρόνου δεν μπορούν να δώσουν...

 

ξεχασε το καλυτερα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...